Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412065 razy)

Shark1905

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1090
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #590 dnia: Maja 19, 2010, 22:53:34 pm »
Nie wiecie co z Dawidem Murkiem?On jest na wypożyczeniu ze skry?Wraca czy zostaje?


thelion

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 159
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #591 dnia: Maja 19, 2010, 22:54:43 pm »
Z tobą też się mogę założyć, theilon. Masz stracha?
Dawno się tak nie bałem. Repres, szczytujesz :)
Mam wrażenie, że ktoś zły przejął Twoje konto by cię tu skompromitować.

szefb3

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 524
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #592 dnia: Maja 19, 2010, 22:57:30 pm »
Z tobą też się mogę założyć, theilon. Masz stracha?
Mam wrażenie, że ktoś zły przejął Twoje konto by cię tu skompromitować.
Teraz to ja mam podobne wrażenie, no chyba, że Repres zrobił sobie test aj kiu na Facebooku i wyszedł mu nieprawdopodobny wynik i teraz chce zaszpanować :D

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #593 dnia: Maja 19, 2010, 23:06:34 pm »

Niemniej jednak młody, perspektywiczny zawodnik to idealny materiał na zmiennika.

Zakładając że chcemy Gumę + dodatkowego zagranicznego zawodnika, to mając Ilica jako drugiego rozgrywającego wypada mieć na ataku Polaka żeby się w limicie mieścić, więc tym bardziej Tom odpada.


Na dzień dzisiejszy drużynę opuściło dwóch obcokrajowców, w pierwszej szóstce mamy na pewno jednego, nie wiemy jacy zawodnicy dołączą do składu. Zakładając, że będzie to Guma + zagraniczny atakujący to w pierwszej szóstce mamy dwóch obcokrajowców, ja problemu nie widzę.

Pisząc dodatkowego zagranicznego zawodnika, miałem na mysli dodatkowego zagranicznego zawodnika :) na ataku już mieliśmy obcokrajowca więc nie o niego mi chodziło. Akhrem+atakujący+drugi przyjmujący albo środkowy... wtedy na okazję kontuzji Gumy musiałby wejść 4 zagraniczny zawodnik Ilic.. także ulubione przez rzeszowskich kibiców podwójne zmiany nie mogły by być przeprowadzone gdybyśmy mieli 2 zagranicznych atakujących.


W kontrakt nie wpisuje się "I atakujący", "II atakujący". Myślę, że nie wpisuje się nawet słowa "atakujący".

Ale wpisuje się cyfrę wyższą dla I i niższą dla II chyba że klub jest bajecznie bogaty, ale ja takiego nie znam.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #594 dnia: Maja 19, 2010, 23:08:25 pm »
Możesz sie śmiać/płakać rób co chcesz, dla mnie wzmocnienie na pozycji atakującego było/jest na pierwszym miejscu i w nim widze możliwość przełamania Skry. Potrzeba atakującego który wprowadzi nową jakość do naszej ligi. Młota mającego ponad 205cm wzrostu bo tacy są najlepsi,najrówniejsi.Mikko jak i Youdin/Jarosz bazują na zasięgu "z wyskoku" a nie ze "wzrostu" ,Wlazły ma tak samo tylko że ma tego skoka lepszego o 10cm. Jeśli przyjdzie do nas Stokr/Schoeps/Nilson/... różnica powinna być spora
W końcu.

ratatuj0

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #595 dnia: Maja 19, 2010, 23:11:22 pm »
repres
Może z Łuką i Hernandezem zdobylibyśmy srebro, ale wpływ Ihosa na jego zdobycie w sytuacji gdy siedziałby na trybunach a w najlepszym wypadku stał w kwadracie byłby wątpliwy. Chyba, że dano by mu polskie obywatelstwo. Pomógłby pewnie w pucharach, ale przypuszczam, że nie przeważyłby w naszej walce z Trento.
Porównywanie Resovii do Skry jest zwyczajnie niesprawiedliwe. Skra zaczęła budowę drużyny kilka lat temu gdy ich budżet w polskiej siatkówce był lata świetlne przed innymi konkurentami. Wydrenowali rynek z mocnych krajowych zawodników i na tym zbudowali swoja potęgę. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Klubów z dużą kasą jest więcej (Kędzierzyn, Jastrzębie, Bydgoszcz) i dużo trudniej wyciągnąć dobrych polskich zawodników tym bardziej, że Skra ma 70% siły naszej kadry. Budowanie siły drużyny na obcokrajowcach ze względu na limity skazane jest w końcowym rozrachunku na porażkę.

Żeby było jasne - nie podobają mi się nerwowe ruchy które wykonuje w tym roku zarząd. Sądziłem, że zmiany obejmą rozgrywającego (nie dlatego, że słaby, tylko dlatego, że nie ma polskiego paszportu), jednego przyjmującego (tu mocny obcokrajowiec) i drugiego atakującego (perspektywiczny Polak lub obcokrajowiec). Sądzę, że poszli za daleko, jednak Ty w swej krytyce idziesz jeszcze dalej niż zarząd ze zmianami.

I jeszcze jedno - Łuka nie jest zawodnikiem który może grac o mistrzostwo. I bynajmniej nie chodzi mi o jego ciężki charakter.
Resofan dajcie już spokój temu Piotrkowi.Jak tzlko ktoś rzuci Łuka albo Hernandez odgrzewane sa te same kotlety. Łuka może i nie jest zawodnikiem na majstra,a np.Wika jest? Proponuje lekture porównania statystyk przyjmujących. Dla mnie Travica nie jest trenerem na MP! Ale to tylko moja subiektywna opinia

Twinkle

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #596 dnia: Maja 19, 2010, 23:12:39 pm »
Potrzeba atakującego który wprowadzi nową jakość do naszej ligi. Młota mającego ponad 205cm wzrostu bo tacy są najlepsi,najrówniejsi.

Polecam Stasia Dinejkina. Ma 216. Analogicznie, jest jeszcze lepszy i jeszcze rowniejszy.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #597 dnia: Maja 19, 2010, 23:27:40 pm »
Resofan, ja naprawdę nie wywoływałem tematu "Łuka i Hernandez". Zostałem zaczepiony, to odpowiadam. Dobrze wiem, że nie ma powrotu do tych zawodników. Pisałem jeno o konsekwencji w budowaniu drużyny. Bez nazwisk.
kael, tylko, że ani od Judina, ani od Jarosza nikt przez pierwsze 2 lata grania w klubie nie oczekiwał, że rzucą całą ligę (z Wlazłym włącznie) na kolana. Nawiasem mówiąc nie udało im się przeskoczyć Wlazłego do dziś.
I jeszcze uwaga do Resofana. Skończmy z opowieściami ile to lat Skra budowała, drenowała rynek itp. To można sprawdzić (nawet na siatka. org). Wyniki będą zaskakujące. Pisałem o tym niedawno, podając suche fakty: 1. awans, 2. trzecie miejsce, 3. szóste miejsce, 4. czwarte miejsce, 5. same pierwsze miejsca. Łatwo policzyć: potrzebowali 3 lat gry w +L żeby "zbudować". Od Resovii nikt tego nie oczekiwał. Tylko, ze jesteśmy już 6 sezonów w +L i, przy naszej polityce kadrowej, majstra nie widać. Sami wprowadzamy chaos, czyli "politykę" chybił-trafił. Rozsądku czy logiki nie widać, więc pozostaje liczyć na szczęście. Może trafimy.
Czy ktoś nam broni "drenować rynek"? Przecież decydują tylko pieniądze! Jakimś dziwnym trafem nikt nie chce z nami rozmawiać. Winiar nie chciał, Możdżon nie chciał,... Wystarczy.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2010, 23:41:52 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #598 dnia: Maja 19, 2010, 23:39:53 pm »
Potrzeba atakującego który wprowadzi nową jakość do naszej ligi. Młota mającego ponad 205cm wzrostu bo tacy są najlepsi,najrówniejsi.

Polecam Stasia Dinejkina. Ma 216. Analogicznie, jest jeszcze lepszy i jeszcze rowniejszy.

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa"
W końcu.

Twinkle

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #599 dnia: Maja 20, 2010, 00:03:24 am »
Masz racje, lepiej gadac ze potrzebujemy Miljkovica zeby zdobyc MP, ze Oivanen jest slaby, ze atakujacy bez 2 metrow to nie atakujacy, ze za duzo adrenaliny, ze z Redwitzem na pewno bylo tak a nie inaczej i juz nie chce mi sie wymieniac dalej, bo to forum pelne jest podobnie cudownej tresci.