Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555188 razy)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1830 dnia: Lutego 01, 2013, 19:31:26 pm »
Ja osobiście wychodzę z założenia, że każdy czyta sobie i co ważniejsze - interpretuje - słowa Lucasa jak chce.
W pierwszym secie to my dyktowaliśny warunki, a dlaczego? Wystarczy spojrzeć i nie trzeba być siatkarskim ekspertem by zauważyć, że po prostu szanowaliśmy piłkę, co nie znaczy, że nie ryzykowaliśmy. Była zagrywka? Była. Odrzucaliśmy Zaksę od siatki, a w obronie wyciągaliśmy dosłownie wszystko. Czy w ciagu 3 minut jakie dzieliły pierwszy set od drugiego Zaksa zmieniła znacząco swoją grę?

Zmieniła. Siadło nam przyjęcie, bo zaczęli zagrywać w Alka.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1831 dnia: Lutego 01, 2013, 19:35:39 pm »
Jakoś bliżej mi z komentarzem do Pauli niż do Blejda.
Stare przysłowie mówi, że "Lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać".
Mam nadzieję, że to tłumacz pokićkał coś w tłumaczeniu słów Lukasa, bo pewne sformułowania wydają mi się mało szczęśliwe.
W mojej ocenie nie ma co rozpaczać z powodu przegranego finału. Zagraliśmy w większości elementów dobry mecz. Zaksa ryzykowała zagrywką i to się jej opłaciło. My nie mogliśmy tego zaryzykować, bo w ryzyku potrzebna jest pewna doza prawdopodobieństwa, że się uda. Nam nie miało prawa się udać.

Nikt go raczej nie tłumaczył Lukas po polsku swobodnie gada już ;)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1832 dnia: Lutego 01, 2013, 19:42:47 pm »
Halo ludzie tu ziemia.
Przykro mi pisać, ale ostatnie wypowiedzi Lucasa świadczą, o tym, że Lucasa nie ma już w Resovii (na razie emocjonalnie).
Wszystkim zainteresowanym wypiep.... Tichacka proponuję założyć kolejny wątek o zatrudnieniu kolejnego sypacza. Redwitz już był, ba nawet ankieta była , może być następny. Krytyka krytyką, ale pier........  i szukanie kozła ofiarnego naszej  niemocy na skrzydłach, w osobie li tylko rozgrywającego jest najzwyczajniej w świecie nieuczciwe. Chłopak, uważam miał prawo powiedzieć dość. Stąd takie, a nie inne słowa o meczu z Zaksą. Czy były one uprawnione? Każdy z nas ma prawo oceniać mecz tak, jak widzi. Mecz z Zaksą Lucas tak odebrał. Szkoda, że nie dostrzegł naszej dobrej gry obronnej, którą sam tworzył, wspaniałych bloków, świetnej gry środkiem, której był kreatorem. To są jednak jego oczy i umysł. Tak widział i tak skomentował. Choć czasami lepiej ugryźć się w język. Lucas tego nie zrobił.

PS.1. niesamowicie entelygentna jest ta ksywka dla Tichego "Rumiany pączuszek", czy jakoś tak. Lucas został przez nas kibiców do ce nio ny.
PS.2 Z którym numerem na pasiaku w przyszłym sezonie będzie do twarzy Rafie? Może z numerem 5

A teraz huzia na Tichacka, za to, że nam zburzył atmosferę w drużynie i de facto przegrał nam tym medal MP.


paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1833 dnia: Lutego 01, 2013, 19:48:47 pm »
Zmieniła. Siadło nam przyjęcie, bo zaczęli zagrywać w Alka.

Ja zapytałam czy Zaksa ZNACZĄCO zmieniła swoją grę - odpowiedź brzmi nie. Zaczęli zagrywać w Alka, ale to nie sprawiło, że zaczęli lepiej grać w obronie czy bloku - tutaj nawet Drzyzga był pełen podziwu, że Alek omija potrójny blok i melduje się w boisku. Podobnie z grą na siatce. My bez zagrywki, a ZAKSA z zagrywką i co było widać różnicę? My atakowaliśmy na stabilnym bloku, a jakoś Gacek piłek w obronie nie wyciągał, u na wręcz przeciwnie - Rucy na lotnym bloku, a Igła czy Lotman piłkę wyciągają.

Ja po prostu nie godze się, z stwierdzeniem, że ZAKSA dyktowała warunki. Różnicę zrobił jeden zawodnik który kończył wszystko- tzw lider zespolu. My go nie mieliśmy i póki co nie mamy- nie mamy WYKREOWANEGO bo gdzieś z pewnością jest w naszym zespole taki zawodnik, który mógłby tę funkcje pełnić i to z powodzeniem :)
Seize the day or die regretting the time you lost.

s.b.slav

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 108
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1834 dnia: Lutego 01, 2013, 20:25:25 pm »
Przegraliśmy bo Pit wyrzucił piłkę w aut, a Kosok powtórzył jego zagranie. Teraz o przegraną obwiniany jest Lucas, ale to nie on zepsuł te dwie piłki. Pewnie, że nie rozgrywał wcześniej jak De Cecco, ale błędów nie popełniał.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1835 dnia: Lutego 01, 2013, 21:57:59 pm »
Przegraliśmy bo Pit wyrzucił piłkę w aut, a Kosok powtórzył jego zagranie. Teraz o przegraną obwiniany jest Lucas, ale to nie on zepsuł te dwie piłki. Pewnie, że nie rozgrywał wcześniej jak De Cecco, ale błędów nie popełniał.

Nie można tak pisać. Równie dobrze można to rozebrać na czynniki pierwsze mówiąc, że Kola źle przyjął piłkę, a Tichacek z tej złej piłki wystawił mu piłkę w ten sposób, że ten atakował łokciem. Przegraliśmy drużyną, a nie indywidualnie. Ja nie zwalam winy na Tichacka za tą porażkę - nie ma takiej opcji. Po prostu nei podołaliśmy dobrze dysponowanej ZAKSIE - nic więcej. Powtarzam i będę powtarzać jak mantrę, że Fonteles zrobił różnicę. To się zdarza i trzeba to przyjąć na klatę. U nas też będą takie spotkania gdzie Alek będzie robił różnicę czy Jochen. Gra 'na styku', ale indywidualne zagrania zawodnika - atak z trudnej piłki, blok czy też zagrywka - to decydujące elementy które mają ogromne znaczenie. Wyjmijmy z Delecty Antigę - drużyny nie ma. Taka jest prawda. To jest ten lider, mentalny ale także lider na boisku który kończy najważniejsze piłki, my mieliśmy to samo w ubiegłym sezonie gdzie czasami w ciężkich bojach Grozer wbijał 6 bieg ii wygrywaliśmy.
Seize the day or die regretting the time you lost.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1836 dnia: Lutego 01, 2013, 22:45:46 pm »
Po ostatnich wypowiedziach Lucasa zrozumiałem dlaczego mecz z Maceratą na Podpromiu, Andrzej zaczął z Czechem na rozegraniu............

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1837 dnia: Lutego 02, 2013, 09:38:44 am »
Mecze między wyrównanymi drużynami często rozstrzygają końcówki i niuanse, czasem szczęście.
SKRA za swych dobrych czasów mecze rozstrzygała po drugiej przerwie i odskakiwała na kilka punktów.
Toczyć wyrównaną grę do samego końca seta, to zawsze ryzyko popełnienia błędu i jeżeli może być to set rozstrzygający(jak ten czwarty z ZAKSĄ), można być w niebie lub przegrać w jednej, dwóch akcjach.
Niestety, my ostatnio toczyliśmy wyrównane boje lub bardzo szybko traciliśmy wypracowaną przewagę. tak było też z Lube u siebie w pierwszych dwóch setach.

Nataliad6

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 105
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1838 dnia: Lutego 02, 2013, 16:41:08 pm »
http://sport.tvp.pl/siatkowka/wideo/bartman-w-jury-finalu-miss-polonia-ja-juz-znalazlem-swoj-ideal/9965983
Zbigniew Bartman będzie jurorem finału Miss Polonia. :o O ile zawsze broniłam Zibiego w takich sytuacjach, tak teraz nie znajduję słów usprawiedliwienia.... no cóż, dobrze, że przy okazji promuje siatkówkę.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2013, 16:48:14 pm wysłana przez Nataliad6 »

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1839 dnia: Lutego 02, 2013, 16:44:22 pm »
Jestem ciekawa czy Zbyszek jest jedynym siatkarzem który otrzymuje takie propozycje czy jest jedynym które je przyjmuje.. Na miejscu Zbyszka czas jaki spędzi na tych wyborach poświęciłabym na ćwiczenie zagrywki bo ona w jego wykonaniu jest wręcz żenująca. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie zagrywka jest wizytówką atakującego, ale w przypadku Zbyszka tą wizytówką są występy przed kamerami :)
Seize the day or die regretting the time you lost.