Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555108 razy)

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1210 dnia: Marca 05, 2012, 19:40:00 pm »
http://blokaut.net/aktualnosc/1139
http://blokaut.net/aktualnosc/1152


Powiem tak - Kowala szanuje i życzę mu jak najlepiej - wygrania Pucharu CEV, awansu do LM i przynajmniej srebra PL ale marzy mi się Glenn u nas na ławce trenerskiej. Świetny trener, wstrząsnąłby niektórymi zawodnikami i najważniejsze - nie ma nic wspólnego z inszym piekiełkiem, kompleksu Skry pewnie też nie ma, awansował z kopciuszkami do FF. Po prostu świetny.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2012, 14:42:47 pm wysłana przez Linka18 »

damiano

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 207
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1211 dnia: Marca 05, 2012, 19:43:34 pm »
Blejd Grozera wymienił tylko Kowal a Ignaczaka nie wymieniło tylko 4ech oprócz Kowala - widzisz różnice? Libero sezonu wybrany został przez innych trenerów (nie Sovii) większością głosów bez głosu trenera laureata (Kowala) - rozumiesz o co mi chodzi czy dalej nie?  ??? i nikt nikomu nie kazał głosowac na swoich/innych aby nie zepsuc zabawy i jestem pewien, że wzajemnego zaufania to nie zbuduje!

Tego pochwalił, tego nie pochwalił, o tym powiedział a o tamtym nie powiedział...litości, jakby nikogo nie wymienił byłoby źle, jakby wychwalił Ignaczaka też pewnie byłoby źle, bo przecież Igła nie jest w formie a Kowal go chwali, jakby wymienił Wlazłego, to zaraz się odezwą spece, że nie docenia Grozera i tak wkoło macieju ;D

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1212 dnia: Marca 05, 2012, 20:23:39 pm »
Tego pochwalił, tego nie pochwalił, o tym powiedział a o tamtym nie powiedział...litości, jakby nikogo nie wymienił byłoby źle, jakby wychwalił Ignaczaka też pewnie byłoby źle, bo przecież Igła nie jest w formie a Kowal go chwali, jakby wymienił Wlazłego, to zaraz się odezwą spece, że nie docenia Grozera i tak wkoło macieju ;D

Amen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1213 dnia: Marca 05, 2012, 21:20:52 pm »
Blejd Grozera wymienił tylko Kowal a Ignaczaka nie wymieniło tylko 4ech oprócz Kowala - widzisz różnice? Libero sezonu wybrany został przez innych trenerów (nie Sovii) większością głosów bez głosu trenera laureata (Kowala) - rozumiesz o co mi chodzi czy dalej nie?  ??? i nikt nikomu nie kazał głosowac na swoich/innych aby nie zepsuc zabawy i jestem pewien, że wzajemnego zaufania to nie zbuduje!

Ręce opadają...  to już bawić się nie można?
Gdybyśmy mieli najlepszą 7 sezonu to byśmy prowadzili w lidze. Aż dziwię się iż nie na wielkiego hałasu o Bojića!
A Igła złapał dołek w kilku meczach, ja bym na niego nie głosował a z meczów które widziałem to uważam iż Zatorski ale decyzja została podjęta przez innych...  chyba za kadrę.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1214 dnia: Marca 05, 2012, 21:52:55 pm »
Rayan 11 zwracałeś mi uwagę, abym nie recenzował innych, ja proszę Cię o to samo, bo po prostu sam się w tym gubisz. Piszesz w odpowiedzi na post Sharka 1905 ,cyt: "ja słyszałem coś zupełnie innego..., tutaj cytujesz Andrzeja " gdybyśmy grali na 100% i Skra grałaby na 100% , to skra by nas pokonała 3:2", jest to tryb przypuszczający, dalej Twoje słowa cyt: "faktycznie nie powiedział, że przegramy ze skrą, tylko, że skra nas pokona" a to już jest tryb dokonany. Subtelna różnica. Nie recenzuj innych, bo sam się w tym motasz, innym zarzucasz złe interpretacje, a co sam prezentujesz?. To taka moja delikatna sugestia pod Twoim adresem.
Teraz coś o typie Andrzeja. Taką szóstkę widział, więc taką podał, nie można mu zarzucić,że nie podał szóstki Resovii, bo na chwilę obecną nie jest to pierwsza szóstka ligi. Ja jednak wierzę,że po wygranym finale Andrzej będzie mógł śmiało podać inną szóstkę (siódemkę)- Tichaćek, Grozer, Grzyb, Kosok, Akrem, Lotman, Igła.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 22:01:02 pm wysłana przez majer »

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1215 dnia: Marca 05, 2012, 22:17:34 pm »
Ja jednak wierzę,że po wygranym finale Andrzej będzie mógł śmiało podać inną szóstkę (siódemkę)- Tichaćek, Grozer, Grzyb, Kosok, Akrem, Lotman, Igła.

Maciek :), Grozer, Grzyb, Kosok, Akrem, Marko ;), Igła.

A tam, Pan Nawrocki z Bełchatowa na ten przykład wyluzował, i co z tego?
Troche ten "plebiscyt" naciągany, bo zdaje mi się, ze bardziej oceniano potencjał (choć i ten byłby sprawą dyskusyjną) niż to, kto jak grał w tej rundzie...
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1216 dnia: Marca 05, 2012, 22:22:22 pm »
Takie typowanie to zwykła zabawa. Nawrocki wytypował I skład Skry i... diabli wiedzą czy nie miał racji. :) Nie róbmy z zabawy rzeczy śmiertelnie poważnej.
=====================================================================
Wypowiedź dla TV+L to... katastrofa.
W skrócie brzmi to tak: "Dajcie mi zawodników i 3 lata spokoju to ho! ho!". To już było. Nie będzie 3 lat spokoju, bo zawodowy sport nie polega na spokoju tylko na wygrywaniu.
Po czym poznaję dobrego trenera? Po tym, że każdy zawodnik trenowany przez niego gra lepiej niż grał dotychczas. Wszystkie inne kryteria to bajki.
Co ma wspólnego niedokładne podanie na lewe skrzydło ze zgrywaniem się? Co ma wspólnego niecelna zagrywka ze zgrywaniem się? Co ma wspólnego przyjęcie flota w buraki ze zgrywaniem się? Co ma wspólnego bzdyczenie się na siebie po nieudanym zagraniu ze zgrywaniem się? Przecież wystarczy się na siebie nie bzdyczyć, bo bzdyczenie się niewiele pomaga, za to bardzo, bardzo przeszkadza. Trudne?
Dlaczego Falasca czy Zagumny potrafi poprawić słabe przyjęcie a Tichacek nie. I nie napadam tym zdaniem na Lukasa. To tylko przykład.
Wiem, że nasz brak zgrania powoduje np. błędy w asekuracji. Ile punktów w meczu tracimy przez złą asekurację? 2- góra 3. Ile punktów tracimy przez złe przyjęcie? Znacznie więcej. Ile punktów w meczu tracimy przez kiepską zagrywkę? Znacznie więcej.
Czy Zagumny grał kiedyś w jednej drużynie z Rouzierem? Czy tenże Zagumny grał w jednej drużynie z Samikiem całe wieki?
Skoro zgranie się jest kwestią czasu, to może zostawić to czasowi a zająć się zagrywką, przyjęciem, zaangażowaniem w obronie (w tym elemencie w naszej drużynie rządzi i dzieli Stojan Stojanow i Stoik z Leżajska), szybkością reakcji, pracą nad wyeliminowaniem wzajemnego bzdyczenia się? Malo było czasu? Wystarczająco dużo. Trenerzy reprezentacji mają na to 3-4 tygodnie.
"Gdyby Skra zagrała na 100%...". Hasło - zaklęcie - alibi (dvpokrytka).
Skra nie zagra na 100%, bo jeszcze żaden zespół nigdy nie zagrał na 100%. Dlaczego? Po drugiej stronie siatki stoi przeciwnik, który to uniemożliwia. Na ile my uniemożliwimy Skrze grę na 100%? Z tego powinienieś być rozliczany Andrzeju. Tak to działa. Jak sprawić żeby Skra zagrała na 20%? Zagrywać, przyjmować, blokować, atakować i bronić na wysokim poziomie. Zbyt dużo? Na początek wystarczy zagrywać(trening), przyjmować(trening), blokować(trening) i bronić(zdjąć Stojana Stojanowa i Stoika z Leżajska z parkietu). Nawet na Skrę wystarczy. Atak niech leci "jak się uloży" - bez zgrania. Z czasem zgramy się i w ataku. :P
Skra nie miała 3 lat na "zgrywanie się". Skra po 3 latach w PLS-ie, bez zgrywania się (rotacja w składzie), została mistrzem Polski. Zgrywała się będąc już mistrzem. Najpierw osiągnęła sukces, później sukces pozwolił jej zgrywać się. Innej drogi nie ma dla żadnego trenera.
Ktoś podał przykład Anastasiego. Gdyby Anastasi nie zdobył medalu w LŚ i ME, nie byłby już trenerem reprezentacji Polski. Najpierw sukces, później czas na "spokojną pracę". Taka jest kolejność w zawodowym sporcie.
I jeszcze jedno: nawet początkowy sukces nie usprawiedliwi superwtopy (Castellani). Anastasi o tym wie.
===================================================================
Wierzyłem w zgranie. Przyszedł Ljubo i wyrzucił niemal wszystkich, którzy zdobyli mu srebrny medal. Po co? Widać zgranie nie ma znaczenia dla nowoczesnej myśli szkoleniowej. Liczy się tylko "3 lata spokojnej pracy", czyli 3 lata trzepania forsy bez efektów. Obojętne: na "budowanie" lub na "zgrywanie się".
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 22:31:48 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1217 dnia: Marca 05, 2012, 22:39:20 pm »
Represie - ad rem, jak mawiali Starozytni, do rzeczy. Who is our "Stojan Stojanow"?

O ile mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że te trzy lata to taka asekuracyjna bajeczka jak "forma przyjdzie na play-offy", to sorry, ale nie masz (chyba?) szklanej kuli, w której możesz przeczytać przyszłość, w której "będzie trzepanie forsy przez trzy lata bez efektów".
Ponadto, jedna ważna rzecz- uszanowałem Twoją prośbę i starałem się i w dalszym ciągu staram się nie oceniać wypowiedzi trenera Kowala, bo gdybym miał to robić, to czerwona lampka jest zapalona od mniej więcej meczu 4. kolejki z Zaksą. "Po owocach ich poznacie" - w to wierzę.
Ps. A propos asekuracji- może i tracimy raptem ze dwa, no góra trzy punkty w trakcie meczu, ale są to ku.ewsko ważne punkty, jak choćby czwarty set półfinału PP ze Skrą, to dlatego nie bylo tie-breaka ;).
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1218 dnia: Marca 05, 2012, 23:05:06 pm »
Kto to jest Stojan Stojanow? A kto nim nie jest w naszym zespole?
Życzę Andrzejowi sukcesu. "3 lata trzepania forsy bez efektów" to przyklad filozofii - marzenia każdego trenera, który nie osiąga sukcesu. Każdego trenera - asekuranta.
Nie mam szklanej kuli i nie twierdzę, że Kowal będzie trzepał 3 lata forsę bez efektów. Nie tak napisałem. Jestem natomiast przeciwny trenerom, którzy obiecują sukces za 3 lata. Który trener miał taki komfort? Jedynie Stelmach, o ile zdobycie medalu w +L (jakiegokolwiek) można uznać za sukces godny 3-letniej pracy trenera.
Nie wiem jaki będzie nasz wynik w tym roku. Mam nadzieję, że złoto. Swoją nadzieję opieram na tym, że jestem najgorszym typerem na świecie i typuję dla nas 3. miejsce. Skoro muszę się mylić... :)
Dude, nie osłabiaj mnie z tymi "cholernie ważnymi punktami". Każdy punkt jest "cholernie ważny". I ten stracony przez złe przyjęcie (co to ma wspólnego ze zgraniem?), i ten stracony ze spapranej zagrywki (co to ma wspólnego ze zgraniem?), i ten stracony z powodu wystawy poniżej wszelkiej krytyki, i ten...
Pal licho Twoje "cholernie ważne punkty". Nie traćmy "moich" (zgranie nie ma tu nic do rzeczy) to i bez zgrania wygramy i +L, i nawet LM.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1219 dnia: Marca 05, 2012, 23:08:16 pm »

1.Co ma wspólnego niedokładne podanie na lewe skrzydło ze zgrywaniem się?
2.Co ma wspólnego przyjęcie flota w buraki ze zgrywaniem się?
3.Co ma wspólnego bzdyczenie się na siebie po nieudanym zagraniu ze zgrywaniem się?
4.Dlaczego Falasca czy Zagumny potrafi poprawić słabe przyjęcie a Tichacek nie.
5.Czy Zagumny grał kiedyś w jednej drużynie z Rouzierem? Czy tenże Zagumny grał w jednej drużynie z Samikiem całe wieki?

Ogólnie z większością Twojej wypowiedzi się zgadzam ale mam pewne ,,ale'':

1.No akurat tu kwestia ,,zgrania'' jest chyba bardzo ważna. Jest różnica jak rozgrywający ,,rzuca'' piłke na lewe skrzydło do danego zawodnika po raz 100 a jak ,,rzuca'' po raz 10000. Im więcej prób tym mniejsze ryzyko popełnienia błędu.
2.W przyjęciu również nie bagatelną rolę ma może nie zgranie lecz zaufanie. Jak grasz obok zawodnika miesiąc a rok albo dwa to jest dużo różnica. Najczęściej to zaufanie wychodzi w sytuacjach stresowych czyli w grze na przewagi w ważnym meczu itp.
3.Z tym się zgadzam ale to bzdyczenie się na siebie obserwujemy również w innych zespołach. To nie grają panienki tylko faceci którzy czasami muszą sobie coś powiedzieć ,,od serca''. Oczywiście pod warunkiem, że nie przybiera to za dużych rozmiarów.
4.To jest właśnie to ,,zgranie''. Jak grał Falasca przez pierwsze 2 sezony każdy pamięta. To już jego 4 sezon w Skrze i tu jest różnica. Co do Zagumnego to w pierwszym sezonie też nie grał fajerwerków ale na play-offy się spiął i pokazał klasę. To po prostu innej klasy zawodnik. Reszta rozgrywających którzy przyszli i grają pierwszy sezon też wypada blado. Na tle Pujola czy Vinhedo mimo wszystko Tichacek dużo lepiej wygląda.
5. Jeśli chodzi o Rouziera i Samike to co innego jest jak przychodzi 2 nowych zawodników a co innego jest jak przychodzi rozgrywający który poznaje całą drużynę. Myślisz, że dlaczego tak w Skrze boją się wymiany rozgrywającego? Bo wiedzą, że to będzie większa rewolucja niż jakby przyszło 4 czy 5 nowych zawodników.

Osobiście też nie lubię tego słowa ,,zgrywanie'' bo to banał powtarzany przez wielu trenerów i traktowany jako usprawiedliwienie przed porażkami. Tylko niestety ten banał jest prawdziwy.