Autor Wątek: Bambol roku.  (Przeczytany 22316 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Bambol roku.
« dnia: Stycznia 04, 2010, 23:59:07 pm »
Proponuję wątek, w którym wskazywać będziemy najzabawniejsze (przez wrodzoną grzeczność nie użyję zwrotu "najbardziej głupawe") wypowiedzi siatkarzy, trenerów, działaczy i dziennikarzy.
Cytaty mogą dotyczyć wyłącznie siatkówki i muszą być dokładne
Myślę, że w styczniu 2011 roku da się zorganizować plebiscyt na Bambola 2010 roku.
Zobowiązuję się ufundować dla zwycięzcy nagrodę Gumowego Młotka. Rozważałem nagrodę Gumowego Dzwona, ale młotek wydał mi się bardziej przystający do konkursu.
Mój pierwszy typ - Daniel Pliński dla tv Polsat(2 stycznia 2010r., po meczu Skra-Resovia)
"Sędzia główny mówi, że tego nie zauważył, ale czasami warto spojrzeć tylko i wyłącznie na reakcję zawodników. U nas wielka radość, Resovia troszkę głowy spuściła i było wiadomo, że ta piłka powinna być dla nas.".

Pozakonkursowo tytuł Bambola 2009 roku przyznaję wypowiedzi naszego Sergiusza, zanotowanej przez dziennikarza "Nowin" tak:
"Reasumując, największego zagrożenia spodziewamy się ze środka i skrzydeł"
Nagrody nie przyznaję, gdyż nie wiem czy Serek sam to wymyślił czy też dziennikarz słowa Serka przeinaczył.
Dla uczciwości muszę dodać, że osoba, która podesłała mi ten cytat prosiła o anonimowość, a szkoda, bo mianowałbym ją członkiem Kapituły Bambola Roku.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2012, 08:44:14 am wysłana przez A :) »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Twinkle

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Bambol roku 2010.
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 05, 2010, 00:25:36 am »
To moze ja..

"Bełchatowianie protestowali, ale niczego nie wskórali. Mało tego, nie zdążyli się jeszcze ustawić do przyjęcia, kiedy Miko Oivanen lekko zaserwował, zdobywając 22. punkt."

(J.Bińczyk, GW Łódź, 4 stycznia AD 2010, po meczu 1/4 PP Skra-Resovia)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Bambol roku 2010.
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 05, 2010, 00:35:42 am »
 ;D Twinkle, to nie fair! U Bińczyka co drugie zdanie nadaje się do nagrody.
Ale ok. Przyjmuję.  ;D
 ;D ;D ;D
Daję słowo, że się popłakałem.
 ;D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2010, 00:38:21 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Bambol roku 2010.
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 05, 2010, 07:37:18 am »

Pozakonkursowo tytuł Bambola 2009 roku przyznaję wypowiedzi naszego Sergiusza, zanotowanej przez dziennikarza "Nowin" tak:
"Reasumując, największego zagrożenia spodziewamy się ze środka i skrzydeł"
Nagrody nie przyznaję, gdyż nie wiem czy Serek sam to wymyślił czy też dziennikarz słowa Serka przeinaczył.
Dla uczciwości muszę dodać, że osoba, która podesłała mi ten cytat prosiła o anonimowość, a szkoda, bo mianowałbym ją członkiem Kapituły Bambola Roku.

Myślę że to mogła być świadoma i przemyślana wypowiedź... tylko nie do końca na serio ;) Tak jak kiedyś trener I.Mazur: Panowie gramy między antenkami.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Bambol roku 2010.
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 05, 2010, 09:21:20 am »
Podczas transmisji z Paryża Irek Mazur powiedział, że "Paryż nie jest miastem tak znanym w świecie jak Rzeszów".  :D
Nie podaję tego, bo rok 2009 podsumowałem sam i nie chce mi się szukać dokładnego cytatu.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Bambol roku 2010.
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 06, 2010, 08:32:42 am »
Cytuj
Jakub Novotny I Mariusz Wlazły w sobotę grali na zmianę bowiem w jednej akcji sędziowie nie zauważyli, że piłka była po bloku.
Gazeta Wyborcza/05.01.2010, autor:Jarosław Bińczyk
:)

Twinkle

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Bambol roku 2010.
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 06, 2010, 09:37:07 am »
Cytuj
Jakub Novotny I Mariusz Wlazły w sobotę grali na zmianę bowiem w jednej akcji sędziowie nie zauważyli, że piłka była po bloku.
Gazeta Wyborcza/05.01.2010, autor:Jarosław Bińczyk
:)

Swiat staje na glowie, musze bronic red. Bińczyka..

pk+, to co wkleiles jest ze strony Plusligi jak mniemam, a tam z kolei jest jakas dziwna zbitka artykulu z GW, w ktorym takiego zdania nie ma.
W trosce o powage i dobre imie tego konkursu, prosze o dokladne sprawdzanie cytatow :D

damiano

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 207
Odp: Bambol roku 2010.
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 06, 2010, 10:13:30 am »
Plińskiego zacytowałem kropka w kropkę.

Nie do końca przeczytałem :)już po poście ;)

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Bambol roku 2010.
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 06, 2010, 13:57:35 pm »
Cytuj
Jakub Novotny I Mariusz Wlazły w sobotę grali na zmianę bowiem w jednej akcji sędziowie nie zauważyli, że piłka była po bloku.
Gazeta Wyborcza/05.01.2010, autor:Jarosław Bińczyk
:)

Swiat staje na glowie, musze bronic red. Bińczyka..

pk+, to co wkleiles jest ze strony Plusligi jak mniemam, a tam z kolei jest jakas dziwna zbitka artykulu z GW, w ktorym takiego zdania nie ma.
W trosce o powage i dobre imie tego konkursu, prosze o dokladne sprawdzanie cytatow :D

Faktycznie na plusliga.pl zrobili taką zbitkę, kawałek wycieli, kawałek zostawili... a ja zważywszy na ostatnie dzieła łódzkiego dodatku gazety stwierdziłem że autor wcześniej pisał głupoty ale przynajmniej brzmiące normalnie i stylistycznie poprawne, a teraz już tylko głupoty pisze :) Z innego źródła artykuł brzmi sensowniej.

Więc powyższy cytat wycofuję z konkursu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Bambol roku 2010.
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 06, 2010, 15:30:36 pm »
Artykuł niejakiego Bińczyka jest bezcennym źródłem radości:
" ...drużyna znów zagrała z klasycznym atakującym Jakubem Novotnym.
Ten ostatni spisywał się bardzo dobrze, zdobywając pięć punktów.".
Jak na atakującego - rzeczywiście rewelacja!
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.