Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555116 razy)

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #720 dnia: Marca 08, 2011, 16:09:28 pm »
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2011-03-08-gyorgy-grozer-oczekiwane-przez-kibicow-sukcesy-sa-kwestia-czasu

Interpretacja dla optymistów (także tzw. niepoprawnych): rozsądna wypowiedź, to oczywiste, że potrzeba czasu i cierpliwości, żeby osiągnąć sukcesy.
Interpretacja dla optymistów obeznanych w literaturze ;): wiadomo, że nie od razu Kraków zbudowano, wszak per aspera ad astra
Interpretacja dla pesymistów: no tak, Ljubo już wmówił Grozerowi (nawet jemu!), że na sukcesy nie ma teraz szans...
Interpretacja dla zwolenników hasła "Ljubo musi odejść!": Travica to złooooo....
Interpretacja dla szukających drugiego dna: Ani słowa o Travicy w całym wywiadzie! Ani chybi - konflikt w drużynie!
Interpretacja dla forumowych masochistów: Z meczów ZAKSY z Sisleyem to nawet z Włoch jest transmisja, a naszego radiowca to do hali nie wpuścili...
Interpretacja dla masochistów z zacięciem geriatrycznym: Ech, dwa stare dziadki, Fei i Papi, dały nam się we znaki...
Interpretacja dla fanów reprezentacja.net (już ś.p., niestety): Nie czytam siatka.org!
Interpretacja dla fanów represa1: poczekamy, zobaczymy, co repres1 na forum napisze :)
(przepraszam, repres1, ale nie mogłem się powstrzymać :))

Do wyboru, do koloru, pełna kafeteria...

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #721 dnia: Marca 08, 2011, 17:02:23 pm »
...Interpretacja dla umiarkowanych optymistów - zobaczymy co pokażemy w półfinałach...
A tak swoją drogą podoba mi się postawa naszego atakującego. Charakterny chłopak.

sovik

  • Gość
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #722 dnia: Marca 08, 2011, 20:44:32 pm »
Jak góralska prognoza pogody - abo bedzie dysc abo ni...

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #723 dnia: Marca 08, 2011, 21:32:48 pm »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #724 dnia: Marca 08, 2011, 21:57:26 pm »
Jak na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
A teraz fragment wywiadu z Prezesem Zaksy Kazimierzem Pietrzykiem:
Trener
Resovii Ljubomir Travica mówił, że to ich pojedynek półfinałowy z Sisleyem był przedwczesnym finałem. Ubodło to pana?
- I my, i Rzeszów mieliśmy jednakowe szanse na awans do finału. Liczyłem na polski finał. W finale jesteśmy my, a mecz we Włoszech pokazał, że na to zwyczajnie zasłużyliśmy. Denerwują mnie takie hasła, że coś jest przedwczesnym finałem, że ktoś nie zasłużył na awans. To jest sport. Tu nie ocenia się wartości zespołu, jego potencjału, ale wynik
na parkiecie. Podobnie ma się sprawa z Jastrzębskim Węglem, który awansował do Final Four Ligi
Mistrzów. Gratuluję im. Trzeba się cieszyć, że im się udało, wywalczyli to sobie. Przecież każdy z ich rywali mógł to osiągnąć, a tego nie zrobił.

I jak to skomentować...?
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2011, 23:31:42 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #725 dnia: Marca 11, 2011, 09:47:55 am »
I jak to skomentować...?

Prosto.
Bo to był przedwczesny finał, inne zespoły zazdrośnie chcą po prostu umniejszyć niebywały sukces Resovii.
Jak pisałem nasze 3-2 i 3-1 jest duże cenniejsze niż wygrana ZAKSY. I żadne słowa tego nie zmienią, i tego nie umniejszą! A to takie zwykłe gadanie żeby zwrócić na swój zespół uwagę.
A tak naprawdę to wygranie ZAKSY to poniekąd dzieło Resovii i wyniszczającego przedwczesnego finału, po którym Sisley nie był wstanie się odbudować, ani fizycznie ani też mentalnie. Także jesteśmy mentalnymi zwycięzcami prawdziwego finału, bo dzięki naszemu poświęceniu Zaksa mogła wygrać.

Kolejna kwestia to oczywiście ZAKSA nie zasłużyła na finał CEV,drabinka była niezmiernie prosta, bo mierzyła się z jakimiś ogórkami z Nimiec (VFB), i amatorami z Sofi (CSKA), o wcześniejszych typowo trzepakowych drużynach grających na zapewne na hali gimnastycznej jakiejś podstawówki,z litości nie wspomnę.
Nie ma co umniejszać sukcesu Resovii a wyrzucać do góry sukces ZAKSY, bo to jest niepoważne, i tylko kompromituje.

Powtórzę jesteśmy mentalnym zwycięzcą pucharu cev, i to się liczy. Poza tym zespoły grają dla kibiców, a na puchar można zrzutę zrobić, takie ładne już od 300 pln są, nawet wygrawerować coś można.

Także represie, nie słuchajmy tych antyresoviackich wywiadów paszkwili! Zazdrośnicy są i zawsze będą!

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #726 dnia: Marca 11, 2011, 10:25:12 am »
http://sport.interia.pl/siatkowka/news/charakter-kluczem-do-zwyciestwa-nad-sisleyem,1608337,35
"Kluczowym elementem nie była taktyka. Najważniejsza była nasza gra i charakter drużyny. To zresztą było widać, bo mecz falował - raz oni raz my. Przy takich przeciwnikach jak Sisley, jak by nie było z najwyższej półki, trzeba się koncentrować na własnej grze. Nie popełniać prostych błędów, nie oddawać łatwych punktów przeciwnikowi, bo wykorzysta to skrzętnie i nie da szansy na odrobienie strat" - powiedział Kubacki.

I gość jak by na to nie spojrzeć, ma chyba rację.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #727 dnia: Marca 13, 2011, 09:31:42 am »
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2011-03-12-robert-horstink-ten-medal-bedzie-dla-mnie-szczegolny
Cytuj
Wygrywając w tym sezonie w Pucharze CEV z Asseco Resovią Rzeszów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle pokazaliście, że macie w pewnym sensie patent na polskie ekipy. Czy zwycięstwa w obu dwumeczach były spowodowane tym, że styl gry obu ekip jest do siebie podobny?

- Myślę, że te zespoły znacząco się od siebie różnią. W Resovii najważniejszą i centralną postacią jest Gyorgy Grozer, od którego w dużej mierze zależy gra całego zespołu. Jeśli on gra dobrze - Resovia wygrywa, jeśli gra źle - Resovia przegrywa. ZAKSA jest bardziej kompletną drużyną, oni grają i zachowują się jak drużyna. Zagumny jest świetnym zawodnikiem i liderem na boisku. Znam go dosyć długo i wiem, że potrafi wiele wnieść do zespołu.

Jak czujesz się na polskich parkietach? Sezon powoli zbliża się do końca i trzeba zacząć myśleć o dalszej siatkarskiej przyszłości. Może warto byłoby spróbować swych sił w PlusLidze?

- Polska staje się teraz bardzo ciekawym siatkarsko krajem. We Włoszech sytuacja zespołów staje się z dnia na dzień coraz mniej pewna i wydaje mi się, że również z tego powodu część graczy występujących w Serie A będzie myślało nad zasileniem polskich klubów. Dla mnie Polska jest interesującą perspektywą.
Takiego Horstinka widział bym za Cernica u nas. Jeśli to prawda, że gracze z Seria A będą "myśleć" o Polsce to nasza liga stanie się niebywale silna!!!

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #728 dnia: Marca 14, 2011, 10:44:06 am »
"ZAKSA jest bardziej kompletną drużyną, oni grają i zachowują się jak drużyna."
Jak może tak mówić, przecież graliśmy z nimi dużo lepiej niż Zaksa, ba! przejechalibyśmy się po sisley jakby grał z taką formą jaką przygotował na Zakse...
Poza tym my też jesteśmy drużyną! Kompletną, i autorską.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #729 dnia: Marca 14, 2011, 11:42:32 am »
Ech, biperion, z całego wywiadu wyłowiłeś oczywiście tylko ten jeden element... z góry zakładając, że Horstink jest nieomylny :)