Autor Wątek: Stocznia Szczecin-Asseco Resovia 28.10.2018  (Przeczytany 39811 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Stocznia Szczecin-Asseco Resovia 28.10.2018
« Odpowiedź #150 dnia: Października 29, 2018, 20:42:56 pm »
Resofan prawda jest taka, że gdyby  nie indywidualne błędy Śliwki i innych graczy w tamtym sezonie, a brakło niewiele, zdecydowały właśnie drobne detale, to my bylibyśmy w czwórce, a tam.... było wszystko możliwe. Wygraliśmy z Zaksą w rundzie zasadniczej, dlaczego nie mielibyśmy wygrać w PO. Kowal może zająłby wtedy nawet tylko czwarte miejsce , dla Serniottiego nieosiągalne wtedy (w innych okolicznościach owszem do zdobycia), byłby to sukces tego składu i Kowala i inaczej byłby trener postrzegany. Dla niektórych forumowiczów byłaby to klęska, ale dla normalnych kibiców byłby to sukces. Ani Śliwka, ani żaden inny zawodnik nie zająknął się aby wziąć na siebie krytykę, to trener jest odpowiedzialny za wynik i tyle. Kowal został zwolniony i tego się trzymajmy, ale bez zmiany mentalności zawodników, nawet Alekna niczego nie osiągnie, Kowalowi jednak coś się udało. Zostaje mi tylko marzyć, aby następca powtórzył to co zrobił Kowal.
Majer spokojnie, po Kowalu też jest życie.
Pełna zgoda, ale czy na pewno, dla mnie Andrzej Kowal to jednak Resoviak, co zostało z Resovii w Asseco ? jeśli Ty chcesz oglądać mecze Asseco Rzeszów, to masz absolutnie do tego prawo, życzę Ci przyjemności z oglądania siatkówki w Rzeszowie, już jest paru kibiców  Developresu, pewnie teraz wrócą na Asseco.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Stocznia Szczecin-Asseco Resovia 28.10.2018
« Odpowiedź #151 dnia: Października 29, 2018, 20:50:11 pm »
Majer Błagam Cię. Nie kop leżącego.
Andrzej odchodzi. Nie podjudzaj już.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Stocznia Szczecin-Asseco Resovia 28.10.2018
« Odpowiedź #152 dnia: Października 29, 2018, 21:10:50 pm »
Majer Błagam Cię. Nie kop leżącego.
Andrzej odchodzi. Nie podjudzaj już.

Przyłączam się do prośby RZW.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Stocznia Szczecin-Asseco Resovia 28.10.2018
« Odpowiedź #153 dnia: Października 29, 2018, 21:11:45 pm »
Resofan prawda jest taka, że gdyby  nie indywidualne błędy Śliwki i innych graczy w tamtym sezonie, a brakło niewiele, zdecydowały właśnie drobne detale, to my bylibyśmy w czwórce, a tam.... było wszystko możliwe.

Majer jakie detale, my nie przegraliśmy złotego seta, tylko dwa mecze 3:1, a raz wygraliśmy w 5 setowym boju.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Stocznia Szczecin-Asseco Resovia 28.10.2018
« Odpowiedź #154 dnia: Października 29, 2018, 21:26:16 pm »
Przyłączam się do prośby RZW.
Może odniesiesz się do tego co napisałem do Ciebie ?
Majer jakie detale, my nie przegraliśmy złotego seta, tylko dwa mecze 3:1, a raz wygraliśmy w 5 setowym boju.
Końcówki setów, w których prowadziliśmy, nie byłeś na meczach, więc nie wiesz o czym piszę. ;)

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Stocznia Szczecin-Asseco Resovia 28.10.2018
« Odpowiedź #155 dnia: Października 29, 2018, 21:37:11 pm »
,,Wszyscy jesteśmy Resovią - myślę, że to hasło jest znów aktualne'' - napisał jeden z forumowiczów.

Otóż niestety tak nie sądzę.

Ale zacznę od podziękowań dla Andrzeja Kowala. Panie trenerze - dzięki za wspaniałe sukcesy, których byliśmy świadkami. Przejdzie Pan do historii klubu i miasta, polskiej siatkówki. Nic jednak nie trwa wiecznie. Życzę powodzenia w nowym miejscu.

Ale by hasło zacytowane na wstępie stało się aktualne, potrzebna jest zmiana nie tylko trenera.
Owszem, za kryzys odpowiada trener, który już zapłacił swoją cenę. A co z drugim odpowiedzialnym - Bartoszem Górskim? Prezes klubu nie odpowiada za ten kryzys? Jeśli nawet przyjąć, że w swych decyzjach np. związanych ze zmianą trenera w ub. sezonie i mianowaniem tego samego na nowy sezon nie był samodzielny, to mając jakiekolwiek poczucie honoru powinien podać się do dymisji, gdy ta koncepcja nie wypaliła. Albo zostać odwołany.
 
Ale kryzys, jaki dotknął nasz klub, ma aspekt nie tylko sportowy. To także kryzys na linii klub - kibice. Pisałem już o tym po meczu z GKS Katowice ale w skrócie powtórzę. Prezes Górski nie był w stanie zapobiec odwracaniu się kibiców od klubu. Symboliczne tutaj są dwa przykłady - inauguracja sezonu dla ,,galerianek'' i audycje radiowe, gdzie prezes występuje solo w jednej audycji a kibice dyskutują o sprawach klubu ze sobą w innej. Taki oto dialog. Po poprzednim, nieudanym sezonie, nie podjąć skutecznych działań, by choć powstrzymać niekorzystne nastroje wśród kibiców? I to takich kibiców? 

O innych nieporadnych aspektach funkcjonowania klubu piszą także inni forumowicze.

Tak więc Bartosz Górski wyczerpał swoje możliwości. Powinien pojawić się ktoś, kto odbuduje pozycję klubu nie tylko w aspekcie sportowym, nawiąże dialog z kibicami, tchnie w tą skostniałą strukturę nowego ducha. No i uczyni klub bardziej profesjonalnym, bo wbrew mitom, jest on słabo zorganizowany, choć owszem, nabrał manier korporacji, no dobra, korporacyjki.

Gdy spełnią się te wszystkie warunki, ja i inni kibice (przynajmniej ci, którzy widzą jak wygląda prawda i mają odwagę wyciągać wnioski, choć na Boga, co to za odwaga)  uznamy, że hasło Wszyscy jesteśmy Resovią napełnia się wreszcie treścią także ze strony klubu. Bo jednostronnie ono nie zadziała.         

« Ostatnia zmiana: Października 29, 2018, 22:32:42 pm wysłana przez fanzwawy »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Stocznia Szczecin-Asseco Resovia 28.10.2018
« Odpowiedź #156 dnia: Października 29, 2018, 21:38:28 pm »
Majer Błagam Cię. Nie kop leżącego.
Andrzej odchodzi. Nie podjudzaj już.
Do czego podjudzam ? to raczej mediolan to czynił, nie reagowałeś wtedy ............., ale na niego szkoda czasu i klawiatury. To co pisałem o Śliwce i innych graczach w meczu z Olsztynem, to była nie tylko moja ocena. Wychodząc z hali, można było usłyszeć więcej takich opinii. W Olsztynie zagrali na przekór Kowalowi ?, on ich źle przygotował, a oni wygrali ?, dziwna motywacja. W Rzeszowie również zagrali przeciwko trenerowi ?, a może nie są jeszcze zawodnikami, na których można budować zespół, może są tylko jego uzupełnieniem. Wygrywamy wszyscy, tylko nie trener ?, a przegrywa trener ?

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Stocznia Szczecin-Asseco Resovia 28.10.2018
« Odpowiedź #157 dnia: Października 29, 2018, 21:44:38 pm »
Majer proszę powiedz, co chcesz wszystkim udowodnić?

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Stocznia Szczecin-Asseco Resovia 28.10.2018
« Odpowiedź #158 dnia: Października 29, 2018, 21:51:40 pm »
Majer proszę powiedz, co chcesz wszystkim udowodnić?
Miałem Cię za inteligentnego gościa, łopatologicznie ? no proszę Cię nie poniżaj się  ;)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Stocznia Szczecin-Asseco Resovia 28.10.2018
« Odpowiedź #159 dnia: Października 29, 2018, 21:58:05 pm »
Tak chcę łopatologicznie. Trudno korono mi z głowy nie spadnie.
Dlatego ponawiam pytanie.