Autor Wątek: Puchar Polski w Rzeszowie  (Przeczytany 88448 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #570 dnia: Stycznia 22, 2012, 18:10:12 pm »
No cóż trochę się myliłem pisząc kiedyś,że Skra to najłatwiejszy rywal z wielkiej trójki, nie myliłem się co do największego rywala, czyli samych Resoviaków. To nie Skra wygrała półfinał, to my jej daliśmy możliwość z cieszenia się w finale. Zdecydowały co prawda małe detale: brak reakcji w obronie Igły w jednej sytuacji, zły odbiór zagrywki Kłosa, małe nieporozumienie Alka z Lukaśem, nieskończony jeden atak Dżordża i delikatne dotknięcie siatki przy piłce meczowej. Przegraliśmy sami ze sobą, mam jednak nadzieję,że to tylko zmobilizuje naszych do rewanżu za tydzień, jak bardzo tego chcę, aby zobaczyć spuszczone głowy skrzaków na ich terenie. Wiem,że będzie szalenie ciężko, ale jest to możliwe, warunek jest jeden: pełna koncentracja od pierwszego do ostatniego gwizdka.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #571 dnia: Stycznia 22, 2012, 18:28:21 pm »
Jeżeli nie ma w tym złośliwości, to takie zachowanie zawodników w kwadracie, cieszenie się z udanych akcji, radość po wygranym meczu, to normalne. Zawsze szkoda, że to nie nasi się cieszą.
Sety przegrane, to przegrane po 20 punkcie, kiedy zaczyna się tzw. wsteczne odliczanie. Przegrane przez nas, a nie wygrane przez SKRE. Oddaliśmy im te punkty po głupich błędach w głupich sytuacjach, ale będą czuli przed nami respekt. I nie wiem czy im to pomoże, ale nam dodaje pewności.

rayan11

  • Gość
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #572 dnia: Stycznia 22, 2012, 18:36:47 pm »
Dzisiejszego meczu nie widziałem, nie żałuję. Niemniej troszeczkę ochłonąłem.
 Wynik pokazuje, że była to deklasacja. W tym kontekście troszeczkę inaczej patrzę na wczorajszy nasz mecz ze Skrą.  Był to mecz dwóch godnych siebie rywali. Zgadzam się z Majerem, to nie Skra wygrała, to my frajersko, podkreślam frajersko oddaliśmy to spotkanie. Błędy komunikacji, które nie powinny się zdarzać na poziomie juniorskim nas "zabiły". Ten mecz można było wygrać nawet z Paulem w "6". Można wygrać było nawet "bez Pita".
Proszę pomyślmy, co się stanie gdy: błędów komunikacji nie będzie, Piter będzie dostawał tyle piłek od Lukasa co na  "Strzelczyku", Bojic będzie "wykorzystywany" nie tylko do magicznych zmian jak wczoraj, Maciek będzie w chwilach trudnych zastępował Lukasa, Andrzej Kowal będzie szybciej reagował w trakcie meczu ze zmianami i czasami. Te warunki są banalne do spełnienia. Do czego mogą prowadzić?
Repres, Ty wczoraj, ja dzisiaj ujrzałem w meczu Skra- Resovia MP AD 2012, tym mistrzem nie była Skra. Niemożliwe. Możliwe, trzeba tylko uwierzyć i wziąć się do roboty. Jesteśmy na dobrej drodze.
   

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #573 dnia: Stycznia 22, 2012, 18:47:49 pm »
Można narzekać, można zaklinać świat, a według mnie zagraliśmy jak nie najlepszy to jeden z lepszych spotkań w tym sezonie. Zabrakło nie wiele w takich elementach jak asekuracja, obrona czy komunikacja na boisku. W tych elementach przegraliśmy ze Skrą i to zdecydowało o tej minimalnej przegranej.

Gratulacje dla Skry za walory sportowe, a inną sprawą jest ich zachowanie, które było naganne. Podjuszali publiczność do agresji i jeszcze się dziwią że nikt ich nie lubi i na nich gwiżdżą. Zachowali się jak wieśniaki (oczywiście nie ubliżając nikomu mieszkającemu na wsi).

Wczoraj po meczu dziwne gesty do naszego KK, dzisiaj tak skakali jakby nie wiem co.
Na wcześniejszym spotkaniu ligowym także pokazywali różne gesty w kierunku KK.

Jeszcze jedno pytanie, czy nagrody indywidualne są za cały turniej czy tylko za spotkanie finałowe, bo patrząc do kogo trafiły nagrody to ewidentnie za to drugie, a na tabliczkach chyba jest napisane co innego  ???


Po tym spotkaniu nasuwa mi się jedno stwierdzenie. Ten skład ma ogromny potencjał, aby rządzić w Polskiej lidze przez kilka najbliższych lat, ale trzeba nam stabilizacji składu. Dajmy chłopakom, aby pracowali w jednym składzie przez przynajmniej 2 sezony, a nie co roku zmieniali połowę składu. Jeśli dalej będziemy tak robić to skończy się na tym że będziemy potrafili wygrać pojedyncze spotkana, ale o końcowym rezultacie możemy pomarzyć.

PH3N-x

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 191
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #574 dnia: Stycznia 22, 2012, 18:49:00 pm »
Moim zdaniem Kowal pokazał, że potrafi przygotować drużynę. Chłopaki byli w formie. Zabrakło reakcji z ławki, mocnej głowy i jaj. Skra jest bardzo mocna psychicznie. Po 20 punkcie grają swoje najlepsze akcje.
Moim zdaniem trzeba zatrudnić psychologa, bo wydaje mi się, że takowego w Resovii nie ma. Kowal nie jest dobrym trenerem-psychologiem-motywatorem.
Trzeba kogoś kto pokaże trenerowi, że on też ma jaja i potrafi robić dobre zmiany. Kogoś kto powie Lucasowi, że nie ma się co zrażać, gdy Pit nie skończy jakiegoś ataku. Kogoś kto pomoże wykrzesać pokłady jeszcze lepszej gry z każdego z zawodników, aż w końcu najważniejsze, kogoś dzięki komu stworzymy kolektyw. Jesteśmy już drużyną, jednak może być jeszcze lepiej.

rayan11

  • Gość
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #575 dnia: Stycznia 22, 2012, 18:52:57 pm »
Piotras i to Ty o jakiś hipotetycznych zmianach na przyszły sezon piszesz  ;). Co jak co, ale po Tobie się tego nie spodziewałem.
Powiem tak mam nadzieję, że w przyszłym sezonie transferowym na naszym forum nie będzie tematu transferów Resovii.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #576 dnia: Stycznia 22, 2012, 18:53:29 pm »
Co mi przypominaja komentarze usprawiedliwiajace wczorajsza porazke i wskazujace na nasza dobra gre?
Komentarze po wtopionym finale PP z Jastrzebiem. Czyli wszystko po staremu. A kibicowi radosc.

edwardo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 196
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #577 dnia: Stycznia 22, 2012, 18:54:43 pm »
do zrobienia:

trenowac jak grac koncowki po 20 ( to jest inna gra Skra to robi lepiej, musimy szanowac pilke)
poprawic odbior i grac srodkiem , nie moze tak byc ze Nowakowski nie dostaje pilek na srodku.
Wiecej grac z  Marko


Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #578 dnia: Stycznia 22, 2012, 18:56:43 pm »
Piotras i to Ty o jakiś hipotetycznych zmianach na przyszły sezon piszesz  ;). Co jak co, ale po Tobie się tego nie spodziewałem.
Powiem tak mam nadzieję, że w przyszłym sezonie transferowym na naszym forum nie będzie tematu transferów Resovii.
O to mi właśnie chodzi, nie chce zmian.

Co mi przypominaja komentarze usprawiedliwiajace wczorajsza porazke i wskazujace na nasza dobra gre?
Komentarze po wtopionym finale PP z Jastrzebiem. Czyli wszystko po staremu. A kibicowi radosc.
Radość ? Nie, ja czuje bardzo duży żal, ale też nadzieje. O radości nie można mówić.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Puchar Polski w Rzeszowie
« Odpowiedź #579 dnia: Stycznia 22, 2012, 18:57:20 pm »
A mi podoba się postawa Serbów. Żyją meczem, pomagają swojemu zespołowi. O co tu do nich mieć pretensje? Ja chciałbym żeby nasz "kwadrat" reagował równie spontanicznie. Gesty w kierunku naszego KK? Albo ich nie zauważyłem, albo ktoś Serbom przedstawił problem w niewłaściwym świetle. Skoro nawet Polacy ze Skry nie pojęli o co poszło...
Moim zdaniem nie warto nakręcać wzajemnych animozji.

Serbowie podziękowali nam za doping wyrażając iż "biją przed nami pokłony". Nie było to nic obraźliwego wręcz przeciwnie.

ps. Abstra...ąc od tego co robili wcześniej.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2012, 19:01:50 pm wysłana przez A :) »