Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412066 razy)

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1290 dnia: Maja 25, 2010, 19:04:48 pm »
Wypożyczenie na rok to porażka, wypożyczenie na 2 lata to jak normalny kontrakt... bo czym niby się różni??? Co za różnica czy mieliśmy z Oivanenem kontrakt czy byłby wypożyczony?

Tym że po wypożyczeniu się zwraca rzecz pożyczoną, a przy kontrakcie rozmawia się o przyszłości. Tym bardziej że to gracz który dopiero za dwa lata pokaże pewnie pełnie swojego potencjału, najprawdopodobniej nie w Resovii. Takiego chłopaka kontraktuje się na 4/5 lat.

Och te rozmowy o przyszłości z Mikim, Rafą, Gierkiem... Wierzysz że młody gość z włoskim obywatelstwem, we włoskiej kadrze po dwuletnim kontrakcie w Polsce będzie chciał go przedłużyć i zostać tutaj??? Pytanie pomocnicze ilu Włochów grało dotąd w naszej lidze???

Zapewniam Cię gdyby nie był wypożyczony to by miał full propozycji za lepsze pieniądze i by z nich skorzystał, a tak to wiadomo będzie wracał do macierzystego klubu, przynajmniej zarząd nie zaśpi i będzie wiedział że trzeba szukać nowego rozgrywającego ;)

Shav

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Tylko RESOVIA
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1291 dnia: Maja 25, 2010, 19:05:10 pm »
http://sport.onet.pl/siatkowka/rozgrywajacy-podpisal-kontrakt-z-asseco-resovia,1,3231180,wiadomosc.html

Tu znowu nic nie pisze o wypozyczeniu a nawet pisze ze nza kilka lat bedzie resovia miala z niego pozytek?

jak to jest? Wie ktos?
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 20:57:19 pm wysłana przez dina »

kowalinda

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1292 dnia: Maja 25, 2010, 19:08:55 pm »
129 stron dywagacji o transferach sklonilo mnie do zarejestrowania się na forum. Patrze na tą dyskusje z dystansem ale kilkoma przemyśleniami się podziele.
1. Odejścia zawodników :
- Redwitz wrócił do Francji za namową żony i to jet głowny powód.
- Oivanen dostał propozyję z Turcji kasy, której nie jest warty w Pluslidze
- Wika, wiadomo : słaby, drogi i nieperspwktywiczny
- Papke,jak Wika
- Gierek, bardzo ceniony przez trenera i zarzad, prawdziwy profesjonalista ale , nie chciał już być  rezerwowym a po drugie priorytet z ławki będzie miał w tym roku Mika. Do  tego widać wyrazny kurs na odmłodzenie drużyny.
2. Przyjścia :
 - Józek, tańszy od Papke, "swojak" a do tego zgodził sie na zmiennika.
- Buszek, tani , młody, uniwersalny, perspektywiczny,człowiek "stąd"
- Baranowicz, zagadka
Przyjdzie jeszcze dwóch zawodników.
Wg mnie trzeba zwrocic uwage na kilka faktów .Travica ma kontrakt na 2 lata i wiekszosc graczy tez tak jest kontraktowana. Ma 2 lata na majstra ale  też na zbudowanie systemu szkolenia, skautingu, metod treningowych oraz wprowadzenia naszych działaczy w światek zachodniej siatkówki. Poza tym szef Asseco jasno wymaga od trenera aby młodzi robili postepy i wchodzili stopniowo do kadry. Trzeba pamiętać że mamy przecież mistrzow Polski juniorow a więc potencjał, który trzeba wykorzystac.
Asseco Resovia Rzeszów to Sportowa Spolka Akcyjna- to biznes który coraz mocniej sie musi bilansować.
Ja mam zaufanie do P. Gorala patrząc na to jak świetnie radzi sobie Asseco Prokom Gdynia.
Jestem pewien , ze trener zarzad klubu oraz dzialacze dostali jasno określony cel.I jest to cel nie tylko sportowy ale rownież biznesowy. Wydaje mi się, że nalezy o tym pamietac.
 

Paulinaa

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1293 dnia: Maja 25, 2010, 19:10:30 pm »
A tak trochę odchodząc od tematu. To nie tylko u nas się nie klei :trener Jastrzębia odchodzi. Abramov najprawdopodobniej też ma odejść.  No a wracając już do naszego wątku to też już się w tym gubię to w końcu Baranowicz jest wypożyczony czy nie? :)

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1294 dnia: Maja 25, 2010, 19:14:24 pm »
129 stron dywagacji o transferach sklonilo mnie do zarejestrowania się na forum. Patrze na tą dyskusje z dystansem ale kilkoma przemyśleniami się podziele.
1. Odejścia zawodników :
- Redwitz wrócił do Francji za namową żony i to jet głowny powód.
- Oivanen dostał propozyję z Turcji kasy, której nie jest warty w Pluslidze
- Wika, wiadomo : słaby, drogi i nieperspwktywiczny
- Papke,jak Wika
- Gierek, bardzo ceniony przez trenera i zarzad, prawdziwy profesjonalista ale , nie chciał już być  rezerwowym a po drugie priorytet z ławki będzie miał w tym roku Mika. Do  tego widać wyrazny kurs na odmłodzenie drużyny.
2. Przyjścia :
 - Józek, tańszy od Papke, "swojak" a do tego zgodził sie na zmiennika.
- Buszek, tani , młody, uniwersalny, perspektywiczny,człowiek "stąd"
- Baranowicz, zagadka
Przyjdzie jeszcze dwóch zawodników.
Wg mnie trzeba zwrocic uwage na kilka faktów .Travica ma kontrakt na 2 lata i wiekszosc graczy tez tak jest kontraktowana. Ma 2 lata na majstra ale  też na zbudowanie systemu szkolenia, skautingu, metod treningowych oraz wprowadzenia naszych działaczy w światek zachodniej siatkówki. Poza tym szef Asseco jasno wymaga od trenera aby młodzi robili postepy i wchodzili stopniowo do kadry. Trzeba pamiętać że mamy przecież mistrzow Polski juniorow a więc potencjał, który trzeba wykorzystac.
Asseco Resovia Rzeszów to Sportowa Spolka Akcyjna- to biznes który coraz mocniej sie musi bilansować.
Ja mam zaufanie do P. Gorala patrząc na to jak świetnie radzi sobie Asseco Prokom Gdynia.
Jestem pewien , ze trener zarzad klubu oraz dzialacze dostali jasno określony cel.I jest to cel nie tylko sportowy ale rownież biznesowy. Wydaje mi się, że nalezy o tym pamietac.
 

Wszystko pięknie podsumowane z jednym ale... Travica ma kontrakt na rok z opcją przedłużenia :)

ryzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 395
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1295 dnia: Maja 25, 2010, 19:15:18 pm »
Nie ma co wybrzydzać, mamy pewną przyszłość przez dwa lata na pozycji rozgrywającego. Przez te dwa lata może się jeszcze dużo zmienić, Cuneo może znależć innego zmiennika Grbica, bo za dwa lata on będzie miał 39 lat, więc nie wiem czy jeszcze będzie grał w tym klubie. A to w końcu mistrz Włoch, więc dobrego rozgrywającego potrzebują.
My się cieszmy tym co mamy, wątpie by Guma albo jakis inny dobry siatkarz podpisał z nami kontrakt na 3 lata.

Czekamy na transfer/y w środę...

reggaenerator

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1296 dnia: Maja 25, 2010, 19:15:49 pm »

pig on the wing

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 209
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1297 dnia: Maja 25, 2010, 19:16:09 pm »
Ja juz zaczynam głupieć, a znawcą nie jestem. Już się cieszyłem bo rozgrywający ok, a tu taka bomba.... wypożyczony! Że wypożyczony to źle? Nie bedzie mu sie chciało grać, czy co?  A Oivanen to co, był wypożyczony, czy wykupiony? 2 lata minęły, spakował się po kryjomu, prosto z Kędzierzyna wyjechał, zadzwonił do Klubu i podziękował. To niech mi ktoś powie: kupiony kontrakt,bezterminowo,podpisana umowa, wypożyczenie, czym to się różni? Ja rozumiem, że wypożyczenie na 2 lata, podpisana umowa, kwota kontraktu i ma grać i dawać z siebie wszystko.
Niby tak, ale, kurcze, z tym wypozyczeniem sytuacja jest dosc niezreczna. Slownik wyrazow bliskoznacznych jako synonim 'wypozyczenia' podaje 'wynajecie'. Chcemy wygrywac MP Resoviakami czy zawodnikami wynajmowanymi z innych klubow? To troche tak jak z mieszkaniem - ciasne ale wlasne.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 19:25:10 pm wysłana przez pig on the wing »

sledziu2

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1298 dnia: Maja 25, 2010, 19:16:46 pm »
Świetna polityka transferowa kierownictwa Resovii.

Jak wiadomo poprzedni skład maksymalnie mógł oglądać plecy Skry i zająć cudem 2 miejsce, zajął 3. Co prawda początek sezonu był obiecujący, wyrównana walka ze Skrą w PLS, a potem eliminacja jej z PP. Trzeba jednak pamiętać, że na koniec sezonu kiedy jej skład był kompletny Resovia nie nawiązała z nią ŻADNEJ walki. Wygrana w fazie pucharowej była oczywista, skończyło się pogromem srebrnego medalisty.

Co to oznacza? Ten skład na naszym podwórku ale i też europejskim nie zaszaleje. Decyzja? Zmiany...

I tak na pierwszy ogień poszedł rozgrywający, podjęto decyzję, że będzie to Polak lub ktoś z polskim paszportem. Po zakontraktowaniu polskiego rozgrywającego można dopiąć zagranicznego zawodnika na pozycję atakującego, środek lub przyjęcie.

Co wybiorą włodarze naszego klubu? Trudno dociec, ja osobiście postawiłbym na genialny atak typu: Stanley, Milijkovic, Agamez etc. najlepszy z możliwych, zagraniczny środek(byle wysoki z techniką Hernandeza) z polskim przyjmującym, warunek: z najlepszym przyjęciem czyli ktoś z dwójki: Ruciak/Bąkiewicz.

Dalej, czy środek: Grzyb, Kosok/Perła zagwarantuje pokonanie Skry? Wątpliwe, wątpi zarząd...

Reasumując...

Ściąganie prawdziwych Resovia'ków typu Józek czy Buszek jest świetnym ruchem. Raz, że dodaje jakości tej drużynie, dwa daje gwarancję włożenia w mecz maksymalnego zaangażowania, którego tak bardzo brakowało Wice i Papke.

Koniec z zawodnikamo-emerytami, który traktują Rzeszów jak dojną krowę lub ostatni przystanek w karierze.



edit: kolor czerwony zarezerwowany jest dla moderatorów !

« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 19:37:30 pm wysłana przez resovczyk »

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 274
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1299 dnia: Maja 25, 2010, 19:21:01 pm »
129 stron dywagacji o transferach sklonilo mnie do zarejestrowania się na forum. Patrze na tą dyskusje z dystansem ale kilkoma przemyśleniami się podziele.
1. Odejścia zawodników :
- Redwitz wrócił do Francji za namową żony i to jet głowny powód.
- Oivanen dostał propozyję z Turcji kasy, której nie jest warty w Pluslidze
- Wika, wiadomo : słaby, drogi i nieperspwktywiczny
- Papke,jak Wika
- Gierek, bardzo ceniony przez trenera i zarzad, prawdziwy profesjonalista ale , nie chciał już być  rezerwowym a po drugie priorytet z ławki będzie miał w tym roku Mika. Do  tego widać wyrazny kurs na odmłodzenie drużyny.
2. Przyjścia :
 - Józek, tańszy od Papke, "swojak" a do tego zgodził sie na zmiennika.
- Buszek, tani , młody, uniwersalny, perspektywiczny,człowiek "stąd"
- Baranowicz, zagadka
Przyjdzie jeszcze dwóch zawodników.
Wg mnie trzeba zwrocic uwage na kilka faktów .Travica ma kontrakt na 2 lata i wiekszosc graczy tez tak jest kontraktowana. Ma 2 lata na majstra ale  też na zbudowanie systemu szkolenia, skautingu, metod treningowych oraz wprowadzenia naszych działaczy w światek zachodniej siatkówki. Poza tym szef Asseco jasno wymaga od trenera aby młodzi robili postepy i wchodzili stopniowo do kadry. Trzeba pamiętać że mamy przecież mistrzow Polski juniorow a więc potencjał, który trzeba wykorzystac.
Asseco Resovia Rzeszów to Sportowa Spolka Akcyjna- to biznes który coraz mocniej sie musi bilansować.
Ja mam zaufanie do P. Gorala patrząc na to jak świetnie radzi sobie Asseco Prokom Gdynia.
Jestem pewien , ze trener zarzad klubu oraz dzialacze dostali jasno określony cel.I jest to cel nie tylko sportowy ale rownież biznesowy. Wydaje mi się, że nalezy o tym pamietac.
 

Wszystko pięknie i po części pewnie prawda, z tym, że P. Góral traci "pomalutku" zaufanie do Zarządu...