Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555188 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1680 dnia: Listopada 19, 2012, 18:46:45 pm »
Jakoś byłem spokojny, że zmian kadrowych nikt w klubie nie przewiduje.
Dopóki mamy szansę na "ósemkę" po sezonie zasadniczym w +L (a chyba jeszcze mamy, no nie?), pozycja trenera nie jest zagrożona. Nawet z 8 miejsca można zdobyć mistrzostwo Polski.
Poprzedni sezon czegoś powinien nas nauczyć.
Nie wiem tylko czy potrafimy pogodzić walkę o najcenniejszy europejski puchar z walką o mistrzostwo Polski.
Tu analogie do poprzedniego sezonu są dość wątpliwe.
Nie ma się co oszukiwać, w PCEV trafialiśmy rok temu na słabych przeciwników. Nawet w półfinale nie mieliśmy przeciwko sobie mocarza. Dopiero finał wymagał od nas gry na najwyższym europejskim poziomie. Mieliśmy zatem bardzo dużo czasu.
Czy Resovię w obecnym składzie stać na wygranie LM? Moim zdaniem tak.
Czy osiągniemy znaczący wynik w LM? Będzie bardzo trudno.
Nie jesteśmy Skrą. Nie mamy w Rzeszowie hali na 5000 miejsc (to jest bodajże minimum), a Rzeszów nie ma budżetu Łodzi, więc nikt nie przyzna nam F4. Nikt nie da nam "skrzanego" czasu na przygotowanie się do europejskiego sukcesu.
Zagrywkę poprawiliśmy i nawet już w meczu z Cuneo każdy wynik jest możliwy. Może i wyjdziemy z grupy. Przewiduję jednak, że jeszcze przez co najmniej 2 miesiące nie będziemy stabilni, a słabeuszy po rundzie grupowej raczej już nie będzie. Czasu na stabilizację na najwyższym poziomie mamy niewiele. Wątpię czy zdążymy.
Puchar Polski stał się dla mnie mało ważnym trofeum. Myślę jednak, że będzie dla władz klubu ważny dla oceny trenera i zespołu. Podejrzewam, że położymy duży nacisk na te rozgrywki.
Fakt, że "sprawy medyczne" załatwiamy teraz, a nie za tydzień (gdy gramy w Gdańsku) przekonuje mnie, że po 2 wtopach w lidze kładziemy duży nacisk na awans do "czwórki" +L po I rundzie rozgrywek (czyli rozstawienie w PP). Może nie trafiam ze spekulacjami. Może "dorabiam ideologię do faktów". Może... Ale tak mi wychodzi.
Nie czuję presji na sukces w Europie. Niby skład mamy nie gorszy niż 3 lata temu, ale mam wrażenie, że mentalnie większe znaczenie przywiązujemy do "prestiżowej" porażki z AZS Cz. niż do realnej (bo znaczącej dla całych rozgrywek) porażki z Cuneo, większe znaczenie ma mecz w Gdańsku niż we Włoszech. Czyżby ideologia, że "w Gdańsku możemy się skompromitować, a we Włoszech nie"?
Mam nadzieję, że mylę się w swoich spekulacjach, a właściwie obawach. Może to tylko jesień (na dodatek poniedziałek) skłania do smętków?  :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2012, 18:49:25 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1681 dnia: Listopada 19, 2012, 18:59:55 pm »
A ja mam swoją ideologię... Mamy bardzo wyrównany skład i czujemy się bardzo mocni, nawet bez Alka i Pita damy radę!  :D

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1682 dnia: Listopada 19, 2012, 19:12:14 pm »
http://www.sport.pl/sport/1,125343,12883374,Trener_mistrzow_Polski_pewny_posady___Ma_niepodwazalna.html

To mnie pocieszyłeś tym artykułem coś jest na rzeczy (samo jego pojawienie jest jakimś pierwosnkiem, oczywiste jest, że osoba na takim stanowisku jak Góral będzie uspokajał itp. znam już takie chwyty wielkich w futbolu, np. Massimo Moratti przed zwolnieniem trenera zawsze twierdzi, że trener może być spokojny o swoją posadę i takie ble ble, a jak to wygląda w rzeczywistości kibice Mediolańskiego Interu wiedzą najlepiej :), czyli jeszcze 1, 2 porażki i do widzenia Andrzeju  ;D W związku z takim biegiem zdarzeń, podczas meczu z Polibudą, staję się kibice Warszawian w tym dniu :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2012, 19:19:25 pm wysłana przez mediolan8 »
Prezes-Ignaczak

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1683 dnia: Listopada 19, 2012, 19:33:21 pm »
A ja mam swoją ideologię... Mamy bardzo wyrównany skład i czujemy się bardzo mocni, nawet bez Alka i Pita damy radę!  :D
Mamy wyrównany skład, jednak wyjazd do Włoch z dwoma środkowymi wydaje mi się zbyt dużym ryzykiem. I to tylko ze względu na niebezpieczeństwo kontuzji (tfu, tfu, tfu! splunąłem, żeby odgonić uroki). Rozumiem, że Heniu Schoeps może zagrać na każdej pozycji  ;D , nie jestem jednak pewien czy Cuneo jest dobrym przeciwnikiem na tego typu eksperymenty. Mam nadzieję, że obejdzie się bez nadzwyczajnych wydarzeń zdrowotnych.
Fakt, że zagrają Perłowski i Grzyb ze sportowego punktu widzenia mnie nie martwi. Dziś to oni mają najtrudniejszą zagrywkę (wiem,wiem, stałem się dość monotematyczny, ale warto), a obecność na parkiecie Pita niewiele nam w Rzeszowie, przeciwko Cuneo pomogła.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1684 dnia: Listopada 19, 2012, 19:50:25 pm »
Mamy wyrównany skład, jednak wyjazd do Włoch z dwoma środkowymi wydaje mi się zbyt dużym ryzykiem. I to tylko ze względu na niebezpieczeństwo kontuzji (tfu, tfu, tfu! splunąłem, żeby odgonić uroki).
Kosok też pojechał :P

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1685 dnia: Listopada 19, 2012, 20:05:31 pm »
Pojechał, bo musiał zapełnić 12. Bez pełnej meczowej dwunastki zapłacilibyśmy karę ;)
Seize the day or die regretting the time you lost.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1686 dnia: Listopada 20, 2012, 14:47:50 pm »
Przypomniał się Paweł Papke. Bardzo sympatycznie wypowiedział się o Resovii i Rzeszowie:
" A w Rzeszowie, jak odszedłem, to zaczęli lepiej grać, z czego się bardzo cieszę, bo mam ogromny sentyment do Resovii. Takich ludzi kochających siatkówkę, kibiców, działaczy i tej atmosfery nie ma nigdzie indziej w Polsce, co mówię przy całej mojej sympatii do Olsztyna i innych ośrodków siatkarskich. Nie ma nigdzie takiej miłości, jak Resoviaka do swojego klubu. Bardzo się cieszyłem z ich mistrzostwa Polski i z tego, że grają w pucharach, bo temu klubowi z wielką tradycją i tym kibicom to się należy.".
Cały wywiad
http://www.volley24.pl/index.php/2012111920930/Mam-z-Toba-do-pogadania/Pawel-Papke-Przywiazuje-sie-do-miejsc
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1687 dnia: Listopada 20, 2012, 15:20:46 pm »
Bernardi o włosko - polskiej potyczce w LM i szansach Resovii z Cuneo.
http://www.plusliga.pl/news/id/6512
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1688 dnia: Listopada 20, 2012, 17:08:46 pm »
http://www.sport.pl/siatkowka/12,64948,12892617,W_pucharach_blamaze__Siatkarki_to_rozkapryszone_gwiazdki.html 
Pierwsza część głównie o Resovii.
"(...) rewanż Resovi i Cuneo, tam kilka gwiazd jest co prawda no ale też no.." Dzięki Bogu, że mu Drzyzga przerwał, bo chyba Pan Iwańczyk chciał się wykazać wielką znajomością tematu i poddać pod wątpliwość jakość drużyny z Cuneo.

http://plusliga.przegladsportowy.pl/Siatkowka-Asseco-Resovia-Paul-Lotman-o-Asseco-Resovii-w-Lidze-Mistrzow-siatkarzy,artykul,151942,1,899.html
Kilka słów od Paula
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2012, 17:20:06 pm wysłana przez Vegia »

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087