Autor Wątek: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Cucine Lube Civitanova  (Przeczytany 35495 razy)

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Cucine Lube Civitanova
« Odpowiedź #250 dnia: Lutego 03, 2017, 16:42:38 pm »
Mamy złego trenera? Nawet najgorszy trener nie nakazuje psuć zagrywki, zagrywać słabo czy słabo przyjmować. Te elementy każdy może wypracować sam, bez łaski trenera. Nie wie jak? To niech se w googlach poczyta. Tam jest wszystko. Nie chce się mu bez bata w postaci darcia mordy przez karbowego? To znaczy, że jest mentalnym smarkaczem, a nie zawodowcem.


To może powinno się zwolnić cały sztab trenerski, a klub zaoszczędzi sporo kasy. Zawodnicy będą trenować czytając google.....

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Cucine Lube Civitanova
« Odpowiedź #251 dnia: Lutego 03, 2017, 18:26:25 pm »
Ależ oczywiście, że każdy zawodowy sportowiec zna metody treningu poszczególnych elementów gry. Zna je nawet amator-wyczynowiec.
Właśnie (taki zbieg okoliczności) odbyłem ciekawą rozmowę z człowiekiem znającym realia sportu akademickiego w USA. Tam trening z zawodnikiem/zawodniczką nie polega na tym, że trener nakazuje: "Robimy to i to". Tam trener pyta zawodnika/zawodniczkę "Który element chcesz poprawić?". Zawodowi gracze NBA płacą ciężkie pieniądze na kursach, organizowanych przez Hakeema Olajuwona za to, że ten uczy ich pewnych niuansów gry. Nie narzeka na brak chętnych (podkreślam: wśród zawodowych koszykarzy NBA). O ile się nie mylę, płacił także Marcin Gortat, gdy już był w NBA. A wcale nie musiał. Było to w jego interesie. O takim podejściu do zawodowego sportu piszę.
A u nas? "Nie idzie mi zagrywka? Nic to. Wszystko i tak zwali się na trenera".
Zawodowstwo?
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2017, 18:29:17 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Cucine Lube Civitanova
« Odpowiedź #252 dnia: Lutego 03, 2017, 19:43:40 pm »
Cytuj
Panie Prezesie Góral.
Mam do Pana ogromną prośbę: niech Pan użyje swoich wpływów, żeby dyrektorem sportowym w klubie został Krzysiek Ignaczak. Proszę Pana nie o zwolnienie kogokolwiek. Proszę Pana o zatrudnienie Krzyśka Ignaczaka jako dyrektora sportowego klubu.
Przyłączam się do tej prośby. Coś mi podpowiada, że dużo dobrego byłoby w tym posunięciu. To mogłoby dać impuls, do kroku naprzód, do innego spojrzenia. Sportowiec sam najlepiej wie, co trzeba, aby zadziałało lepiej. Popieram to spojrzenie.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Cucine Lube Civitanova
« Odpowiedź #253 dnia: Lutego 03, 2017, 22:01:41 pm »
Igła poczytał forum i broni Resovii jak niepodległości w programie Polska 2017. Co zaskoczyło Kadziewicza :)

Alexx12

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 111
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Cucine Lube Civitanova
« Odpowiedź #254 dnia: Lutego 03, 2017, 22:39:41 pm »
Igła poczytał forum i broni Resovii jak niepodległości w programie Polska 2017. Co zaskoczyło Kadziewicza :)
Aż z ciekawości pooglądam jutro powtórkę

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Cucine Lube Civitanova
« Odpowiedź #255 dnia: Lutego 04, 2017, 09:38:23 am »
Potwierdzając słowa Represa taka mała uwaga z NBA tam nie ma trenera od przygotowania fizycznego . To sprawa zawodnika . Jesteś słaby fizycznie nie grasz nie zarabiasz i tyle . Można korzystać prywatnie z rad dietetyka- można nikt nikomu nie zabroni mieć trenera personalnego jeśli nie pasuje zatrudniony przez klub. gwarantuje Wam że ich stać .Takiego trenera Leszku miał i pewnie ma Gortat

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Cucine Lube Civitanova
« Odpowiedź #256 dnia: Lutego 04, 2017, 14:16:39 pm »
Jest tylko jedne małutki i zasadnicza sprawa......czy zawodnicy mają wywalone na wszystko, czy komuś jeszcze zależy, by być lepszym.
Mam mieszane uczucia co do tego.
Profesjonalizm, to w moim słowniku, dążenie do perfekcji w danej dziedzinie, a bycie przeciętnym, to przeciętność - proste.
Lekarz chcą zdobyć doktorat się uczy, mechanik chcą naprawiać Lexusy musi się uczyć i trenować, bo naprawiając Polonezy nie podniesie swoich umiejętności.
Przykład z NBA jest chyba znamienny, tam im się chce, tutaj już widać nie.
CR7 czy LR9 zapierdzielają na treningach więcej niż inni, bo są na szczycie i chcą tam zostać na kolejne lata, onie wiedzą, że należy, nasi chyba myślą, że już nie muszą. Przykre to i smutne zarazem.

Dobra, dziś loty skoczków....Pietrek Żyła ma swoją paprykę, Adaś Małysz miał swoą bułkę i banany.....naszym zawodnikom też życzę dobrych warzyw i owoców i oby nie były to buraki i cebula  ;D
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

pietro

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 97
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Cucine Lube Civitanova
« Odpowiedź #257 dnia: Lutego 05, 2017, 13:54:07 pm »
Dobrze się czyta Wasze opinie, bo przeważnie to opinie merytoryczne, szukające przyczyn i starające się znaleźć jakieś rozwiązanie problemu, który w drużynie (czy może raczej w klubie, bo drużyna jest w zasadzie co rok nowa) jest obecny pewnie minimum ze 2 lata.
Większość obarcza tym trenera, trudno się z tym nie zgodzić, bo chyba w każdej dyscyplinie jak nie idzie to baty dostaje trener i jest zwalniany on, a nie połowa czy 3/4 drużyny
A u nas jest specyficznie: niby nie idzie i zawodnikom (bo korporacja, bo po kasę, bo im się nie chce, bo nie ma przygotowania, itd) i sztabowi (bo nie ma przygotowania, bo przeciwnik nierozpisany taktycznie, bo psychologia drużyny leży) i trenerowi (za dużo bo... do wpisywania, które były powtarzane na forum). I tak próbujemy z tego trochę zmieniać po kawałku: trochę składu (czasem dużo), trochę sztabu, trochę w trenerze (samego oczywiście nie, ale jakiś ruchy typu podanie się do dyspozycji zarządu, wsparcie ze strony klubu czy kibiców).

Tymczasem mnie wydaje się, że wszystko z tego nie sprawdza się jako system naczyń połączonych. Brak jest spojrzenia jako całość i na klub organizacyjnie i na drużynę sportowo. Nie chcę zwalniać Kowala, bo to nie moja rola, tym bardziej Pana Górskiego. Ale będąc właścicielem oceniłbym to tak, że przykład powinien jednak iść z góry i nie obrażając się na nikogo, dziękując za dokonaną pracę zmieniłbym 2 podstawowe osoby dla klubu, żeby dać po prostu szansę komuś, kto ma inne spojrzenie na to wszystko.
Może zagrać va banque i powierzyć to komuś młodemu, a może bardziej asekuracyjnie (i żeby nie narazić się na zarzuty) wziąć kogoś sprawdzonego. A może to i to? Może Antiga będzie jednak wolny? ;)

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Cucine Lube Civitanova
« Odpowiedź #258 dnia: Lutego 05, 2017, 14:15:49 pm »
Cytuj
dziękując za dokonaną pracę zmieniłbym 2 podstawowe osoby dla klubu,
Pietro mógłbyś doszczegółowić kogo chciałbyś zwolnić?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Cucine Lube Civitanova
« Odpowiedź #259 dnia: Lutego 05, 2017, 14:24:25 pm »
Pietro, myślę, że hasło "Resovia w ruinie" jest mocno naciągane, ale ciekawe, kto da się na nie nabrać.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.