Autor Wątek: Mecz o honor ... znaczy się o 5 miejsce.  (Przeczytany 40128 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Mecz o honor ... znaczy się o 5 miejsce.
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 29, 2018, 17:51:07 pm »
Skład był zbudowany na miejsce w szóstce i to miejsce zajęliśmy, nic poza tym, dla mnie jest to wynik poniżej oczekiwań, moich oczekiwań, bo uważałem że stać nas było na awans do czwórki, nie udało się. Dla mnie to porażka całego zespołu, dla innych forumowiczów to miejsce na miarę potencjału. Co mają powiedzieć w Warszawie, gdzie potencjał o wiele lepszy, a zawodnicy 4 klasy lepsi. Problemy Onico mnie nie interesują, w Resovii nastała stagnacja, nie pomógł Serniotti, nie pomógł Kowal, nie dali za wiele od siebie zawodnicy, Nie było prawdziwego lidera,który pomógłby trenerom. Jochen jakiś taki zgaszony, w ogóle cała drużyna taka jakaś bez wyrazu. Nie zgodzę się jednak z reemanem; "Kończ waść wstydu oszczędź", bo akurat dzisiaj nie było powodu do wstydu, sety na przewagi, równie dobrze mogło być w drugą stronę (tak jak wczoraj), ale sezon uważam na minus.

ajsmen90

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Mecz o honor ... znaczy się o 5 miejsce.
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 29, 2018, 18:05:32 pm »
Tylko nie rozumiem po co podpisywali kontrakt z Kowalem na kolejne 2 lata? To nie ma innych trenerów na świecie?

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 274
Odp: Mecz o honor ... znaczy się o 5 miejsce.
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 29, 2018, 18:08:19 pm »
Tylko nie rozumiem po co podpisywali kontrakt z Kowalem na kolejne 2 lata? To nie ma innych trenerów na świecie?
Zdecydowali się na dwa lata, bo drugą opcją był kontrakt dożywotni ;D

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Mecz o honor ... znaczy się o 5 miejsce.
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 29, 2018, 19:44:18 pm »
W zasadzie, jeśli chodzi o podsumowanie sezonu to wszystko zostało już napisane/powiedziane. Czy jakaś głębsza analiza ma sens? Przy obecnym układzie panującym w AR raczej nie, bo po kiego wafla się silić, jak i tak miłościwie nam panujący będą mieli na to zwyczajnie wywalone.
Taka refleksja nachodzi mnie po tych ostatnich trzech coraz chudszych latach...
Kończył się sezon 2015/2016...byłem nim zmęczony.
Kończył się sezon 2016/2017...byłem nim zmęczony od listopada do końca sezonu.
Kończy się sezon 2017/2018...i...jest mi smutno.
Smutno z tego powodu, że mimo ogromnych możliwości finansowo-organizacyjnych Resovia pikuje coraz mocniej w dół. I to nie tylko poprzez miejsce zajęte w tabeli. Przede wszystkim dlatego, że marnujemy duży kapitał na rozwój ośrodka siatkarskiego z prawdziwego zdarzenia.
Nijaczejemy. Po tych świetnych latach pozostały nam z tego naszego budowania tylko...pieniądze. Kibice odchodzą, sponsorzy odchodzą, zawodników mamy co sezon z łapanki. Nawet hali nam się nie udało rozbudować/wybudować nowej. Ponad 10 lat okazało się za mało. Do tego perspektywa na przyszłość też jest...nijaka.
Jest mi również bardzo przykro z tego powodu, że właśnie z końcem tego sezonu odchodzą z Resovii jej dwie wielkie postaci. Lukas Tichacek (7 pięknych lat spędzonych u nas) i Jochen Shops (6 lat). Takich ikon naszej Resoviackiej siatkówki już w Resovii w przyszłym sezonie nie będziemy mieć. Pewien piękny rozdział się zamyka. Wygrała ostatecznie koncepcja...nie, nie wyrównanej 14, nie młodych i perspektywicznych Polaków...wygrała koncepcja bezdusznego korporacyjnego budowania nieopartego o ludzi i ich więzi, ale o słupki i wskaźniki oraz statystyki.
Jakoś nie podoba mi się takie budowanie. I moim zdaniem będzie to budowanie nieskuteczne.
Pewna era się zakończyła.

Lukas, bardzo dziękuję za te wszystkie lata, za te piękne chwile. Nie zapomnę nigdy tych emocji, których mi dostarczyłeś wraz ze swoimi Kolegami.
Jochen, Twój profesjonalizm, cierpliwość do kibiców...szczególnie tych młodych, wspaniała technika siatkarska, zaangażowanie, solidność. Cechy godne naśladowania przez każdego człowieka, nie tylko sportowca.
Wielkie dzięki za to wszystko, co dzięki Wam przeżywałem na Podpromiu i nie tylko. Dzięki, że co weekend przenosiliście mnie z szarej rzeczywistości w inny świat.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2018, 20:26:19 pm wysłana przez leon »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Mecz o honor ... znaczy się o 5 miejsce.
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 29, 2018, 20:03:24 pm »
Lukas rzeczywiście rozstaje się z Resovią. Przez skromność nie chciał pożegnania na hali.
Co do Jochena - nie byłbym pewny. Dziś zagrał tak, jak powinien. Szkoda, że potrzebował całego sezonu, żeby się odblokować. Jakoś nie sądzę, żeby wybierał się na emeryturę. Może zaryzykujemy? Przy polskim przyjęciu i polskim środku... Nawet w trakcie sezonu, wchodząc na zagrywkę, był w stanie w jednym secie wybronić więcej piłek niż Rossard przez całą rundę.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Mecz o honor ... znaczy się o 5 miejsce.
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 29, 2018, 20:30:29 pm »
Zakończenie sezonu można podsumować śmiechem; płaczem kto jak woli.
Najistotniejsze, że Kowal zostaje i ma się dobrze.
Na przyszły sezon karnetów się za wiele nie sprzeda, sponsorzy spasują. Nie pomoże sprowadzenie średniej klasy nazwisk jakie przychodzą do AR.
Musimy wspólnie (Ci co są niezadowoleni z obecnej sytuacji w klubie i rozstali się z Resovią) przeczekać ten okres hegemonii "trójki wielkich" K+G+G ...
Prezes-Ignaczak

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Mecz o honor ... znaczy się o 5 miejsce.
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 29, 2018, 20:41:43 pm »
Forumowicz mediolan8 poniósł porażkę, bo wieszczył, nawet kibicował, że Kowalowi nie uda się zakwalifikować do szóstki, znowu klapa, mediolan8 cierpliwości, doczekasz takiego momentu na jaki czekasz, ale wtedy będziesz już miał szron na głowie :D
"Tylko nie rozumiem po co podpisywali kontrakt z Kowalem na kolejne 2 lata? To nie ma innych trenerów na świecie?", ajsmen90, tu nie chodzi o innych, ale o lepszych  :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2018, 20:44:47 pm wysłana przez Majer »

gregy69

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 453
Odp: Mecz o honor ... znaczy się o 5 miejsce.
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 29, 2018, 20:43:23 pm »
Musimy wspólnie (Ci co są niezadowoleni z obecnej sytuacji w klubie i rozstali się z Resovią) przeczekać ten okres hegemonii "trójki wielkich" K+G+G ...

Ja tak z czystej ciekawości... jak będziecie to WSPÓLNIE przeczekiwać ? W sensie, że to przeczekiwanie będzie miało jakiś zorganizowany charakter ? Będą jakieś spotkania, grupy wsparcia czy coś ?
Z drugiej strony, to ciekaw jestem, czy jak już przeczekacie obie literki G, to będziecie mieli do czego wracać... boję się, że nie...

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Mecz o honor ... znaczy się o 5 miejsce.
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 29, 2018, 20:48:44 pm »
Gregy69 spokojnie, przecież jeszcze czasem można spotkać jak grają gdzieś sobie na trzepaku :D
"Lukas, bardzo dziękuję za te wszystkie lata, za te piękne chwile. Nie zapomnę nigdy tych emocji, których mi dostarczyłeś wraz ze swoimi Kolegami.
Jochen, Twój profesjonalizm, cierpliwość do kibiców...szczególnie tych młodych, wspaniała technika siatkarska, zaangażowanie, solidność. Cechy godne naśladowania przez każdego człowieka, nie tylko sportowca.
Wielkie dzięki za to wszystko, co dzięki Wam przeżywałem na Podpromiu i nie tylko. Dzięki, że co weekend przenosiliście mnie z szarej rzeczywistości w inny świat.". Mediolan przeczytaj sobie cytat z Leona jeszcze raz, zastanów się chwilę i odpowiedz sobie na pytanie. Kto tych ludzi (zawodników) zatrudnił ?, kto ich trenował ?, dzięki komu dostarczyli tego, za co teraz Leon im dziękuje?.
Ja takie podziękowania skieruję do Andrzeja Kowala i Adama Górala, bo dzięki nim Lukas, Jochen i wielu innych przed nimi dostarczyli mi tych emocji, o których pisał Leon.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2018, 21:02:08 pm wysłana przez Majer »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Mecz o honor ... znaczy się o 5 miejsce.
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 29, 2018, 21:05:34 pm »
Czy Wy musicie ze wszystkiego zrobić młódzkę?
Nie da się inaczej?