Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1430302 razy)

Grzesiek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4070 dnia: Grudnia 07, 2018, 02:33:43 am »
Kurek podpisany tylko do końca zezonu;) To co BK po sezonie do nas??    ;)  :P

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4071 dnia: Grudnia 07, 2018, 07:20:10 am »
Bardzo dobra decyzja. Rafa z całym szacunkiem był kulą u nogi nic pozytywnego nie wnosił do zespołu i wiek też nie ten, chodź jakby forma była i pożytek z niego to drugie kryterium byłoby bez znaczenia. Polski sypacz otworzy drogę Perry-emu i Smith-owi, także czas na lepszą zmianę  ;)

Niby oczywiste, ale...czy to taki zdecydowanie dobry ruch? Oparcie rozegrania o 21-letniego chłopaka, który z tą drużyną nie rzucił jeszcze ani jednej piłki rozwiąże nasze problemy?
Krótka analiza.
Nasze dwa główne mankamenty w grze: słaba siła ognia (atak tylko jednym skrzydłem) oraz rozegranie.
Czy Kozub jest w stanie podnieść jakość rozegrania? Przekonamy się, ale jakoś wątpię, że na tym etapie będzie zawodnikiem bardziej wartościowym od Kawiki. Zatem znowu istnieje duże ryzyko, że w zagrodzie będzie stał...lepszy zawodnik, a nasze rozegranie lepsze nie będzie albo...wracamy do punktu wyjścia, czyli w kwadracie stoi Smith lub Perry.
W sposób oczywisty siły naszego ataku, czyli zdecydowanie pierwszorzędnej bolączki, nie wzmacniamy. Przecież to sypacz, więc wpływ na jakość ataku jest...znikoma.
No to jest pewne, że to aż tak "bardzo dobra decyzja"?
Na koniec jeszcze trzeci aspekt...może mniej istotny, ale jednak...
Resovia nigdy bez przyczyny wynikającej ze strony zawodnika żadnego gracza nie zwalniała. Zatem...zmieniają się standardy? Przynajmniej taki sygnał idzie w świat.

Kurek podpisany tylko do końca zezonu;) To co BK po sezonie do nas??    ;)  :P

Jak tak to miałoby wyglądać to...trzeba było brać Kurka na 1,5 sezonu. Znacznie wzmocnilibyśmy się w ataku już w tym sezonie  :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2018, 07:44:39 am wysłana przez leon »

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4072 dnia: Grudnia 07, 2018, 07:59:37 am »
Nasze dwa główne mankamenty w grze: słaba siła ognia (atak tylko jednym skrzydłem) oraz rozegranie.
Czy Kozub jest w stanie podnieść jakość rozegrania? Przekonamy się, ale jakoś wątpię, że na tym etapie będzie zawodnikiem bardziej wartościowym od Kawiki. Zatem znowu istnieje duże ryzyko, że w zagrodzie będzie stał...lepszy zawodnik, a nasze rozegranie lepsze nie będzie albo...wracamy do punktu wyjścia, czyli w kwadracie stoi Smith lub Perry.
Tak. Dokładnie o tym samym pisałem. Tylko tu nie chodzi o to, że to zły transfer. On jest neutralny, przyszłościowo dobry. Chodzi o to, że obecnie i tak najważniejsza jest kwestia obsadzenia polskiego libero.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4073 dnia: Grudnia 07, 2018, 08:11:13 am »
I wtedy Perry w zagrodzie...czyli analogiczna sytuacja, jak w przypadku sypacza.
Potrzebujemy wzmocnienia siły ataku. Czyli...albo przyjmujący, albo atakujący. Inaczej...drepczemy w miejscu.

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4074 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:09:51 am »
ten sezon w praktyce jest stracony ( matematyczne szanse są ale trzeba wygrać w sobotę w Jastrzębiu ?) szkoda kasy na Kurków Żygadłów itp. trzeba dograć sezon obserwować rynek - Cretu i Igła mam nadzieję że są fachowcami i coś wreszcie zbudujemy

tenmisza

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4075 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:33:52 am »
szkoda kasy na Kurków Żygadłów itp. trzeba dograć sezon obserwować rynek - Cretu i Igła mam nadzieję że są fachowcami i coś wreszcie zbudujemy
To przepraszam, na kogo nie szkoda kasy, jeśli nie na Kurka?, który jest:
a) Polakiem (nie dot. limit)
b) najlepszym obecnie zawodnikiem świata na swojej pozycji

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4076 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:37:06 am »
I wtedy Perry w zagrodzie...czyli analogiczna sytuacja, jak w przypadku sypacza.
Potrzebujemy wzmocnienia siły ataku. Czyli...albo przyjmujący, albo atakujący. Inaczej...drepczemy w miejscu.
Pisząc o polskim libero miałem na myśli granie na dwóch. Tak by grali i Smith i Perry

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4077 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:39:31 am »
Po konferencji nowego prezesa odniosłem wrażenie, że nie interesują nas zawodnicy na jeden sezon. Raczej będziemy stawiać na tych, którzy są skłonni związać się z Resovią na co najmniej 2 sezony.
Podróże menedżera Kurka po Japonii raczej nie wróżyły (i nie wróżą) tego, żeby Bartek zagrał w Resovii.
Ten sezon trzeba jedynie przetrwać. Skiepściliśmy naszą największą szansę (KMŚ), strata punktowa w +L jest bardzo duża, więc chyba ("chyba", bo w siatkówce przeżyłem już różne, dziwne wyniki) jedyną szansą na jakieś zaistnienie jest Puchar Polski. Ligę trzeba dograć, żeby uratować się przed spadkiem. Stworzy się szansa na awans do "6"? Historia pokazuje, że jesteśmy specjalistami od cudów, więc walczyć trzeba, ale nie szalałbym z wydawaniem pieniędzy na ten sezon.
Puchar Polski to (dla mnie) tytuł... taki sobie, ale (relalistyczno-pesymistycznie rzecz biorąc) nic innego nam nie pozostało.
Kurek czy Żygadło byliby zbędnym wydatkiem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Bini@

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4078 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:48:55 am »
A tak w ogóle to mamy jeszcze szansę zagrać w Pucharze Polski? :D

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4079 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:49:50 am »
Nie wiem. A jest jakiś klub, który nie ma szans?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.