Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412066 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1150 dnia: Maja 24, 2010, 22:40:03 pm »
@Resofan.
I znów się z tobą nie zgodzę i wcale nie na zasadzie przekory. Maciek Dobrowolski zostawał mistrzem Polski jako I sypacz, a Guma nie. Wiesz, że dla mnie dowalić zarządowi to czysta przyjemność i niemal cel życia (o dowaleniu Ljubo nie wspominając), ale gdyby przyszedł Maciek, będę uważał, że  zrobiliśmy(pewnie trochę z przymusu) naprawdę rozsądny krok.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1151 dnia: Maja 24, 2010, 22:54:33 pm »
repres
Dobrowolski zdobył mistrza ze Skrą nie dlatego, że jest najlepszy, tylko dlatego, że grał w Skrze. Gdyby na jego miejscu był np. Łomacz, Masny czy Pilarz też by zdobyli. Może Kuba Oczko by nie zdobył, bo z jego "rozegrania" nawet Wlazły mógłby sobie nie poradzić. Żebyśmy się zrozumieli - uważam, że Dobrowolski to dobry, solidny zawodnik, ale do Redwitza to mu trochę brakuje, o Zagumnym nie wspominając.

Inna sprawa, że Dobrowolski jest obecnie zawodnikiem Skry, w związku z czym jest "nie do wyjęcia". Pogłoski o jego odejściu pochodzą tylko od kibiców, a oficjalnie nigdzie nie było to ogłoszone, chyba, że coś przeoczyłem.

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1152 dnia: Maja 24, 2010, 22:56:10 pm »
Co do sypacza, orientuję się ktoś czy Grzesiek Łomacz ma ważny kontrakt w JW ?
I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1153 dnia: Maja 24, 2010, 22:58:32 pm »
Dobrowolski gra już tylko gorzej, do tego nie ma ani wzrostu ani serwisu. Jego wejścia w tym sezonie były żenujące, wszystko do Wlazłego, zero rozgrywania tylko wystawianie świeczki i to często niedokładnej
Resofan ma racje na rozegraniu na pewno będzie - w porównaniu do tego sezonu
Najciekawszą opcją jest Neroj, zawodnik który stary nie jest i może to być la niego ostatnia szansa na udowodnienie że nie jest wielkim zmarnowanym talentem, do tego jeszcze 20cm, mocny serwis ,lewa łapa i 345cm w ataku ;D
No chyba że są jeszcze jakieś kombinacje z Łomaczem?
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1154 dnia: Maja 24, 2010, 23:10:18 pm »
Resofan,
Szanuję Wlazłego, ale nie ma potrzeby demonizować go. Nie mam też zamiaru dokonywać porównań Redwitz-Dobrowolski, bo już w ubiegłym roku bezskutecznie obiadoliłem się nad nierozsądnymi rozstaniami. Przy sile ataku: Akhrem-Starović-Veres(coś ten Veres mi się przyczepił) nie musimy mieć artysty na rozegraniu, bo każda piłka trafiałaby do niezłego pistoleta. Maciek jest stabilny i staranny, ale potrafi rozegrać szybką piłkę. Uważam, że dla Skry byłoby lepiej, gdyby to Maciek rozgrywał im F4 CC.
Maćkowi skończył się kontrakt. Wieść gminna głosi, że Skra ma ochotę na powrót Neroja na ławkę. Ile w tym prawdy? Zobaczymy.
kael
To jeszcze poszukajmy atakującego z dobrym rozegraniem i będziemy uniwersalni niczym koło gospodyń wiejskich. Dwa dodatkowe małe, ale efektowne punkciki, zdobyte przez rozgrywającego w każdym sezonie się przydadzą.
A co do serwisu, obstawiam w ciemno, że najwięcej punktów z własnej zagrywki zdobyliśmy w tym sezonie przy zagrywce Redwitza. Też nie ma serwisu.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2010, 23:16:23 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Patrikos

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 120
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1155 dnia: Maja 24, 2010, 23:13:36 pm »
http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/2010/05/24/pawel-zagumny-nie-dogadal-sie-z-resovia/

Zobaczcie ostatnie zdanie.Prawdopodobnie Polak.Tylko jaki?

Przypominam, że Baranowicz też jest Polakiem :P Coś musi umieć skoro jest w kadrze Włoch na LŚ...

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1156 dnia: Maja 24, 2010, 23:16:07 pm »
Dobrowolski gra już tylko gorzej, do tego nie ma ani wzrostu ani serwisu. Jego wejścia w tym sezonie były żenujące, wszystko do Wlazłego, zero rozgrywania tylko wystawianie świeczki i to często niedokładnej
Resofan ma racje na rozegraniu na pewno będzie - w porównaniu do tego sezonu
Najciekawszą opcją jest Neroj, zawodnik który stary nie jest i może to być la niego ostatnia szansa na udowodnienie że nie jest wielkim zmarnowanym talentem, do tego jeszcze 20cm, mocny serwis ,lewa łapa i 345cm w ataku ;D
No chyba że są jeszcze jakieś kombinacje z Łomaczem?

Tylko że wieść gminna niesie że Skra wymieni Dobrowolskiego na Neroja który jest ich zawodnikiem a był tylko wypożyczony. Dobrowolski grał do Wlazłego bo to było skuteczne a wchodził raczej gdy Skrze nie szło i trzeba był szukać skutecznych rozwiązań. Nie jestem specjalnym fanem jego talentu, ale trzeba przyznać że jest solidnym zawodnikiem, może bez polotu ale równo grającym. Neroj to jego przeciwieństwo potrafi błyszczeć, fajnie rozegrać, jeszcze bardziej widowiskowo zaatakować ale przytrafiają mu się zupełnie nieudane mecze, na taki poziom Dobrowolski nie schodzi.
Dlatego Neroj dla mnie zupełnie nie nadaje się na podstawowego rozgrywającego tym bardziej w opcji z drugim zagranicznym rozgrywającym gdy zmiana pierwszego wiązałaby się z koniecznością ściągania jakiegoś zagranicznego zawodnika z pola... Zresztą Ilic przy Neroju byłby drugim tylko z nazwy, bo umiejętności ma moim zdaniem większe...
Jestem w stanie zaakceptować parę Dobrowolski-Neroj i wtedy powiem że mamy ciekawego rezerwowego, ale nie parę Neroj-Ilic.

Łomacz ma aktualny kontrakt więc raczej odpada... tym bardziej że Jastrzębie po to kupiło kiepskiego Mastera żeby mieć dwóch polaków a nie parę mieszaną na rozegraniu, za to mają full obcokrajowców na innych pozycjach, zresztą tak jak u nas by wypadało zrobić.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1157 dnia: Maja 24, 2010, 23:22:59 pm »
http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/2010/05/24/pawel-zagumny-nie-dogadal-sie-z-resovia/

Zobaczcie ostatnie zdanie.Prawdopodobnie Polak.Tylko jaki?

Przypominam, że Baranowicz też jest Polakiem :P Coś musi umieć skoro jest w kadrze Włoch na LŚ...
Patrikos
co do Baranowicza, Włosi nie są głupi. Dadzą mu zagrać jakiś meczyk i już im nie ucieknie do reprezentacji Polski. W ten sposób eliminuje się pewne niebezpieczeństwa.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

thelion

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 159
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1158 dnia: Maja 24, 2010, 23:23:30 pm »

Przypominam, że Baranowicz też jest Polakiem :P Coś musi umieć skoro jest w kadrze Włoch na LŚ...
Mateusz Mika też jest w kadrze na LŚ - ale czy jest gotowy na pierwszy skłąd? A co do formy Michała, to się niedługo przekonamy ;)

Patrikos

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 120
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1159 dnia: Maja 24, 2010, 23:26:20 pm »
http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/2010/05/24/pawel-zagumny-nie-dogadal-sie-z-resovia/

Zobaczcie ostatnie zdanie.Prawdopodobnie Polak.Tylko jaki?

Przypominam, że Baranowicz też jest Polakiem :P Coś musi umieć skoro jest w kadrze Włoch na LŚ...
Patrikos
co do Baranowicza, Włosi nie są głupi. Dadzą mu zagrać jakiś meczyk i już im nie ucieknie do reprezentacji Polski. W ten sposób eliminuje się pewne niebezpieczeństwa.

Masz rację, ale nawet nie mówiłem tego w kontekście kadry...tylko Resovii...a poza tym o ile wiem, w siatkówce nie ma takiego przepisu jak w piłce kopanej, że po wystepie w barwach narodowych jednego państwa nie można grać już dla drugiego...

;)