Autor Wątek: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa  (Przeczytany 54411 razy)

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #270 dnia: Marca 24, 2016, 14:39:05 pm »
Z tego co widziałam to władze Rzeszowa są zadowolone ze współpracy z władzami Krakowa w kontekście FF więc ... pewno mają odmienne zdanie w tej kwestii. Może te 0,5mln chcą przeznaczyć na obiecaną już dawno rozbudowę hali i FF w niej :) To nie miało być w tym roku? :)  Obiecanki cacanki ...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #271 dnia: Marca 24, 2016, 17:43:57 pm »
To (...) nie oznacza, że nie powinniśmy upominać się o symbole, wokół których tworzona jest taka niesamowita atmosfera. Jeśli zarządzającym klubem, sponsorom i innym darczyńcom, wydaje się, że Marka Resovia to tylko pieniądze, to są w dużym błędzie. Spychanie na dalszy plan, czy wyłączanie z obiegu tej wielopokoleniowej świadomości pod nazwą Resovia jest działaniem szkodliwym...paradoksalnie najbardziej szkodliwym dla tych właśnie sponsorów.
To bardzo niedobrze, że zarząd klubu nie chce, a może nie jest w stanie, takiej tendencji się przeciwstawić.
Już kiedyś pisałem, że przeciętny kibic/widz z Polski zapamięta z nadchodzącego FF tylko dwie nazwy...Asseco i Kraków.
Może i Krakusy wydadzą na organizację tej imprezy 0,5 mln, ale im to się zwróci z nawiązką. W pierwszej kolejności to my, Rzeszowianie zapłacimy za tę imprezę.
Nie wykorzystywanie swoich szans mnie osobiście mocno...boli.
To ja już nic nie rozumiem z Twoich wywodów, Leonie.
"Spychanie nazwy"? Przecież ona już dawno jest "zepchnięta". Klub nazywa się Asseco Resovia i nie widzę powodów, żeby nagle się tym bulwersować. Na herbie "Resovia" jest mniejsza od "Asseco" od dawna. Na koszulkach jest napis "Asseco" i nie ma napisu "Resovia" od dawna. Przez kilka sezonów nie graliśmy w pasiakach i nic złego się nie działo. Udało się pasiaki przeforsować i w +L w nich gramy. Miasto nie powinno się promować, więc chyba dobrze, że nacięliśmy krakusów na pół bańki. Przeciętny kibic z Polski doskonale zapamięta Resovię. Gorzej będzie z przeciętnym kibicem zagranicznym, ale po co on ma nas pamiętać?
Jeśli nie zdarzy się cud, to (według tegorocznych wyników) zajmiemy czwarte miejsce i nie jest to wielka tajemnicą. Z kosmicznym Zenitem od początku nie mieliśmy szans i wszyscy o tym wiedzieli. Skra o tym nie wiedział, wiec szansę ma, ale to nie jest dziwne. Widocznie oni nie znają się na siatkówce, więc, jak frajerzy, podjęli walkę zamiast się położyć.
No dobrze, może miałeś gorszy dzień.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #272 dnia: Marca 24, 2016, 19:47:04 pm »
Repres z całym szacunkiem dla Ciebie,ale Twoje wypowiedzi w wielu wątkach są dla mnie mało spójne.Z góry napisze ,że nie mam ochoty na polemikę bo wymagałoby to z mojej strony szeperania po str i wyszukiwanie odpowiednich cytatów.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #273 dnia: Marca 24, 2016, 20:08:24 pm »
No cóż, nie mogę się ustosunkować do czegoś, czego nie ma.
Leon z pewnością odbierze moją wypowiedź bardziej spójnie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #274 dnia: Marca 24, 2016, 23:14:29 pm »
Czuję się zaszczycony faktem, że Szanowni Koledzy aż z takim pietyzmem rozkminiają moje wypowiedzi.
Z góry przepraszam z to...samochwalstwo, ale poczułem się przez chwilę autentycznie doceniony.
Dlaczego przez chwilę?
Ano dlatego, że mój ostatni wpis został albo przeinaczony, co do sensu, albo odczytany bez zrozumienia, albo, i to byłoby najgorsze, celowo przetworzony pod potrzeby udowodnienia racji, co do których mam odmienne zdanie. Tym ostatnim powodem czułbym się zaniepokojony, bo byłyby to zamiary niecne, a o takowe Szanownych Kolegów nie posądzam. 
Przeprowadzę zatem dwie analizy:

1. Czy sformułowanie: "spychanie na dalszy plan, czy wyłączanie z obiegu tej wielopokoleniowej świadomości pod nazwą Resovia jest działaniem szkodliwym...paradoksalnie najbardziej szkodliwym dla tych właśnie sponsorów."

...jest równoważne ze sformułowaniem:
"Spychanie nazwy"? Przecież ona już dawno jest "zepchnięta". Klub nazywa się Asseco Resovia i nie widzę powodów, żeby nagle się tym bulwersować.

Ocenę pozostawiam czytelnikom, ale przyznaję, jeśli to drugie sformułowanie miało się odnosić do tego pierwszego to faktycznie oznacza, że Autor tego drugiego, nie zrozumiał tego pierwszego, co sam zresztą przyznał.

Cytuj
To ja już nic nie rozumiem z Twoich wywodów, Leonie.

2. Jeśli na FF sprzeda się 15 000 biletów w średniej cenie...200 zyla to wpływy z wejściówek osiągnął kwotę łączną 3 mln. Gdzie ta kasa m. in. trafi? Ano zapewne na konto Tauron Areny. Czyli de facto wyręczy budżet miasta Krakowa. Jedną ręką Krakus wydał 0,5 bańki, drugą zgarnie pewnie co najmniej drugie tyle. Kto najwięcej wyda na te wejściówki? Uwaga Wog, będę teraz odkrywczy...najwięcej kasy na wejściówki wydadzą mieszkańcy Podkarpacia!
O pieniądzach za noclegi nie będę już wspominał, bo dalszy ciąg kalkulacji pt. jaką łączną kwotę w piękny, kwietniowy weekend pozostawią mieszkańcy, statystycznie jednego z najbiedniejszych województw w Polsce, w stolicy małopolski, powinieneś już, jako przedsiębiorca, policzyć sam.
Jak widzisz do...sformułowania promocja miasta Krakowa...jeszcze nie dotarłem, a już bilans mam dodatni. Ty zaś, co dziwi mnie najbardziej, bo przecież, jak już wspomniałem jesteś przedsiębiorcą, sprowadzić próbowałeś wszystko do...promocji.

Z góry przepraszam za mój lekki (mam nadzieję) sarkazm, ale nie ma on służyć lekceważeniu kogokolwiek, a...ubarwieniu dyskusji.  ;)  :)

P.S. Fanres, faktycznie szkoda czasu na szukanie rozbieżności w wypowiedziach Represa. Ja już parę znalazłem i i przeprowadziłem na forum publicznym dowody. I pewnie nie byłoby w tym nic szczególnego, bo przecież każdemu z nas może zdarzyć się jakaś niekonsekwencja, bądź modyfikacja zdania, czy poglądów. To oznaka otwartości i uznawania argumentów adwersarzy.
Problem pojawia się wtedy, gdy trzeba tę "rację" komuś przyznać. Nie tylko w naszym społeczeństwie takie przyznanie "racji" identyfikowane jest z jakąś niebywałą ujmą na honorze. Ty możesz mieć problem ze zrozumieniem tego...tylko dlatego, że jesteś kobietą  ;)
Wśród...pardon za wyrażenie...samców, jest to cecha, która nie uległa ewolucji od czasów...Adama i Ewy  ;)  :)       

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #275 dnia: Marca 25, 2016, 01:04:37 am »
Leon, Ty chyba rzeczywiście...
"2. Jeśli na FF sprzeda się 15 000 biletów w średniej cenie...200 zyla to wpływy z wejściówek osiągnął kwotę łączną 3 mln. Gdzie ta kasa m. in. trafi?"
Coś z Tobą nie tak.
Te pieniądze są pieniędzmi Resovii.
Pieniędzy za noclegi Ci żal?! Przecież gdyby w Rzeszowie była hala nawet na 7.000 osób to przyjechałoby do Rzeszowa z 1000 osób z innych miast/państw i zostawiłoby za jeden nocleg ze 300.000 zł, a w kasie Resovii "ubyłoby" 8.000 miejsc x 200 zyla (jak to byłeś uprzejmy uśrednić), czyli 1.600.000 zł.
Pozostaje zatem... żal za promocją Krakowa.
Kiepsko, Leonie, kiepsko.
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2016, 01:08:53 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #276 dnia: Marca 25, 2016, 06:03:35 am »

Repres wychodzi z założenia że cała kasa za sprzedane bilety zasili konto Resovii.
Jeżeli tak jest to zrobiliśmy interes sezonu
Ba idąc dalej tym tokiem rozumowania
Jeżeli Kraków płaci za wynajęcie hali, wpisowe, obsługę imprezy itp. to
 jesteśmy świadkami mistrzostwa biznesowego.
"krakowski pseudopasiak imprezowy " 
wymiernie sprzedany za 3 mln (za bilety)
A nie wymiernie?
A któż to wie?  ;-)

bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #277 dnia: Marca 25, 2016, 06:16:25 am »
Leonie, wszystko fajno, tylko.... coś mi się w tych Twoich wyliczeniach nie zgadza.

Nie znam oczywiście warunków umowy pomiędzy klubem Resovia i Miastem Kraków, ale zakładam, że organizatorem jest Resovia i, tak jak pisał Repres, kasa z biletów jest kasą Resovii. Kraków (jako gmina) "zarabia" na wynajmie hali. Wynajem taki kosztuje "pół bańki" (cokolwiek to znaczy, przyjmijmy taki koszt). Zatem powinno być tak - do kasy Krakowa wpada "pół bańki" za wynajem hali, a o resztę "martwi się" Resovia. Ale władze Krakowa (jak wieść gminna niesie) postanowiły "zrezygnować" z tych "pół bańki" i w zamian za napis na koszulkach "visit Kraków", Resovia nie musiała nic płacić Krakowowi za wynajem hali. I nawet jak jest tak, że jakąś część z tytułu sprzedaży biletów "zgarnia" też Kraków to... w niczym nie zmienia to faktu, że "pół bańki" za wynajem hali Resovia nie musi płacić.
I tu pojawia się..."problem". "Problem" w cudzysłowie, bo to "Twój problem". Władze Krakowa w zamian za "visit Kraków" uszczupliły budżet Krakowa o "pół bańki". Piszę, że to "Twój problem", bo ja uważam, że te "pół bańki" za "visit Kraków" na koszulkach Resovii to bardzo dobry biznes dla Krakowa. Dla Resovii zresztą też, bo zakładam, że jakby ktoś inny dał za możliwość reklamy na koszulkach Resovii "pół bańki plus sto koła" to Resovia temu komuś by "sprzedała" miejsce reklamowe, "pół bańki" zapłaciła Krakowowi za halę i "sto koła" by jej jeszcze zostało.
Powracając do Krakowa. Skoro Kraków (tamtejsi przedsiębiorcy) na tych wszystkich "hotelach, hamburgerach i lodach" i tak zarabią, to dlaczego pan Majchrowski zrezygnował z dodatkowego zarobku "pół bańki" dla Krakowa (gminy)? Ja myślę, że dlatego, że "przeliczył", że te "pół bańki" wydane na "visit kraków" (bo on nie przyjmując od Resovii kasy za wynajem de facto... wydał z publicznych pieniędzy "pół bańki") "zwrócą mu się" w przyszłości wielokrotnie. A Ty jak myślisz?
Zatem Leonie, nie tylko nie masz dodatniego bilansu, ale jeszcze zamiast "pół bańki" w budżecie Krakowa Ty "nie masz nic". A jak jest tak, że Kraków "zgarnia" też część kasy za bilety to masz mniej o pół bańki. Zatem, skoro "nie dotarłeś jeszcze do promocji" to co z nimi zrobiłeś? Na co wydałeś? Gdzie jest "pół bańki"?
Piszesz, żebym sobie sam policzył ile kibice odwiedzający Kraków przy okazji F4 zostawią w Krakowie. Zapewne dużo. Ale czy to jest powód, żeby "lekką ręką" władze Krakowa "pół bańki" wydały na...? Właśnie, na co? Bo chyba nie na promocję?

Leonie "boli Cię nie wykorzystanie swoich szans". Ja to odczytałem, że boli Cię to , że zamiast Krakowa, te "pół bańki" Rzeszów mógł wydać za "visit Rzeszów". I zamiast Krakowa, to Rzeszów mógł zrobić dobry interes. Ale czytam, że Twój wpis "przeinaczam, co do sensu, albo odczytuję bez zrozumienia, albo, i to byłoby najgorsze, celowo przetwarzam pod potrzeby udowodnienia swojej racji, co do których Ty masz odmienne zdanie". Zatem Leonie: Co, jak nie to o czym pisałem powyżej Cię zabolało?

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #278 dnia: Marca 25, 2016, 07:22:22 am »
Czasem mam wrażenie, iż przychodód ze sprzedaży myli się wam z dochodem z imprezy. To drugie jest z uwzględnieniem kosztów jaki poniesie organizator. A będą one nie małe. Już same wpisowe to koszt 1 mln PLN. Do tego ochrona, reklama itp.  Myślę iz Resovia zarobi na tym, ale nie będzie to aż tyle, ile że sprzedaży biletów.

Co do koszulek. Wizualnie ładne, z biznesowego punktu widzenia dobry interes ale bulwersuje ortodoksyjnych kibiców że względu na odejście od pasów. Rozumiem jednych i rozumiem drugich. Na koszulce są elementy Nasze, czyli zdjęcie kibiców na tyle koszulki co w hali i na transmisji będzie widoczne. Ale trudno nie zauważyć, iż pasiakiem to nie jest.
Koszulka jest w takim samym stylu, jak przez całą Ligę Mistrzów. Zmieniło się tylko reklamowane miejsce. Jak widać po reakcjach reklama może być skuteczna.

Czy Resovia nacieła Kraków na pół bańki, czy Kraków zrobił dobry interes. Nie jest na to łatwa odpowiedź. W skali bardzo uproszczonej to wydaje się, iż Resovia w zamian za koszulki nacieła Kraków. To troszeczkę płytkie myślenie, choć nie pozbawione racji. Globalnie pewnie wyjdzie na zero. Nie ma wyliczeń, ile Kraków zarobi na FF. Może nie samo miasto, ale branża turystyczna. Już teraz na forum pojawiła się informacja, iż są problemy z noclegiem dla większej grupy. Na imprezę przyjedzie tysiące turystów z Rzeszowa i okolic, którzy zapłacą za noclegi, posiłki i pamiątki. Przy założeniu, iż zrobi tak 5 tys osób, które średnio zostawią 100 PLN wychodzi 500 000 pln do przedsiębiorców z Krakowa. Znana kwota? Czyli Kraków wyjdzie na zero, bo re pieniądze wrócą do miasta przez biznes. To taki lekki szacunek bo może się okazać, iż turystów będzie więcej i globalnie Kraków na tym zarobi.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #279 dnia: Marca 25, 2016, 07:44:04 am »
...Przy założeniu, iż zrobi tak 5 tys osób, które średnio zostawią 100 PLN wychodzi 500 000 pln do przedsiębiorców z Krakowa. Znana kwota? Czyli Kraków wyjdzie na zero, bo re pieniądze wrócą do miasta przez biznes. To taki lekki szacunek bo może się okazać, iż turystów będzie więcej i globalnie Kraków na tym zarobi.


A mógłby jeszcze "pół bańki" więcej "zarobić". Wystarczyło tylko nie pakować się w "visit Kraków:...