Autor Wątek: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ASSECO Resovia Rzeszów - 04.11.2009r.  (Przeczytany 16322 razy)

graffiti

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 132
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ASSECO Resovia Rzeszów - 04.11.2009r.
« Odpowiedź #90 dnia: Listopada 05, 2009, 22:19:40 pm »
Ja też wczoraj po pierwszym secie zaczęłam tracić nadzieję,siadło nam przyjęcie i zagrywka (szok! jeszcze tak słaba nie była :o)WIka i Mikko-coś im nie szło... słyszałam,że nie mieli wolnego tylko ciągle treningi,może są przemęczeni? oczywiście trenować muszą,żeby nie było ;D
ale kiedys musieliśmy się potknąc, dobrze że teraz a nie w play-offach...
zapomnijmy już o tym, mam nadzieję,że na czewę travica ich zmobilizuje i zagrają jak Resoviacy;) :)
'cause life is volleyball

altir

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ASSECO Resovia Rzeszów - 04.11.2009r.
« Odpowiedź #91 dnia: Listopada 05, 2009, 22:26:21 pm »

altir Resovia nie zamierza straszyć Skry. Resovia zamierza pokonać Skrę i zdobyć złoto  ;D

No rozumiem :) Powiem tak- nic na siłę, najpierw trzeba złapać taką formę by to zrobić. A jeszcze dochodzi LM, gra co 3 dni, ale to już temat na inną dyskusję.

Twinkle

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ASSECO Resovia Rzeszów - 04.11.2009r.
« Odpowiedź #92 dnia: Listopada 05, 2009, 22:34:30 pm »
3. Nie widzę żadnego pożytku z "pożytecznego" kubła zimnej wody. To zwykłe dorabianie ideologii do niezbyt przyjemnego faktu. Chętnie zamieniłbym wczorajszy "pożyteczny" kubeł zimnej wody na "niepożyteczne" zwycięstwo.

Winny.
Ale podtrzymuje opinie o kuble. Kazdy z nas by zamienil te wode na "niepozyteczne" zwyciestwo, ale stalo sie - wiec trzeba dyskutowac o faktach. To jak z atakami ze srodka na poczatku meczu. Nawet jesli sa nieskuteczne, to pozniej w efekcie rozszczelniaja blok na skrzydlach - czyli cos dobrego z czegos zlego. Skoro juz doszlo do porazki - poszukajmy przyczyn i sprobujmy usunac je w przyszlosci.

PS. Chociaz tak w zasadzie, to mialem na mysli bardziej ochlodzenie kibicow niz samej druzyny.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 22:36:58 pm wysłana przez Twinkle »

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ASSECO Resovia Rzeszów - 04.11.2009r.
« Odpowiedź #93 dnia: Listopada 05, 2009, 23:01:24 pm »

To jak z atakami ze srodka na poczatku meczu. Nawet jesli sa nieskuteczne, to pozniej w efekcie rozszczelniaja blok na skrzydlach - czyli cos dobrego z czegos zlego.

Atak na początku pierwszego seta nie były skuteczne, ale warto pamiętać, że dwoma atakami ze środka doszliśmy ZAKSĘ w końcówce pierwszego seta. Nawet nieskuteczny atak środkiem sprawia, że ci z drugiej strony siatki muszą uważać, a nie tylko przesuwać się do skrzydeł. Oczywiście skuteczny atak tez to powoduje a do tego daje punkt :d

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ASSECO Resovia Rzeszów - 04.11.2009r.
« Odpowiedź #94 dnia: Listopada 05, 2009, 23:07:57 pm »
repres
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Wcale nie uważam, że Kusior zawiódł w Bełchatowie. Uważam, że słusznie za ten mecz był chwalony, ale wynika to z tego, że inną miarę przykłada się do niego, a inną do Grzyba czy Gawryszewskiego. Grzyb przyjechał do Rzeszowa "ciągnąć grę na środku" - Tomek się dopiero uczy.
Dlatego pytania w stylu "pokażcie mi mecz w którym zawiódł" są retoryczne. Trudno, żeby zawodził, jeśli nie wymagamy od niego przełamania gry drużyny czy tez jakiegoś znaczącego wkładu w zwycięstwo.
Ja mówiąc szczerze na Kusiorze kiedyś położyłem kreskę. Sądziłem, że nic z niego nie będzie i jedyne co go czeka to gra w Wisłoku Strzyżów czy innych Błękitnych Ropczyce. Myliłem się. Chłopak robi widoczne postępy, ale nie zmienia to faktu, że wiele treningów i meczów przed nim aby móc liczyć na to, że wejdzie i "pociągnie grę". Daj mu (i nam) Boże aby Resovia miała z niego jeszcze pociechę.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ASSECO Resovia Rzeszów - 04.11.2009r.
« Odpowiedź #95 dnia: Listopada 06, 2009, 00:53:36 am »
Dobrze odczytałem Twoją wypowiedź.
Tomek nie jest już juniorem tylko zawodnikiem gotowym do gry. Ja wymagam od niego dobrej, zawodowej gry.
Statystyka nie oddaje wszystkiego. W Bełchatowie zagrał dobry mecz nie dlatego, że mało od niego wymagamy. Zagrał dobrze, bo załatał dziurę w środku.
Z Zaksą środek zrobił się dziurawy. Tomek powinien zagrać.
Gdy dostaje szansę - wykorzystuje ją. Jest gotowy do poważnej gry.
Jos to on nigdy nie będzie, ale jest na tyle dobry, że powinien grać.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ASSECO Resovia Rzeszów - 04.11.2009r.
« Odpowiedź #96 dnia: Listopada 06, 2009, 09:07:54 am »
Może się powtórzę, ale przecież Wojtek Grzyb miał kiedyś bardzo dobrą zagrywkę z wyskoku. Nie wiem, czy po błędach Gawryszewskiego Ljubo boi się mu dać zagrać mocno ?? Może on sam nie chce ?? sam nie wiem jak to wytłumaczyć.
Na LM mamy jeszcze Ardo i kilku innych, którzy mogą pociągnąć grę w tych meczach dając odpocząć podstawowej szóstce.   

Tommy

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 158
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ASSECO Resovia Rzeszów - 04.11.2009r.
« Odpowiedź #97 dnia: Listopada 06, 2009, 14:15:13 pm »
Może się powtórzę, ale przecież Wojtek Grzyb miał kiedyś bardzo dobrą zagrywkę z wyskoku. Nie wiem, czy po błędach Gawryszewskiego Ljubo boi się mu dać zagrać mocno ?? Może on sam nie chce ?? sam nie wiem jak to wytłumaczyć.
Na LM mamy jeszcze Ardo i kilku innych, którzy mogą pociągnąć grę w tych meczach dając odpocząć podstawowej szóstce.   
A tu pytanie czy jest sens dawać odpoczywać pierwszej szóstce w meczach LM? Moim zdaniem to właśnie wtedy oni muszą grać na 110 procent a nie liczyć na odpoczynek.

sovik

  • Gość
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ASSECO Resovia Rzeszów - 04.11.2009r.
« Odpowiedź #98 dnia: Listopada 06, 2009, 14:44:24 pm »
O jakim odpoczynku mowa? Przecież to początek sezonu!!!!!

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ASSECO Resovia Rzeszów - 04.11.2009r.
« Odpowiedź #99 dnia: Listopada 06, 2009, 14:56:32 pm »
O jakim odpoczynku mowa? Przecież to początek sezonu!!!!!

No właśnie, jeśli któryś nie wydala to mniejsze obciążenie na treningach, a zastępstwa w mniej ważnych meczach (i nie zaliczyłbym do nich LM) to nie odpoczynek tylko ogrywanie rezerwowych żeby nie tracili kontaktu z grą jak np. Gierczyński albo żeby zdobywali doświadczenia jak np. Mika.

Nie powinniśmy mówić o odpoczynku na starcie sezonu i do tego kiedy lada chwila ma być 3 tygodniowa przerwa w rozgrywkach, a trener szuka sparingpartnerów bo nam potrzeba gry, nie odpoczynk. Rozumie że mogą stracić dynamikę przez pakowanie na siłowni ale wtedy odpoczynek to tak jak napisałem zmniejszenie obciążenia, jest człowiek w sztabie od przygotowania fizycznego i wierzę że wie co robi.

Nie przykładajmy wypowiedzi z tamtego sezonu do obecnej sytuacji, w zeszłym roku narzekali na ciężki trening, w tym roku nie słyszałem narzekań.