Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412066 razy)

Twinkle

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #430 dnia: Maja 19, 2010, 09:24:40 am »
Cytuj
a mi się wydaje że wszystko już jest ustawione i dawno podpisane[...]dlatego z komentarzami powstrzymajmy się do końca okresu transferowego a wtedy mogli pogadać czekając na pierwsze emocje na parkiecie

Najzabawniejsze jest to ze spora czesc osob ktore maja 'za zle' rozna forme spekulacji czy normalna dyskusje (nie mylic z kilkoma postami nie nadajacymi sie nawet na papier toaletowy) i nawoluja do jej zaprzestania uzywa form "wydaje mi sie, podejrzewam, sadze, mysle, na pewno bylo tak a nie inaczej, etc" czyli domyslaja sie jak niemal wszyscy pozostali. Tylko dlaczego domysly jednych maja byc lepsze niz domysly drugich? Ten temat takim rozmowom sluzy i kropka. 

PS. A wpisy zarzucajace innym zbytnia adrenaline, sa napisane tak jakby autor wagon polopiryny popil cysterna Red B.. czy innego T..  No offence.

altir

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #431 dnia: Maja 19, 2010, 12:32:13 pm »
Ja też rzucę kilka uwag :) Zacznę od Mikko Oivanena, bo to obok Igły chyba najrówniej grający zawodnik. Są narzekania że z lepszymi przeciwnikami gra słabo, to przypomnijcie sobie jak z mocnym rywalem wypadali np. Alek, Rafa Redwitz czy środkowi. Przecież to Mikko w pojedynkę w wielu meczach ciągnął wynik. A z sytuacyjnych piłek napewno atakuje nie gorzej niż Wlazły, który przy niedokładnym rozegraniu 80% piłek oddaje lekkim plasem i nikt na to nie narzeka. Problem z Oivanenem jest tylko jeden - stan zdrowia. Jeśli rzeczywiście będzie musiał długo się leczyć to absolutnie trzeba ściągnąć kogoś konkretnego. Co do rezerwowego to L.T. nie lubi mieszać na tej pozycji dlatego Józefacki idealnie nadaje się do tej roli. Papke nie wiem czy łącznie rozegrał z 10 setów, z taką ilością Józek sobie poradzi.

Kolenja sprawa to wykupywanie przez Skrę najlepszych Polaków w celu osłabiania konkurencji. Prócz Kurka to kogo nam ostatnio wykupili? Kontuzjowanego Winiarskiego? Czy to Skra nie każe Resovii się starać o Mistrzów Europy Ruciaka, Bartmana, Jarosza albo o, Świderskiego, Kadziewicza no i co najgorsze Czarnowskiego z zaprzyjaźnionego J.W., który na długie lata mógłby rozwiązać problem ze środkowymi!! Taki Bąkiewicz też plątał się po Olsztynie zanim wrócił do Bełchatowa. My poszliśmy wariantem częstochowskim który tak do końca z różnych względów nie wypalił.

No i na koniec sprawa rozgrywającego. Z jednej strony chciałoby się mieć kompletnego wystawiacza jakim jest Guma. Ale z drugiej trzeba by to był gracz bardziej oddany drużynie a nie swoim interesom. Jaki był Rafał nie trzeba nikomu pisać, Paweł nie jest już tak wylewny. Najbardziej mi szkoda tych ostatnich meczów o brąz z Kędzierzynem bo bardzo scementowały drużynę, była wspaniała atmosfera a radość jakbyśmy zdobyli MP.

Z Zagumnym już cała ta otoczka z transferem budzi wątpliwości, te spekulacje, to czekanie kto da więcej. Ktoś tu fajnie napisał zdanie w stylu że to sam zawodnik powinien chcieć grać w Resovii a nie Resovia wręcz żebrać o niego. Wiemy też jak Travica l(j)ubi sobie nieco przyporządkowywać rozgrywających, a taki Zagumny na to nie pójdzie.
Dodatkowo gdy się tak teraz pisze o Gumie, Kadziu i Bartmanie to aż mnie ciarki przechodzą jak przypominam sobie czasy ?mlecznego? Olsztyna trenera Mazura, gdzie też było kilku charakternych graczy i na przerwach technicznych wrzało jak w ulu.. My już teraz mamy Igłę i Alka, którzy nie lubią owijać w bawełnę, gdyby dodać do nich w/w trójkę to już sami sobie dokończcie..

Krzych

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 610
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #432 dnia: Maja 19, 2010, 12:50:51 pm »

Dodatkowo gdy się tak teraz pisze o Gumie, Kadziu i Bartmanie to aż mnie ciarki przechodzą jak przypominam sobie czasy ?mlecznego? Olsztyna trenera Mazura, gdzie też było kilku charakternych graczy i na przerwach technicznych wrzało jak w ulu.. My już teraz mamy Igłę i Alka, którzy nie lubią owijać w bawełnę, gdyby dodać do nich w/w trójkę to już sami sobie dokończcie..


Wolę zawodników z ikrą i lepiej by na przerwach technicznych wrzało jak w ulu niż była cisza która przenosi się na boisko i nie ma komu krzyknąć biorę i pędzić za wydałoby się straconą piłką, czy w trudnych momentach wziąć ciężar gry. Więc lepiej mieć zawodników z charakterem niż takich ni to ni sio, ale pod jednym warunkiem że nie będzie to rozsadzało drużyny od środka.

rayan11

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #433 dnia: Maja 19, 2010, 13:02:34 pm »
O ile sobie przypominam Lozano z ułożeniem sobie charakterków nie miał problemów. Kadzia usadził raz a dobrze, naszego Igłe też. Obu wyszła nauka na dobre. :D
A Zibi grając na ME tak tej wybuchowości nie pokazał.Mam nadzieję że do 27 maja(przyznawane są wtedy dzikie karty) nasz Zarząd będzie miał oficjalnie potwierdzony bardzo mocny skład. Na pewno zwiększyłoby to nasze szanse na LM w przyszłym sezonie.

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #434 dnia: Maja 19, 2010, 14:33:32 pm »
Tylko żeby ta ikra za duża nie była.
Edgar może przyjść do Rzeszowa. Czemu nie. Wtedy potrzeba nam tylko dwóch polskich rozgrywających.
Jeżeli przyszliby Guma i Neroj możemy kupować zagranicznego przyjmującego i np. Kadzia na środek. Myślę, że Ljubo poradziłby sobie z charakterkiem Kadzia.
Może Zibi we Włoszech poprawił swoje przyjęcie. Teraz tylko pasowałoby podpisać kontrakt z sypaczem na minimum dwa lata. Gwarantowałoby to jakąś stabilność.
Być może, jak któryś z przedmówców pisał, skład już jest skompletowany, tylko czekają, aby podać to do informacji.

Tymczasem II trenerem Pamapola Wieluń został jakiś Japończyk. Tego w lidze nie przerabialiśmy, ale warto spróbować.
Jeżeli to jest prawda, to K-K się trochę rozpadł. http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/2010-2011/transfery/plus-liga  z tamtejszych informacji wynika, że z K-K trochę ważnych graczy odeszło, ale czy to jest prawda ??

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #435 dnia: Maja 19, 2010, 15:12:42 pm »
Skład na mecze +L sezonu 10/11 już dawno jest skompletowany. Będzie w nim na każdy mecz 2 rozgrywających, 2 atakujących, 1 libero, 4 przyjmujących i 4 środkowych. Tylko jeszcze nie wiadomo jakich. Chociaż to też wiadomo. Takich, jacy się napatoczą.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #436 dnia: Maja 19, 2010, 15:36:33 pm »

gladki8

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #437 dnia: Maja 19, 2010, 15:37:00 pm »
http://www.assecoresovia.pl/
No i się dzieje.
Kogoż zarząd nam tutaj szykuje???
Dobrowolski jeśli gra w finale MP to ten finał zawsze wygrywa ;) RR!

sylvia9214

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #438 dnia: Maja 19, 2010, 15:37:48 pm »
az ciekawa jestem kto bedzie na miejcu Oivanena. jak dla mnie to mogl zostac ;/
Sylvia  ;)

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #439 dnia: Maja 19, 2010, 15:40:50 pm »
Nie wiem kogo szykują, ale mam nadzieję, że nie będą to byle jakie felki bo dwóch z czterech najlepszych zawodników drużyny w ciągu kilku dni się nie wypuszcza na marne.