Autor Wątek: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Azimut Modena  (Przeczytany 32124 razy)

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Azimut Modena
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 23, 2017, 23:35:32 pm »
Każdy Nasz gracz ma problemy z dociągnięciem piłki do siatki przy niedokładnym przyjęciu i to nam kładzie często grę z mocnym przeciwnikiem. Drzyzga też dziś walczył, ale inna sprawa że jego wystawy/rozegrania są bardzo często niedokładne. Czy to wina tych jego problemów z kolanem nie wiem, ale na pewno stać go na lepszą grę.

Jest czego żałować. Ważne by z takich porażek wyciągać odpowiednie wnioski. Do tej pory tak nie było, czy to się zmieni?
Chyba każdy by tego chciał.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Azimut Modena
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 24, 2017, 01:16:46 am »
Przed tym dwumeczem pisałem, że spotkają się dwie wyrównane drużyny. Ten dwumecz tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu.
Dzisiaj zagraliśmy najlepszy mecz od... daleko dalej niż tylko ten sezon. Mało tego. O to nie problem bo wcześniej (poza pierwszym meczem z Modeną), mówiąc oględnie, graliśmy słabo. Według mnie my rozegraliśmy naprawdę bardzo dobre zawody. Nie lubię porównywać statystyk, bo jedna jedyna statystyka, która tak naprawdę jest istotna to ta z wynikiem końcowym. Ale nawet patrząc w statystyki można zauważyć, że:
1. Zagraliśmy solidne zawody
2. Spotkały się dwie absolutnie równe drużyny, a o tym, że obydwa mecze wygrała Modena zadecydował(o)... O tym za chwilę.

Atak: 54% - 47%
Blok: 9 - 6
Asy: 7 - 9
Błędy w zagrywce: 23 - 18
Wszystkie statystyki są bardzo wyrównane (atak, przyjęcie i blok mieliśmy nawet lepszy od Modeny). Obraz gry to potwierdzał. Długimi fragmentami nie tylko toczyliśmy wyrównany bój ale nawet to my byliśmy drużyną przeważającą.

Zatem dlaczego dwa razy przegraliśmy i odpadliśmy jak zagraliśmy tak wyrównane dwa mecze?
Odpowiedź jest oczywista. Bo Modena ma w składzie "wariata", który potrafi dostać cztery czapy pod rząd, a piąty atak zaatakuje jakby wcześniej wbił cztery gwoździe; który potrafi stanąć na zagrywce przy stanie 19-22 i cztery razy tak kopnąć, że każdy przyjmujący na świecie będzie miał problem przyjąć; który z piłek, które inny by się martwili żeby przebić, on atakuje i zdobywa punkt... itd itd.

Dlaczego my nie mamy takiego "wariata"? Odpowiedzi mam dwie:
1. Bo takich "wariatów" jest tylko kilku na świecie.
2. Wolimy mieć wyrównaną szesnastkę...

Ktoś powie, że "to nie my tak się postawiliśmy Modenie, tylko Modena była słaba". Ja tylko przypomnę, że cztery dni temu ta sama Modena przegrała po tiebreaku z Lube...

Podsumowując.
Pewnie, że szkoda, że nie awansowaliśmy, bo zabrakło bardzo niewiele. Ale o ile szkoda mi, że odpadliśmy, to po tym dwumeczu nie mam absolutnie "żadnych pretensji" do drużyny. Poza zepsutymi zagrywkami, taką Resovię (piszę oczywiście o grze, nie o wyniku) życzę sobie oglądać do końca sezonu.

Gratuluję i dziękuję za walkę i postawę w meczach z Modeną i... z optymizmem wyczekuję decydujących meczów w +L...

GO SOVIA!!!

« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2017, 01:20:33 am wysłana przez wog »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Azimut Modena
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 24, 2017, 07:34:12 am »
Z tego co widzę, to kolega ciągle się czepia Perrina i opowiada jakieś bajki o jego "damskim" ataku,
Jak widać nie tylko Kowal ma klasyfikację równych i równiejszych. Marko i Jochen są święci i nie wolno ich krytykować. A wszystko co złe to wina Perrina.
"Kobieca siatkówka" akurat dotyczy całej drużyny.
Niech sobie kolega krytykuje, kogo chce, ale pozwoli kolega, że ja też skrytykuję, kogo zechcę. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć wypowiedzi, w której ktokolwiek zakazał krytyki Marko czy Jochena.
"Się czepiam" Perrina? Tak, czepiam się. Jestem w stanie wybaczyć zawodnikowi wiele błędów. Nie jestem w stanie wybaczyć zawodnikowi nijakości.
No ale cóż, teraz to już może sobie być nijaki. Przestało to mieć jakiekolwiek znaczenie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Azimut Modena
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 24, 2017, 07:37:39 am »
Jednak Ivović to nie Ngapeth!  Mieć tego"wariata" to mieć zwycięstwo. To jest lider i wokół Niego się to kręci.
My nie mamy takiego zawodnika, my mamy wyrównaną 12-tkę, bo pozostali to zawodnicy na dorobku.
Potrzebny nam taki Ngapeth!
Popatrzcie sobie na ostatni serw Ivovica przy stanie 23:24., to był potężny serw.... w środek siatki.
Cytuj
jupi_1991
? dnia: Wczoraj o 23:04:43 ?
Cytuj
klęska w Lidze Mistrzów
Nie powiedziałbym; to były dwa najlepsze mecze Resovii w tym sezonie (według mnie) i taką Resovię chcę oglądać w play offach.
Brawo Resovia, serdeczne gratulacje za walkę i waleczna postawę.


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Azimut Modena
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 24, 2017, 07:44:57 am »
I żeby nie było, że wyłącznie się czepiam: Perrin to świetny zawodnik. Tylko wyników nie ma. Tego drugiego akurat o Schoepsie i Ivoviciu powiedzieć się nie da.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2017, 07:46:28 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Azimut Modena
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 24, 2017, 07:55:46 am »
Ja to tylko tak tutaj zostawię...

http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=28948

Wiem, wiem. Są kłamstwa, większe kłamstwa i statystyki...
Ale czasem bywają one dobrym uzupełnieniem meczu (uzupełnieniem!!!).
Szczególnie jak się ogląda mecz w dużych emocjach...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Azimut Modena
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 24, 2017, 08:14:37 am »
Żarło, żarło i w końcu zdechło.
Z taką grą w Polsce zdobędziemy Mistrza, bo reszta gra jeszcze gorzej. W Europie wystarczy aby awansować do 1 rundy play off. Walczyliśmy. To fakt, ale zapewne wszystkim po meczu żal tej niewykorzystanej szansy.
Mnie w tym meczu przeraża ogromna liczba błędów własnych. Jak zejdziemy poniżej 10 na mecz to można myśleć o zawojowaniu Europy. Inaczej to każdy zespół będzie groźny.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Azimut Modena
« Odpowiedź #117 dnia: Marca 24, 2017, 08:34:54 am »
Statystycznie to Kurek w Resovii zapracował na mvp całej ligi. Gdyby jednak tę statystykę sporządzać w oparciu o grę po 20. punkcie...
Nie ma większego sensu chwalenie naszej gry do 20. punktu. Mogę chwalić. Tylko po co?
Przed tym meczem przypomniałem fragmencik z sezonu 11/12 "Jak się wygrywa złote sety". Były tam 2 ataki z piłek "niemożliwych do zaatakowania". Zaatakowaliśmy (bodajże Lotman i Bojić). Zaatakowaliśmy skutecznie. Poszczęściło się? Szczęściu trzeba umieć dać szansę. Nie miała znaczenia nasza wcześniejsza, w miarę poprawna gra. Znaczenie miały te 2 ataki. Takimi atakami (czy też obronami) wygrywa się trudne mecze, w których "do 20 punktu gra się świetnie". Trudnych meczów nie wygra się samą poprawnością. Poprawność jest obowiązkiem.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2017, 08:36:57 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Azimut Modena
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 24, 2017, 09:37:56 am »
Ngapeth to takie przeciwieństwo Kurka. Jeden "zaczyna grać" po 20 punkcie, a drugi "gra do" 20 punktu. W statystykach tego nie zobaczymy.
Żaden z naszych zawodników wczoraj ani specjalnie się nie wyróżniał przed, ani po 20 punkcie. Można się zatem pokusić o ich "statystyczną cenę" i porównanie (zwykle tego nie robię).
Biorąc powyższe pod uwagę, jeżeli jeden z zawodników był wczoraj "nijaki" a był w ataku, przyjęciu i serwisie lepszy od pozostałych, to jak zagrali pozostali?
Ja się oczywiście z tą oceną kompletnie nie zgadzam.
I o TYM był mój ostatni wpis.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Liga Mistrzów: Asseco Resovia Rzeszów - Azimut Modena
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 24, 2017, 09:42:11 am »
Jednak Ivović to nie Ngapeth!  Mieć tego"wariata" to mieć zwycięstwo. To jest lider i wokół Niego się to kręci.
My nie mamy takiego zawodnika, my mamy wyrównaną 12-tkę, bo pozostali to zawodnicy na dorobku.
Potrzebny nam taki Ngapeth!
Popatrzcie sobie na ostatni serw Ivovica przy stanie 23:24., to był potężny serw.... w środek siatki.
Nie powiedziałbym; to były dwa najlepsze mecze Resovii w tym sezonie (według mnie) i taką Resovię chcę oglądać w play offach.
Brawo Resovia, serdeczne gratulacje za walkę i waleczna postawę.

Tak, tylko z tego co tutaj się pisze i z tego co mówi Kowal, trenera rozlicza się za wyniki a nie za styl.

Ja też widzę wzrost formy i też chce oglądać tak grająca Resovię, ale przez większość sezony a nie przez ostatni miesiąc ligi, kiedy przegrywamy PP i LM.
Podejrzewam, że gdybyśmy wcześniej wskoczyli na taki poziom gry, to nie przegralibyśmy 3 i 4 seta.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2017, 09:53:21 am wysłana przez jupi_1991 »