Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555106 razy)

hehe321

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 348
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1590 dnia: Września 06, 2012, 20:48:05 pm »
Gdzie?. Kiedy?.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1591 dnia: Września 06, 2012, 20:48:51 pm »
Gdzie?. Kiedy?.
TylkoSport.TV zaraz po meczu.

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1592 dnia: Września 07, 2012, 11:43:19 am »
A kto wtedy będzie przyjmował? Siła ognia w ataku byłaby imponująca, ale przy mocniejszym przeciwniku nasi środkowi by sobie nie poszaleli delikatnie mówiąc. Chociaż ja lubię ryzyko i byłabym za tym, żeby nasz trener w którymś ze spotkań wypróbował takie rozwiązanie. Czemu nie?

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087

Weronica

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 152

maćko

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 577
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1595 dnia: Września 10, 2012, 16:45:59 pm »
...Co więcej, tylko w siatkówce można sobie kupić miejsce w turnieju finałowym Ligi Mistrzów i - żebym był dobrze zrozumiany - nie jest to aluzja do żadnego konkretnego klubu...

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2012-09-10-lorenzo-bernardi-po-co-wiec-walczyc-o-puchar-polski

Nataliad6

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 105
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1596 dnia: Września 10, 2012, 17:12:46 pm »
...Co więcej, tylko w siatkówce można sobie kupić miejsce w turnieju finałowym Ligi Mistrzów i - żebym był dobrze zrozumiany - nie jest to aluzja do żadnego konkretnego klubu...

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2012-09-10-lorenzo-bernardi-po-co-wiec-walczyc-o-puchar-polski
I to mi się podoba! Konkretnie i na temat! Nie wiem, kto wymyśla te chore zasady ale na pewno nie są one korzystne dla siatkówki. Inna sprawa jest taka, że gdyby nie udział w finale Ligi Mistrzów to chyba nie wiele byłoby klubów chętnych do zorganizowania takiego turnieju...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1597 dnia: Września 10, 2012, 18:24:19 pm »
I to mi się podoba! Konkretnie i na temat! Nie wiem, kto wymyśla te chore zasady ale na pewno nie są one korzystne dla siatkówki. Inna sprawa jest taka, że gdyby nie udział w finale Ligi Mistrzów to chyba nie wiele byłoby klubów chętnych do zorganizowania takiego turnieju...
Konkretnie, na temat i... o kant .... rozbić.
Z jednej strony nie jest korzystne dla siatkówki, by organizator F4 LM brał w niej udział bez sportowego awansu, a z drugiej strony dobrze byłoby, żeby tenże finał w ogóle się odbywał, a frajerów, chcących dopłacać do takiej imprezy pod nieobecność swojego klubu, nie widać.
Czy nam się to podoba, czy nie, siatkówka to nie piłka nożna. W piłce nożnej można sobie pozwolić na wyznaczenie z dużym wyprzedzeniem neutralnego organizatora finału LM i wiadomo, że trybuny będą pełne. Pomijając popularność piłki kopanej, w piłkarskiej LM grały w finale drużyny z takich metropolii jak Londyn, Monachium, Manchester, Mediolan, Barcelona, Manchester, Liverpool. Kto grał w siatkarskiej LM? Kazań niby ma te ponad 1 mln mieszkańców, ale czy Tatarzy są w stanie ordą ruszyć na finał do np. Berlina? Wątpię. Wielotysięczne tłumy z Rzeszowa, Bełchatowa, Jastrzębia, Kędzierzyna, Cuneo czy Trydentu raczej Europie nie grożą, bo i miasta te nie należą do milionowych.
Dużą halę trzeba rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem, podobnie jak stadion. Ilu kibiców np. w Berlinie, Paryżu czy Londynie przyszłoby na finał siatkarskiej LM Resovia - Kazań? Niewielu, a nawet gdyby wielu, tamtejsze telewizje obeszłoby to średnio. Dla miasta to mała promocja za duże pieniądze.
Łatwo jest ustalić w pełni sprawiedliwe, ale nierealne finansowo i organizacyjnie zasady tylko kto za to zapłaci?
Praga przejechała się na organizacji obcego dla siebie finału. Kolejnych chętnych nie widać, choć CEV z pewnością życzyłby sobie takich.
Idei "złotego seta" byłem i jestem przeciwny, ale jest to w gruncie rzeczy pomysł bez większych praktycznych szkód. Pokrzywdzonych tą ideą jest niewielu. Siatkówka ma swoją specyfikę. W przeciwieństwie do piłki kopanej i koszykówki, gdzie nawet w ostatnich 5 minutach meczu można zdruzgotać przeciwnika bramkami/koszami, w siatkówce emocje meczu rewanżowego często kończyły się po I secie. Reszta była odbijanką piłki przez rezerwowych. Nie dziwię się więc, że "złotym setem" próbuje się utrzymać emocje do ostatniej piłki. Do końca jest o co walczyć. Ma to swoje zalety.
Natomiast pomysł pozbawienia zdobywcy krajowego pucharu uczestnictwa w LM jest niezmiernie szkodliwy dla tych rozgrywek.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

mar!usz1000

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 303

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1599 dnia: Września 15, 2012, 21:27:32 pm »
Fajny wywiad o niczym  :) , chociaż...
Czytając między wierszami, zakładam, że prawdziwy "okres przygotowawczy" dopiero się zaczyna i będzie trwał co najmniej do 25 października. Mam nadzieję, że adrenaliną zagramy mecze ze Skrą i Zaksą, ale rewelacji na początku sezonu to bym się nie spodziewał. Warto nabrać odrobiny dystansu do początkowych meczów, bo sytuacja zdrowotna naszych zawodników chyba nie przedstawia się najlepiej. Mam nadzieję, że na LM zdążymy się wykurować i wskoczyć na właściwy poziom.
O ostatnim sezonie może (i powinien) zapomnieć trener, ale nie powinniśmy zapominać my. Dlaczego? Bo warto było przez ponad pół sezonu narzekać, żeby doczekać szczęśliwego finału. Nie żadnego "szczytu formy", ale sportowego zwycięstwa. Przypomnę, że nawet w finale mieliśmy bardzo marny mecz. Z drugiej strony w przegranym finale PCEV zagraliśmy 2 co najmniej przyzwoite mecze i naprawdę "szczegół" dzielił nas od zwycięstwa. Przegraliśmy, bo taki jest sport.
Stajemy do sezonu jako faworyt, ale nie "bronimy mistrzostwa". My je musimy zdobyć!
Skra będzie słabsza niż rok temu i tu się z oceną Andrzeja nie zgadzam, ale zgadzam się, że Skra nie będzie słaba i zwycięstwo będziemy musieli wywalczyć. Przełamaliśmy monopol i w ten sposób mentalnie otworzyliśmy drogę do mistrzostwa i Zaksie, i JW, i Delekcie. Już nie będą "przegrywać w szatni" z kimkolwiek, a to dla nich (dla nas też) ogromny zysk.
Skończyła się "coroczna nuda". Zaczął się prawdziwy sport.
Myślę, że skończyła się też pewna niechęć do kibicowania wszystkim polskim klubom w rozgrywkach europejskich. Łącznie z równą walką o mistrzostwo polski powinno to dać polskiej siatkówce mocnego "kopa w górę". Rosjan, Włochów czy Turków w wysokości kontraktów nie przeskoczymy, ale mimo to w sportowym poziomie możemy stać się lepsi od nich. Nawet bez Grozera, Kurka, Juantoreny, Andersona, Michajłowa, Kazijskiego, Muserskiego i Dantego w barwach polskich klubów.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.