Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555082 razy)

dzablon222

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #980 dnia: Stycznia 02, 2012, 14:47:12 pm »
Wojtek, ze swoim zespołem szybko odniosłeś zwycięstwo w hali Urania. Nie miałeś żadnych sentymentów w ostrzeliwaniu swoich dobrych kolegów, z którymi jeszcze niedawno występowałeś w jednym zespole w Olsztynie.

? (śmiech) Nie celowałem konkretnie w Pawła Siezieniewskiego czy Marcina Mierzejewskiego. Moja najlepsza zagrywka to taka gdy mam dobry podrzut. Jeśli go mam to ładuję w nią ile mam sił. Nie patrzę kto stoi po drugiej stronie siatki tylko biję ile mogę.

W meczu z Indykpolem AZS Olsztyn można było zauważyć, że wróciłeś do zagrywki z wyskoku. Wyszło to na dobre, bo zdobyłeś trzy asy serwisowe. Trener Kowal dał Ci wolną rękę w tym elemencie gry?

? Tak. Czuję się bardzo dobrze zagrywając z wyskoku. Grając w AZS-ie Olsztyn też tak serwowałem. Później zagrywałem mieszanym sposobem. Teraz wróciłem do tego co najlepsze (śmiech).

Kiedy rozmawialiśmy jeszcze przed sezonem byłeś strasznie zmotywowany, by walczyć w Rzeszowie o swoje miejsce na boisku. Jednak ambicje musiały zostać w kwadracie. Teraz grasz i korzystasz ile się da.

? Wiedziałem na co się decyduję zostając w Olsztynie?

Mam Cię! ?Zostając w Olsztynie??

? (śmiech) Zostając w Rzeszowie oczywiście! No ładnie ładnie? (śmiech). Zdawałem sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie będę zamiennikiem w Asseco. Cóż, taki jest ten zawód. Trzeba się pogodzić z rolą jaką przypisuje Ci trener i wykonać ją najlepiej jak się da. Jeżeli trener oczekuje, że mam dawać z siebie Maksa na treningach to będę to robił. Natomiast dla każdego siatkarza jest to trudny okres kiedy nie gra i nie pojawia się na boisku. Cieszę się, że dostałem nareszcie okazję do pokazania się na boisku. Korzystam z tego i chyba moja gra wygląda dobrze. Ja jestem z siebie zadowolony? Chciałbym dostawać jeszcze trochę więcej piłek, ale to Lukas jest u nas mózgiem i decyduje o dystrybucji na boisku. Z perspektywy atakującego na pewno bardziej byłbym szczęśliwy gdym zdobywał jeszcze więcej punktów. Niemniej jednak najbardziej cieszy mnie to, że mój zespół wygrywa, że jestem w stanie angażować grę bloku przeciwnika i ułatwiać rozrzucanie piłek przez Lukasa. Odnajduję się w jego koncepcji grania. Jak rzuca mi piłkę to jest ona idealna i nic jak tylko skończyć atak.

Powiedz, czy traktujesz jeszcze jakoś wyjątkowo sentymentalnie te powroty do Olsztyna? Serducho bije mocniej podczas prezentacji drużyn na środku sali?

? Oczywiście, że tak! Już na rozgrzewce pojawia się nieco szybsze bicie serca. Kiedy wchodzę do tej sali, w której rozegrałem najwięcej spotkań w mojej karierze to nie może być inaczej. Jest mi tu przyjemnie ? trenować, rozgrzewać się, grać. Fajne uczucie?

Ale szatni nie mylisz?

? Nie, nie mylę (śmiech). Fajnie jest popatrzeć na te trybuny, rozpoznać znajome twarze. Przyjemnie jest gdy się pojawiają sympatyczne okrzyki w moją stronę. Zawsze jest mi bardzo miło wracać do Olsztyna.

To również dobra okazja do spotkania z najbliższymi. Właśnie widzę kątem oka, że Twoja mama nie może się doczekać kiedy skończymy rozmawiać?

? No tak, nie mam zbyt wielu okazji na spotkania z najbliższymi z Olsztyna. Każda okazja do grania w moim mieście jest też okazją do spotkania z rodziną.

To nie trzymam Cię dłużej. Dziękuję za rozmowę.

? Dziękuję  i pozdrawiam wszystkich kibiców z Olsztyna.
http://www.volley24.pl/index.php/2012010217558/PlusLiga/Wojciech-Grzyb-Czuje-sie-bardzo-dobrze-zagrywajac-z-wyskoku

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #981 dnia: Stycznia 02, 2012, 17:57:37 pm »
http://blokaut.net/aktualnosc/916

subiektywne podsumowanie minionego roku.

Oczywiście dzika w żołędziach nie mogło zabraknąć.

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #983 dnia: Stycznia 03, 2012, 15:34:45 pm »
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2012-01-03-panathinaikos-bez-tomasza-jozefackiego

Szkoda Józka  :'(
Szkoda, przecież Tomek był najlepszym graczem w tej drużynie... Na mecz zdobywał średnio 16pkt... Ciekawe gdzie teraz trafi?

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #984 dnia: Stycznia 03, 2012, 15:49:48 pm »
Ciekawe gdzie teraz trafi?

Do nas, na przyjecie.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #985 dnia: Stycznia 03, 2012, 19:41:25 pm »
Chyba na przyjęcie urodzinowe Wojtka Grzyba  ;D

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #986 dnia: Stycznia 04, 2012, 13:16:25 pm »
Dżordż najlepszym niemieckim siatkarzem: http://www.pzps.pl/Kozuch-i-Grozer-najlepsi-w-Niemczech.html

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #988 dnia: Stycznia 04, 2012, 15:42:28 pm »
wino...musujące ;) bąbelki, bąbelki... :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2012, 15:47:44 pm wysłana przez madlark »

rayan11

  • Gość
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #989 dnia: Stycznia 07, 2012, 15:50:57 pm »
http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/2012/01/07/grecja-jozefacki-mvp-meczu-i-w-siodemce-kolejki/

może z Tomkiem nie jest tak źle, jeżeli chodzi o szansę pozostania w Grecji.