Autor Wątek: Liga Mistrzów 2015/2016 (Final Four)  (Przeczytany 70356 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 21, 2016, 10:53:57 am »
Nie wiem czy to prawda bo nie mogłem być przed meczem na hali, ale podobno nasi nawet rozgrzewki nie przeprowadzili. Tacy byli pewni wygranej!!!!!!!

Jeśli to prawda to... Nie chcę jątrzyć ale... głowy powinny polecieć. To już nie tylko brak poszanowania dla przeciwnika, ale kompletny brak odpowiedzialności. Całe szczęście, że ta ich ignorancja nie doprowadziła do jakiegoś nieszczęścia. No chyba, że o czymś nie wiemy...

A tak a propos "nie wiemy". Nie zastanawia Was ta dziwna cisza w mediach po tym meczu. Zero wywiadów, zero analiz. Nagle wszyscy nasi zawodnicy i trener nabrali wody w usta. NIC!!! Chyba zdają sobie sprawę, że solidnie nawalili.

Jeden jedyny pozytyw tego meczu jaki ja dostrzegam to to, że Pit motorycznie i kondycyjnie nie odstawał od reszty. Nie wiem tylko czy to dobrze bo reszta fizycznie zaprezentowała się fatalnie.

Podobno, podkreślam podobno w Klubie po tym meczu jest niezły ferment, który już w sobotę przyniesie efekt w postaci odsunięcia od składu zawodników, którzy najsłabiej zaprezentowali się w meczu z Tomisem. Szansę mają dostać ci, którzy z Rumunami nie grali. Oby!!!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2016, 10:59:20 am wysłana przez wog »

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 21, 2016, 15:06:45 pm »
Słuchajcie, to jakieś jaja są. Niektóre portale donoszą, że ten mecz podobno się nie odbył!!! Media, jak zwykle, kłamią. Jak to się nie odbył, skoro to najbardziej dyskutowany na forum mecz w tym sezonie!

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 21, 2016, 15:39:30 pm »
Słuchajcie, to jakieś jaja są. Niektóre portale donoszą, że ten mecz podobno się nie odbył!!! Media, jak zwykle, kłamią. Jak to się nie odbył, skoro to najbardziej dyskutowany na forum mecz w tym sezonie!

Co się dziwić, transmisji brak, powtórek w Polsacie brak, a ekipa Asseco Resovia TV chyba też po macoszemu potraktowała ten mecz, bo nie widziałem ich na hali. To nie jest w żadnym wypadku próba wejścia w ich buty, ale pomyślałem, że jakiś skrót meczu dla tych, którzy nie mogli przyjść na Podpromie by się przydał:

https://youtu.be/wgBaHS-7bXg

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 21, 2016, 15:52:51 pm »
Filip jest wielki! Zawsze można na niego liczyć.
Niestety, powyższą uwagą zapisałem go do Towarzystwa Wzajemnej Adoracji.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #84 dnia: Stycznia 21, 2016, 16:29:16 pm »
Filip jest wielki! Zawsze można na niego liczyć.
Niestety, powyższą uwagą zapisałem go do Towarzystwa Wzajemnej Adoracji.

...w skrócie TW Adoracja...
Nic dobrego to nie wróży.
W ogóle, jak patrzę na ten styl to ciemność widzę...
A poza tym skrót z meczu genialny...wydawało się, że w tak krótkim materiale nie można pokazać tylu niuansów tego meczu.
Te nasze grajki powinni to dzień w dzień oglądać, żeby sobie uświadomić, że w takim stylu wygrywać nie wypada...normalnie cały czas mi wstyd. Możecie mi wierzyć albo nie...Wasza sprawa...ale taki mnie w...w trzyma od wczoraj, że ja p.....lę...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 21, 2016, 17:46:22 pm »
Na szczególe podkreślenie zasługuje fakt  "wejścia smoka" w wykonaniu Lukasa. Wszak to on został MVP :) Fabian znów zmieniony w czasie meczu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 21, 2016, 19:47:00 pm »
Gdańsk w "rzeszowskim" składzie prowadzi w Modeną 2:1.
No cóż, rzeczywiście zagraliśmy z Lotosem słabo i "nie mieliśmy stylu". Powinniśmy ich rozjechać jak Tomisa. A my tu z takimi "leszczami" męczyliśmy się w drugim secie na przewagi.
-----------------------------
No i Lotos wygrał 3:2. A mecz dla obu zespołów był bardzo ważny.
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich zrzędzących (z moim serdecznym przyjacielem Łukaszem włącznie  :) ).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2016, 20:25:45 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 21, 2016, 21:04:25 pm »
I właśnie w zestawieniu tych dwóch meczów Trefla muszę przyznać ,że AA niesamowitym trenerem jest.Wystarczyło im 2 mecze w naszej lidze ,aby poukładać sobie grę .

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 22, 2016, 08:26:56 am »
Stan Ligi Mistrzów na obecną chwilę jest następujący (w nawiasie moje prognozy na koniec):

A. Biełgorod 12 (+3 = 15)
    Arkas      11 (+3 = 14)
B. Ziraat      12 (+3 = 15)
    Moskwa   10 (+3 = 13)
C. Trentino   13 (+3 = 16)
    Tours       11 (+3 = 14)
D. Kazań      15 (+3 = 18)
    Halbank     8 (+3 = 11) 
E. Lube        15 (+3 = 18)
    Skra          9 (+3 = 12)
F. Modena    13 (+3 = 16)
    Lotos       11 (+3 = 14)
G. Resovia   15 (+3 = 18)
    Lennik      7 (+3 = 10)
Zanosi się na awans i Skry, i Lotosu, bo odpadnie prawdopodobnie Lennik.
Jeśli nie my będziemy organizatorem, tylko Lube, rozstawieni będą: Biełgorod, Ziraat, Trentino, Kazań, Modena i Resovia.
W drugim "koszyku" znajdą się: Arkas, Moskwa, Tours, Halbank, Skra i Lotos.
Zanosi się więc na to, że w kolejnej rundzie spotkalibyśmy się z Lotosem albo ze Skrą.
W Europie dominują ligi: rosyjska, włoska, a dalej turecka i polska, których przedstawiciele w komplecie awansują do kolejnej rundy.
Rozgrywki grupowe mogły być ciekawsze, ale Rosjanie zrobili "prezent" Turkom i oddali 2 mecze walkowerem. O ile walkowery w naszej grupie i grupie B nie wypaczyły rywalizacji, o tyle walkower w grupie A pozbawił Berlin szans na nawiązanie rywalizacji z Arkasem. Szkoda, bo bardzo liczę na rozwój niemieckiej siatkówki klubowej. W mojej ocenie to liga niemiecka może być impulsem dla wzniesienia się europejskiej siatkówki klubowej ponad poziom "regionalności".
Dziś kluby: bułgarski (stosunek setów 1:15), czarnogórski (2:15), czeski (2:15), serbski, czy rumuński są nieporozumieniem dla rozgrywek europejskich. Nie ten poziom organizacji. Słoweńcy ponieśli porażkę, ale oni dość konsekwentnie pracują nad utrzymaniem europejskiego poziomu. Z lepszym/gorszym efektem, ale trudno im dziś zarzucić "przypadkowość" działania.
Czy, dzięki LM, europejska siatkówka klubowa rozwija się? Trudno to potwierdzić. Pozytywnym objawem jest podniesienie się poziomu klubów polskich i tureckich. Mimo porażki w tej edycji, sądzę, że kluby niemieckie staną się wkrótce dużą siłą w Europie. Europejskie puchary ciągle są traktowane przez CEV na zasadzie "dobrze jest jak jest". Ot, możliwość zarobienia na organizacji F4. Wymuszenie transmisji telewizyjnych to cały "wysiłek" ze strony CEV.
Myślę, że w LM jest o jedną grupę za dużo. Awans jednego klubu z trzeciego miejsca sprawiłby, że rozgrywki grupowe zyskałyby na atrakcyjności. Niewiele, ale zawsze to coś.
Siatkówka klubowa wymaga uporządkowania, wymaga większej uwagi. Tu CEV musi "postawić się" FIVB i zapewnić rozgrywkom klubowym (na poziomie europejskim i krajowym) więcej spokoju w kalendarzu.
W przeważającej większości faza grupowa to były żarty. Teraz żarty się skończyły i pora na poważne granie.
--------------------------------------
Fanres, nie chcę niczego ujmować Anastasiemu, ale nie sprowadzałbym dobrej gry Gdańska do geniuszu trenera, a już z pewnością nie sprowadzałbym tego do "dwóch meczów". Akurat w siatkówce "układanie gry" rezerwowych trwa nieustannie, bo tu nie da się trenować ze ścianą. W żadnym klubie zawodnicy "rezerwowi" nie są traktowani przez trenera jako "dodatki do reszty". To nie tak wygląda, że nagle trener musi "układać". Trenerzy "układają" przez cały czas.
To raczej kibice przyzwyczajają się do pewnych nazwisk, do pewnych zawodników i lekceważą wszystkich zawodników, którzy nie są eksponowani. O ile mnie pamięć nie myli, to nam ostatnie mistrzostwo Polski wygrali Tichacek, Buszek i Konarski, których (w Twoim rozumieniu) "poukładał" Kowal. I zrobił to lepiej niż Anastasi "poukładał" swój I skład.
Dziwnie się czułem, gdy czytałem głosy krytyki po naszym zwycięstwie nad Gdańskiem. Zwłaszcza, że Kowal jakoś "poukładał" ten nasz "drugi skład". Bo brak Drzyzgi, Kurka i Wojtaszka (o Nowakowskim nie wspominając) to jednak dość duży ubytek.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Liga Mistrzów 2015/2016
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 22, 2016, 12:01:11 pm »
Znając umiłowanie CEV do wykańczania przeciwników z jednego kraju, to przy założeniu tego co piszesz to pary drugiej rundy będą następujące. Od jakiegoś czasu jest zasada, iż nie może być więcej niż 2 zespołów z jednego kraju.

Trento i Modena ta para jest pewna.

Resztę można mieszać, tak aby w każdej drabince były co najmniej 2 zespoły z danego kraju.
 Może być tak.

Zenit i Bielgorod oraz  Resovia i Ziraat.
Mam na myśli zwycięzców meczów z udzialem rozstawionych zespołów.
Nie jestem pewny, czy dostaniemy polskiego przeciwnika w pierwszej rundzie. Bardziej patrzylbym na stronę turecką. Mogą np. Dać nam kogoś z Turcji a Turkom kogoś z Polski, aby nie było monotonii krajowej.
Oczywiście to wróżenie z fusów.
Myślę, iż ze względu na sytuację międzynarodową nie będzie konfrontacji rosyjsko-tureckich.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2016, 21:39:51 pm wysłana przez repres1 »