Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555106 razy)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1350 dnia: Kwietnia 06, 2012, 23:52:07 pm »
-Trener Kowal po meczu mówi :przegraliśmy przez złe czytanie gry ,za dużo skakaliśmy do atakującego.W następnym meczu musimy zagrać inaczej.
Co robi Zagumny w następnym meczu?Opiera grę na atakującym.

Jakby to było takie proste to wypowiedziami Kowala moglibysmy wygrać mecz, a jakby Zagumny jeszcze dostosowywał grę do wypowiedzi trenerów i zawodników drużyny przeciwnej to już by było idealnie :)

PH3N-x

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 191
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1351 dnia: Kwietnia 07, 2012, 00:09:10 am »
Ale oni właśnie postawą na boisku pokazali to co mówili wcześniej. Czyli o wykonaniu planu minimum. To jest zupełnie co innego niż docenienie klasy przeciwnika i komplementowanie go.

Shark1905

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1090
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1352 dnia: Kwietnia 07, 2012, 00:57:12 am »
Jakby to było takie proste to wypowiedziami Kowala moglibysmy wygrać mecz, a jakby Zagumny jeszcze dostosowywał grę do wypowiedzi trenerów i zawodników drużyny przeciwnej to już by było idealnie :)

Właśnie o tym pisałem.Słowa wypowiedziane w wywiadach czy nawet przez użytkowników tego forum są traktowane bardzo serio.Podałem tylko jeden przykład ,który przyszedł mi na myśl.Więcej luzu i dystansu.


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1353 dnia: Kwietnia 07, 2012, 09:25:49 am »
1. Komentujemy wypowiedzi zawodników ale tak na prawdę nie wiemy czy nie są to działania celowe.
2. Mam wrażenie ,że wszystkie wypowiedzi zawodników bierzemy sobie do serca.Pamiętny przykład ze 100% Resovii i Skry.
Wypowiedzi są często wymuszone.Dziennikarz pyta to trzeba coś powiedzieć.Zagumny powiedział na konferencji przed PP ,że bez pucharu nie wyjadą z Rzeszowa.Co im to dało?Właściwie nic.
3. Pamiętacie może wypowiedź Nawrockiego przed PP? "Resovia jest jedną z najlepiej zagrywających drużyn w Europie" .Wyobrażam sobie co by się działo na Naszym forum gdyby takie sformułowanie padło z naszego sztabu.Pewnie pisalibyście coś w stylu "jeśli zagrywają najlepiej w Europie to może nie wychodźmy na boisko".
4. Wrzućcie więcej luzu i traktujcie te wypowiedzi mniej serio.Liczy się to co trener powie zawodnikom w szatni przed meczem a nie słowa wypowiedziane w mediach.Pewnie większość zawodników nawet tego nie czyta.
Mylisz się. Słowa mają swoje znaczenie.
Człowiek różni się od bawoła m.in. wydawaniem paszczowo dźwięków artykułowanych, czyli słów. Jeśli wypowiedzi nie mają dla ciebie znaczenia, to jestem ciekaw, czy gdybym zwyzywał cię teraz od ce...jów (bez "ce") też odpisałbyś, że "to nie ma znaczenia, bo to tylko słowa, do których nie należy przywiązywać żadnej wagi". A może jednak zareagowałbyś inaczej? Pomyślałbyś o mnie źle, odpowiedziałbyś tym samym, obiłbyś mi gębę przy najbliższej okazji, przestałbyś ze mną dyskutować,...
ad 1. Nikodem Dyzmę też podejrzewano o "głębokość myśli", a jego motto "Terra est rotunda" stało się dla pewnego środowiska wręcz mistyczne. Jaka była literacka rzeczywistość? Brutalna.
ad 2. Lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać. Gdyby jakikolwiek trener w USA powiedziałby to, co Kowal, pewnie musiałby zmienić zawód. Zagumny naprawdę wierzył, że wygrają PP. Zapominamy, że Zaksa w ostatniej chwili straciła Samika, który wtedy był niezwykle skuteczny. Trento odczuło to boleśnie. To z jakim nastawieniem mieli grać? Skoro pokonali najlepszą drużynę świata, stać ich było na zwycięstwo. Co im to dało? Wiarę w zwycięswto i zacięty bój z JW.
ad 3. Głupole napisaliby tak jak twierdzisz. Ludzie z odrobiną rozumu pewnie napisaliby: "Popracujmy nad przyjęciem trudnych zagrywek". Nie mam nic przeciwko stwierdzeniu "Skra jest najlepiej broniącą drużyną w +L". Mam pretensje o stwierdzenie "Jeśli Skra zagra na 100%...". Pomiędzy podkreśleniem atutów przeciwnika a odebraniem szans swojemu zespołowi jest duża różnica.
ad 4. Hmm, myślisz, że gdybym publicznie pisał o tobie, że jesteś mało inteligentnym nieudacznikiem, a prywatnie mówił ci coś innego, zostalibyśmy dobrymi kumplami, bo nie czytałbyś tego, co o tobie opublikowałem? Czytałbyś, bo wszyscy czytamy/czytalibyśmy, co o nas napisano.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przekonałem?
Oczywiście, że nie mam cię "mało inteligentnego nieudacznika". Cenię twoje opinie nawet, gdy się z nimi nie zgadzam.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2012, 10:37:13 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1354 dnia: Kwietnia 07, 2012, 12:21:05 pm »
Mylisz się. Słowa mają swoje znaczenie.
Człowiek różni się od bawoła m.in. wydawaniem paszczowo dźwięków artykułowanych, czyli słów. Jeśli wypowiedzi nie mają dla ciebie znaczenia, to jestem ciekaw, czy gdybym zwyzywał cię teraz od ce...jów (bez "ce") też odpisałbyś, że "to nie ma znaczenia, bo to tylko słowa, do których nie należy przywiązywać żadnej wagi". A może jednak zareagowałbyś inaczej? Pomyślałbyś o mnie źle, odpowiedziałbyś tym samym, obiłbyś mi gębę przy najbliższej okazji, przestałbyś ze mną dyskutować,...
ad 1. Nikodem Dyzmę też podejrzewano o "głębokość myśli", a jego motto "Terra est rotunda" stało się dla pewnego środowiska wręcz mistyczne. Jaka była literacka rzeczywistość? Brutalna.
ad 2. Lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać. Gdyby jakikolwiek trener w USA powiedziałby to, co Kowal, pewnie musiałby zmienić zawód. Zagumny naprawdę wierzył, że wygrają PP. Zapominamy, że Zaksa w ostatniej chwili straciła Samika, który wtedy był niezwykle skuteczny. Trento odczuło to boleśnie. To z jakim nastawieniem mieli grać? Skoro pokonali najlepszą drużynę świata, stać ich było na zwycięstwo. Co im to dało? Wiarę w zwycięswto i zacięty bój z JW.
ad 3. Głupole napisaliby tak jak twierdzisz. Ludzie z odrobiną rozumu pewnie napisaliby: "Popracujmy nad przyjęciem trudnych zagrywek". Nie mam nic przeciwko stwierdzeniu "Skra jest najlepiej broniącą drużyną w +L". Mam pretensje o stwierdzenie "Jeśli Skra zagra na 100%...". Pomiędzy podkreśleniem atutów przeciwnika a odebraniem szans swojemu zespołowi jest duża różnica.
ad 4. Hmm, myślisz, że gdybym publicznie pisał o tobie, że jesteś mało inteligentnym nieudacznikiem, a prywatnie mówił ci coś innego, zostalibyśmy dobrymi kumplami, bo nie czytałbyś tego, co o tobie opublikowałem? Czytałbyś, bo wszyscy czytamy/czytalibyśmy, co o nas napisano.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przekonałem?
Oczywiście, że nie mam cię "mało inteligentnego nieudacznika". Cenię twoje opinie nawet, gdy się z nimi nie zgadzam.

Niezgadzam się z Tobą. Wywiady prasowe a rzeczywistośc to są swie różne sprawy. W tej chwili w Resovii to tylko Igła potrafi powiedzieć wypowiedź medialnie poprawną, do której nikt nie może się przyczepić ... ale co z tego jak te wypowiedzi są takie same.

Rozdrapywanie wypowiedzi na czynniki pierwsze może spowodować jest tzw. odwracaniem kota ogonem i jest jak w takim starym dowcipie:
Przychodzi pacjent do lekarza i mówi:
- panie doktorze, coś ze mną jest nie tak, wszędzie widzę gołe baby.
Lekarz tak na niego spojrzał, wyciągnął z biurka jakieś kartki na których były kleksy atramentu, pokazał pacjentowi i mówi:
- co pan tu widzi?
- gołą babę - odpowiada pacjent
Lekarz pokazuje drugą kartkę i mówi:
- a tu?
- gołą babe
Lekarz postanowił spróbować jeszcze raz i pokazał trzeciego kleksa:
- a tutaj?
- gołą babe panie doktorze
- Nic nie poradze....pan jest po prostu zboczony! - oburzył się lekarz.
- Ja?! A kto mi te gołe baby tu pokazuje?!

czyli po prostu z tych wypowiedzi każdy wyciąga wnioski jakie mu pasują.

ps. A co do dyskusji na temat .. gdyby Skra zagrala na 100 % i Resovia na 100 % to kto by wygrał?

Odpowiedź jest prosta ... Będzie Remis :)

Bo nie ma i nigdy nie bedzie takiej sytuacji aby jakaś drużyna zagrała na 100% bo to by oznaczało iż nie popełni w meczu żadnego błędu. a nie od dziś jest uważane iż siatkówka jest grą błędów. A więc wygra drużyna która popełni ich po prostu mniej :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2012, 12:24:41 pm wysłana przez A :) »

Shark1905

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1090
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1355 dnia: Kwietnia 07, 2012, 12:35:13 pm »
Przekonałem?

ad 1 Przekonałeś
ad 2 Też.Podobno Alan Knipe o mało co nie stracił pracy po słowach "w USA nie ma obecnie lepszego rozgrywającego niż Thornton"
ad 3 Trudno powiedzieć co by było gdyby...
Mam takie przeczucie ,że zawodnicy wiedzą w podświadomości o tym ,że Skra jest lepsza.Moim zdaniem nie jest to jednak błąd.
Na ME Rosja też była lepsza ale wolą walki i determinacją Polacy wyszarpali Sbornej medal.Najważniejsze aby wiedzieli ,że jeśli zagrają najlepiej jak potrafią to mogą wygrać z każdym.
ad 4 Powiedzmy ,że mnie przekonałeś , ale nie do końca.Trener chyba nigdy nie wypowiada się pojedynczo o zawodnikach.Jeśli już ocenia to ocenia drużynę.W końcu to sport zespołowy.Wygrywają i przegrywają WSZYSCY.


Jeśli wypowiedzi nie mają dla ciebie znaczenia, to jestem ciekaw, czy gdybym zwyzywał cię teraz od ce...jów (bez "ce") też odpisałbyś, że "to nie ma znaczenia, bo to tylko słowa, do których nie należy przywiązywać żadnej wagi"

Dla mnie wypowiedzi zawodników są ważne ale nie jest to czynnik decydujący o wygranej.Podchodzę z dużym dystansem do takich wywiadów.
Kiedy Wanio chciał "komuś" przycukrować i palnął głupotę z przekładaniem meczu przez Resovię nie wzruszyłem się.Dla mnie to nie ma znaczenia a sam redaktor wystawia sobie opinie takimi wypowiedziami."Lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać"
Takie wypowiedzi nie mają wpływu na grę Resovii a więc szkoda się nimi zajmować.Teraz liczy się w jakiej formie wyjdziemy na Skrę.
Ruciak zapytany o medialne spekulacje na swój temat odpowiedział "nie obchodzi mnie co o mnie piszą ,teraz liczy się tylko nasza gra i awans do finału". Inna sprawa czy spekulacje są prawdziwe bądź też nie.



szefb3

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 524
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1356 dnia: Kwietnia 07, 2012, 13:46:59 pm »
Teraz liczy się w jakiej formie wyjdziemy na Skrę.
Błagam....


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1357 dnia: Kwietnia 07, 2012, 14:25:57 pm »
Nie zgadzam się z Tobą. Wywiady prasowe a rzeczywistośc to są swie różne sprawy. W tej chwili w Resovii to tylko Igła potrafi powiedzieć wypowiedź medialnie poprawną, do której nikt nie może się przyczepić ... ale co z tego jak te wypowiedzi są takie same.
Podobno aspirujemy do prefesjonalizmu, do najlepszych światowych standardów, a tu... wychodzi (chciałem napisać "polaczkowatość", ale, choć tak to oceniam, kilka osób mogłoby poczuć się dotkniętymi, więc tak nie napiszę) standard wschodni.
W standardach zachodnich prezydent pewnego gospodarczego mocarstwa stracił swój urząd za jedno niezbyt mądre zdanie. U nas to jeszcze nie do pomyślenia.
W standardach zachodnich rozmowa z dziennikarzem jest formą kontaktowania się ze społeczeństwem. Trenerzy rozmawiają w ten sposób z kibicami. Nikt nie pozwala sobie na lekceważenie tej formy kontaktu z tysiącami czytelników, słuchaczy, telewidzów. Byle jakie odpowiedzi świadczą o byle jakim traktowaniu czytelników.
Ja nie mam kłopotu z zadaniem Andrzejowi pytań i uzyskaniem od niego odpowiedzi. Andrzej nie unika rozmów i jest otwarty na kibiców. Myślę jednak, że tysiące, które przychodzą na halę i dziesiątki, może nawet setki tysięcy przed telewizorami nie ma tak bezpośrednich możliwości. Ich forma kontaktu ogranicza się do gazet, radia i tv. Niepoważne traktowanie dziennikarzy (a bajdurzenie na "odczep się" jest niepoważnym traktowaniem) byłoby niepoważnym traktowaniem tysięcy sympatyków Resovii.
Dlaczego warto czytelników traktować poważnie?
Klub żałuje, że nie dysponuje halą na 10.000 miejsc. Myślę, że przynajmniej 10 meczów w sezonie zgromadziłoby komplet na takiej hali.
10.000 miejsc x 10 meczów x 15 zł/bilet = 1.500.000zł. To znacząca kwota.
Ja rozumiem, że jesteśmy młodym społeczeństwem, a wyobrażenie o relacjach dziennikarze-znani ludzie kształtujemy na podstawie kitu, jaki wciskają nam "politycy" i dziennikarze o klasie niejakiego Rymanowskiego. Spustoszenie wywołane w naszych głowach przez socjalizm jest rzeczywiście przeogromne i sięga nawet pokolenia, które socjalizmu nie zna. Geny to geny.
Jeśli jednak chcemy, żeby Resovia była marką o światowych standardach, musimy standardy trzymać w każdej dziedzinie. W toaletach powinien być papier toaletowych, a w publicznych wypowiedziach poważne traktowanie czytelników. Warto.
Można poważnie traktować sympatyków Resovii? Można. Nasz wspólny resoviacki przyjaciel Bogdan wykonał kapitalną pracę i dziś jego audycje są dla mnie wzorem właściwego podejścia do problemów, rozmówców i słuchaczy.
Jak widać resoviackich przyjaciół nie tylko krytykuję (bo Andrzeja Kowala zaliczam do swoich resoviackich przyjaciół). Potrafię też im kadzić.  :P
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I średnio mnie obchodzi jakie banialuki wygadują inni. Resovia musi być najlepsza pod każdym względem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2012, 19:43:34 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1358 dnia: Kwietnia 07, 2012, 16:13:21 pm »
W sumie w takim wypadku, niech Resovia napisze z 20 gotowców na (3:0, 3:1, 3:2, 0:3, 1:3, 2:3) rozda dziennikarzom, szybciej i lepiej, nie trzeba ciągnąć siatkarzy żeby usłyszeć to samo. Najlepiej takie oczywiste oczywistosci: Musimy w następny meczu zagrać lepiej, powinnismy usiąsć i przeanalizować naszą grę, musimy zobaczyć gdzie popełnilismy błedy i je wyeliminować, cala druzyna zagrala dzisiaj swietnie, do nastepnego meczu musimy przystapic bardziej skoncentrowani, nie ma slabych druzyn, poziom ligi bardzo sie wyrownal, To swietna druzyna ale damy z siebie wszystko, Musimy ten mecz przeanalizować i wyciągnąć wniosk, rywal postawił nam trudne warunki i musimy wyeliminować błędy, W każdym meczu chciałbym grać jak najlepiej, dzisiaj zagrala cała drużyna cieszę sie że mogłem jej pomóc, Musimy być zmobilizowani i walczyć od początku do końca, Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i dać radość swoim kibicom, W Europie nie ma już słabych drużyn.
A tak targają tych biednych siatkarzy i trenerów na konferencje prasową i co? To samo, Kowal pogratuluje przeciwnikowi i będzie wyciągał wnioski.
Tyle pustosłowia, że może faktycznie lepiej rozdać kartki dziennikarzom i dać sobie spokój.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1359 dnia: Kwietnia 07, 2012, 17:06:03 pm »
Jeśli to byłby problem tylko trenerów i siatkarzy Resovii z takimi wypowiedziami to rozumiałbym oburzenie, ale tak jest w całym siatkarskim środowisku w Polsce i nie tylko. Każdy zawodnik i trener powtarza ciągle te same regułki i nic innego. Dotyczy to także zawodników zagranicznych, także nie mówmy o tym, że to problem tylko Polaków.
Kluby posiadają specjalistów od PR, a i tak każdy recytuje te same teksty z pamięci. Może czas najwyższy, aby zacząć uczyć kontaktu z dziennikarzami i wyrażaniem własnych myśli. Taka naukę powinno się już wprowadzać od wieku juniora, bo jak za małego złapie to później nie będzie problemu.
Oczywiście wszystkie co myśli zawodnik czy trener nie może powiedzieć, bo wiele zabrania kontrakt, który mają podpisany z klubem.