Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412058 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #140 dnia: Maja 16, 2010, 00:18:09 am »
Gwiazdy "I wielkości" kosztują około 500.000 euro rocznie. Nie stać nas na taki luksus i, moim zdaniem, nie tędy droga. Nawet Miljkowić nie gwarantuje rewelacji w LM.
Naszym atutem nie powinny być wysokie kontrakty, ale rzetelne kontrakty. Wieść gminna niesie, że tylko dwie ligi płacą rzetelnie: polska i turecka. Guma odejdzie z Panathinaikosu nie z powodu wysokości swojego greckiego kontraktu.
O Zagumnego warto się starać. Czy te starania zakończą się sukcesem? Nie wiem. Guma ma taką markę, ze nawet gdyby grał w III lidze i tak ma pewne miejsce w reprezentacji. Jeśli III-ligowy klub zapłaci więcej niż Resovia...
Transfer Gumy wydaje się kluczowy dla konstruowania drużyny. A jeśli nie... koniec świata nie nastąpi.
Szkoda, że Rafał odchodzi. Były mecze, które mu nie wyszły, ale to w dużej mierze dzięki niemu "ugryźliśmy" Skrę. Potrafił zagrać świetnie. W nowym sezonie prawdopodobnie grałby jeszcze lepiej, ale... trudno.
Bardzo lubię Rafała. Był całym sercem z Resovią. Był całym sercem z kibicami. Wspaniała osobowość. Niech mu się wiedzie. Może się jeszcze kiedyś spotkamy.
Odchodzi Rafał - przychodzi inny zagraniczny sypacz. Zakładając, że środek będzie bez zmian (w przyjście Kadziewicza nie wierzę, bo Kadziu to "mentalna loteria", Nowakowski mnie nie interesuje, a o Wiśniewskim nikt nie pomyśli; uwaga: jadąc na mecz do Kędzierzyna w okolicach Brzeska wyminąłem Sławka Szczygła, który jechał w kierunku Rzeszowa), pozostaje problem przyjęcia.
Powstrzymam się ze spekulacjami, dotyczącymi Polaków. Myślę, że jest coś w plotce o "kierunku Beneluks" i może to być interesujące, jeśli będzie dotyczyć kogoś z dwójki: Wijsmans-Horstink.
Na rezerwę do ataku przyjdzie Józek. Czy to źle? W pewnym układzie - dobrze. Gdyby klub pozwolił Mikiemu spokojnie dojść do formy po operacji... (opcja kontraktu Mikiego 2+1 daje duże możliwości negocjacyjne). Wierzę w Mikiego. Moim zdaniem, zagrał w tym sezonie lepiej i pewniej niż w poprzednim. Szkoda byłoby żeby odszedł. Niech wydobrzeje.
Potrzebujemy I atakującego. Polaków z superklasą... nie ma wolnych. Jedyny podpisał właśnie 5-letni kontrakt ze Skrą.
Z zagranicy chciałbym Venno (pod warunkiem, że Miki zostanie). Ryzyko (Venno-Józefacki musieliby "wytrzymać" nam grę do powrotu Mikiego na play-off), które jednak warto byłoby ponieść. Nie stać nas "kupić sukces", musimy więc ryzykować. Venno to stosunkowo niewielkie ryzyko.
Michał Łasko? Byłbym bardzo zadowolony.
No to tyle spekulacji o ataku. I tak będzie ktoś inny niż Venno czy Łasko.
Rozegranie: o ile nie przyjdzie Guma, pomarzę o Miko Esko. Taki wariat (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) mógłby wyportkować Skrę szybciej niż ktokolwiek inny. W europejskich pucharach też mielibyśmy bardzo duże szanse.
Libero: mamy spokój.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trochę smutno, że niektórzy odejdą. Obecna drużyna była naprawdę blisko złota w +L. Tylko Resovia mogła pokonać Skrę. Brakło nam mniej niż się w pierwszej chwili wydawało.
Czy zatem sezon był udany? Z pewnością obfitował w wiele radosnych chwil. Zwycięstwa w LM, zwycięstwo nad Skrą w PP i w +L, brąz mistrzostw Polski, czyli był udany. Wynik sportowy - ważna rzecz, jednak najważniejsze dla mnie jest przeżywanie radosnych chwil, a tego nie brakowało.
Za te radosne chwile dziękuję.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Kasia93

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #141 dnia: Maja 16, 2010, 00:47:44 am »
http://www.plusliga.pl/news/id/2571/Rafael_Redwitz:_Resovia_zostanie_na_zawsze_w_moim_sercu
Żegnaj Rafa :(
Z tej wypowiedzi wynika że dalej jesteśmy w d*** z rozgrywającym skoro kazali mu się jeszcze uzbroić w cierpliwość ...

edwardo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 196
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #142 dnia: Maja 16, 2010, 01:10:03 am »
muito obrigado Rafa

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #143 dnia: Maja 16, 2010, 01:50:13 am »
http://www.plusliga.pl/news/id/2571/Rafael_Redwitz:_Resovia_zostanie_na_zawsze_w_moim_sercu
Żegnaj Rafa :(
Z tej wypowiedzi wynika że dalej jesteśmy w d*** z rozgrywającym skoro kazali mu się jeszcze uzbroić w cierpliwość ...

A właśnie, że nie. Wynika z tego, że działacze mają na oku "gruby" kontrakt, skoro od razu nie zdecydowali się na przedłużenie umowy z Rafą i na 99% jestem pewny, że chodzi o Zagumnego. Travica nie pozwoliłby na odejście zawodnika, którego sam sprowadził żeby zatrudnić jakiegoś "felka".

PS. Ktoś sobie na wiki zrobił dowcip i napisał, że Ricardo od przyszłego sezonu w Skrze będzie występował ;D Z całego serca im tego życzę bo to byłby początek końca Skry Bełchatów.

Dzej

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 148
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #144 dnia: Maja 16, 2010, 05:53:00 am »
czemu przyjscie najprawdopodobniej najlepszego rozgrywajacego na swiecie do skry mialoby oznaczac poczatek konca tego klubu?

co do naszej sytuacji z rozgrywajacym jak dla mnie jest jasna. to redwitz podziekowal resovii, a nie odwrotnie.
Wg mnie Zagumnemu blizej do Rzeszowa niz K-K, bo Guma jest kluczowym skladnikiem naszej ukladanki na przyszly sezon. Natomiast Zaksa ma obecnie w skladzie tylko jednego obco - Gladyra, tak wiec na rozegraniu ma duze pole do popisu. Zreszta Masny to naprawde dobry zawodnik i do tego na wyciagniecie reki, tak wiec u nich nie ma takiego parcia jak u nas, co na pewno widac w negocjacjach.
po drugie gadanie ze na kogos nas nie stac jest bezsensowne, bo jestem pewien, ze jesli zaszlaby potrzeba znalezenia dodatkowych 200tys euro, ktore to gwarantowalyby sukces w lidze czy w europie to by sie znalazly. problem w tym ze te pieniadze niczego by nie gwarantowaly.
co do samego sypacza to esko podobno byl na szczycie listy travicy juz w tamtym sezonie. gdyby tak przyszedl do nas z kunnarim to byloby genialnie. to jak tych dwoch panow gra razem jest niesamowite, ale taka opcja jest niestety nierealna. tischer takze swietna opcja, depestele wydaje mi sie rowniez bylby dobrym rozwiazaniem. oczywiscie w wypadku braku podpisu gumy.
w przyjeciu jestem za opcja kubanska :] juantorena bylby idealny ;], ale np. marshall bylby takze wyswienity. nie wiem tylko jak z jego przyjeciem, bo jak patrzylem w statystyki to mimo ze % bylo bardzo dobrze, to ilosciowo bylo tego przyjecia malo. nie wiem czy w piacenzie nie grali przypadkiem na 3 przyjmujacych.

ktos jeszcze pisal o opcji rozegranie/atak polski/zagraniczny i odwrotnie na rezerwie. gdy przyjdzie guma to rezerwowy sypacz bylby kompletnym nieporozumieniem.

mam takie pytanie: limit obco jest tylko dla ich ilosci na boisku? czy takze co do ich ilosci w skladziye? bo w przypadku opcji zagraniczny sypacz i atakujacy to ich zastepcy wedlug mnie tez powinni byc obco. nie widze potrzeby, aby solidni polscy zawodnicy grzali lawe zamiast grac.

no i zdecydowane nie dla zawodnikow typu kadziewicz i bartman. bartman na pewno nie jest lepszy od gierka(a chyba taki jest plan), a kadziewicz nawet jesli jest lepszy od naszych srodkowych(w co ja watpie) to nie jest
na tyle lepszy zeby znosic jego zachowanie.

btw. ciekawe jakiego tym razem przyjmujacego sciagnie jastrzebie. byl plamen, samik i abramow. licze ze tym razem bedzie rownie dobry zawodnik ;]
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2010, 05:55:11 am wysłana przez Dzej »

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #146 dnia: Maja 16, 2010, 10:39:21 am »
Czy Zagumny przyjdzie do Resovii, czy do Zaksy...?
Nawet gdyby przyszedł do Zaksy, przypomnę, że drużynę z Zagumnym, Ruciakiem i Szymańskim (to a'propos Jarosza) w mistrzowskiej formie biliśmy całkiem skutecznie, mimo, że nasza drużyna nazwiskami nie powalała  ;D
Powiedzmy sobie szczerze: zaczynamy konstruować drużynę od początku i ktokolwiek do nas przyjdzie, będziemy wielką niewiadomą.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

jkszczepan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 100
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #147 dnia: Maja 16, 2010, 10:51:27 am »
A i tak Ljubo wyciagnie kogos z kapelusza.
Tylko mam nadzieje ze ten kapelusz bedzie odpowiedni rozmiarem ;D

Paweł

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #148 dnia: Maja 16, 2010, 10:58:07 am »
Jeszcze wczoraj Gumie było blizej do Zaksy ale to się mogło zmienić i  nie wiemy jak bedzie.
Józek może super facet ale ze sportowego punktu widzenia dla zespołu krok do tyłu nawet jako zmiennik,nie pociagnie gry i bedzie płacz zobaczycie, nawet z Winnikiem nie do końca wygrał rywalizację.
Moze się okazać,że zmiany w zespole nie będą kosmetyczne tylko będzie generalna wymiana ataku i rozegrania....w zasadzie juz jest.
Oivanen to prawdziwy kiler na Jadar czy Polibudę. Zdażało mu sie wymiękać w meczach z silnym rywalem. Obserwuję, że często psuje zagrywkę w końcówkach, czy nie kończy ataków, raczej dobrze byłoby żeby został ale bardzo bym po nim  nie płakał.

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #149 dnia: Maja 16, 2010, 11:09:03 am »
czemu przyjscie najprawdopodobniej najlepszego rozgrywajacego na swiecie do skry mialoby oznaczac poczatek konca tego klubu?

Bo Ricardo ma taki charakter, że działałby na tą drużynę niczym woda w betonie w zimie.