Autor Wątek: KKS/CWKS Resovia - koszykówka  (Przeczytany 24263 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 24, 2009, 22:42:47 pm »
Przed sezonem poszła plotka o przeniesieniu "Prokomu" do Rzeszowa. Byłem na "nie"! Powiem szczerze, że koszykarski Rzeszów pod szyldem innym niż Resovia byłby dla mnie szarganiem świętości. Jak można pomyśleć o zmarnowaniu tak pięknej historii?!
Pomijam nawet problem kupowania miejsca w lidze. Jakoś nie mam przekonania do takich wynalazków, ale mogę przyjąć, że jestem w tych poglądach zbyt staroświecki. Awans, przeżyty z trybun - upaja lepiej niż najlepszy szampan. Awans wyczytany w gazecie - jest i tyle dobrego da się o nim powiedzieć. Niestety, czasy się zmieniły. Trzeba się z tym pogodzić.
Ale komu mogło przyjść do łba, że Rzeszów może sobie pozwolić na stratę takiej wartości jak koszykarska Resovia?! Boże, jak ja chciałbym żeby głupota zaczęła boleć! Wolę III-ligową koszykarską Resovię (dziś wszystko przegrywa, ale i tak jestem na meczu) niż I-ligowy Basket Rzeszów.
A swoją drogą, do dziś nie mogę zaakceptować dziwoląga, że II ligę próbuje się nazywać I ligą.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

matlak

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 25, 2009, 17:05:52 pm »
Mam pytanie, dlaczego Resovia nie wstąpi do sekcji CWKS-u jak było w przeszłości , tylko tkwi pod szyldem KKS? Może wówczas problemy by zniknęły, wystarczy spojrzeć, co chwilę jakiś nowy sponsor dla piłkarzy, a w  koszykówce cienko jak fiks, brak wypłat dla zawodników i jaka tu perspektywa???

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 25, 2009, 18:27:39 pm »
To jest bardzo "zadawniony" problem. Kiedyś był jeden klub. Aż pewnego dnia koszykarze wyszarpali całą forsę z klubu. Nie wystarczyło nawet na obóz dla trampkarzy. Zawodnicy forsę wyszarpali i poszli w świat, a klub został golusieńki...
No i skończyło się wspólne biesiadowanie. Tak już musi zostać. Nazwa - owszem, ale wspólnej forsy nie będzie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

matlak

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 25, 2009, 19:55:07 pm »
W każdym razie w sobotę ruszę na mecz z Sudetami, mam nadzieję, że nie będzie to ostatni. Jeśli chłopaki powalczą jak ostatnio, może przynajmniej obronią honor, choć czuję, że będzie niespodzianka i w końcu wygramy. Jeśli Rynkiewicz zagra tak w obronie jak z Mosirem , Balcerzak, Małecki rzucą na swoim poziomie plus reszta zagra z ambicją i w końcu szczęście nam dopisze to kto wie. Bo od początku roku 8 porażek z rzędu u siebie to są jaja :) pozdro

OSTR7

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 28, 2009, 13:42:28 pm »
Czy ja wiem czy jaja? Nie wiem czy zawodnicy Resovii czują się aż tak dobrze w Rzeszowie (zero dopingu, zero emocji), wydaje mi się że jest to ''tylko zapisane'' w głowie że gramy u siebie... Inne drużyny bardziej czują róznice, home game a away game.

No i tak, wg mnie będzie to ostatni mecz Resovii dziś, z przyzwyczajenia przyjdę i pokibicuję jak zawsze. Kto może zmienić losy meczu? Wg mnie tylko i wyłącznie Balcerzak. Czasem ma świetne dni i świetną skuteczność a czasem co chwila ma pretensję do sędziego, dlaczego nie zagwizdał faulu... Życzę im najlepszego z całego serca, ale dla mnie ten sezon już się skończył, dla nich chyba też.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 28, 2009, 14:35:16 pm »
Nie było dopingu 2 lata temu, nie było rok temu (tylko w jednym meczu trochę się ruszyło) to nie ma i w tym sezonie.
Mecz zagramy, chłopcy się rozjadą i skończy się koszykówka w Rzeszowie. Dziś nie ma klimatu dla tej dyscypliny. Jarosław, Krosna, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Łańcut, Rzeszów. Region bidniutki a zespołów od groma. Nie stać nas na to. Fajno, że "opanowaliśmy" II ligę (bez sensu jest nazywanie jej "I ligą"). Fajno, że w regionie mamy tylu ludzi robiących coś dla koszykówki, ale wyżej pewnego poziomu nie podskoczymy.
Resovia ma bardzo nieciekawy, przypadkowy skład. Kilku zawodników ma swoje zalety, ale zespołu stworzyć nie potrafiło. Nie mamy atutów: ani obrona, ani atak, ani walka na tablicach, ani odważne wejścia pod kosz, ani rzuty z dystansu, ani szybki atak. Ot takie plątanie się po parkiecie.
Młodzież nie nauczyła się niczego, bo i od kogo miała się uczyć. Talentem nie grzeszymy, pracowitością też. Dograjmy ten sezon i spuśćmy zasłonę miłosierdzia. Nie ma perspektyw. Zatrudnianie Piotrków Misiów może zagwarantować utrzymanie i ligowe średniactwo. Szkoda forsy. Młodzieży nie widać. Życzę powodzenia Kacprowi Młynarskiemu, ale nawet on (na tle juniorów z innych drużyn) nie błyszczał.
No to sobie chociaż poklaszczmy w ostatnim meczu.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

OSTR7

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 28, 2009, 23:26:20 pm »
Poklaskane muszę powiedzieć ... :'(
4 kwarta byla najlepsza jaka dotychczas widzialem na meczu Resovii a ten pech ktory nam w koncowej minucie towarzyszyl to ja cie pierd***

zal mi ich się zrobiło (dwie łezki poleciały), ale to koniec. koniec. i jeszcze raz koniec.

OSTR7

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 28, 2009, 23:46:33 pm »
A w ogóle to wcześniej mi się ''takie pierdoły'' nie rzucały w oczy ale dziś... Brak kogokolwiek w kasach, wstęp był darmowy, a kibiców ? no może z 80. Spiker puszczał muzykę z radia które trzymał tuż przy sobie, spoko. Amatorsko strasznie, tylko że co z tego, jak jest za późno.

matlak

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 28, 2009, 23:49:22 pm »
Starzy wyjadacze typu Rynkiewicz, powinni rzuty osobiste z zamkniętymi oczami trafiać niestety pudłowali i to głównie zadecydowało o porażce z Sudetami dzisiaj i ostatnio w Jeleniej Gorze. Wydawać się mogło taki mały szczegół a jednak :( Mecz emocjonujący, głównie za sprawą sędziów i niesamowitej gonitwy pasiaków. Oby Resovia odrodziła się w przyszłym sezonie, pozdrawiam

matlak

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 28, 2009, 23:53:09 pm »
W meczu w Jeleniej Górze rzuty osobiste Resovii : 9/26 --> 17 pkt straconych wynik 64:55
Dzisiejszy mecz na Rosirze : 21/35 --> 14 pkt straconych wynik 79:80
Łatwo sobie policzyć, szkoda wielka !!