Autor Wątek: Transfery na sezon 2013/2014 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 359083 razy)

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Transfery na sezon 2013/2014 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #560 dnia: Kwietnia 24, 2013, 20:46:04 pm »
Pan Góral powiedział : "Bez względu na wynik tego finału PlusLigi, nasz zespół na przyszły sezon musi być zdecydowanie mocniejszy"
To co pogrubiłam daje nadzieję, że jednak przyjdzie ktoś - kto może nie tyle nas zbawi - co spowoduje, że w końcu będziemy się liczyć w Europie. Tak, tak, ja wiem, że jeden zawodnik wiosny nie czyni - chociaż.. Mieliśmy przykład Lipe w tym sezonie.
Ja nie oczekuję gwiazd, bo to jest pojęcie względne i każdy inaczej interpretuje to słowo. Dla mnie gwiazdą jest Juantorena, dla Pana X może to być Conte a dla Pana Y Kubiak, proste? Proste.
Jeśli jesteśmy w stanie wyciągnąć jakiegoś zawodnika o nieznanej charakterystyce, ale świetnego zawodnika - biorę go w ciemno i nie musi mieć głośnego nazwiska. Tutaj chodzi o to byśmy byli po prostu mocni. Ludzie, mamy LM! Musimy coś w niej zwojować, bo granie tylko w PO Plusligi to chyba nie jest szczyt naszych marzeń, nie sądzicie? Po półfinale była radość - BO MAMY LM! No i co? Chyba przydałoby się w niej jakoś zaprezentować. Nie interesuje mnie to, że ZAKSA miała łatwą drabinkę a my Maceratę. To nie los nas skazał na tak świetny team w kolejnej rundzie tylko my sami poprzez to, że mecze z Cuneo przegraliśmy już w szatni.
Mamy się piąc w górę, mamy wygrywać z zespołami Włoskimi, Rosyjskimi.. Ja nie mówię, że mamy ich lać, ale musimy pojedmować przede wszystkim walkę - tak jak z Dynamo Moskwa.
Chce zobaczyć Resovie w Lidze Mistrzów - Resovie WALCZĄCĄ i liczącą się w Europie.
Seize the day or die regretting the time you lost.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Transfery na sezon 2013/2014 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #561 dnia: Kwietnia 24, 2013, 20:52:38 pm »
Dla mnie ostatecznie przyjęcie może wyglądać tak: Akchrem, Lotman, Ricardo Lucarelli, Nikołaj Penczew

Bułgar w przyjęciu nie jest gorszy od Lotmana, a w ataku zdecydowanie jest lepszym zawodnikiem, zagrywkę też na mocną z wyskoku. I na razie jeszcze gwiazdą nie jest.


Ciekawe, ciekawe. Tylko, kto zmiennikiem dla Alka w razie "w"? Na pewno obcokrajowiec. Czyli możemy się mocno osłabić, bo na siłę będziemy musieli manewrować pozycjami: rozgrywający-atakujący. Pal sześć jak pierwszym atakierem będzie Polak np. Konarski i do tego będzie w formie i zdrowy. Nie daj Bóg kontuzji Konara. Jeżeli będzie Masny "drugim" sypaczem to jesteśmy w ciemnej dupie. W tym roku mieliśmy 2zagranicznych i 2 Polaków- przyjmujących, a w pewnym momencie sezonu musiał grać Dobrowolski.

Dlatego zgadzam się z Paulą musimy mieć wartościowego Polaka, który będzie zmiennikiem Alka. Ten zmiennik musi być wykorzystywany, a nie robić za statystyka. Musimy bezwzględnie nauczyć się wykorzystywać potencjał drużyny-pełen potencjał.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Transfery na sezon 2013/2014 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #562 dnia: Kwietnia 24, 2013, 21:02:25 pm »
paula16; drużynę mamy, większość zawodników bardzo dobrych zostaje, potrzebny nam bardzo dobry zawodnik na przyjęcie, z mocną powtarzalną zagrywką i dobrym przyjęciem.

Nie możemy nawet mówić, że jeden zawodnik wiosny nie czyni, bo on ma tylko wypełnić słabsze ogniwo. On może być zawodnikiem podstawowym, a np. Lotman wchodzącym. Przecież Lotman w reprezentacji takim jest.
Mamy plany zawojować LM; na takie plany nie widzę również na rozegraniu M.Kozłowskiego, bardziej Drzyzga.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Transfery na sezon 2013/2014 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #563 dnia: Kwietnia 24, 2013, 21:18:27 pm »
Marian czy napewno nam jest potrzebny tylko jeden przyjmujący? Chcesz zajechać Alka? Przecież nasz trener wyraźnie pokazał w tym sezonie, jak ceni Rafała Buszka, a raczej jego umiejętności. Naturalnym wydaje się zatem rozstanie. Wyjdzie to z korzyścią dla obu stron.

Nie oszukujmy się, w tej drużynie pod dowództwem Andrzeja Kowala nie ma miejsca dla Rafała Buszka. Nie nadaję temu negatywnego zabarwienia , a tylko opisuję zaistniałą sytuację z zakończonego sezonu. Tylko tyle.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Transfery na sezon 2013/2014 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #564 dnia: Kwietnia 24, 2013, 21:27:48 pm »
rayn11;, oczywiście, że potrzeba nam dwóch, w tym jeden Polak. Wymieniałem Buszka, bo nie mam pojęcia, kto mógłby Go zastąpić.
Zdaję sobie sprawę, że Buszek nie spełniał oczekiwań Andrzeja.

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Transfery na sezon 2013/2014 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #565 dnia: Kwietnia 24, 2013, 21:29:27 pm »
Jest jeszcze Mika :P
Może ten Francuz co dostał obywatelstwo?

PH3N-x

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 191
Odp: Transfery na sezon 2013/2014 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #566 dnia: Kwietnia 24, 2013, 21:52:58 pm »
Ferens bylby dobrym zmiennikiem Alka, tylko nie wiem czy zgodzilby sie na bycie rezerwowym. Moze ten Wlodarczyk, ktorego powolal AA?

Totmes

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 218
Odp: Transfery na sezon 2013/2014 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #567 dnia: Kwietnia 24, 2013, 22:00:48 pm »
Nie sądzę, żeby tym graczem był Marechal- było by to posunięcie w stylu Paczko Bożko- jedyny plus polskie obywatelstwo.Bardzo przeciętny gracz, to już lepiej jakiś perspektywiczny młody Polak np. Ferens. Możliwe, że wróci Mika. My przede wszystkim potrzebujemy bomby na przyjęciu, musi to być zawodnik o dobrych parametrach. Jeśli chcemy mieć szanse z takimi drużynami jak Trento, Zenit, Macerata to musimy popatrzeć na jakiego typu mają zawodników na przyjęciu- bo tutaj zaczynają się i kończą w dużym stopniu możliwości drużyny. Jeśli przyjmujący potrafią (chociaż jeden) dobrze przyjąć i być młotami- patrz Kazijski, Juantorena lub Anderson, Sivożelec to drużyna jest trudna do pokonania.

Rantepsz

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Transfery na sezon 2013/2014 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #568 dnia: Kwietnia 24, 2013, 22:21:22 pm »
No dobra. Napiszę to: Lewandowski - wszystko jedno czy na atak czy przyjęcie  ;)

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Transfery na sezon 2013/2014 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #569 dnia: Kwietnia 24, 2013, 22:30:42 pm »
On za zlotowki nie biega nawet.