Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555130 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1080 dnia: Stycznia 28, 2012, 10:44:40 am »
Nie wiem na ile "czarne chmury" nad Resovią łączą się ze "zniecierpliwieniem brakiem trofeów", a na ile ze zwykłym brakiem forsy. Wiem, że "czarne chmury" nadciągają.
Być może mamy ostatnią szansę, żeby osiągnąć jakiś historyczny sukces. Być może powinniśmy się cieszyć każdym wygranym meczem, bo niewiele wygranych meczów jest przed nami w następnych sezonach. Być może nie warto nadmiernie smrodzić po porażkach.
Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie zagramy w +L. Z Dżordżem czy bez Dżordża.
Tym bardziej nie zgadzam się z apelami o zmianę trenera, z tęsknotami do trenera "z nazwiskiem".
Trener "z nazwiskiem" urzędował u nas przez 3 lata. Wyniki były, jakie były. Góral dotrzymał słowa i pozwolił Trawicy spokojnie pracować przez 3 lata. Gdy Trawica przychodził, Góral apelował do kibiców o cierpliwość "na lata".
Na tegorocznej prezentacji zespołu Góral też zaapelował o cierpliwość, jednak ta "cierpliwość" została przez Adama "ograniczona" do pierwszej części sezonu. Mało kto zwrócił uwagę na ten niuans.
Można wrzeszczeć, że to "nieuczciwe, bo trener dostał tylko jedną szansę a poprzednik aż 3", ale życie z natury nie jest ani "uczciwe", ani "sprawiedliwe" (cudzysłów nieprzypadkowy). Nie moja forsa, więc nie mam prawa wrzeszczeć o "moralnych wartościach".
Cieszmy się tym, co w obecnym sezonie dobre. Nie wprowadzajmy nastroju żałoby, gdy coś pójdzie nie tak. Nareszcie mamy sytuację jasną: niczego nie "budujemy", niczego nie "organizujemy". Liczy się tylko finał.
Jeśli nie wygramy dziś, nie będziemy mieli szans na lidera. Pozostanie nadzieja na play-off, pozostanie nadzieja na PCEV. Teraz albo przez długie lata nie.
Odejdzie połowa "karnetowiczów" (może nawet 2/3). Pewnie uda się sklecić jakiś budżet i powalczymy o prawo do udziału w CC. Może nawet coś tam ugramy... Zakontraktujemy kilku niezłych, doświadczonych graczy. Zostaną chłopaki z AKS-u.
Andrzej Kowal będzie się cieszył moją życzliwością, bo widziałem przez dziurkę od klucza jak pracował w sezonie przygotowawczym, mając do dyspozycji Dobrowolskiego, Achrema, Grzyba, Perłowskiego, Józefackiego, Głoda, Peszkę, Długosza, Kowalskiego, Dryję, Nożewskiego i Staszka Pieczonkę. To była mądra, fachowa, skuteczna robota. Byłem zachwycony i zdania nie zmieniłem. Jestem pewien, że Andrzej stworzyłby z nich drużynę na CC. Być może nawet na jakiś sukcesik w CC.
Dlatego warto dać spokój z nagonką na trenera (krytyka - jak najbardziej) w sytuacji, gdy możemy walczyć i wygrać z każdym.
Nie wiem czy wygramy dziś ze Skrą. Jestem jednak pewien, że faza play-off w naszym wykonaniu będzie emocjonująca i waleczna. Wierzę, że zakończy się złotem.
A na przyszły sezon i tak kupię karnet, bo przecież Klub Kibica zostanie. Warto chodzić na siatkówkę głównie dzięki Klubowi Kibica Resovii, bo dzięki takim ludziom nigdy nie będzie nudno, mdło, nijako.
Dżordż stwierdza: "Mam nadzieję, że w najbliższym czasie szefowie klubu przedstawią mi swoją wizję na przyszłość, jeśli chodzi o budżet, cele sportowe i politykę transferową".
Pieniądze? Rozumiem. To zawodowy sport.
Cele? Nie rozumiem. Jedynym celem jest wygrać każdy mecz. Inaczej nie było, nie ma i nie będzie.
Polityka transferowa? Tego już nie rozumiem kompletnie. Albo kiks dziennikarza, albo...
No cóż, największe sukcesy (srebro, bardzo dobry występ w LM) odnieśliśmy bez Dżordża.
Niech sobie Kowal "buduje skład od Lotmana". Niech sobie Dżordż ocenia "politykę transferową" jak chce. Dla mnie najważniejsi dla Resovii będa i tak Achrem, Mika, Dobrowolski oraz Kowal. Jeśli na nich będę mógł liczyć, o przyszłość Resovii będę spokojny.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2012, 11:02:39 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

rayan11

  • Gość
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1081 dnia: Stycznia 28, 2012, 10:57:48 am »
Repres, drużynę pod względem personalnym mamy mocną i wyrównaną. Przed sezonem , gdy rozmawialiśmy wspólnie stwierdziliśmy "Nie mamy z kim przegrać", jednak przegrywamy ..... Dlaczego? Wiem , to tylko sport. W sporcie nie można przyzwyczajać się jednak do porażek. Nie można ich usprawiedliwiać. O tym właśnie mówi Georgy.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1082 dnia: Stycznia 28, 2012, 11:08:00 am »
Dżordż niech się zajmie swoją grą.
Wiesz Rayan na czym polega różnica między Skrą a nami?
1. Na tym, że w Skrze po przegranej piłce nikt nie zwiesza głowy.
2. Co ważniejsze, na tym, że po przegranej piłce żaden zawodnik nie ma pretensji do kolegi, a Kurek, Wlazły czy Pliński natychmiast pokazują innym kolegom "Piłka była dobra. To ja nie trafiłem".
Po prostu Skra nigdy nie okazuje przeciwnikowi swojej słabości. Nawet gdy jest słaba.
Dżordż niech nie .... o "polityce transferowej" tylko niech pokocha tych zawodników, których ma obok siebie. Innych miał nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2012, 11:12:52 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1083 dnia: Stycznia 28, 2012, 11:12:39 am »
Repres, ale dlaczego uważasz, że możemy w niedługim czasie grać tylko w CC??
Największe sukcesy odnieśliśmy bez Dżordża, ale on jest nam bardzo potrzebny.
"...Polityka transferowa..." a może jemu chodziło o zmianę rozgrywającego, którego zmieniamy co rok i nie mamy do żadnego szczęścia (podobnie jak we wcześniejszych latach - to znam z opowieści taty, kibica Resovii, jeszcze z lat '80 do tera ;) ). Wiadomo, że pieniądze są ważne, bo zawodnicy z tego żyją, ale chodzi mu też o organizację tego klubu, bo Resovia stała się profesjonalnym klubem.
Każdy liczy na MP, ale nie będzie tragedii, jeśli w niesamowitych emocjach przegramy finał (innego scenariusza na razie sobie nie wyobrażam).
Skoro Pan Adam dawał szanse Ljubo, to dlaczego ma nie dać szansy Andrzejowi.
Nie chce mi się wierzyć, żeby ASSECO wycofało się ze sponsoringu siatkówki w Rzeszowie, bo to byłaby dopiero tragedia ...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1084 dnia: Stycznia 28, 2012, 11:14:08 am »
Tak jak kiedyś pisałem. Jak nie podpisza kontraktu do końca marca to już nie zostaną w Resovii. Jak kiedyś powiedział Andrzej Grzyb iż w marcu zaczynają się już podchodzi pod zawodników z innych klubów bo już znane są potrzeby własne. Sprawdziło się to z Radwitzem i Alkiem więc myślę iż nic się w tej materii nie zmieniło.

rayan11

  • Gość
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1085 dnia: Stycznia 28, 2012, 11:19:30 am »
Dżordż niech się zajmie swoją grą.
Wiesz Rayan na czym polega różnica między Skrą a nami?
1. Na tym, że w Skrze po przegranej piłce nikt nie zwiesza głowy.
2. Co ważniejsze, na tym, że po przegranej piłce żaden zawodnik nie ma pretensji do kolegi, a Kurek, Wlazły czy Pliński natychmiast pokazują innym kolegom "Piłka była dobra. To ja nie trafiłem".

Łot i cała prawda. Jesteśmy drużyną zbyt emocjonalną, nie potrafimy się skupić na następnej akcji. W meczach ze Skrą to widać najwyraźniej.

Co do Dżordża. Nie można mieć pretensji, że ma chłopak ambicje, że chce coś wygrać. A, że mówi to dobrze. Nikt nie będzie mógł mieć pretensji do Niego, stawia sprawę jasno.

Ja naszą gę porównuję do gry reprezentacji Hiszpanii w kopaną, parę lat temu.Przegrywali, przegrywali, aż w końcu przyszedł ich czas i nie mają teraz równych sobie.

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1086 dnia: Stycznia 28, 2012, 11:20:31 am »
Tak jak kiedyś pisałem. Jak nie podpisza kontraktu do końca marca to już nie zostaną w Resovii. Jak kiedyś powiedział Andrzej Grzyb iż w marcu zaczynają się już podchodzi pod zawodników z innych klubów bo już znane są potrzeby własne. Sprawdziło się to z Radwitzem i Alkiem więc myślę iż nic się w tej materii nie zmieniło.

Oby podpisali do marca, bo bez Alka i Dżordża będzie ciężko w następnym sezonie, a znalezienie polskiego przyjmującego na poziomie Alka będzie graniczyło z cudem

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1087 dnia: Stycznia 28, 2012, 11:26:18 am »
Szoviak, to sobie nie wierz. Dżordż dobrze wie, że, jeśli będzie forsa, nikomu nie przyjdzie do głowy pozbywać się Tichacka czy Dobrowolskiego, bo są to sypacze na kilka lat.
Góral dał szansę Andrzejowi. Przecież Andrzej jest trenerem. A że nie obiecał mu 3 lat spokoju...
Nie chce mi się grzebać w historii, ale już dość dawno temu pisałem, że Trawica niszczy Resovię nie w ten sposób, że rozwala skład, ale, że następny trener, czyli Kowal dostanie szansę tylko na rok. Nazwałem ten układ "polskim kołtuństwem". zagranicznemu gościowi jesteśmy skłonni nieba przychylić. Rodaka traktujemy inaczej.
Przy przyjściu Trawicy wszyscy słyszeli, że ma on 3 lata na spokojną pracę. Czy taka deklaracja padła w stosunku do Kowala? Ani się nikt nie zająknął.
Bez Alka byłoby bardzo ciężko. Bez Dżordża? Ja go lubię, cenię i bardzo chciałbym, żeby został...
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1088 dnia: Stycznia 28, 2012, 11:27:46 am »
Myślę, że klub będzie chciał utrzymać skład na następny sezon jeśli chcą coś wygrać. Tichacek, Lotman, Bojic, Gontartiu(?), Nowakowski mają kontrakty ważne na następny sezon. Nie wiem jak z Alkiem. Igła ma 1+1, Grozer to samo także warto byłoby wymienić ewentualnie jeden element i grać swoje. :D

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1089 dnia: Stycznia 28, 2012, 11:28:38 am »
Alkowi też się po tym sezonie kończy, ale nie wiem jaki podpisywał