Autor Wątek: Asseco Resovia sezon 2023/2024  (Przeczytany 46437 razy)

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 372
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #320 dnia: Marca 31, 2024, 13:05:15 pm »
Serdeczne życzenia w Dniu Wielkiej Nocy życzę wszyskim zawodnikom, trenerom /szczególnie Arkowi/, całej obsłudze i kibicom Resovi.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #321 dnia: Kwietnia 03, 2024, 18:31:40 pm »
Stawiam że zobaczymy dziś przegraną w brzydkim stylu... Oby się moje słowo w g zamieniło.
W końcu.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #322 dnia: Kwietnia 03, 2024, 21:07:12 pm »
1:3 MVP Michał, nie miałeś racji.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #323 dnia: Kwietnia 04, 2024, 00:21:46 am »
Cieszy zwycięstwo, ale martwi trzeci set.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #324 dnia: Kwietnia 04, 2024, 01:16:28 am »
Nie graliśmy bardzo dobrze, ale jakoś spokojnie oglądało mi się ten mecz.
Zagraliśmy lepiej niż w PP a Lublin mniej więcej tak jak wtedy, czyli co najmniej dobrze.
Trzeci set? Zawsze trzeba pamiętać, że jeśli my mamy serię, to i przeciwnik może ją mieć.
Jeszcze nie mamy formy na medal mistrzostw Polski, ale w ćwierćfinale nie jesteśmy bez szans. Mnie to cieszy.
Dla mnie mvp meczu z Lublinem był Fabian.

Pełne trybuny. Sympatyczna atmosfera. Ciekawy mecz. Dobry wyjazd.
Jeden minus (pod rozwagę klubu z Lublina):
Organizatorzy wpadli na dziwaczny pomysł puszczania jakichś dymów po niektórych udanych akcjach Lublina. Pomysł równie niemądry jak gaszenie światła we włoskiej hali. Siatkówka naprawdę nie potrzebuje żonglerów, laserów, połykaczy noży i słoni na wrotkach w trakcie meczu.
Szanowni organizatorzy z Lublina. Macie całkiem fajny klub kibica. Dajcie mu szansę. Efekt będzie z pewnością lepszy niż przy prychaniu dymem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 372
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #325 dnia: Kwietnia 04, 2024, 09:16:21 am »
Dla mnie też  MVP to Fabian. Fabian gra teraz bardzo dobrze bo Mu się chce. Wrócił do dobrego grania bo może liczy na powołanie do kadry ale też między zdaniami Jego ojca można było usłyszeć, że może wróci do Rzeszowa. Pomogła Mu też konkurencja. W kilku meczach gdzie bardzo dobrze pokazał się
Kozub ,jak też krytyka naszych Legend. Oby nam pomógł wywalczyć mistrzostwo. Stać Go na to i całą drużynę. Potrzebne tylko pełne zaangażowanie i koncentracja.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #326 dnia: Kwietnia 04, 2024, 10:23:40 am »
Oby się moje słowo w g zamieniło.

I całe szczęście. Choć 3 set... nie ma prawa się coś takiego przytrafić. To nie tyle była seria Lublina co seria naszych banalnych błędów. No ale najważniejsze że jest to 4 miejsce, teraz tylko wygrać ćwierć, i w 1/2 jazda bez trzymanki i niech się dzieje.
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #327 dnia: Kwietnia 04, 2024, 13:51:49 pm »
Po meczu w Lublinie, a przed meczem z Gdańskiem dopadła mnie następująca refleksja: mamy szansę na zakończenie całej rundy zasadniczej bez porażki do zera (czyli 0:3). W obecnym sezonie bylibyśmy jedynym takim klubem.
Nie jest to jakiś ewenement. Raczej ciekawostka godna uwagi.
O ile się nie mylę, zdarzyło się nam to dwukrotnie (10/11 i 13/14). Innym klubom też się to zdarzało.
Ciekawostką byłoby, gdybyśmy jeszcze fazę play-off przeszli bez porażki 0:3. Coś takiego jeszcze nie wydarzyło się w naszej historii. Nie pamiętam czy dokonał tego którykolwiek z klubów.

O czym to świadczy?
Chyba tylko o tym, że nie ma przeciwnika, który nie byłby w naszym zasięgu. W meczach z czołówką (JW, Zawiercie, Warszawa) nie wytrzymaliśmy naporu przeciwnika/ciśnienia meczu tylko w 1. kolejce z Warszawą u siebie (dość smętne widowisko, ale do 1. kolejki nie warto przywiązywać dużego znaczenia) i z JW u siebie. Na wyjazdach, pomimo porażek z JW i Zawierciem, prezentowaliśmy się nieźle.

Pobawię się takimi rozważaniami dalej.
W PCEV, w Zawierciu nie zaistnieliśmy w ani jednym secie (-19, -19 i -19, czyli 75:57), ale:
1. u siebie wygraliśmy 3:0 (-22, -16 i -23, czyli 75:61) i
2. wygraliśmy w Zawierciu złotego seta, a takie same zasady rywalizacji będą w play-off (1/4 i 1/2).

W ćwierćfinale będziemy faworytem, wiec ten etap rozgrywek będzie (dla mnie z pewnością) najbardziej stresujący, a później... niech się martwią nasi przeciwnicy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 609
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #328 dnia: Kwietnia 04, 2024, 17:48:35 pm »
Profesjonalny trener nie ma prawa nie wziąć czasu w końcówce seta jak ma polecieć trzecia piłka do potencjalnej straty punktu , trener na takim czasie może nawet obrócić się plecami jak to robił Janek Such ale ma wziąć czas!!! a nie jak jest za późno...  jak już wszyscy mają galarety zamiast rąk ...

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Odpowiedź #329 dnia: Kwietnia 04, 2024, 23:29:18 pm »

Pobawię się takimi rozważaniami dalej.
W PCEV, w Zawierciu nie zaistnieliśmy w ani jednym secie (-19, -19 i -19, czyli 75:57), ale:
1. u siebie wygraliśmy 3:0 (-22, -16 i -23, czyli 75:61) i
2. wygraliśmy w Zawierciu złotego seta, a takie same zasady rywalizacji będą w play-off (1/4 i 1/2).


100% wygranych w tie-breakach bądź "złotych setach" w tym sezonie. Przypadek? Nie sądzę.
Niemniej jednak, taki trzeci set jak wczoraj nie ma prawa się powtórzyć, nie w końcówce. Ten sam, a co dopiero lepszy rywal, wykorzysta to w play-offach, bo wie, że Resovia ma spore problemy z trzymaniem ciśnienia po dwóch-trzech straconych punktach z rzędu.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!