Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555114 razy)

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1820 dnia: Stycznia 31, 2013, 13:44:11 pm »
Skąd ta pewność ??  ;)

Wiem, że niestety nasz zarząd nie jest zainteresowany. A Rafa ma propozycję z Jastrzębia ale do końca sezonu i tak nikt nam tego nie potwierdzi więc nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość ;)

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1821 dnia: Stycznia 31, 2013, 15:29:30 pm »
To już podziękowali Tischerowi??
Wiem, że niestety nasz zarząd nie jest zainteresowany. A Rafa ma propozycję z Jastrzębia ale do końca sezonu i tak nikt nam tego nie potwierdzi więc nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość ;)

To Tischer już na dziś dzień się nie sprawdził w oczach zarządu/trenera?? Rafa w Polsce bez pasiaka? Nie mogłabym się przyzwyczaić ale i tak lepiej niż w Skrze, bo to było moje pierwsze skojarzenie... Ciężkostrawny byłby to transfer.

Pozwolę sobie przypomnieć, że zgodnie z ust. 11 Regulaminu forum rozmowy o transferach w trakcie trwania sezonu są zabronione. Repres1
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2013, 17:29:13 pm wysłana przez repres1 »

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1822 dnia: Stycznia 31, 2013, 17:39:34 pm »
Spoko nie zwalniamy naszych :p Raczej chciałam zwrócić uwagę na to, że ktoś się już wygadał a to nie jest dobre dla zawodników obecnie grających na tej pozycji w wyżej wymienionym klubie. Dlatego myślę, że członkowie naszego zarządu jak i w  innych klubach powinni być ostrożniejsi w tym, co komu mówią  ;)  Wrócimy do tematu po Mistrzostwie :p

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 609
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1823 dnia: Stycznia 31, 2013, 21:56:45 pm »
..." Powinniśmy się cieszyć z tego, że dostaliśmy się do ścisłego finału. Delikatnie mówiąc, gramy kiepsko i powinniśmy być szczęśliwi z każdego zwycięstwa. Przecież na dobrą sprawę mogliśmy przegrać mecz z Delectą i niedzielny finał oglądać w domu w telewizji - zaznaczył czeski rozgrywający. - Jedno zwycięstwo niczego nie zmienia, nie wyciągnie nas do góry. Gdybyśmy przynajmniej za grali bardziej kombinacyjnie i efektowniej dla oka, moglibyśmy się z czegoś cieszyć - zakończył Tichacek."

To z czyjej winy graliśmy "mniej kombinacyjnie" ? Przez Cichego Pita?  ;D

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1824 dnia: Lutego 01, 2013, 16:16:59 pm »
..." Powinniśmy się cieszyć z tego, że dostaliśmy się do ścisłego finału. Delikatnie mówiąc, gramy kiepsko i powinniśmy być szczęśliwi z każdego zwycięstwa. Przecież na dobrą sprawę mogliśmy przegrać mecz z Delectą i niedzielny finał oglądać w domu w telewizji - zaznaczył czeski rozgrywający. - Jedno zwycięstwo niczego nie zmienia, nie wyciągnie nas do góry. Gdybyśmy przynajmniej za grali bardziej kombinacyjnie i efektowniej dla oka, moglibyśmy się z czegoś cieszyć - zakończył Tichacek."

To z czyjej winy graliśmy "mniej kombinacyjnie" ? Przez Cichego Pita?  ;D

Ktoś ustawia taktykę na mecz nie ??

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1825 dnia: Lutego 01, 2013, 16:51:34 pm »
"W finale Pucharu Polski z ZAKS-ą potrafiliście jednak zagrać bardzo dobrze w pierwszym secie.
Lukas Tichacek: Tak, ale trzeba też przyznać, że rywal grał wówczas dużo słabiej. Ten wygrany set wynikał bardziej z kłopotów rywali, niż z naszej dobrej postawy. Później oni się zdecydowanie rozkręcili."

Jeżeli mózg naszej drużyny ma takie podejście do tego co robi, to ja mu po prostu dziękuje. Wygraliśmy pewnie 1 seta ale czy Lucas wie dlaczego? Dlatego, że była doskonała zagrywka. Dlatego, że było przyjęcie. Był też świetny blok i świetna obrona. Czy to, że Fonteles walił w nasz blok oznacza, że Fonteles jest słaby? Mi się wydaje, że to pokazywało moc naszego bloku. Jeżeli Ignaczak broni piłkę atakowaną przez Witczaka, to znaczy, że Witczak atakuje prosto w ręce Igły? Bzdury.
Lucas wbił sobie gwóźdź do trumny tym wywiadem - przynajmniej dla mnie. Mówi o tym, że mamy się cieszyć, że awansowaliśmy do finału  :o :o :o - Przepraszam bardzo, tak mówi Mistrz Polski? Powinien się on czuć mocnym zawodnikiem bez względu na to czy wszystko wygrywa, czy dostaje bęcki od Częstochowy przecież jest Mistrzem czyż nie?
Zawodnik grający na takiej pozycji musi przede wszystkim wytrzymywać presję. Lucas niestety nie wytrzymuje, a widać to dokładnie w tym wywiadzie. Trudno, nikt nie mówił, że będzie kolorowo. Zagumny też nie ma przyjęcia pod nos, ale po ptostu rozumie się odrobinę lepiej ze swoimi atakującymi i to po prostu widać. Fonteles w ciemno idzie do każdej piłki, a u nas momentami jest tak, że przy dobrym przyjęciu Alek bądź Nikola po prostu się ratują. Warto właśnie przez ten pryzmat obejrzeć każdy mecz. Czemu Paul po praktycznie każdym ataku z lewego leżał na parkiecie w Częstochowie? Może dlatego, że czekał na piłkę? Nie mówię - pajp w wykonaniu duetu Tichy - Lotman wygląda wręcz fantastycznie, ale z lewego atak wygląda dość.. przeciętnie. I nie jest to tylko problem na linii Nikola - Tichy, ale także te same problemy występują u Alka i Paula ostatnimi czasy..

Ogólniej mówiąc taki wywiad po prostu dobrej atmosfery w zespole nie zapewni. Kibice kibicami, zawsze coś skomentują, ponarzekają, ale to nie idzie w świat. Wywiad z Lucasem może przeczytać każdy zawodnik wystarczy, że wejdzie na portal sportowy. Przykre to, ale nie sądziłam, że w taki sposób będzie swojej frustracje wyrzucał. Lotman też w 1 sezonie nie miał kolorowo - dokładnie pamiętamy jak to wszystko wyglądało czyli skuteczność w ataku oscylująca w granicach 15-25%. Miał problemy z tym, że kibice narzekali? Nie, w każdym wywiadzie powtarzał, że stać go na więcej i że musi pracować - proste :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2013, 17:05:27 pm wysłana przez paula16 »
Seize the day or die regretting the time you lost.

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1826 dnia: Lutego 01, 2013, 17:21:18 pm »
Ja akurat po części zgadzam się z Lukasem. Jak tak sobie oglądnąłem ten mecz drugi i trzeci raz to zauważyłem, że to ZAKSA zdecydowanie dyktowała warunki. Jeśli oni grali słabiej na zagrywce my to wykorzystywaliśmy bo byliśmy lepsi na siatce i w obronie plus dorzuciliśmy coś swoją zagrywką natomiast wystarczyło, że Ruciak, Fonteles czy Rouzier weszli na zagrywkę i zrobili ,,swoje'' to my nie mieliśmy czym odpowiedzieć. Oczywiście Lukas powiedział to w prostych żołnierskich słowach ale ma dużo racji i widać, że bardzo realistycznie ocenia sytuacje. Podobnie skomentował zarzuty na swoją osobę na temat gry kombinacyjnej:

Cytuj
- Każdy powinien opowiedzieć sobie na to pytanie, nie tylko ja, ale również nasi przyjmujący, czy atakujący. Nie wierzymy we własne możliwości, brakuje pewności siebie. Jak mogę grać kombinacyjne akcje, skoro mam np. jedno dobre przyjęcie na pięć? Gdy ten element naszej gry zostanie ustabilizowany, będzie można zagrać niemal wszystko. Jeśli jednak muszę ganiać po piątym metrze za piłką, jest jasne, że gra stanie się bardzo uproszczona i czytelna dla rywali

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1827 dnia: Lutego 01, 2013, 17:46:26 pm »
Jakoś bliżej mi z komentarzem do Pauli niż do Blejda.
Stare przysłowie mówi, że "Lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać".
Mam nadzieję, że to tłumacz pokićkał coś w tłumaczeniu słów Lukasa, bo pewne sformułowania wydają mi się mało szczęśliwe.
W mojej ocenie nie ma co rozpaczać z powodu przegranego finału. Zagraliśmy w większości elementów dobry mecz. Zaksa ryzykowała zagrywką i to się jej opłaciło. My nie mogliśmy tego zaryzykować, bo w ryzyku potrzebna jest pewna doza prawdopodobieństwa, że się uda. Nam nie miało prawa się udać.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1828 dnia: Lutego 01, 2013, 18:49:05 pm »
Jakoś bliżej mi z komentarzem do Pauli niż do Blejda.

Bo nie lubisz Rumianego :P

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1829 dnia: Lutego 01, 2013, 19:10:32 pm »
Ja akurat po części zgadzam się z Lukasem. Jak tak sobie oglądnąłem ten mecz drugi i trzeci raz to zauważyłem, że to ZAKSA zdecydowanie dyktowała warunki. Jeśli oni grali słabiej na zagrywce my to wykorzystywaliśmy bo byliśmy lepsi na siatce i w obronie plus dorzuciliśmy coś swoją zagrywką natomiast wystarczyło, że Ruciak, Fonteles czy Rouzier weszli na zagrywkę i zrobili ,,swoje'' to my nie mieliśmy czym odpowiedzieć. Oczywiście Lukas powiedział to w prostych żołnierskich słowach ale ma dużo racji i widać, że bardzo realistycznie ocenia sytuacje. Podobnie skomentował zarzuty na swoją osobę na temat gry kombinacyjnej:

Ja osobiście wychodzę z założenia, że każdy czyta sobie i co ważniejsze - interpretuje - słowa Lucasa jak chce.
W pierwszym secie to my dyktowaliśny warunki, a dlaczego? Wystarczy spojrzeć i nie trzeba być siatkarskim ekspertem by zauważyć, że po prostu szanowaliśmy piłkę, co nie znaczy, że nie ryzykowaliśmy. Była zagrywka? Była. Odrzucaliśmy Zaksę od siatki, a w obronie wyciągaliśmy dosłownie wszystko. Czy w ciagu 3 minut jakie dzieliły pierwszy set od drugiego Zaksa zmieniła znacząco swoją grę? Atakowali z większą siłą by Igła ich przypadkiem nie wybronił? Nie. Po prostu włączyli "ciut" mocniejszą zagrywkę i tyle. Ja tu nie widzę dyktowania warunków bo my pomimo tego, że byliśmy w 2 czy 4 secie tym broniącym się to zdecydowanie LEPIEJ radziliśmy sobie w obronie - to Zaksa musiała się męczyć by trafić w blok lub w pomarańczowe.
W ZAKSIE różnicę zobił Fonteles, tak jak w meczu Skry z Arkasem różnicę zrobił Agamez. My nie leżeliśmy na łopatkach - po prostu czasami jeden zawodnik robi różnicę, a my powinniśmy to doskonale wiedzieć bo nam czasami przegrane sety wygrywał Dżordż chociażby zagrywką.

Uważam, że dojście do formy naszego zespołu to tylko kwestia czasu. Wszystko zmierza ku dobremu, ale to w szczególności zawodnicy powinni się starać by było po prostu lepiej. Dlatego też w takich momentach lepiej trzymać język za zębami. Oczywiście fajnie, że Lucas nie owija w bawełne i mówi co myśli, ale to jego sytuacji nie zmieni. Ten wywiad nie sprawi, że kibic inaczej będzie patrzył na przyjmujących i atakujących bo my jako wierni kibice doskonale wiemy czego po danym zawodniku możemy się spodziewać. Wiemy, że Alek w formie jest naszym skarbem. Wiemy też, że Zbychu nie jest zawodnikiem kończącym takie piłki jak Grozer. Wiemy, że Pit potrafi zagrywać lepiej - wiemy i komentujemy to. Podobnie jest z Lucasem, wiemy, że on POTRAFI grać lepiej i on doskonale o tym wie. Ja nie twierdzę by on grał tak, że nasi atakujący będą kończyć wszystko- bo tak się nie da, ale jak Lotman przyjmie na 5 metr to wystaw mu piłkę na 3-2 metr, a nie na 4,5metra :/
Seize the day or die regretting the time you lost.