Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555106 razy)

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1110 dnia: Stycznia 28, 2012, 18:43:05 pm »
Według mnie Mateusz pogorszył i swój atak i swoje przyjęcie w porównaniu z poprzednim sezonem, jednak wierzę, że kiedyś będzie filarem i Repry i Resovii.
Akurat Kurek przebił się tylko ze względu na kontuzje Świdra i Winiara. Choć od ME staje się coraz lepszym i bardziej kompletnym zawodnikiem, czego życzę również Mateuszowi

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1111 dnia: Stycznia 28, 2012, 19:48:24 pm »
Jestem w stanie założyć się tu i teraz że Mika na żadne IO 2012 nie pojedzie. Nie ma takiej opcji. Jeśli Kurek, Ruciak, Winiar i Kubiak będą zdrowi to Miki IO sobie obejrzy.... w telewizji. Nie ma takiej opcji.

Ktoś tu napisał że Mika nie robi postępów ja powiem więcej - on się cofa, bo kto nie robi postępów - cofa się. Świetnie widać to w przyjęciu. Kiedyś Mateusz grał w tym elemencie o wiele lepiej, teraz często ma problemy. Różnica między Miką a wymienionymi tu siatkarzami w ataku polega na tym że:
- Mika w piłkach sytuacyjnych nie istnieje
- Mika po dwudziestym punkcie nie istnieje
- jak dostanie nie najlepiej rozegraną piłkę to też nic nie zrobi
-Mika nie ryzykuje ( a kto nie ryzykuje nie pije szampana)
-Mika gra zachowawczo.


I w moim odczuciu Mika przechodzi obok meczu obojętnie. Zero emocji, zaangażowania, charakteru, mordu Bartmana w oczach czy anielskiej cierpliwości Nowakowskiego. Ten chłopak jest nijaki. Gdyby jeszcze potrafił zachować spokój, kamienną twarz ale jego można dwiema zagrywkami zagotować.

Od dwóch sezonów chłopak jedzie na opinii. Jemu jest potrzebna gra, rzucenie na głęboką wodę, regularna gra, jakies ryzyko a nie stanie w miejscu i w konsekwencji tego cofanie się. Ile się nauczył to jego, czas na szerokie i głębokie wody wypłynąć. Koniec niańczenia. 

I nie porównujcie Miki z Kurkiem bo to są jakieś jaja. Szkoda represie że nie porównujesz jego zasięgu do zasięgu Juantoreny czy Kubańczyków.
Kurek rozwinął się, jest czołowym zawodnikiem klubu i reprezentacji, spokojnie we Włoszech w Serie A grałby sobie w 6. Przed Miką jeszcze sporo pracy by przynajmniej Kurka doścignąć, sporo oj sporo.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2012, 19:56:43 pm wysłana przez Linka18 »

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1112 dnia: Stycznia 29, 2012, 11:43:47 am »
Wczorajszy mecz pokazał klasę Bartka Kurka. To co ten facet wyczyniał w ataku - ręce same do braw się składały. Olbrzymia gama ataków, nie tylko siła razy ramię ale i myślenie, przegląd sytuacji. Piłki sytuacyjne idą do Kurka, to Bartek jest filarem Skry, nie Wlazły. Nie ma co porównywać Miki do Kurka bo dzieli ich przepaść zarówno sportowa jak i mentalna.

krzysiekkrz

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1113 dnia: Stycznia 29, 2012, 12:17:13 pm »
porownywanie  Miki do Kurka to obraza dla tego drugiego. Mika to zwykly przecietniak nie rokujacy specjalnie na przyszlosc. Oprócz parametrów nic nie przemawia na jego korzysc. Umiejetnosci to on ma mierne - w kazdym elemencie siatkarskiego rzemiosla. Jeszcze slabszy od Lotmana. Mam nadzieje, ze obu w przyszlym sezonie w Resovii juz nie ujrzymy

Shark1905

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1090
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1114 dnia: Stycznia 29, 2012, 14:04:12 pm »
Dłuższa była za to wypowiedź trenera Rzeszowian Andrzeja Kowala.
?Wydawało się, że po Pucharze Polski wróciliśmy do gry? ? powiedział, ale złudzenie prysło po secie drugim, mecz był jednostronny.  I znów ? za klucz meczu trener uznał roztrwonienie przewagi w drugim secie:
?grając naszą normalna siatkówkę nie powinniśmy sobie pozwolić na przegraną mając taką przewagę.? Ale przegrali i konsekwencją był set trzecia. Bardzo słaby set.

Kowal podkreślił, iż Resovia potrzebuje czasu aby jego zespół nabrał zgrania, pewności siebie Skry i zwłaszcza umiejętności podnoszenia głowy w trudnych momentach i odwracania losów setów. Wczoraj zabrakło też zawodnika który brałby na siebie ciężar gry w trudnych momentach. 



1)  Andrzej to już słyszeliśmy za czasów Ljubo.Skończ p**** ć bo im dłużej się zgrywacie tym gorzej gracie.

2)Byli tacy zawodnicy ale Ty ich nie wpuściłeś na boisko.Od Tichacka nie dało się gorzej zagrać podobnie z Grozerem w 2 secie.


pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1115 dnia: Stycznia 29, 2012, 14:30:04 pm »
Dłuższa była za to wypowiedź trenera Rzeszowian Andrzeja Kowala.
?Wydawało się, że po Pucharze Polski wróciliśmy do gry? ? powiedział, ale złudzenie prysło po secie drugim, mecz był jednostronny.  I znów ? za klucz meczu trener uznał roztrwonienie przewagi w drugim secie:
?grając naszą normalna siatkówkę nie powinniśmy sobie pozwolić na przegraną mając taką przewagę.? Ale przegrali i konsekwencją był set trzecia. Bardzo słaby set.


Potrzebujemy trenera który nie pozwoli zawodnikom roztrwonić takiej przewagi, który wykorzysta potencjał drużyny.


Powiem brutalnie nie tylko potencjał drużyny, ale będzie także cwaniakiem który uratuje co się da, wystarczyło przegrać mecz z Olsztynem żeby stracić miejsce w +L (dziś i tak je stracimy) i nie grać ze Skrą półfinału. Trenera który nie zawaha się tak zrobić jeśli zajdzie potrzeba przed play-off. Będę krytykował i wkurzał się za takie zachowanie, ale ważniejsze jest ratowanie tego sezonu, a nie dobre samopoczucie kibiców - i tak przecież nie mamy dobrego samopoczucia.

Zamiast konkursu na nową (drugą) maskotkę, powinien się odbyć konkurs na nowego trenera.

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1116 dnia: Stycznia 29, 2012, 14:37:03 pm »
Cytuj
grając naszą normalna siatkówkę nie powinniśmy sobie pozwolić na przegraną mając taką przewagę.
Andrzeju, nasza normalna siatkówka, to trwonienie szans.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1117 dnia: Stycznia 29, 2012, 17:40:08 pm »
WiggyWombat i repres1 .. swoją polemikę prowadźcie na PMie. to nie jest GG.
Jak się nie uspokoić dostaniecie chwilowy odpoczynek od forum.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1118 dnia: Stycznia 29, 2012, 19:06:14 pm »
Potrzebujemy trenera który nie pozwoli zawodnikom roztrwonić takiej przewagi, który wykorzysta potencjał drużyny.
Powiem brutalnie nie tylko potencjał drużyny, ale będzie także cwaniakiem który uratuje co się da, wystarczyło przegrać mecz z Olsztynem żeby stracić miejsce w +L (dziś i tak je stracimy) i nie grać ze Skrą półfinału. Trenera który nie zawaha się tak zrobić jeśli zajdzie potrzeba przed play-off. Będę krytykował i wkurzał się za takie zachowanie, ale ważniejsze jest ratowanie tego sezonu, a nie dobre samopoczucie kibiców - i tak przecież nie mamy dobrego samopoczucia.
Zamiast konkursu na nową (drugą) maskotkę, powinien się odbyć konkurs na nowego trenera.
Tego sezonu nie można uratować. Ten sezon trzeba wygrać.
Nie rozumiem uwagi na temat "przegrania z Olsztynem". Przecież za udział w finale PP premii nie dają. Po co było trwonić punkty? Bez rymu, ale za to i bez sensu.
Nie wiem czy będzie zmiana trenera. Myślę, że będzie po porażce z Zaksą (Zagumny zademonstruje jak się gra ze środkowym Witczakiem - bez zgrania) i odpadnięciu z PCEV, ale to tylko gdybanie.
Wszelkie kalkulacje odnośnie miejsca tracą sens dopóki nie odpowiemy sobie na pytanie: jak będziemy grać? Czy tak jak wczoraj w Bełchatowie i kiedyś w Jastrzębiu? Czy tak jak w półfinale PP albo i lepiej?
Jeśli zagramy jak wczoraj, to żebyśmy na nie wiem jakie lebiegi trafili i tak jesteśmy bez szans.
Kalkulować być może będzie warto, jeśli zaczniemy grać dobrze. Bo w to, że zagramy na tyle dobrze żeby pokonać Skrę to chyba dziś niewielu wierzy. Przed finałem PP wierzących było więcej. Jeszcze w sobotnie przedpołudnie było ich całkiem sporo. Mimo doświadczeń z Jastrzębia, mimo porażki z AZS Cz. wiele osób wierzyło w zwycięstwo Resovii. Sami frajerzy? A może jednak stać nas na bezbłędną grę?
Kalkulować? Dziś? Jeśli jesteśmy drużyną "z wczoraj" nie będziemy grać o medale. Możemy grać te ostatnie mecze tylko ku uciesze kibiców.
Ta ostatnia niedziela...
Dzisiaj się rozstaniemy.
Dzisiaj się rozejdziemy
na dłuższy czas.
(W oryginale jest "wieczny czas").
No to w końcu jaką jesteśmy drużyną? Tą z Jastrzębia i Bełchatowa czy tą z półfinału PP i wprost idealnego pod względem rozegrania meczu z Fartem? Samo dno czy mistrz Polski? Bez nadziei czy z nadzieją opartą na racjonalnych przesłankach?
Fakt, Kowal opowiada farmazony o "zgrywaniu się".
Andrzeju, możesz mieć gdzieś forum, ale odpowiedz mi (myślę, że jest więcej ciekawskich) w drodze wyjątku na jedno pytanie: co ma wspólnego brak zgrania z fatalną zagrywką i beznadziejnym przyjęciem?. Jestem laikiem, więc oświeć mnie.
Mam gdzieś atak, mam gdzieś rozegranie, mam gdzieś blok i obronę, bo w tych elementach zgranie ma jakieś znaczenie. Jeśli jednak zawodnik nie ma zagrywki i fatalnie przyjmuje to jest nieprzygotowany do meczu. Żaden z naszych zawodników (poza Grzybem) nie był przygotowany do wczorajszego meczu. Ktoś się sporo natrudził, żeby naszych graczy do meczu nie przygotować.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1119 dnia: Stycznia 29, 2012, 19:07:40 pm »
A tutaj na osłodę Piechocki, jego wesoła twórczość i porównania zwalające z nóg:


http://img821.imageshack.us/img821/2053/konradt.jpg