Autor Wątek: Liga Mistrzów 2015/2016 (Final Four)  (Przeczytany 70394 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #180 dnia: Kwietnia 04, 2016, 21:17:21 pm »
Cóż, meczu nie oglądałem, ale...z jednej strony się cieszę, a z drugiej...trochę mi smutno, że nie mamy w składzie takiego walczaka, jak Paul.
Który to już zawodnik, jaki odchodzi od nas i gra...mecze życia.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #181 dnia: Kwietnia 04, 2016, 22:06:06 pm »
Który to już zawodnik, jaki odchodzi od nas i gra...mecze życia.

Tak mnie "sprowokowałeś" do takiego pomysła.
Mecz proponuję

"Za słabi/nie pasujący do koncepcji"(w skrócie ZSNPDK) vs Resovia Rzeszów

Tu i teraz

Proponuję taki skład ZSNPDK:
Wyszedłbym:
Redwitz, Grozer, Ivovic, Lotman, Grzyb, Gawryszewski, Żurek
Rezerwa:
Buszu (w "6" jakby obowiązywał limit), Kovacevic, Baranowicz, Konarski, Kosok, Masłowski
Kapelą dowodziłby oczywiście Janek Such.

Jak myślisz, jaki byłby wynik?

Ehhhh. Chyba się rozmarzyłem...

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #182 dnia: Kwietnia 04, 2016, 22:42:43 pm »
Może nie będę teraz...sprawiedliwy, ale Paul to gracz szczególny.
Mógł być słaby w ataku, ale w obronie był zawsze niezawodny.
A nic tak nie potrafiło w krytycznych momentach podnieść drużyny, jak spektakularne obrony, często wykonywane przez Lotmana, wchodzącego z kwadratu.
Paul Lotman to gracz gotowy w każdym momencie do rozegrania meczu życia.
Poza tym waleczność ma wpisaną w charakter.
A to wydaje się teraz być w Resovii towarem deficytowym...przynajmniej w wersji okazywanej na boisku.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2016, 22:44:33 pm wysłana przez leon »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #183 dnia: Kwietnia 04, 2016, 23:51:17 pm »
Skoro o Lotmanie...
Berlin gra bardzo dobrze w obronie. To zasługa Lotmana i Shoji. Dziurą w przyjęciu nie był Kromm. Lotman z Shojim brali większość parkietu. Fajna siatkówka. Rewanż w Rosji był pogromem Rosjan. Niemcy walczyli, a Rosjanie zagrali jak Resovia w słabych meczach.
Dlaczego Rosjanie zagrali dziurawym składem? Nie wiadomo. Było coś o "czekających nas trudnych meczach w lidze", ale to jakaś ściema. Sytuacja w lidze jest dość klarowna: Surgut powalczy o 4. miejsce - taki dziwaczny system.
Jak do tej pory Rosjanie bez europejskiego pucharu (Fakieł przegrał w CC z Veroną).
Ciekawe czy faworyt LM - Zenit - wygra?
Myślę, że przeceniamy rosyjską siatkówkę. Tylko, że Zenit to nie jest rosyjska siatkówka. Zenit przewyższa wszystkich w rosyjskiej lidze, bo bazuje na gwiazdach pierwszej wielkości. Poza Zenitem, rosyjskie kluby są w zasięgu naszych klubów bez nadzwyczajnej formy z naszej strony. Wystarczy poważne, cierpliwe podejście do meczu. Mimo, że +L notuje słabiutki sezon, nie jest aż tak źle, jak się wydaje.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #184 dnia: Kwietnia 05, 2016, 08:49:53 am »
(...)Wystarczy poważne, cierpliwe podejście do meczu. Mimo, że +L notuje słabiutki sezon, nie jest aż tak źle, jak się wydaje.


Kibic to zawsze sobie znajdzie furtkę do...dania sobie nadziei.
Ważne, że robi to w sposób zasadniczo...racjonalny. Nie dyrdymali o jakimś nieważnym secie, nie znaniu się na czymś albo piciu wody.
Mistrzostwo Polski w babolach to myśmy już w tym sezonie zdobyli. I tych sportowych, i tych wypowiadanych.
Wracając do Lotmana...Jego potencjał w obronie był tylko przez chwilę przez nas wykorzystywany. To była chwila, w której regularnie grał w pierwszej szóstce. A to daje taki przyczynek do myślenia...na pozycji przyjęcie, od tamtego czasu, mamy nieustabilizowaną sytuację. Ciągła rotacja. Wydaje się ona być wprost proporcjonalna do falowania formy graczy zatrudnianych u nas na tej pozycji.
Ot, taka refleksja na temat koncepcji wyrównanej dwunastki/czternastki/szesnastki.

Nie wiem, jak wygląda gra Olka Śliwki, ale jakoś mam przeczucie, że to kolejny siatkarz, który pada ofiarą w/w koncepcji.
Potrzebujemy zmian. Świeżości i innego spojrzenia. Bez względu na wyniki, jakie w tym sezonie osiągniemy.
Szkoda, że do koncepcji wyrównanego składu dochodzi jeszcze koncepcja...Alexa Fergusona.
   

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #185 dnia: Kwietnia 05, 2016, 10:54:43 am »
Kibic to zawsze sobie znajdzie furtkę do...dania sobie nadziei.
Leonie, przecież ja nie piszę o Resovii. Piszę o całej +L.
Różnica pomiędzy klubami polskimi a rosyjskimi (wyjąwszy Kazań) jest żadna. Na dodatek rosyjska liga wprowadziła takiego regulaminowego farfocla, że zupełnie nie ma tam się czym fascynować. Oby nadal szli taką organizacyjną drogą, to przestaną być dla nas i dla Włochów poważną konkurencją.
----------------------------------------------
Zastanawiam się, czy CC nie powinien stać się pucharem dla krajów siatkarsko, no powiedzmy "egzotycznych", z wyłączeniem najlepszych lig Europy. Może np. zwycięzcy zapewnić start w LM?
Mam też wrażenie, że CEV organizuje o jeden puchar za dużo.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #186 dnia: Kwietnia 05, 2016, 12:11:18 pm »
Leonie, przecież ja nie piszę o Resovii. Piszę o całej +L.
(...)

Wiem, wiem, ale tak jakoś w każdym zdaniu sam szukam szansy (nadziei) na ugryzienie Kazania. Trochę na siłę.
Dobrze, że siatkówka jest grą przekorną i lubi niespodzianki.
Obawiam się, że liga rosyjska będzie silna (cena za ropę idzie do góry, a cena za dolara spada   ;) ) bez względu na system.
W Rosji, bardziej niż gdziekolwiek, jest tendencja, żeby zaistnieć, jako bogaty sponsor/oligarcha, niż zorganizować coś logicznego. Taki kraj.
 

mb64

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #187 dnia: Kwietnia 05, 2016, 16:46:17 pm »
Cytat: leon link=topic=2924.msg124378#msg124378 date=1459851078
Dobrze, że siatkówka jest grą przekorną i lubi niespodzianki.
 
[/quote

W tym sezonie to lubimy niespodzianki - ale raczej na minus. Na plus to jaką sprawiliśmy ?? 3:1 w Bełku i... łatwe 3:0 w JW ?

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #188 dnia: Kwietnia 06, 2016, 08:05:23 am »
(...)
Zastanawiam się, czy CC nie powinien stać się pucharem dla krajów siatkarsko, no powiedzmy "egzotycznych", z wyłączeniem najlepszych lig Europy. Może np. zwycięzcy zapewnić start w LM?
Mam też wrażenie, że CEV organizuje o jeden puchar za dużo.

Skłaniałbym się do tego drugiego stwierdzenia.
Dopóki nie wzrośnie ranga...finansowa...Ligi Mistrzów, dopóty każdy manewr z próbą podciągania w tej drabince kolejnych lig i klubów będzie kończył się niepowodzeniem. Zachęta do rozwoju musi polegać na zastrzyku finansowym. Kluby dopłacające do rozgrywek na najwyższym szczeblu to jakieś nieporozumienie.
Nie wiem, czy jest to spowodowane zachłannością tzw. działaczy, czy niewystarczającą ilością środków, którymi dysponują federacje. Może jednym i drugim.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #189 dnia: Kwietnia 08, 2016, 17:28:29 pm »
Co prawda zupełnie inna dyscyplina sportu, inne realia i przede wszystkim miało to miejsce aż 40 lat temu, ale - moim zdaniem - jest dość sporo analogii do naszego półfinału z Zenitem, który już prawie za tydzień.

http://eurosport.onet.pl/zimowe/hokej-na-lodzie/mija-40-lat-od-zwyciestwa-polski-z-zsrr-w-hokeju/hr39yt

Zaraz, zaraz. Repres1, jak to leciało? Że to tylko jeden mecz? Niech Ci będzie :P. Po przeczytaniu powyższego artykułu i wspomnień polskich hokeistów przyznaję Ci rację ;). To jest tylko JEDEN mecz w którym wszystko może się zdarzyć. Poza tym, czy oprócz tego jednego jedynego argumentu  mamy jeszcze jakieś inne stricte siatkarsko - sportowe argumenty :( >:(? No oczywiście będziemy jeszcze MY kibice. Tak na marginesie zwracam uwagę co hokeiści na początku mówią o ówczesnym wsparciu 10 tys. kibiców w Spodku.
To jest tylko jeden mecz. To jest tylko jeden mecz. To jest tylko jeden mecz. To jest tylko ........ I tak już do następnej soboty będę kłaść się spać i będę budzić się co ranek z tą frazą na ustach ;). To jest tylko jeden mecz. Chrzanić Leona (Poldek to nie do Ciebie ;)). To jest tylko jeden mecz! Chrzanić Andersona! To jest tylko jeden mecz! Chrzanić Ko..... Tfu, tfu! Znaczy się ..... chrzanić Alekno ;)
Tik, tak, tik, tak. Odmierzamy czas.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2016, 17:41:43 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)