Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555072 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #510 dnia: Grudnia 07, 2010, 17:42:54 pm »
Trochę łamię regulamin forum, ale skomentuję króciutko:
 ;D
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #511 dnia: Grudnia 07, 2010, 17:57:45 pm »
"W imię zasad s...." :D.

Fajną zasadą dla Baranka byłoby, gdyb grał do Grozera tylko w ostatecznosci. Przeciwnicy o.....liby do reszty widząc takie dictum ;).

Hmmm tylko po co wtedy kontraktować Grozera?? Może zakontaktujmy Ivan Miljkovica ale z założeniem, że nie może dostać więcej niż 2 piłki na set - wprost genialne posunięcie...
Nie po to się killera kupuje żeby się plątał po boisku, tylko żeby wbijał rywali w parkiet!

EDIT:
Z forum.siatka.org skopiowane porównanie, schematycznie i beznadziejnie grającego Baranowicza z super kombinacyjnie grającym Drzyzgą... jeśli na kimś te 2-3% robią wrażenie to gratuluję, ja potrzebuję większej ilości procentów :D

Cytuj
Rozkład ataku w Resovii:
GROZER: 405 - 33,9%
JÓZEFACKI: 35 - 2,9%
AKHREM: 338 - 28,3%
BUSZEK + MIKA + CERNIC: 84 + 93 + 37 = 214 - 17,9%
MiLLAR + PERŁA + GRZYB + KOSOK: 55 + 52 + 44 + 51 = 202 - 16,9%
Rozegranych setów: 46
SUMA ATAKÓW: 1194

Czewa:
JANECZEK: 340 - 32,2%
HEBDA: 8 - 0,7%
GIEREK: 281 - 26,6%
MUREK + Hrazdira + Gradowski: 175 + 22 + 19 = 216 - 20,5%
NOWAKOWSKI + WIŚNIEWSKI + SOBALA: 100 + 106 + 2 = 208 - 19,5%
Rozegrane sety: 42
SUMA ATAKÓW: 1053
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2010, 18:09:23 pm wysłana przez pk+ »

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #512 dnia: Grudnia 07, 2010, 20:35:50 pm »
Żałosny jest ten artykuł na siatka.org. Nadaje się co najwyżej na bloga bo aż bije od niego subiektywizmem, a o ile pamiętam ze szkoły to nie na tym się dziennikarstwo opiera. Przykro się czyta takie "artykuły" osób, które pojęcia nie mają o tym co się dzieje w danym zespole, ale oczywiście do dodania mają bardzo dużo. Nie omieszkałem wysłać swojej opini na temat tego artykułu tam, gdzie trzeba.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #513 dnia: Grudnia 07, 2010, 23:10:20 pm »
Pk+ - nie chodzi mi o całkowite zaprzestanie gry Grozerem ale lekkie "chowanie" go A dwie piłki na set to czasem środkowi dostają. Po drugie primo: jest chyba subtelna różnica między 53 atakami a dajmy na to 35 w 4 setowym meczu :).

A artykuł na siatka.org - cóż, albo napisał go ktoś kto wybitnie Resovii nie trawi (bardziej prawdopodobne) albo ktoś komu dobro klubu wisi na sercu (bardzo "swobodna" interpretacja) i tak a nie inaczej komentuje różne decyzje albo ich brak, naszego trenera.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #514 dnia: Grudnia 07, 2010, 23:26:31 pm »
Napisałem do nich w tej sprawie to sam naczelny mi odpisał w sposób sugerujący, iż ten serwis jest redagowany przez osoby niepełnoletnie. Kulturalnie napisałem, dlaczego ten artykuł mi się nie podoba, a odpowiedź była taka, jakbym co najmniej rodziców autora obraził.

iglax

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 361
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #515 dnia: Grudnia 07, 2010, 23:47:19 pm »
pk+ - dobre zestawienie, jeśli prawdziwe wychodzi na to, że Cze-wa ma średnio o 1 atak na 2 sety!!! więcej ze środka od nas... a wydawać by się mogło, że Travica jest tylko u nas trenerem... :)
ps. nie macie wrażenia, że Jurek nie lubi "marznąć" na boisku? Wydaje się, że on po prostu potrzebuje dużo i często atakować :)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #516 dnia: Grudnia 08, 2010, 01:13:30 am »
co do Ljubo, moim zdaniem najlepsze podsumowanie pracy trenera to zagrywka Wojtka Grzyba. Widać że pracują nad tym elementem...

wychodzi na to, że Cze-wa ma średnio o 1 atak na 2 sety!!!
A i tak środek zdobywa średnio 5 punktów na set, a my 4...

I jeszcze co do gry środkiem, to raczej chodzi o inteligentne nie statystyczne granie środkiem. I granie takie które przynosi punkty, dynamiczna uzależniona od sytuacji na boisku zmiana decyzji, nie od ławki i założeń :)

Riddiczek

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #517 dnia: Grudnia 08, 2010, 02:00:16 am »
pk+ - dobre zestawienie, jeśli prawdziwe wychodzi na to, że Cze-wa ma średnio o 1 atak na 2 sety!!! więcej ze środka od nas... a wydawać by się mogło, że Travica jest tylko u nas trenerem... :)
ps. nie macie wrażenia, że Jurek nie lubi "marznąć" na boisku? Wydaje się, że on po prostu potrzebuje dużo i często atakować :)
Te % raczej poprawne, bo sam to liczyłem i na stronę siatka.org wrzuciłem, tylko czy można danym z strony plusligi wierzyć to bym juz nie był taki przekonany. Poszukałem ilość ataków każdego zawodnika, zsumowałem zawodników i wyszła liczba ataków zespołu, ale po zmianie opcji na stronie plusligi, aby wyświetlało statystyki zespołu to juz nagle pokazuje około 50 ataków więcej (ale czyich?, aż tyle rozgrywający nie atakował: Drzyzga 14, Baranowicz 12, Ilić 0 razy więc do procentowego rozkładu ich nie liczyłem), to samo z Częstochową, tez sumując ataki wszystkich zawodników wychodzi jedna liczba, a suma ataków zespołu w innym miejscu na stronie plusligi tez większa o te +-40 ataków. Wsumie zostaje opcja ze ja coś przeoczyłem :P, ale nawet jeśli bo błąd by był minimalny.



A odnośnie samych danych to jak powiadają - "statystyki kłamią", bo oglądając mecze można dość łatwo zauważyć, że w wygranych setach nasi ładują środkiem ostro, a przy najmniejszych problemach, gdy coś nie wychodzi, już się atakowanie ze środka kończy i wszystko idzie na skrzydła, także to tutaj tkwi problem, a nie w liczbie samych ataków.
Idealnym przykładem był mecz na Bydgoszcz z tymi atakami środkiem w secie 3 i 4. Przyjęcie było słabe, ale nie aż tak. Dobrych przyjęć tam było znacznie więcej niż te 3 czy 4. Tylko że wynik trzeba było gonić to zamiast środkiem czas od czasu to wszystko na skrzydła szło, wydaje mi się ze aż taka uproszczona gra to może wynikać tylko z nakazu trenera.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2010, 02:05:54 am wysłana przez Riddiczek »

iglax

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 361
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #518 dnia: Grudnia 08, 2010, 09:17:26 am »
Jurek nie może nam "marznąć" na boisku!!! :)

biperion - średnie zdobycze środkowych: Resovia 2,72 pkt na set, Cze-wa 2,95 pkt na set ;)

sovik

  • Gość