Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412066 razy)

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #550 dnia: Maja 19, 2010, 20:18:13 pm »
Ktoś pisze: "pozbywamy się najlepszych zawodników". Pytam, jak czują się Ci, którzy zostają w Resovii? Oni są gorsi, bo zostali? Resovia nie pozbywa się ich, ale toOni odchodzą, wybrali inną drogę, a na siłe nie zatrzymasz, jak ktoś nie chce.

Shark1905

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1090
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #551 dnia: Maja 19, 2010, 20:19:28 pm »
Gacek w Zaksie


pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #552 dnia: Maja 19, 2010, 20:26:02 pm »

Niemniej jednak młody, perspektywiczny zawodnik to idealny materiał na zmiennika.

Zakładając że chcemy Gumę + dodatkowego zagranicznego zawodnika, to mając Ilica jako drugiego rozgrywającego wypada mieć na ataku Polaka żeby się w limicie mieścić, więc tym bardziej Tom odpada.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #553 dnia: Maja 19, 2010, 20:34:17 pm »
Ktoś pisze: "pozbywamy się najlepszych zawodników". Pytam, jak czują się Ci, którzy zostają w Resovii? Oni są gorsi, bo zostali?
Marian, polecam ci następującego linka:
http://www.assecoresovia.pl/pl/dla-kibicow/zaglosuj-na-zawodnika-meczu/aktualny-ranking-zawodnikow/
Nie wiem jak się czują zawodnicy, którzy czytają ten ranking. Może zlikwidujemy?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #554 dnia: Maja 19, 2010, 20:39:04 pm »

Niemniej jednak młody, perspektywiczny zawodnik to idealny materiał na zmiennika.

Zakładając że chcemy Gumę + dodatkowego zagranicznego zawodnika, to mając Ilica jako drugiego rozgrywającego wypada mieć na ataku Polaka żeby się w limicie mieścić, więc tym bardziej Tom odpada.


Na dzień dzisiejszy drużynę opuściło dwóch obcokrajowców, w pierwszej szóstce mamy na pewno jednego, nie wiemy jacy zawodnicy dołączą do składu. Zakładając, że będzie to Guma + zagraniczny atakujący to w pierwszej szóstce mamy dwóch obcokrajowców, ja problemu nie widzę.

szefb3

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 524
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #555 dnia: Maja 19, 2010, 20:41:34 pm »
Polecam odrobinę myślenia. To naprawdę nie boli.
Byliśmy karmieni opowieściami o budowaniu. No to przyjrzyjcie się spokojnie, jaki szkielet drużyny mamy po 2 latach budowania. Nie mamy rozgrywającego, nie mamy atakującego, środek jaki mamy - każdy widzi. Co zbudowaliśmy?
Możecie nie znosić Skry, wyśmiewać się z jej kibiców, ale Skra buduje, przez cały czas doskonali drużynę i zgarnia złoto. Nas niczego nie nauczyła porażka Olsztyna.
Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że nawet gdybyśmy wykupili i naturalizowali pół reprezentacji Brazylii, nic z tego nie będzie?
Ktoś zaczął przebierać nogami jak nuworysz, bo mu się zachciało złotego medala. Jest takie powiedzenie "Słoń w składzie porcelany".
Pisałem o siatkarskim Pedersenie, bo tzw. liga żużlowa (wiem, że dyskusja o żużlu jest zabroniona, ale to tylko porównanie) stała się cyrkiem. Trzepnie ktoś forsą, nakupi szoferów (grajków) i kupi se mistrza. Potem forsa się skończy i cyrk przenosi się na inny plac.
Apologeci tej bezdennej głupoty oczywiście kupią bilety do cyrku i będą dumni ze swojego klubu, który w następnym sezonie (fundator zabawkę już ma to i po co wyrzucać forsę na drugiego medala?) spada na dno II ligi. "Przeszliśmy do historii polskiego sportu!".
Nie wygramy złota, bo za wygrywanie bierzemy się od dvpy strony.
Winiarski powiedział w tamtym roku, że jeśli Polska, to tylko Skra. Dlaczego? Nie lubi pieniędzy? A może nie chce uczestniczyć w cyrku tylko grać w drużynie? Nawet za mniejsze pieniądze, ale w drużynie?
Po co Skra podpisywała z Wlazłym 5-letni kontrakt, skoro ma ambicję zdobyć puchar LM? Bo nie Wlazły był w tym roku słabością Skry. Bo Wlazły gwarantuje utrzymanie wysokiej pozycji w Europie. Nie najwyższej, ale wysokiej. To samo dotyczy Winiarskiego, Kurka, Możdżonka czy Bąkiewicza. Nie osiągnęli celu, ale mogą osiągnąć.
Z Wlazłego nie wyciśnie dużo więcej niż do tej pory. Z Oivanena można było. Miki gwarantował dobrą grę w Europie i bardzo dobrą grę w Polsce. Nie on był naszą słabością w tym sezonie. I on, i Redwitz mogli zagrać w przyszłym sezonie lepiej niż w tym. Za wolno? Nakupimy takich, którzy od razu zrobią nam złoto? Marne szanse. No to pozbędziemy się tych i nakupimy nowych? Olśnimy transferami?
Potrzebowaliśmy przede wszystkim 2 transferów i nie mam na myśli zawodników.


Odnośnie Olsztyna, to tak zwany szkielet był zachowany przez długi okres w którym były srebrne i brązowe medale. To że mistrzostwa w tym czasie nie zdobyli świadczy o tym, że wpływ na to miały widocznie inne czynniki, ....jednym z takich czynników mogło być to, że inne zespoły po prostu były lepsze. AZS Częstochowa, też szkieletu nie zmieniał a ostatnie złoto zdobył w 1999 roku(i nie mówię, że od tego czasu ten szkielet był zachowany, jak by ktoś źle zrozumiał). Później były brązowe i  srebrne medale. Jeśli chodzi o Wlazłego, to jak domniemywam, działacze Resovii gdyby mieli taką możliwość, też by go zakontraktowali nawet dożywotnio. Tak samo myślę, że gdybyśmy mieli Zagumnego w swoim składzie tak długo jak miał Olsztyn, też by to 100% gwarancji sukcesu w postaci złota nie dawało. Mikko jak już wspomniano, stawiał zbyt wygórowane wymagania finansowe, którym sponsor nie mógł, albo nie chciał sprostać... ich kasa, ich wola. Ja w przeciwieństwie do niektórych nie mam zamiaru rozdzierać szat i płakać nad swym losem, że dane mi było oglądać Resovie budowaną przez "nie kompetentny zarząd" zwłaszcza teraz, gdy karuzela transferowa ledwie co się rozpoczęła.
Pytasz co zbudowaliśmy?...drużynę która walczy o medale i od dwóch lat je zdobywa. Drużynę która dobrze zaprezentowała się w europejskich Pucharach, drużynę która była o 2 punkty od zwycięstwa w Pucharze Polski. Biadoliłeś nad odejściem Łuki i Henia w tamtym sezonie i co z tego wyszło.... wyszło to co wyżej opisałem. Nie wiem czy to jest minimalizm z mojej strony, ale ja jestem zadowolony ostatecznym wynikiem jaki Resovia w tym sezonie osiągnęła. W drużynie zostanie 3 z 4 przyjmujących, ze środkowych odejdzie pewnie tylko Gawryszewski, który i tak w tym sezonie nic nie grał, z rozgrywających zostaje Ilic, którego to już będzie 4 sezon(dobrze mówię?, jeśli nie to kajam się) w Resovii!! i odchodzą obaj atakujący, wiec czy te zmiany są aż tak ostre? Chcesz mieć pewność, że drużyna zdobędzie złoto, proponuje zacząć kibicować Skrze, bo na 100% ona nadal w przyszłym sezonie będzie murowanym faworytem do zdobycia tego trofeum.
  

edwardo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 196
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #556 dnia: Maja 19, 2010, 20:49:21 pm »
A mnie sie cosik wydaje ze Resovia bedzie "Best Co Jest" 

kamillo222

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #557 dnia: Maja 19, 2010, 20:53:54 pm »
no to transferów czas zacząć:D jest pierwszy

kamillo222

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #558 dnia: Maja 19, 2010, 20:55:03 pm »
W dniu dzisiejszym, zarząd Asseco Resovii podją decyzje o przedłużeniu współpracy z trenerem Ljubo Travicą. Umowa będzie obowiązywać w sezonie 2010/2011 i jest w niej zapis o opcji przedłużenia jej na kolejny rok.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #559 dnia: Maja 19, 2010, 21:00:26 pm »
Zaczęliśmy od trenera, prawidłowo!