Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555188 razy)

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 609
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2010 dnia: Marca 14, 2013, 16:04:36 pm »
"Patryk Strzeżek. - Jestem raczej spokojny o utrzymanie w lidze, jednak musimy to pokazać na boisku - mówi zawodnik, który w ostatnim meczu zdobył dla VCB aż 47 punktów"
I my parę lat temu pozbyliśmy się tego chłopaka bo był za słaby  :-\ my musimy mieć "gwiazdy"

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2011 dnia: Marca 14, 2013, 16:13:16 pm »
"Patryk Strzeżek. - Jestem raczej spokojny o utrzymanie w lidze, jednak musimy to pokazać na boisku - mówi zawodnik, który w ostatnim meczu zdobył dla VCB aż 47 punktów"
I my parę lat temu pozbyliśmy się tego chłopaka bo był za słaby  :-\ my musimy mieć "gwiazdy"

Być może, 4 lata temu, kiedy od nas odchodził był za słaby, ale to nie oznacza, że nie może wrócić.
Tak długi okres czasu dla młodego zawodnika czasem może bardzo dużo zmienić. Dostał szansę gry i ją wykorzystał. Pochodzi z klubu MOS Wola Warszawa, której wychowankiem jest między innymi Fabian Drzyzga, więc w przyszłości możemy mieć z niego pożytek, jak inne kluby z wychowanków tego klubu. A on ma dopiero 24 lata.
Z drugiej strony nie ma co porównywać ligi belgijskiej z polską, bo różnica jest spora.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2012 dnia: Marca 14, 2013, 17:05:03 pm »
"Patryk Strzeżek. - Jestem raczej spokojny o utrzymanie w lidze, jednak musimy to pokazać na boisku - mówi zawodnik, który w ostatnim meczu zdobył dla VCB aż 47 punktów"
I my parę lat temu pozbyliśmy się tego chłopaka bo był za słaby  :-\ my musimy mieć "gwiazdy"
Mam dużą cierpliwość do różnego rodzaju talentów, a moja fascynacja ligą belgijską nie zna granic. Jeśli jednak ktoś żałuje, że Resovia nie ma takiego atakującego, jak Patryk Strzeżek, to mam z takim kimś inne zapatrywania nie tylko na rolę Resovii w Europie, ale i na rolę Resovii w +L. Nawet gdyby Patryk Strzeżek zdobył w tym meczu 147 punktów, nie zmieniłby zdania ani co do ligi belgijskiej, ani co do przydatności tego zawodnika dla Resovii. Nie ten rozmiar kapelusza.
Na dodatek ten niesamowity wyczyn miał miejsce w meczu z drużyną, która w rundzie zasadniczej ligi belgijskiej zdobyła aż 2 punkty, w ciągu 18 meczów wygrała aż 7 setów, a przeciętnie w rozegranym secie zdobywała 18 punktów. Takiego przeciwnika można określić jako "błąd statystyczny", który komuś musi się przytrafić.
Toms, na Zeusa, choć odrobinę realizmu... Aż tak źle życzysz Resovii?
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2013, 17:27:56 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2013 dnia: Marca 14, 2013, 18:24:05 pm »
"Patryk Strzeżek. - Jestem raczej spokojny o utrzymanie w lidze, jednak musimy to pokazać na boisku - mówi zawodnik, który w ostatnim meczu zdobył dla VCB aż 47 punktów"
I my parę lat temu pozbyliśmy się tego chłopaka bo był za słaby  :-\ my musimy mieć "gwiazdy"

Wybacz ale rozśmieszyłeś mnie :D Gdyby zdobył nawet połowę tych punktów w lidze włoskiej bądź rosyjskiej to bym sie zgodziła ;)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2014 dnia: Marca 14, 2013, 20:24:49 pm »
Toms no proszę Cię, zastanów się co piszesz. Nie takich zawodników się pozbywaliśmy, Józek, Kwasnićka, Mitrowić, Hernandez, ilić, Papke, Oivanen, Gierek, Wika, Wujek, Rafa, czy umieścił byś Patryka wśród tych zawodników?, o czym Ty piszesz, czy oni też byli za słabi? ::)

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 609
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2015 dnia: Marca 14, 2013, 20:54:46 pm »
To nawet pożartować nie można ?  ;) fajnie że chłopak nie rzucił całkiem siatkówki i nie przepadł w odmętach drugich lig jak większość naszych zdobywców "młodej ligi"  :-\ Nie zrozumiem nigdy dlaczego nie chciano (w zarządzie) żeby ci chłopcy grali ten sezon w pierwszej lidze  :'(
A jutro grają ich następcy na WOSIRze ...

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 609
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2016 dnia: Marca 15, 2013, 08:48:42 am »
Obawiam się, że poziom dolnej połówki ligi belgijskiej jest niższy niż poziom naszej II ligi (nie wiadomo dlaczego nazywanej "I ligą"), a więc nie jest może z naszymi chłopakami aż tak źle.
Dryja de facto ławka w Politechnice zdobył 34pkt w 34 setach ( i tak dużo w porównaniu z naszym kadrowym Buszkiem który dostał szansę gry w aż 13 setach) w tym 8 blokiem, Głodzik 5 miejsce w I (II lidze), Kowalski i Długosz 10 miejsce w I (II lidze), Peszko 9 miejsce w I (II lidze) Nożewski 7 miejsce w I (II lidze) a reszta gdzieś głęboka ławka Wisłoka Strzyżów ...
Szkoda było kilkuset tysięcy żeby chłopcy grali razem w tej drugiej połowie I (II ligi)... Gdzie ten słynny system szkolenia bez ogniwa pośredniego między juniorami a kadrą ? Dla kogo my szkolimy tych juniorów skoro ani jeden nie trafi do pierwszego składu nigdy?

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2017 dnia: Marca 15, 2013, 09:02:53 am »
Tylko z tego co pamiętam (choć mogę się mylić  ;) ) Takie zabiegi próbowała robić Spała.. w efekcie trafili ponownie do młodej ligi..
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2018 dnia: Marca 15, 2013, 10:01:57 am »
Gdzie ten słynny system szkolenia bez ogniwa pośredniego między juniorami a kadrą ? Dla kogo my szkolimy tych juniorów skoro ani jeden nie trafi do pierwszego składu nigdy?
Statystycznie wygląda to tak, że na 40 szkolonych juniorów tylko jeden zaistnieje w większej siatkówce. Podobnie jest w innych sportach zespołowych. Takie jest odwieczne prawo przyrody.
Gdyby przyjrzeć się reprezentacji Polski, to przez ostatnie lata do drużyny dostał się... jeden Kubiak. Inni (np. Drzyzga, Wiśniewski, Zatorski) dostają szansę incydentalnie. Może kiedyś...?
Owszem, pojawiają się raz na jakiś czas zawodnicy tacy jak Kurek, ale już jego rówieśnik Jarosz niespecjalnie się w tej reprezentacji eksponuje.
Z kilkunastu Boćków, Krzyśków, Mików i Muzajów tylko 1-2 coś osiągnie. I nie ma w tym nic niezwykłego. Tak jest niemal we wszystkich reprezentacjach, no może z wyjątkiem Brazylii i Rosji. Chociaż nie! Tylko Brazylii, bo to wybitnie utalentowana do gier zespołowych nacja.  Podobne problemy jak my mają Serbowie, Włosi, a nawet Kubańczycy i Amerykanie.
Jeśli chcemy mieć duży dopływ młodzieży, musimy nasz system naboru i pracy opierać nie o kluby, ale o szkoły, zaczynjąc od szkół podstawowych. Szkół mistrzostwa sportowego powinno być przynajmniej 6 - 8 (o ile nie więcej), a to wmaga państwowych pieniędzy.
Zawodowe kluby nie są od "szkolenia zdolnych juniorów". Zawodowe kluby są od grania i wygrywania. My z przymusu tworzymy jakieś prowizorki, czyli Młode Ligi.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2013, 10:15:57 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2019 dnia: Marca 15, 2013, 10:47:16 am »
W siatkowce jest nieco inny system niż w piłce nożnej. W tej drugiej opłaca się tworzyć akademie z wybitnymi graczami, z prostego powodu, tacy gracze bardzo często zwracają koszty ich wychowania. W siatkówce nikogo nie sprzedajesz, gdyby tak było Skra miałaby niezły zastrzyk finansowy za Bartka Kurka.