Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412065 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #570 dnia: Maja 19, 2010, 21:46:03 pm »
W kontrakt nie wpisuje się "I atakujący", "II atakujący". Myślę, że nie wpisuje się nawet słowa "atakujący".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

iglax

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 361
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #571 dnia: Maja 19, 2010, 21:52:24 pm »
W kontrakt nie wpisuje się "I atakujący", "II atakujący". Myślę, że nie wpisuje się nawet słowa "atakujący".
:) wiedziałem, że się przyczepisz ale było za późno
oczywiście teoretycznie rzecz biorąc
wystarczyło, że Mikko wiedział którzy zawodnicy grający na ataku na świecie dostali ofertę z Resovii

ale idąc dalej - faktycznie zawsze mógłby wspomóc przyjęcie ;)

jozin

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 128
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #572 dnia: Maja 19, 2010, 21:57:33 pm »
Repres rozumiem,że Twoim zdaniem z Łuką i Hernandezem zdobylibyśmy mistrzostwo w tym roku,bo trzon drużyny byłby zachowany,a ciąglość w budowaniu zespołu takoż:)

Jakie to szczęście,że nie Ty decydujesz o transferach Resovii,naprawdę.P;

Kazach

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 195
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #573 dnia: Maja 19, 2010, 22:04:15 pm »
Dzisiaj odszedł najmocniejszy punkt tej drużyny(Oivannen), a na kolejny sezon pozostanie najsłabszy(Travica). Tak właśnie się ,,buduje'' drużynę. Po 3latach inwestowania naprawdę dużych pieniędzy prze Asseco nie udało się tak naprawdę nic stworzyć. Nawet gdyby wszyscy inni zostali to i tak wymiana podstawowego atakującego i rozgrywającego to całkowite przemeblowanie zespołu. Chyba każdy się zgodzi, że Miki to był nasz najlepszy zawodnik. To napewno czołowy atakujący Europy, tak dobrego i młodego zawodnika bardzo ciężko jest znaleźć.
Jest może i kilku jeszcze lepszych zawodników np. Stanley czy Milijkovic, ale nie sądze, żeby udało się ich ściągnąć do naszego zespołu.
Mega błędem była rezygnacja z Hernandeza w tamtym sezonie, oby podobnie nie skończyło się tak samo w tym przypadku. Sezon transfertowy dopiero się rozkręca, ale jak narazie to nie wygląda dobrze.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #574 dnia: Maja 19, 2010, 22:08:15 pm »
Szykuje się odejście Gierka(chyba zbyt dużo chciał), przychodzi młody polski przyjmujący(na 99% jest dogadany), tylko nie wiem czy właśnie za Krzyśka czy 4tego ,a może na 5tego...
Moim zdaniem błąd ,ale zobaczymy
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #575 dnia: Maja 19, 2010, 22:10:46 pm »
To nie "czepianie się" tylko zwykły rozsądek. Nie ma potrzeby żeby zawodnicy wiedzieli z kim się negocjuje a tym bardziej kto będzie "pierwszym". To zawsze będzie decyzja trenera.
jozin, nie wiem czy z Zagumnym i Miljkowiciem zdobylibyśmy mistrzostwo, więc tym bardziej nie wiem czy z Łuką i Hernandezem zdobylibyśmy mistrzostwo.
Wiem natomiast, że z Łuką i Hernandezem zdobyliśmy srebro (w piątym roku grania Piotrka i drugim roku grania Josa) a bez nich nie zdobyliśmy srebra.
Przy tak fachowej "polityce" kadrowej, jaką prowadzimy przez ostatnie 2 sezony, efekty byłyby podobne nawet gdy prowadziłbyś ją ty.
A co do moich decyzji kadrowych, nie oceniaj ich dopóki nie dostanę takich możliwości. Ja mam zdrowe oczy i oglądam mecze.
Gdybyś był uprzejmy przejrzeć moje uwagi dotyczące gry Tomka Głoda w AKS-ie, może coś dotarłoby nawet do twojej mózgownicy. Jestem po prostu samorodnym talentem, ale mój talent to naprawdę nie moja wina. Dar od Boga. To wszystko.
I jeszcze jedno: 2 razy wyższy współczynnik inteligencji od twojego jozin. Założymy się? Zakład może być publiczny.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

iglax

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 361
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #576 dnia: Maja 19, 2010, 22:12:40 pm »
Kazach ja też byłem wielkim zwolennikiem Ihosa, ale za którego obcokrajowca miałby on grać? Alka czy Mikiego..?
ps. słyszałem takiem tłumaczenie, że Ihos był za wolny w bloku co w perspektywie tego co pokazali w bloku nasi nowi środkowi nie chyba wymaga komentarza ;)

iglax

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 361
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #577 dnia: Maja 19, 2010, 22:17:50 pm »
Repres - może Zarząd/Trener chcieli być fair wobec Mikkiego i powiedzieli mu, że złożyli ofertę np. Visotto, to już Mikki musiał sam ocenić czy będzie grał częściej od niego
Zresztą chyba podobnie było z Pawłem Woickim...

szefb3

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 524
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #578 dnia: Maja 19, 2010, 22:20:21 pm »
szefu, "Liczy się tylko wynik".
Biadoliłem nad odejściem Łuki i... nie mamy srebra. Po raz pierwszy od awansu osiągnęliśmy wynik gorszy niż w ubiegłych sezonach. To brutalny fakt. LM? Wynik dokładnie na miarę ubiegłorocznej Częstochowy z Wojtkiem Gradowskim w podstawowej "7". To kolejny brutalny fakt.
Było nad czym biadolić? Było.
No chyba, że porównasz nasz wynik w Europie z tym, co zaprezentowaliśmy w dwumeczu ze Żłobinem. Takim argumentem kładziesz mnie na obie łopatki. Tylko, że rola Łuki w tych meczach była dość epizodyczna.
Zabrakło nam spokoju w przyjęciu i wybronionych piłek (Łuka)? Zabrakło.
Mieliśmy najsłabszy środek z czołówki? Bez Hernandeza mieliśmy.
To są fakty. Dżentelmeni z faktami nie dyskutują.
Jeśli kogoś satysfakcjonują nic nie znaczące (jak się okazało) 2 zwycięstwa nad Skrą, to gratuluję satysfakcji. Cieszymy się tym, co inne drużyny miewają parę razy w sezonie. Hurrraaaa!
iglax, nie ma innej drogi budowania drużyny jak konsekwencja.
W środek swojej wypowiedzi włożyłeś ważne pytanie: dlaczego reprezentanci Polski nie wybierają Resovii? Może zapytajmy jeszcze o coś: dlaczego reprezentanci Polski po przyjściu do Resovii przestają być reprezentantami Polski? Przez spisek Skry? Pamiętaj o zasadzie, że psuje się o wiele szybciej niż naprawia.
Ljubo zakontraktował Rafała i co? Za słaby się okazał czy co?
Zrozumcie, że zakontraktowanie przyzwoitego gracza nie świadczy o pomyśle na drużynę. Pojmiecie to dopiero wtedy, gdy nikt nie będzie chciał naszych pieniędzy i nie zakontraktujemy nikogo? Zawodników jest tysiące i zawsze znajdzie się jakiś potrzebowski, który umie grać w siatkówkę.
Co to za sukces i pomysł, jeśli po połowie sezonu zaczynamy się rozglądać za następcą zakontraktowanego rozgrywającego? Przecież to kompletna porażka.
I jeszcze jedno, dlaczego PGE miałby przestać sponsorować Skrę? Przecież Skra wygrywa. I to nie wygrywa dlatego, że co rok zmienia połowę składu.
W tym sezonie kupiła tylko rezerwowego atakującego i rekonwalescenta na 3/4 sezonu. Głupki jakieś czy co?

2+2=4 4-4=0, po mojemu cyfry po znaku równości są wynikami, kolejno dodawania, odejmowania. Srebro jest wynikiem, brąz jest wynikiem, spadek z Plus Ligi jest również wynikiem, działania drużyn grających w polskiej lidze. Są to oczywiste oczywistości. Proszę zatem, zmień płytę pod tytułem "liczy się tylko wynik" na jakaś inną, proponuję np coś w tym temacie http://www.youtube.com/watch?v=eRZ5NcEJNLY&playnext_from=TL&videos=9PmhSElPvvo , będzie Ci weselej i mniej nerwowo. Mówisz, że dżentelmeni o faktach nie dyskutują, więc czemu Ty na ich temat dyskutujesz... Spokój w przyjęciu i wybronione piłki..Łuka, powiadasz, Łuka gwarancją sukcesu. Hmmm... no tak AZS Częstochowa skazywany był na niższą lokatę w tym sezonie, ale mieli Łukę....chwała mu!! Rozumiem, że połowa Twojej wypowiedzi, jest skierowana do mnie, a zatem też, że rzekomo mnie zadowalają dwa nieznaczące zwycięstwa nad Skra... to pytam się w którym miejscu ja o tym napisałem. Dżentelmeni nawet jak tego nie przewiduję ich kodeks postępowania, nie powinni innym wkładać słów do ust, ani pod palce. Po za tym, jedno zwycięstwo nad Skrą, otworzyło nam drogę do walki o Puchar Polski, którego nie zdobyliśmy co prawda, ale było bardzo blisko, więc nie było nie znaczące....to jest fakt... hmmm z którym Ty dżentelmen dyskutujesz? No Represie!! nie ładnie!!

Shark1905

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1090
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #579 dnia: Maja 19, 2010, 22:22:36 pm »
Kazah ile razy było mówione na temat Hernandeza?
Po 1 Heniek nie mógl zostac bo był limit obcokrajowcow,po 2 chcial zaduzo kasy...