Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555106 razy)

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #880 dnia: Maja 03, 2011, 15:53:15 pm »
Jeśli na forum jest popularna teoria przestawienia Grozera na przyjęcie to czemu niby nie mógłby AA spróbować Mikę na ataku - nie wróżę powodzenia takiej zmianie, ale teoretycznie można sprawdzić... tym bardziej że na ataku zapowiada się mizeria w reprezentacji.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2011, 22:32:31 pm wysłana przez Asta »

damiano

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 207
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #882 dnia: Maja 09, 2011, 07:38:21 am »
 Wiadomo już, że w składzie reprezentacji zabraknie Grozera, który jest kontuzjowany. Czy to jest duży problem dla Pana?
- Dla mnie to nie jest duży problem, ale dla niego ta kontuzja stanowi duże ryzyko dla zdrowia. Podejmowałem w Polsce ten temat i muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony tym w jaki sposób został on potraktowany przez klub Resovii. Kiedy Grozer powiedział mi jaka jest jego sytuacja, jakie są jego problemy z dłonią, zrobiłem wszystko, żeby jego problem został zdiagnozowany jak najszybciej i jak najlepiej. Byłem przekonany, że jego kontuzja jest bardzo poważna, a on mimo to nadal grał i trenował. Narażał się tym samym na duże ryzyko. Znam wielu zawodników, którzy mieli podobne problemy, np. francuski siatkarz Sébastien Ruette borykał się z takimi samymi dolegliwościami i właśnie z ich powodu musiał zrezygnować z dalszej gry będąc w szczytowej formie. Leczenie musi być podjęte jak najszybciej po wystąpieniu pierwszych objawów - wtedy problem nie jest taki duży. Jeżeli jednak nie jest on odpowiednio zdiagnozowany, przeradza się w bardzo poważną kontuzję, która stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia zawodnika. Dlatego bardzo mnie martwi jak zakończy się ta kontuzja dla Grozera i ile czasu będzie on potrzebował na dojście do zdrowia. Gdyby jego dolegliwości zostały wyleczone już w lutym, kiedy pojawiły się pierwsze symptomy, wtedy jego przerwa w grze wynosiłaby około trzech tygodni. Teraz leczenie zajmie przynajmniej trzy miesiące i nie ma pewności czy wszystko pójdzie dobrze.
http://www.plusliga.pl/news/id/4082 wywiad z Lozano

rayan11

  • Gość
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #883 dnia: Maja 09, 2011, 09:11:34 am »

 Gdyby jego dolegliwości zostały wyleczone już w lutym, kiedy pojawiły się pierwsze symptomy, wtedy jego przerwa w grze wynosiłaby około trzech tygodni. Teraz leczenie zajmie przynajmniej trzy miesiące i nie ma pewności czy wszystko pójdzie dobrze.
http://www.plusliga.pl/news/id/4082 wywiad z Lozano

Łot wyszła nasza troska o zdrowie zawodników, nasza organizacja. Jednym słowem profesjonalizm po rzeszowsku. Czekam teraz na mocną reakcję Zarządu Resovii. W przeciwnym wypadku uznam, że moje wątpliwości co do prawidłowych działań klubu, co do choroby Jurka   były uzasadnione. A niektórzy chcieli się dać pokroić za to, że klub zrobił wszystko, albo jeszcze więcej.


pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #884 dnia: Maja 09, 2011, 09:22:48 am »
Oczywiście nasz klub nigdy nie ma racji, inni zawsze mają rację. Nie słyszałem żeby Lozano był wybitnym specjalistą medycznym. Jego opinia może być równie miarodajna jak moja opinia, bo też o medycynie mam blade pojęcie.
Interes Lozano to Grozer grający w kadrze, interes Resovii to Grozer grający w klubie.

rayan11

  • Gość
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #885 dnia: Maja 09, 2011, 09:53:17 am »
Oczywiście nasz klub nigdy nie ma racji, inni zawsze mają rację. Nie słyszałem żeby Lozano był wybitnym specjalistą medycznym. Jego opinia może być równie miarodajna jak moja opinia, bo też o medycynie mam blade pojęcie.
Interes Lozano to Grozer grający w kadrze, interes Resovii to Grozer grający w klubie.

A gdzie interes Grozera czyli zdrowie?

Poza tym Lozano chce, aby Dżordż się wyleczył nawet kosztem kadry.
Pk, bardzo cenię sobie Twoje wypowiedzi, zawsze masz sensowne argumenty (nie zawsze się z nimi zgadzam). Daj więć spokój takiej argumentacji, a raczej jej brakiem. Różnica między Tobą, a Lozano jest taka, że On opiera się na opinii medyków i to dobrych medyków, Ty zaś, w tym wypadku, że brzydko napiszę tylko "bleblasz".

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #886 dnia: Maja 09, 2011, 10:07:11 am »
A gdzie interes Grozera czyli zdrowie?

Ten interes mają i Resovia i Lozano (kadra) - chcą żeby był zdrowy, tylko w różnych okresach chcieliby go leczyć.

Generalnie to truizm, ale warto to przypominać - sport to zdrowie, sport zawodowy niekoniecznie. Więc zawodowcy ponoszą dość wysokie ryzyko utraty zdrowia.

rayan11

  • Gość
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #887 dnia: Maja 09, 2011, 10:31:00 am »
Ten interes mają i Resovia i Lozano (kadra) - chcą żeby był zdrowy, tylko w różnych okresach chcieliby go leczyć.

Generalnie to truizm, ale warto to przypominać - sport to zdrowie, sport zawodowy niekoniecznie. Więc zawodowcy ponoszą dość wysokie ryzyko utraty zdrowia.

Zgoda. Nie może być jednak tak, że zawodnik jest narażony na większe ryzyko, tylko dlatego, że w interesie klubu nie jest, aby zawodnik miał przerwę. Pk, schorzenie Jurka to nie staw skokowy, tylko sprawy krążeniowe, które nikt nie ma prawa bagatelizować.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #888 dnia: Maja 09, 2011, 10:45:57 am »
Wydawanie opinii czy to przez trenerów, czy przez nas nt. konkretnej przypadłości zdrowotnej uważam za "dyskusję niewidzącego o kolorach".
Wolę zostawić to fachowcom. Nie sądzę żeby klub był na tyle nieodpowiedziałny, by narażać zdrowie Jurka. Jestem też daleki od gloryfikowania niemieckie służby zdrowia (każdy ocenia jakość służby zdrowia według własnych doświadczeń) i jej diagnoz.
Powinniśmy odpuścić ten kontrowersyjny temat. Łatwo tu o emocjonalne oceny a "racja emocjonalna" rzadko kiedy prowadzi do konstruktywnych wniosków.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dina

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 523
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #889 dnia: Maja 09, 2011, 10:47:50 am »
On opiera się na opinii medyków i to dobrych medyków...
W opinii medyków niemieckich (według listu jaki dostaliśmy) Grozer już wtedy powinien mieć 3 miesiące przerwy, opinia medyków włoskich (którzy jako jedyni znaleźli skrzep i go rozpuścili) była inna, pozwolili Grozerowi grać na własne ryzyko...

A Lozano jakoś mimo iż wiedział o przymusowej przerwie powołał go do szerokiego składu na LŚ, dopiero teraz mu odpuścił i z pewnością nie jest z tego powodu szczęśliwy... nie róbmy z Raula takiego dobrego dziadka, to trener, który każe zaciskać zęby i grać... w końcu Grozer po kadrze przyjechał do nas z kontuzją łydki, którą leczył przez następne kilka miesięcy.
To była decyzja Grozera, nikt go nie zmuszał żeby wrócił do Rzeszowa, wiedział co ryzykuje, mógł zostać w Niemczech i odpoczywać, nie chciał.
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.