Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555106 razy)

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #240 dnia: Lipca 01, 2010, 21:44:14 pm »
Tobie, Resofan, o honorze nie mówiłem, bo i po co? Co ty niby miałbyś wspólnego z tematem "honor"? O honorze mówiłem do MarianaG.

Nie znasz mnie w związku z czym nie wiesz co mam wspólnego z tematem "honor", tak więc daruj sobie proszę te uszczypliwości. To zwyczajnie, po prostu nie fair.

Jaka to "nielojalność" wobec pracodawcy? Jeśli mowa o "nielojalności" to wyłącznie wobec trenera. Czy trener był lojalny wobec Pawła? Czy "lojalność" ma działać tylko w jedną stronę?
Czy fakt, że zarabia się na chleb w Banku Zbożowym zabrania krytykowania prezesa Nikodema Dyzmy?

Trener był lojalny wobec Papkego a przynajmniej bardziej lojalny niż Papke wobec niego. Nie czytałem wywiadu z Travicą w którym mówiłby on, że Papke to taki zawodnik, że jak z nim pracował to odechciewało się mu trenerki. Nie słyszałem żadnego wywiadu w którym wypowiadałby się personalnie o Pawle. Nawet jak zapytany wypowiadał się o Łuce, to obok krytyki tego zawodnika a raczej jego zaangażowania na treningach potrafił go pochwalić określając go jako jednego z najlepiej wyszkolonych technicznie zawodników w lidze. Przyznaj, że wypowiedź taka brzmi zupełnie inaczej niż powiedzenie, że "trener zniechęcił go do sportu i wybił mu siatkówkę z głowy". Po takich słowach ja nie wiem czy Travica to jakaś szuja z którą się nie da żyć, czy też jego warsztat pracy jest beznadziejny, czy idzie po trupach do celu aplikując nieludzkie treningi czy też..., czy też... Można sobie dopowiedzieć dokładnie wszystko.

Zarabianie w Banku Zbożowym zabrania krytykowania prezesa Nikodema Dyzmy, a dokładniej zabrania krytykowania w mediach. Można go krytykować, ale krytykę należy kierować do jego szefów lub organów nadzorczych.

A co do hipokryzji to jak się pokłócisz z żoną to zaraz biegasz do wszystkich sąsiadów opowiadając im o tym czy starasz się rozwiązać konflikt w domu? Nie biegasz do sąsiadów? To jesteś hipokrytą.

 

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #241 dnia: Lipca 01, 2010, 22:21:43 pm »
Krytykowanie aktualnie zatrudnionego trenera przez zawodnika który nie jest już zatrudniony - tak uważam że jest to krytyka drużyny.

Bo Travica nie wygrał prowadzenia Resovii w totolotka, tylko został wybrany przez zarząd, sponsora, a także jak rozumie został zaakceptowany przez zawodników z którymi osobiście rozmawiał w zeszłym i obecnym okienku transferowym. Także został zaakceptowany przez Pawła Papke który miał propozycję rozwiązania kontraktu, także mając już roczne doświadczenia z trenerem Travicą. Nie twierdze że obaj panowie powinni się kochać, ale Paweł miał wybór.


Nie interesuje mnie Travica, nie interesuje mnie Papke, nie interesuje mnie xyz... bo nikt w Resovii nie ma dożywocia, ale cenię sobie byłych zawodników, trenerów, działaczy którzy po rozstaniu z drużyną chętniej wspominają dobre niż złe chwile. Reformować, poprawiać można coś w czym się uczestniczyć. Teraz wypowiedź Pawła w niczym nie pomoże Resovii, a zaszkodzić może.

Tak mam zastrzeżenia do prowadzenia drużyny pod względem mentalnym, budowania team spirit, twardości trenera - ale to nadal trener nie zawodnicy ma decydować co dla drużyny jest dobre, a sponsor i zarząd mają decydować kto jest trenerem.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #242 dnia: Lipca 01, 2010, 22:32:19 pm »
Zapewne większość wie jak do treningów przykładał się Papkin, a jak Miki.Jeżeli Oivanen zapiernicza, aż mu kolana nie wytrzymują, a kolega Papkin patrzy jakby tu sfolgować sobie trening, to odpowiedzcie sobie na kogo Liubo miał postawić; na nieprzygotowanego Pawła, czy Mikiego.Może niektórzy z was wiedzą,że Papkin mieszkał przez rok w sąsiednim bloku koło mnie i miałem okazje trochę z nim pogadać.Nie chciał aby pierwszy trenerem był Andrzej Kowal, ale aby był trener z charyzmą i takim na pewno jest Trawica. Na początku nie miał nic do trenera, dopiero, gdy Liubo kazał mu trenować tak jak innym, to wtedy nagle zaczęły się żale. Spytajcie Alka, Mateusza , czy nawet Marcina Wikę, który z nich powie,że Trener jest zły; każdy powie,że jest wymagający i doświadczony. Jeśli komuś nie chce się trenować, to niech nie zwala na trenera. Jak mi się nie chce jechać w trasę, to nie zwalam na szefa, tylko po prostu nie jadę i przekładam na inny dzień, lub walę Red Bula i jadę.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #243 dnia: Lipca 01, 2010, 22:48:34 pm »
Ostatnie moje słowa na temat Papkina, chciał grać w Olsztynie, ale tam go nie chcieli więc zakończył karierę.

Na koniec: "kończ waćpan, wstydu oszczędź"

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #244 dnia: Lipca 01, 2010, 23:21:26 pm »
1. Krytykowanie aktualnie zatrudnionego trenera przez zawodnika który nie jest już zatrudniony - tak uważam że jest to krytyka drużyny.
2. Bo Travica nie wygrał prowadzenia Resovii w totolotka, tylko został wybrany przez zarząd, sponsora, a także jak rozumie został zaakceptowany przez zawodników z którymi osobiście rozmawiał w zeszłym i obecnym okienku transferowym.
3. Także został zaakceptowany przez Pawła Papke który miał propozycję rozwiązania kontraktu, także mając już roczne doświadczenia z trenerem Travicą.
4. Nie twierdze że obaj panowie powinni się kochać, ale Paweł miał wybór.
5. Nie interesuje mnie Travica, nie interesuje mnie Papke, nie interesuje mnie xyz... bo nikt w Resovii nie ma dożywocia, ale
6. cenię sobie byłych zawodników, trenerów, działaczy którzy po rozstaniu z drużyną chętniej wspominają dobre niż złe chwile.
7. Reformować, poprawiać można coś w czym się uczestniczyć. Teraz wypowiedź Pawła w niczym nie pomoże Resovii, a zaszkodzić może.
8. Tak mam zastrzeżenia do prowadzenia drużyny pod względem mentalnym, budowania team spirit, twardości trenera - ale to nadal trener nie zawodnicy ma decydować co dla drużyny jest dobre, a sponsor i zarząd mają decydować kto jest trenerem.
ad 1. krytykowanie trenera jest krytykowaniem trenera a nie drużyny (ależ jestem odkrywczy!) a zupa pomidorowa z makaronem jest zupą pomidorową z makaronem a nie kotletem schabowym.
ad 2. Andrzej Lepper nie wygrał wicepremierostwa w totolotka tylko został wybrany przez naród równie mądry jak zarząd Resovii (boć oni są krew z krwi naszej i kość z naszej kości).
ad 3. A od kiedy to zawodnik związany kontraktem ma prawo akceptowania/nieakceptowania trenera?
ad 4. Każdy ma wybór. Ci, którzy idą do Sądu Pracy też. Jesteś pewien, że nigdy tam nie pójdziesz? A jeśli pójdziesz, to gdzie twoja lojalność wobec pracodawcy?
Presja pt. "Albo rozwiążesz umowę o pracę, albo będziesz miał przechlapane" nazywa się mobbing. Kto tego nie doświadczył... niech tego nie doświadcza.
ad 5. Skoro krytyka Trawicy jest krytyką drużyny, to nie interesuje cię drużyna?
ad 6. Ja też wolę tych, którzy mnie chwalą od tych, którzy wytykają moje błędy i wady. Ci drudzy często mnie złoszczą (w pierwszej chwili). Gdy przestają mnie złościć, bywa, że inspirują do ciekawych przemyśleń.
ad 7. Reformować można wszystko na czym się człowiek zna. Z jakim skutkiem... to już zupełnie inna sprawa. Paweł Papke trochę się na siatkówce zna. Dlaczego nie reformował Resovii, gdy "w niej uczestniczył"? Patrz pkt 8.
ad 8. Przecież Papke nie nawołuje do zmiany trenera Resovii i nie aspiruje do funkcji członka zarządu Resovii. Nic mi też nie wiadomo żeby przeprowadzał akcję wyrzucania trenera ze stołka. A że jest o trenerze złego zdania... jego prawo.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #245 dnia: Lipca 02, 2010, 07:33:03 am »

3. Także został zaakceptowany przez Pawła Papke który miał propozycję rozwiązania kontraktu, także mając już roczne doświadczenia z trenerem Travicą.


ad 3. A od kiedy to zawodnik związany kontraktem ma prawo akceptowania/nieakceptowania trenera?

Gdyby mi ktoś wybijał z głowy coś w czym jestem mistrzem, coś co kocham robić a miałbym propozycję zmieć otoczenie to raczej bym to zrobił, to jest najsłabszy punkt spóźnionych żali Papkina. Skoro nieakceptował metod Travicy, skoro znał podejście trenera do swojej osoby, a miał propozycję rozwiązania kontraktu to trudno powiedzieć że był związany kontraktem.

Ten wywiad niczego w Resovii nie poprawi, a Papkin zamiast odejść z klasą pozostawia mały smrodek.


EDIT:
Teraz zmieniając trochę temat, trenerzy są różni i zawodnicy są różni :) To żem mądrość napisał :D

Cytuj
Mariusz? Zaczęło go coś boleć w łokciu ? stwierdził lekarz. Daniel Castellani wolał nie ryzykować groźniejszej kontuzji i atakującego Skry Bełchatów na meczach z Kubą zabraknie. - Już tydzień temu podczas spotkań w Lidze Światowej ból zaczął mi dokuczać, ale zagrałem ? mówił Wlazły. Przez cały czas będzie trenował w Spale.[...]
Jest w porządku, jednak jeszcze nie takim, jakbym sobie życzył. Ale mi nie przeszkadza ? mówił Wlazły. Stwierdził także, że jeśli z jego zdrowiem będzie wszystko w porządku, chce zagrać w Katowicach. Smaczku sprawie dodaje fakt, że reprezentacja Polski rozegra tam dwumecz z Niemcami, których trenerem jest Raul Lozano. Były trener naszej kadry nie akceptował ciągłych kontuzji oraz rehabilitacji atakującego. - Na pewno jego przyjazd jest dla mnie jakąś motywacją ? śmiał się Wlazły.

Tak chory że nie może grać, ale na tyle zdrowy żeby dokopać trenerowi który nie akceptował jego wymówek.
Oczywiście obaj trenerzy są do dupy, bo jeden daje się wodzić za nos Mariuszkowi, a drugi nie potrafił się dogadać z najlepszym polskim zawodnikiem... a Mariuszek oczywiście jest bez winy ;) Oczywiście nie chce porównywać tej historyjki do "współpracy" Travica-Papke ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2010, 07:44:14 am wysłana przez pk+ »

ryzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 395
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #246 dnia: Lipca 02, 2010, 11:26:16 am »
Mam różne odczucia co do tych słowa Pawła, szkoda, że nie mamy całkowitej pewności, czy taką wypowiedź rzeczywiście sformułował Papke, czy nie są czasem wyssane z palca.

Wydaje mi się, że nie tylko on (jeśli te słowa są prawdą) z kadry 09/10 miał takie zdanie o trenerze, ale już mniejsza o tym. Na pewno nie każdemu zawodnikowi podoba się system pracy Ljubo, ale trzeba mu oddać, że jest jednak dobrym coachem i wierzę, że zaprowadzi Resovię do mistrzowskiego tytułu.

karol1515

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #247 dnia: Lipca 02, 2010, 13:53:55 pm »
Szczerze mówiąc nie dziwie się Pawłowi że tak powiedział chociaż mógł tak odejść tak jak Krzysiu Gierczyński który powiedział że coś było coś złego między Travicą a Gierczyńskim zresztą coś musiało być na zeczy jeśli Woicki Gierczyński a teraz Papke krytykują trenera i prosze wzrucić uwagę na wypowiedz Pawła że atmosfera w drużynie była zła.Zobaczymy teraz resovia ma bardzo mocny skład muszą coś osiągnąć na krajowym i zagranicznym podwórku inaczej pewnie pożegnamy się z panem Travicą

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #248 dnia: Lipca 02, 2010, 14:08:10 pm »
Myślę że o tym wszystkim nie powinno się rozmawiać w ogóle personalnie zawodnicy kontra trener tylko zawodnicy kontra metody treningowe... Czy Papkin miał personalne zastrzeżenia do Travicy i wice wersa, czy panowie nie akceptowali swoich metod treningowych i to z czasem przerodziło się w konflikt personalny.


Pamiętacie jak Woicki mówił że u Travicy od nowa uczy się siatkówki... bo Travica w uproszczeniu nie wymaga żeby odbić piłkę, tylko żeby odbić perfekcyjnie, nie wymaga żeby skoczyć tylko wykonać idealny nabieg, idealnie ułożyć ciało, idealnie wyjść w górę, idealnie.... takie są nowe metody treningowe, samo powtarzanie ćwiczeń dużo daje ale tylko perfekcyjne wykonywanie ćwiczeń przekłada się na dużo lepszą grę, automatyzm, na optymalny rozwój mięśni, zmniejszenie ryzyka kontuzji itd, itp. Być może wykonywanie ćwiczeń na odwal się przynosi odwrotny skutek - zawodnik może gubić czucie mięśniowe.
Nie znam się na historii sportu, na historii metod treningowych, ale pewnie to jest wybór czy chcemy mieć zawodników trenowanych jak 20 lat temu, czy tak jak robi się to teraz. 

Popieram Hernandeza który dziwił się że Such kazał mu po górach biegać, nie popieram Hernandeza który twierdził że wystarczy trenować na pół gwizdka u Travicy.

Dla gościa z doświadczeniem i sukcesami jak Papke może być to ciężka sprawa, bo on medale zdobywał nie w teorii tylko w praktyce :) Do tego w tym roku doszedł Włoch który  uczył jak robić proste ćwiczenia, poprawiał nawet przy rozgrzewce, a nawet rozciąganie po meczu potrafił prowadzić ze stoperem...

I teraz wracam do podstawowego pytania czy Travica jak się powszechnie sądzi zarzyna zawodników każąc im dźwigać wielkie ciężary, biegać z obciążeniem po górach, skakać z ołowianymi pasami jak to się robiło kiedyś... czy Travica wymaga 100% zaangażowania w treningu, wykonywania perfekcyjnie ćwiczeń jak się to robi teraz co oczywiście także obciąża fizycznie i powoduje zmęczenie.
Nie chodzi o to żeby podnieść większy ciężar, ale o to żeby ten zadany podnosić w odpowiedni sposób.

Jeśli trener doświadczonego zawodnika, wielokrotnego medalistę poucza jak się odbija piłkę, jak się układa ręce to może zawodnik odczytać to jako czepianie się, jako wybijanie siatkówki z głowy... a przecież chodzi mu o polepszenie gry. Skoro rok młodszy Pliński jest ciągle zawodnikiem rozwijającym się, a rok starszy Antiga wzorem pracowitości na treningach, to...

Oczywistą sprawą jest że dobry trener powinien wiedzieć kiedy odpuścić zawodnikowi, tak by mimo wszystko wykorzystać to co w nim najlepsze - tu jest największa wada Travicy, nie jest delikatnie mówiąc skłonny do ustępstw.

Wszystkim zainteresowanym bardziej metodami treningowymi mogę polecić http://www.akademiasiatkowki.com.pl/ po zalogowaniu się można poczytać i pooglądać trochę teoretycznego bełkotu ;)

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #249 dnia: Lipca 02, 2010, 14:11:05 pm »
Szczerze, to nie do końca rozumiem o co to całe ?halo? i cały ten dyskurs. Przecież wypowiedź Szanownego Pana Papke ? moim zdaniem ? zasługuje na bardzo krótki komentarz. Mianowicie: ŻENUJĄCA WYPOWIEDŹ CZŁOWIEKA KTÓRY NIE POTRAFI GODNIE ZEJŚC ZE SCENY.
Ale żeby to zrobić to trzeba mieć jaja i ........ HONOR, o którym z taką atencją pisze tutaj pewien jegomość o megalo........ (no dobra nie będę prowokować ;)). Tak, oczywiście pamiętam mecze z Olsztynem z sezonu 08/09. Ale pamiętam również mecze z sezonu 09/10, szczególnie ten wyjazdowy z Olsztynem oraz u siebie z ZAKSA w rundzie zasadniczej o tzw. "6 punktów". Kto w jednym i drugim meczu zabronił Szanowanemu Panu Papke udowodnić panu trenerowi że jest się WIELKIM SIATKARZEM, WIELKIM SPORTOWCEM Z WIELKIM SERCEM DO GRY???? Kto zabronił Szanownemu Panu Papke w tych meczach udowodnić panu trenerowi że pan trener się myli co do Pana Papke???
Osobom o krótkiej i/lub selektywnej pamięci pragnę przypomnieć iż w meczu z Olsztynem Pan Papke wyszedł w pierwszej 6tce (kontuzja Mikkiego)  i miał w tym meczu ok. 25% skuteczności w ataku ::) (można sprawdzić). Jestem ciekaw ile miałby gdyby nie opie??? się na treningach, tylko ciężko pracował jak inni??? Osobom o krótkiej i/lub selektywnej pamięci pragnę przypomnieć jaką wartość dodaną wniósł zmiennik - Pan Papke, we wspomnianym meczu z ZAKSA (w trakcie którego kontuzji nabawił się  Mikko). Otóż,  nie wniósł żadnej wartości dodanej, a jego zagrywki były (nie obrażając młodych adeptów siatkówki) na poziomie kadeta. Tak, tak. Wiem. Część  z Was (podobnie zresztą jak bezpośrednio po tamtym meczu) napisze że takie były zalecenia pana trenera. No cóż, wierzę w to tak samo jak cudowną przemianę  Jarka. Kto Ci bronił Szanowny Panie Papke tak na przekór i na złość panu trenerowi pokazać sportową ambicję i złość w tamtych meczach???? A może to była jakaś demonstracja przeciwko panu trenerowi??? Jeżeli tak, to prywatne demonstracje Panie Papke (dotyczy to także innych zawodników którym przyjdzie do głowy podobna głupota) zostawcie sobie w szatni, bo gracie nie dla lub przeciwko jakiemuś  tam trenerowi, ale przede wszystkim dla nas KIBICÓW. Więc zamiast wylewać teraz "gorzkie żale" trzeba było pokazać wtedy panu trenerowi jak bardzo się myli co do Pana. Oczywiście wiem że to absolutnie niczego by nie zmieniło, ale zyskałbyś dozgonny szacunek u kibiców i do tego zagrałbyś na nosie panu trenerowi.
I już powoli kończąc. Podpisuję się całym sobą pod tymi wypowiedziami, które mówią że Papke wiedział na jakich warunkach i w jakiej roli będzie występować w Resovii (widziały gały co brały). A mimo tego nie zdecydował się na rozwiązanie kontraktu, czyli tym samym można domniemywać że zaakceptował taką rolę i warunki.  Ale widać, że Pan Papke u schyłku swojej kariery rozmienił się na drobne. Kilka lat temu rzuciłem w robocie papierami  ?w ciemno? nie mając żadnej alternatywy i żadnej nagranej pracy. Rzuciłem, bo nie mogłem wytrzymać z moim ówczesnym szefem który był pospolitą gnidą i szują, i ......... dosłownie właśnie obrzydził mi pracę i każdy dzień w którym musiałem iść do pracy (podobnie jak Szanownemu Panu Papke pan trener Travica ::)).
Więc, przestańcie pier............ farmazony, a Pan Panie Papke - kończ Waść i wstydu oszczędź. Straciłem do niego resztki szacunku. To już  Łuka (którego przecież nigdy nie darzyłem nadzwyczają sympatią) przerasta Papke o klasę, albo może nawet dwie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2010, 14:18:58 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)