Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412058 razy)

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2490 dnia: Czerwca 22, 2010, 16:36:12 pm »
... to za dwa lata odejdzie a obywatelstwo mu zostanie. ::)

em

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 338
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2491 dnia: Czerwca 22, 2010, 19:29:01 pm »
Właśnie! Moim zdaniem niepotrzebnie zrobiło się to całe zamieszanie z obywatelstwem Alka w roli głównej. To śmieszne - obywatelstwo na potrzeby drużyny siatkarskiej. ::) A jeszcze śmieszniejsze jest to, że gdyby chciał to by dostał..

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2492 dnia: Czerwca 22, 2010, 22:56:50 pm »
Alek nie dostanie obywatelstwa polskiego z prostej przyczyny. W prawie białoruskim jest zapis, ze nie mozna posiadac 2 obywatelstw, a Alek nie zrezygnuje z gry dla swojego kraju dla Sovi :D
Pierdu pierdu, nie ma takiego przepisu w Białoruskim prawie, jedynie straszą że coś takiego jest.


prochu95

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 96
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2493 dnia: Czerwca 22, 2010, 23:41:04 pm »
Alek nie dostanie obywatelstwa polskiego z prostej przyczyny. W prawie białoruskim jest zapis, ze nie mozna posiadac 2 obywatelstw, a Alek nie zrezygnuje z gry dla swojego kraju dla Sovi :D
Pierdu pierdu, nie ma takiego przepisu w Białoruskim prawie, jedynie straszą że coś takiego jest.



Co prawda to prawda i władze SOVII na pewno wiedzą jakie mogłyby być konsekwencje takiego posunięcia i nie powinno być czegoś takiego, bo nie byłoby żadnych doniesień o polskim obywatelstwie dla Alka...

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2494 dnia: Czerwca 23, 2010, 10:00:49 am »
Alek nie dostanie obywatelstwa polskiego z prostej przyczyny. W prawie białoruskim jest zapis, ze nie mozna posiadac 2 obywatelstw, a Alek nie zrezygnuje z gry dla swojego kraju dla Sovi :D
Pierdu pierdu, nie ma takiego przepisu w Białoruskim prawie, jedynie straszą że coś takiego jest.



Co prawda to prawda i władze SOVII na pewno wiedzą jakie mogłyby być konsekwencje takiego posunięcia i nie powinno być czegoś takiego, bo nie byłoby żadnych doniesień o polskim obywatelstwie dla Alka...
Jakie konsekwencje ? Jeśli w prawie nie ma nic takiego to jakie mają być konsekwencje ? To że urzędnikom nie chce się załatwiać takich spraw i gadają że nie można mieć podwójnego obywatelstwa nie oznacza że jest to zabronione.

bolec

  • Gość

em

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 338
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2496 dnia: Czerwca 23, 2010, 11:52:41 am »
Jeśli chodzi o zapisy prawne znalazłam tylko tyle:

Art. 10. Konstytucji Republiki Białorusi

Obywatel Republiki Białoruś ma zapewnioną ochronę i opiekę państwa zarówno na terytorium Białorusi, jak i poza jej granicami. Nikt nie może być pozbawiony obywatelstwa Republiki Białoruś lub prawa do zmiany obywatelstwa.

Nie ma żadnych ustaw, rozporządzeń mówiących o zakazie posiadania podwójnego obywatelstwa.
Poza tym bodajże pół roku temu byłam na Białorusi i poznałam pewną panią, która posiadała obywatelstwo polskie i białoruskie. Nie znam szczegółów, nie wiem czy miała jakieś problemy z tego tytułu, ale najważniejsze, że je dostała. Wydaje mi się, że zakaz posiadania podwójnego obywatelstwa na Białorusi to mit stworzony właśnie przez wyżej wspomnianych urzędników.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2010, 11:54:56 am wysłana przez em »

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2497 dnia: Czerwca 23, 2010, 13:31:55 pm »
Abstra...ąc od osoby Alka, ludzie czy wy myślicie że przed podjęciem decyzji o ubieganie się o polskie obywatelstwo dla jakiegokolwiek zawodnika, on sam i oczywiście klub nie sprawdzają przepisów prawa... jak, kiedy i co za sobą niosą ewentualne zmiany?

Więc może nie dyskutujmy na temat jakie przepisy obowiązują w Białorusi bo pewnie nie ma na forum znawców tamtejszych przepisów.
Temat obywatelstwa Alka był podjęty na tyle dawno temu że albo nie wypalił, albo jest w toku... choć ja osobiście bardziej skłonny jestem uwierzyć w tą pierwszą wersję.

gradi18

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2498 dnia: Czerwca 23, 2010, 13:57:03 pm »
Akrem na pewno nie będzie miał polskiego obywatelstwa!!

dina

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 523
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2499 dnia: Czerwca 23, 2010, 13:59:01 pm »
Temat obywatelstwa Alka był podjęty na tyle dawno temu że albo nie wypalił, albo jest w toku... choć ja osobiście bardziej skłonny jestem uwierzyć w tą pierwszą wersję.
A ja w tą drugą, biorąc pod uwagę, że plotki nie cichną, a właściwie coraz głośniej się robi. Nawet przepisy zostały uchwalone tak jakby pod Alka (o tym otrzymanym obywatelstwie w trakcie sezonu). No nic, poczekajmy na wybór prezydenta, zobaczymy czy coś się będzie działo.
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.