Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412058 razy)

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2740 dnia: Sierpnia 27, 2010, 20:14:16 pm »
Można w starania o obywatelstwo wierzyć, albo i nie... można także wierzyć w post z innego forum albo nie, można też postąpić jak ten forumowicz i podzwonić - urzędniczki się zdziwią...

Cytuj
Jako, że dzisiaj w pracy nudy a rachunek za telefon firmowy nie wzrośnie znacznie jeśli pozwolę sobie o parę minut ekstra to postanowiłem wyjaśnić raz na zawsze jak wygląda sprawa A.Akhrema i jego obywatelstwa.
Najpierw zadzwoniłem do podkarpackiego UW czy w ogóle ktoś taki wniosek wysłał. Miła pani poinformowała mnie, że wniosek złożono 8.02 a oni odesłali go 10.02 do MSWiA.

W MSWiA powiedziano mi, że oni mają pół roku na rozpatrzenie takiego wniosku pod względem formalnym a dalej przekazują ją do Kancelarii Prezydenta RP. Jednak na pytanie czy wniosek od nich wyszedł kazano mi z odpowiedzią czekać na maila. Nie chciało mi się czekać. Zadzwoniłem do kancelarii Prezydenta RP.

Tam jeśli się nie jest osobą zainteresowaną, albo jeśli nie wysłało się do biura prasowego oficjalnego zasygnowanego zapytania nie wiele się można dowiedzieć. Jedyne co wiem to to, że wniosek wpłynął i czeka na rozpatrzenie a z czasem rozpatrzenia może być bardzo różnie.

Postanowiłem całą tę sprawę przedyskutować z człowiekiem z Resovii odpowiedzialnym za kontakt z mediami. Nie chciał nic mówić na ten temat. Powiedziałem, że mam informacje stąd czy stamtąd nt. tej sprawy. Wtedy to przyznał, że jets coś na rzeczy, ale nikt w Rzeszowie nie wie jak się to skończy.

W sumie nie dowiedziałem się nic nowego, ale myślę, że w takim wypadku transfer Millara jest b.mało prawdopodobny, gdyż sądzę, iż tak klasowy gracz nie będzie czekał na coś tak niepewnego.

Wieczorem postaram się znaleźć jakąś drogę, aby sprawę R.Millara wyjaśnić dokładniej.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2741 dnia: Sierpnia 27, 2010, 23:32:40 pm »
W sumie nie dowiedziałem się nic nowego, ale myślę, że w takim wypadku transfer Millara jest b.mało prawdopodobny, gdyż sądzę, iż tak klasowy gracz nie będzie czekał na coś tak niepewnego.
Jedno ale, zauważ że amerykanie podpisują bardzo późno kontrakty, zazwyczaj dopiero po głównych imprezach na których startuje ich reprezentacja, wiadomo że nie dotyczy to każdego, ale takie coś już widziałem kilka razy.

Mamy pewna 12 + młodych co daje nam 17 zawodników, jeśli przyjdzie jakiś dodatkowy środkowy to będzie super, jeśli nie to nic się nie stanie.

Shark1905

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1090
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2742 dnia: Sierpnia 28, 2010, 01:46:48 am »
Nic nie jest jeszcze przesądzone.Pamiętam wywiad Millara ,kiedy przyjechał do nas na mecze w lidze mistrzów.Mówił ,że bardzo mu sie w hali podoba i chciałby tu kiedyś zagrac. :)


Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2743 dnia: Sierpnia 28, 2010, 11:09:52 am »
Wow, no to pk+ trzeba przechrzcić na Sherlock Holmes, brawo, wiadomo teraz na 100%, że sprawa się toczy. Zastanawiają mnie tylko słowa Akhrema, który na początku roku mówił, że nie chce zmieniac obywatelstwa, że jest białorusinem i chce zostać nim ( a z tego co wiem na Białorusi nie można mieć 2 obywatelstw, czyli jeśli dostanie polskie traci swoje). trochę to skomplikowane

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2744 dnia: Sierpnia 28, 2010, 11:37:14 am »
a z tego co wiem na Białorusi nie można mieć 2 obywatelstw, czyli jeśli dostanie polskie traci swoje
Wystarczy trochę poszukać a dowiesz się że to jest brednia, jest wielu Białorusinów, którzy mają podwójne obywatelstwo.

Żadne białoruskie prawo nie zabrania posiadania podwójnego obywatelstwa

Alek w wywiadzie mówił że nie chce zmienić obywatelstwa, a nic nie mówił o nadaniu drugiego.

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2745 dnia: Sierpnia 28, 2010, 11:41:59 am »
Nie wiem czy dobrze myślę ale skoro rzekomy wniosek został wysłany już 10.lutego do MSWiA, to 10.sierpnia minęło ustawowe pół roku na rozpatrzenie wniosku. Teoretycznie na dniach jakieś info powinno być.

Choć szczerze powiem że jakoś nie chce mi się w to wierzyć że Alek dostanie (od samego Bronka) obywatelstwo :)
I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2746 dnia: Sierpnia 28, 2010, 13:46:58 pm »
Nie wiem czy dobrze myślę ale skoro rzekomy wniosek został wysłany już 10.lutego do MSWiA, to 10.sierpnia minęło ustawowe pół roku na rozpatrzenie wniosku. Teoretycznie na dniach jakieś info powinno być.

Choć szczerze powiem że jakoś nie chce mi się w to wierzyć że Alek dostanie (od samego Bronka) obywatelstwo :)

Należy pamiętać, iż po drodze prezydent zginął i kancelaria prezydenta troszeczkę się rozpadła. Nadania obywatelstwa troszeczkę stanęły w miejscu. Ale niedawno już są dalej robione. Jakiś koszykarz niedawno otrzymał.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2747 dnia: Sierpnia 28, 2010, 14:57:26 pm »
Wow, no to pk+ trzeba przechrzcić na Sherlock Holmes, brawo, wiadomo teraz na 100%, że sprawa się toczy. Zastanawiają mnie tylko słowa Akhrema, który na początku roku mówił, że nie chce zmieniac obywatelstwa, że jest białorusinem i chce zostać nim ( a z tego co wiem na Białorusi nie można mieć 2 obywatelstw, czyli jeśli dostanie polskie traci swoje). trochę to skomplikowane

To nie ja dzwoniłem, zacytowałem post z innego forum... do Sherlocka mi daleko ;)

dina

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 523
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2748 dnia: Sierpnia 28, 2010, 20:43:20 pm »
Nie wiem czy dobrze myślę ale skoro rzekomy wniosek został wysłany już 10.lutego do MSWiA, to 10.sierpnia minęło ustawowe pół roku na rozpatrzenie wniosku. Teoretycznie na dniach jakieś info powinno być.
Pół roku minęło owszem i przekazano sprawę do kancelarii prezydenta, a tam... nie chcę was martwić, ale tam sprawa może siedzieć i siedzieć, mam znajomą, która czeka już drugi rok. Alek pewnie nie będzie grał w naszej reprezentacji więc nikomu oprócz klubu tak bardzo nie zależy na tej sprawie i nikt za sznurki nie pociągnie, może to trochę potrwać :-/
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2749 dnia: Sierpnia 28, 2010, 21:08:03 pm »
Myślę, że polskie papiery dla Alka to sprawka p. Górala, a On jak wiemy dużo może w wyższych sferach.