Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555115 razy)

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1870 dnia: Lutego 03, 2013, 14:52:52 pm »
Jedyny problem jaki jest z Zibim w tym sezonie to taki,że on się jak dotąd nie broni sportowo. Reszta mi nie przeszkadza. Ma kontrakty ze sponsorami, reklamodawcami - niech je wypełnia. Zapraszają go do telewizji - niech idzie. Zresztą ten problem sportwy to nie tylko z Zibim jest. Ciekawe będą te nasze ćwierćfinały, oj ciekawe.

kapello

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 229
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1871 dnia: Lutego 03, 2013, 16:58:05 pm »
Tak czytam ten wątek i czytam i nadziwić się nie mogę. Po pierwsze ludziom którzy na dyskusjach tutaj na forum już zęby zjedli. No i po jaką cholerę wogóle się tutaj odzywać? Tak jak wszyscy kiedyś próbowali Linkę uspokajać!

Po drugie cała reszto Kibiców małych i dużych, nowy i starych, mieszkający na podkarpaciu, mazowszu czy cholera wie gdzie indziej. A co was to boli co nasza "gwiazda" robi poza halą? Jego sprawa. Co do jego korelacji spędzania jego wolnego czasu z formą sportową to przecież nie ma w tym żadnego związku.

Przecież jak będzie grał do dupy, tak jak w Piątek, to nasze władze w życiu nie podpiszą z nim kontraktu. Żaden topowy klub w Polsce też tego nie zrobi, a co za tym idzie Włosi i Rosjanie także nie będą zainteresowani. Zostanie Turcja i Korea. Zastanówcie się przez chwilę w ten sposób, a nie rozliczajcie człowieka z czegokolwiek poza jego grą bo to po prostu niegrzecznie.

Co więcej jakby rzeczony Pan ośmielił się stwierdzić, że oprócz SSPSu który przygotowuje się do zawodów w dni powszednie, świąteczne w czasie wolnym, po pracy itd.  to cała reszta kibiców powinna się przygotować do lepszego kibicowania bo są jak chorągiewka na wietrze. Jak jest dobrze to jest hałas, jak jest źle to tylko SSPS kibicuje a cała reszta gwiżdże albo siedzi sztywno na krzesełkach. 
 

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1872 dnia: Lutego 03, 2013, 17:18:56 pm »
Przestańcie insynuować.
Rayan, oczywiście, że wszyscy wiedzieli, że na Podpromiu jest wystawa psów. Z uwagi na tę wystawę od kilku dni trenowali na małej hali. Takie imprezy są zamawiane długo przed, a grafik wynajęcia hali jest znany publicznie.
Jasne, że Zibi miał zgodę trenera.
Po co te insynuacje?
Dobiliście mnie przykładem reprezentacji Polski w piłce kopanej 2002r. i , powiem szczerze, głupawym odwołaniem się do udziału w akcji reklamowej.
"Przez udział w akcji reklamowej źle przygotowali się do mistrzostw.". Przeczytajcie to zdanie, a później powtórzcie swoje wpisy.
Czy ktokolwiek z Was zajmował się kiedyś sportem wyczynowym, że takie bałaki pleciecie?
Po co te insynuacje? Przyjdzcie na trening i zobaczcie jak pracuje Bartman i jego koledzy i wtedy się wypowiedzcie.
Insynuacje godne starych, zawistnych ciot-plotkar.
Po co wprowadzacie ten smród? Znaleźliście receptę na genialną grę Resovii w postaci zamknięcia Bartmana w klasztorze karmelitów bosych? Gratuluję kunsztu trenerskiego i wiedzy o wyczynowym sporcie. Tylko, że "kunszt" dość niskich lotów, a wiedza mocno nieświeża.
Z własnymi frustracjami musicie poradzić sobie sami. Bezmyślna jazda po Bartmanie ich nie uleczy.
A udział w takich imprezach jest promocją polskiej siatkówki choćby ze względu na prostą zasadę "Opłaca się grać w Polsce nie tylko ze względu na wysokość kontraktu, ale i ze względu na potencjalne kontrakty reklamowe, o które np. w Rosji jest trudno".


O jakim smrodzie piszesz? Tym, że nie jesteśmy zachwyceni jak Zibi gra, że w promuje, ale tylko i wyłącznie siebie. Jak słyszę argument, o tym, że w takich występach telewizyjnych Bartman promuje polską siatkówkę, to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Zatem, panowie prezesi klubów trzeba zapisać w kontraktach zawodników, aby w czasie wolnym od treningów, nie robili nic tylko siedzieli w telewizji, w gazetach. A sponsorzy wtedy będą walić drzwiami i oknami. A polskie kluby staną się najbogatsze.
Piszesz, że Bartman miał zgodę trenera. A ja mam wrażenie , że takiej zgody nie było, ponieważ trener dowiedział się o "występie" Bartmana dużo, dużo później. Uznał bowiem ,że będzie miał dzień wolny, więc o co kaman?
 Poprawcie mnie, ale w sezonie reprezentacyjnym , Bartmana nie było w telewizji, albo w śladowych ilościach. Dopiero po sukcesie w LŚ zaczął udzielać wywiadów. I to była wtedy promocja siatkówki.

 Osiągnięty  sukces ma znaczący wpływ na popularyzację tego,w czym ten sukces osiągnięty został  .
Nie miałem wtedy żadnego ale , co do medialności Zbyszka.



repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1873 dnia: Lutego 03, 2013, 18:31:54 pm »
Piszę o smrodzie doszukiwania się afery tam, gdzie jej nie ma.
Wy posuwacie się do afery w stylu "piłkarze grają kiepsko, ale w żelowaniu włosów to są mistrzami". Bez rymu, ale za to i bez sensu.
Wszyscy wielcy sportowcy godzą trening z obowiązkami marketingowo-reklamowymi i nie widzę powodów, żeby Bartmanowi to wypominać tylko z tego powodu, że gra jak gra.
Nie ma związku przyczynowo - skutkowego pomiędzy słabą grą Bartmana a jego obowiązkami reklamowymi.
Ponieważ Barman gra słabiej, powinniśmy mu zaglądać w każdy fragmencik życia i wszystkim na niego najeżdżać? Pod kołdrę też mu zaglądniemy, bo może zbyt duża ilość seksu szkodzi formie?
Daj spokój i nie brnij.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Popularyzacja siatkówki nie polega na tym, że Resovia wygrywa w Polsce. Taka popularyzacja nikogo nie interesuje poza kibicami Resovii.
Popularyzacja polega m.in. na tym, że ludzie, którzy nigdy siatkówką się nie interesowali, zaczynają się nią interesować choćby z tego powodu, że "jakiś siatkarz znalazł się w jury MP". Za tym idzie kolejny "stopień wtajemniczenia".
W piłce kopanej i koszykówce od dziesięcioleci nie osiągnęliśmy nic, ale trudno te sporty nazwać "niepopularnymi". Widzisz zatem, że to nie wynik robi popularność.
W podnoszeniu cieżarów zdobyliśmy olimpijskie złoto. I co z tego? Pamiętacie jeszcze nazwisko naszego mistrza?
Nazwisko kulomiota Majewskiego pamiętamy, bo to też showman. I dobrze!
Byle kopaczowi nożnemu nie płaci się 3 razy więcej niż najlepszemu siatkarzowi nie z powodu sukcesów sportowych tylko z tego powodu, że płaci telewizja. I to jest prawda o popularyzacji, a nie zdobycie mistrzostwa Polski przez Resovię.
A sukces to Zbyszek już osiągnął. Przecież nie zapraszają go z tego powodu, że jest podporą Resovii.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2013, 19:11:34 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1874 dnia: Lutego 03, 2013, 19:17:31 pm »
Jeżeli sukcesy w danej dyscyplinie nie przekładają się na zainteresowanie telewizją to nie mam pytań. Skokami TVP zainteresowała się jak Małysz zajmował miejsca w czwartej dziesiątce, czy jak zaczął wygrywać. Chodzi mi o cotygodniowe transmisje. Inny przykład biegi narciarskie. Transmisje mamy od zalania telewizji, czy od sukcesów Justyny Kowalczyk. Zapewne te transmisje są celebryckim dziełem w/w.............
 Czy teraz mamy transmisje z meczów tenisa stołowego z MŚ, czy ME? Nie spotkałem się. Ale pamiętam czasy nieodżałowanego Andrzeja Grubby i Leszka Kucharskiego, w których tych transmisji było bez liku.
Majewski shoman? O cholewka. Jemu bliżej do Bartka Kurka, aniżeli Zbyszka Bartmana w dziedzinie "celebryzacji".

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1875 dnia: Lutego 03, 2013, 20:00:40 pm »
Pewnie, że się przekładają. Tylko, że w różnym stopniu. Raz do roku to i nienabita strzelba wystrzeli.
Raz do roku można pojechać na PŚ do Zakopanego. Dziś nie mamy celebryty, to i zainteresowanie spada. Państwowa tv może sobie pozwolić na dokładanie do interesu. Prywatne raczej unikały tego "zainteresowania" nawet w czasach prosperity(?).
Małysz i Kowalczyk wykorzystują swoje 5 minut i trzepią forsę na reklamach. Co się dziwić Bartmanowi? Wygrał LŚ i zdobył kilka medali na ważnych imprezach, więc o co te pretensje? O to, że Kowalczyk przegrała ostatni PŚ, więc z tv powinny zniknąć jej reklamy?
Problem polega na tym, żeby obiekty sportowe były pełne kibiców raz na tydzień.
To osiąga żużel, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna (bo hale są małe) i w niektórych miastach piłka kopana. Skoki i biegi to atrakcja chwilowa. Przyszła i przeminie.
------------------------------------------------------------------------------------------------
A na zakończenie wszelkich dylematów cytat Kasi Grzyb:
Mecz w Warszawie był bardzo późno rozegrany, więc Wojtek wrócił do domu dopiero ok 5 nad ranem. Nasi siatkarze mieli wolny weekend, więc wreszcie był czas na sen, rodzinny odpoczynek i nadrobienie zaległości towarzyskich. 
I po co było mieszać?
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2013, 20:24:19 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1876 dnia: Lutego 03, 2013, 21:49:00 pm »
Pewnie, że się przekładają. Tylko, że w różnym stopniu. Raz do roku to i nienabita strzelba wystrzeli.
Raz do roku można pojechać na PŚ do Zakopanego. Dziś nie mamy celebryty, to i zainteresowanie spada. Państwowa tv może sobie pozwolić na dokładanie do interesu. Prywatne raczej unikały tego "zainteresowania" nawet w czasach prosperity(?).
Małysz i Kowalczyk wykorzystują swoje 5 minut i trzepią forsę na reklamach. Co się dziwić Bartmanowi? Wygrał LŚ i zdobył kilka medali na ważnych imprezach, więc o co te pretensje? O to, że Kowalczyk przegrała ostatni PŚ, więc z tv powinny zniknąć jej reklamy?
Problem polega na tym, żeby obiekty sportowe były pełne kibiców raz na tydzień.
To osiąga żużel, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna (bo hale są małe) i w niektórych miastach piłka kopana. Skoki i biegi to atrakcja chwilowa. Przyszła i przeminie.
------------------------------------------------------------------------------------------------
A na zakończenie wszelkich dylematów cytat Kasi Grzyb:
Mecz w Warszawie był bardzo późno rozegrany, więc Wojtek wrócił do domu dopiero ok 5 nad ranem. Nasi siatkarze mieli wolny weekend, więc wreszcie był czas na sen, rodzinny odpoczynek i nadrobienie zaległości towarzyskich. 
I po co było mieszać?

A czy ja powiedziałem, że nie mieli wolnego?  Nigdzie nie powiedziałem. Bardzo proszę samemu nie mieszać, abo inaczej: bardzo proszę nie manipulować moją wypowiedzią. Zadałem tylko pytanie: czy Bartman uzyskał zgodę trenera, albo inaczej, czy decyzję o "wystartowaniu" w jury podjął po utworzeniu grafiku przez trenera, czy też nie. Po co było innym zarzucać robienie smrodu. Osądzanie zawsze trzeba zaczynać od siebie.........
Nie Repres, Ty nie mieszaj. Rozmawiamy o wpływie sukcesu na popularyzację  tego, w czym ten sukces osiągnięty został. Nie rozmawiamy zapełnianiu hal, widowni. Jeżeli uważasz, że występy Bartmana w showbiznesie popularyzują siatkówkę do tego stopnia, że zapełniają hale to gratuluję.

Czyli uważasz, że publiczna tv szasta na lewo i prawo pieniędzmi i dokłada do interesu tzn. do skoków i biegów. Poważna sprawa. Z twojego argumentu można wyciągnąć dość nieciekawe wioski dla decydentów TVP, takie jak : nieumiejętne gospodarowanie środkami publicznymi, brak znajomości rynku medialnego. Myślę jednak, że nie o to Tobie chodziło. Wyszło jednak ździebko inaczej.
Myślę, że w TVP umieją liczyć, nie tylko na abonament. Były sukcesy, więc weszli w biznes. A reklamodawcy walili drzwiami i oknami. Oglądalność nie brała się z medialnych popisów Adama, czy Justyny. Brała się z ich sportowych sukcesów. Właśnie to był sukces i Małysza i Kowalczyk i TVP, że z niszowych dyscyplin (co do oglądalności), zrobili wiodącymi.

Co do reklam. Dlaczego Zbysia celebryty nie ma w nich? Reklamodawcy są głupi, a może ślepi. Nie, oni potrzebują twarzy , którzy są bardzo dobrzy,  w tym w co robią. Reklamodawcy nie potrzebują twarzy sportowca, który usiłuje pokazać, że jest dobry, ale jako celebryta. Nie zaś jako sportowiec/ Rynek reklam nie potrzebuje siatkarza, który mówi, że to z czego żyje, czyli siatkówka go nudzi. Jaki skutek odniosłaby reklama z taką "twarzą". Najzwyczajniej w świecie byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto.
Przykład Bartka Kurka pasuje jak ulał. Producent "monte" docenił jego wartość, ale przez to że jest świetny w tym co robi, czyli w grze w siatkówkę.   Ot taka jest różnica między tymi dwoma siatkarzami.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2013, 22:15:14 pm wysłana przez rayan11 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1877 dnia: Lutego 03, 2013, 22:41:40 pm »
A czy ja powiedziałem, że nie mieli wolnego?  Nigdzie nie powiedziałem. Bardzo proszę samemu nie mieszać, abo inaczej: bardzo proszę nie manipulować moją wypowiedzią. Zadałem tylko pytanie: czy Bartman uzyskał zgodę trenera, albo inaczej, czy decyzję o "wystartowaniu" w jury podjął po utworzeniu grafiku przez trenera, czy też nie.
Klasykiem w formułowaniu tego typu insynuujących pytań był ś.p. Andrzej Lepper.
Dla równowagi politycznej przytoczę pytanie Palikota: "Czy to prawda, że ś.p. prezydent Lech Kaczyński był alkoholikiem?".
Równie "niewinnym" pytaniem jak Twoje byłoby pytanie "Czy aby Z.B. nie jest oszustem?". Niby tylko pytanie...
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2013, 22:45:08 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1878 dnia: Lutego 03, 2013, 23:07:04 pm »
Dobrym przykładem potwierdzającym słowa Rayana odnośnie reklam jest reprezentacja Serbi. W 2011 roku na antenie serbskiej telewizji pokazała się reklama z siatkarzami i siatkarkami w roli głównej. Bardzo sympatyczna, ale jak myślicie, dlaczego właśnie końcem 2011 roku? Dlatego, że Sanja Malagurski jest śliczna? Dlatego, że Ivan jest bardzo kontaktowym człowiekiem i lubi kamerę? Nie. Bo przecież w 2010 roku Sanja też była piękna. Ivan przez rok nie mógł jakoś specjalnie zmienić swojego podejścia do kamer. Po prostu zmieniła się jedna rzecz - ale jakże ważna w tym momencie. Zarówno żeńska jak i męska reprezentacja wywalczyła tytuł Mistrza Europy. Szef (bodajże telefonii komórkowej, reki sobie uciąć nie dam) stwierdził,  że to będzie świetna reklama jego firmy. Nie dlatego, że Aleksandar Atanasijević ma fajne loczki czy Krsmanović ma zadbane paznokcie tylko dlatego, że są Mistrzami. To oni - świeżo upieczeni triumfatorzy najważniejszej imprezy w Europie będą reklamować JEGO firmę. To jest najlepszy chwyt marketingowy, to jest prestiż.

W świecie sportu to sukces buduje renomę, nie odwrotnie. W sporce trzeba być po prostu najlepszym i trzeba zachować jednak prywatę. Ciężka praca iii ciężka praca. Małysz i Kowalczyk wykorzystują swoje 5 minut? 5 minut to mógł wykorzystać Janowicz który po pokonaniu Murraya stał się polską gwiazdą męskiego tenisa. Dlaczego on mógł wykorzystać swoje 5 minut? Bo był na fali, a teraz słuch o nim zaginął. Dlaczego? Bo cieniuje i gra.. średnio? Kowalczyk z roku na rok jest jedną z lepszych zawodniczek. To nie nazywa się 5 minut. Po prostu od kilku lat jest dobra w tym co robi i propozycje sypią się jej z nieba. Dziwne? Nie, bo są wyniki, a medialna i urocza specjalnie nie jest. Nie zapominajmy, że to jest tylko sport - albo aż sport. Tutaj panuje zasada ' Im mniej Cię w mediach tym więcej na boisku' .

Żeby nie było - w tym komentarzu już nie biję do Zbyszka. Po prostu tłumacze jak ta zabawa wygląda, nic więcej.


Seize the day or die regretting the time you lost.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #1879 dnia: Lutego 03, 2013, 23:10:54 pm »
Ciężka praca Bartmana dała mu i jego kolegom zwycięstwo w LŚ i parę innych medali, więc dobrze byłoby odstosunkować się od niego w tym względzie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Bartman
Zapomnieli?
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2013, 23:14:27 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.