Autor Wątek: Puchar Polski w Rzeszowie  (Przeczytany 88454 razy)

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #220 dnia: Stycznia 14, 2012, 13:00:49 pm »
My tu gadu, gadu, o miejscach, każdy chce gdzieś się ulokować, ale to już za tydzień. Drużyna, trener, żyją meczami bieżącymi, bo trzeba wygrać z Fartem, trzeba przejść Francuzów. O meczu(ach) PP na razie nie myślą, ale kibice Resovii zapewne wybiegają myślami co chwilę.
Ja widzę wzrastającą formę naszej drużyny. Widać to na przykładzie zawodników: Grzyb, Achrem. Coś w cieniu pozostaje Nowakowski, jakby ciszej o nim.
Martwię się o sprawy mentalne naszej drużyny. To będzie ogromna presja oczekiwań; kibiców, zarządu, właścicieli Klubu. Czy Oni to wytrzymają? czy to ich nie sparaliżuje? Martwię się o Tichacka, bo wydaje mi się, że w takich momentach gubi się.
To będzie gra, aby zdekoncentrować rywali. Przecież po drugiej stronie siatki staną starzy wyjadacze, którzy będą prowokować, wytrącać z równowagi. Te słynne wycieczki Mariuszka do sędziów i wieczne pretensje, bo zostało naruszone "dobro narodowe". Nie możemy liczyć, że sędziowie zachowają się tak, jak Pani Sędzia w meczu w Tours. Nasi sędziowie znają co znaczy protest Mariuszka i kim On jest. Nie sięgną po karteczkę.

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #221 dnia: Stycznia 14, 2012, 13:04:24 pm »
My tu gadu, gadu, o miejscach, każdy chce gdzieś się ulokować, ale to już za tydzień. Drużyna, trener, żyją meczami bieżącymi, bo trzeba wygrać z Fartem, trzeba przejść Francuzów. O meczu(ach) PP na razie nie myślą, ale kibice Resovii zapewne wybiegają myślami co chwilę.
Ja widzę wzrastającą formę naszej drużyny. Widać to na przykładzie zawodników: Grzyb, Achrem. Coś w cieniu pozostaje Nowakowski, jakby ciszej o nim.
Martwię się o sprawy mentalne naszej drużyny. To będzie ogromna presja oczekiwań; kibiców, zarządu, właścicieli Klubu. Czy Oni to wytrzymają? czy to ich nie sparaliżuje? Martwię się o Tichacka, bo wydaje mi się, że w takich momentach gubi się.
To będzie gra, aby zdekoncentrować rywali. Przecież po drugiej stronie siatki staną starzy wyjadacze, którzy będą prowokować, wytrącać z równowagi. Te słynne wycieczki Mariuszka do sędziów i wieczne pretensje, bo zostało naruszone "dobro narodowe". Nie możemy liczyć, że sędziowie zachowają się tak, jak Pani Sędzia w meczu w Tours. Nasi sędziowie znają co znaczy protest Mariuszka i kim On jest. Nie sięgną po karteczkę.

Tak klasowi zawodnicy powinni sobie poradzić z presją. Lukas nie w takich meczach rozgrywał. Jedyne, czego można się obawiać, to czy Lotman/Bojić wytrzymają presję.
O stronę mentalną naszej drużyny na PP jestem spokojny. Bardziej martwi mnie forma. Czy trafimy z formą na turniej finałowy PP ?? Odpowiedź poznamy już niebawem
Jednak wyznacznikiem tendencji wzrostowej/spadkowej*  (niepotrzebne skreślić) formy będą dwa mecze z Farciarzami i Francuzami

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #222 dnia: Stycznia 14, 2012, 13:10:57 pm »
O Lotmana bym się nie martwił. Amerykanie nie pękają nigdy i niewiele ich obchodzi co wokół się dzieje. Robią swoje, to taka mentalność.
Jak z formą to dzisiaj nie poznamy. dwie, długie, kilkunastogodzinne podróże mogły wywrzeć wpływ na mecz dzisiaj z Fartem, ale we wtorek to powinien być wyznacznikiem.

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #223 dnia: Stycznia 14, 2012, 13:19:02 pm »
O presji w PP i LM wypowiedział się po meczu z Olsztynem Grzyb:


"Rozgrywanie fazy finałowej Pucharu Polski w Rzeszowie wiąże się ze znakomitym dopingiem kibiców, ale także ze sporą presją, bo wielu nie wyobraża sobie finału bez gospodarza. Czy to nie podziała na zespół destrukcyjnie?

 


- Destrukcyjnie raczej nie, ale trzeba pamiętać, że do tego finału zakwalifikowała się czołowa czwórka polskich zespołów i każdy z meczów będzie szalenie trudny. Najpierw będziemy musieli wyeliminować Skrę Bełchatów, a następnie wygrać turniej finałowy. Zadanie, myślę, nie jest proste, ale zarówno dla nas nie będzie prosto wygrać z Bełchatowem, tak samo dla Bełchatowa nie będzie prosto wygrać z nami. Oba zespoły dadzą z siebie wszystko i będą walczyły o każdy punkt.

 




Zwycięstwo w Pucharze Polski jest przepustką do gry w Lidze Mistrzów. Wasz zespół jest gotowy do tego, by mierzyć się z najlepszymi w tych rozgrywkach. Czy nie czujecie presji działaczy i kibiców na grę w Lidze Mistrzów?

 


Nie. Oprócz tego wszystkiego, że to jest Liga Mistrzów, oprócz tego wszystkiego, że to jest ogromna przyjemność i sukcesy, to jeszcze są pewne wymierne korzyści dla nas zapisane w kontraktach. To nie jest tak, że będziemy się strasznie stresować, bo każdy oprócz tego, że gra o wielki sukces, będzie starał się tak jak profesjonalny sportowiec wygrać też pewne pieniądze. Tak samo do tego podchodzą inne zespoły, więc rywalizacja będzie na pewno zacięta.



http://blokaut.net/aktualnosc/937


Podoba mi się stwierdzenie że Skrze też nie będzie prosto/łatwo wygrać z Resovią. Zawodnicy wiedzą o co walczą i mam nadzieje że są gotowi zostawić serce, krew, pot i łzy na boisku w starciu z Pszczołami. Tak nawiasem mówiąc tak jak do tej pory sentyment do Skry pozostał tak w tym półfinale jestem w stanie miotać przekleństwami w kierunku Plińskiego czy Wlazłego, gwizdać na ich kłótnie z sędziami, buczeć na zagrywce - jednym słowem mówiąc w tym meczu z mojej strony żadnych sentymentów odnośnie Skry nie będzie!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2012, 13:21:43 pm wysłana przez Linka18 »

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #224 dnia: Stycznia 14, 2012, 13:28:11 pm »
Linka18; Strasznie mnie podbudowałaś tą wypowiedzią Grzyba, no i tym, że będziesz tak żywiołowo wspierać naszych. 
A propo tych kłótni z sędziami; przecież wielokrotnie to się robi, aby wybić z uderzenia przeciwnika, aby przerwę zrobić, jak nie idzie. A gdy jest to bezkarne, to powtarza się często.

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #225 dnia: Stycznia 14, 2012, 13:32:54 pm »
Brawo Linka! Nasza Resoviacka rodzina się powiększa!
Cudowna metamorfoza!
Jeszcze podobna przemiana Andrzeja w sprawie Marco i jestem w pełni szczęścia :D :D

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #226 dnia: Stycznia 14, 2012, 13:36:12 pm »
MarianG
Miło mi to słyszeć  ;)

Tak jak oczywiście w LM w meczu z zespołem Rafy kibicowałam Skrze tak kartki od pani sędziny uważam za słuszne. I tak właśnie powinni się zachowywać nasi sędziowie. Nie pozwalać sobie wchodzić na głowę. No bo co to ma być że cała grupa podbiega do słupka a niektórzy nawet przechodzą na drugą stronę pokazując miejsce upadku piłki (zresztą niesłuszne). Te kartki się im należały. Takie kartki nie raz powinien zobaczyć również Bartman, czy Kubiak. Szkoda że u nas sędziowie pozwalają na wiele. Dla mnie właśnie to jest objawem strachu bo gdy zawodnik pyskuje do sędziego i to jeszcze nie kapitan a cała gromada - kartka się należy. Każdy szanujący się sędzia powinien brać przykład z tej pani.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #227 dnia: Stycznia 14, 2012, 13:42:44 pm »
Tak w ogóle, to nieraz dziwię się, że sędzia wytrzymuje te ataki całej grupy. Ja to bym chyba wystraszył się i uciekł z tego słupka. Ale jak sobie pozwalają, tak mają.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #228 dnia: Stycznia 14, 2012, 13:46:47 pm »
Mariuszek nie będzie się za dużo kłócił, ale na 100% będzie często wykorzystywał challenge (będzie powtórka meczu ligowego gdy wykorzystali 9 challengów i tylko przy ostatnim mieli racje). Na finale pucharu polski będzie poszerzony wachlarz decyzji, które można zakwestionować. Dojdzie dotknięcie piłki przez blok. Ciekawi mnie co będzie gdy powtórka nie poda jednoznacznie odpowiedzi czy był blok czy nie. Czy potraktują to jako bez bloku czy uznają decyzje pierwszego sędziego.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #229 dnia: Stycznia 14, 2012, 13:51:46 pm »
Będzie wątpliwość nie do rozstrzygnięcia, powtórzą akcję.,
No to będzie "Mariusz Challenge".