Autor Wątek: wypowiedzi i wywiady siatkarzy  (Przeczytany 555188 razy)

dominisssss3

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 109
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2240 dnia: Kwietnia 17, 2013, 10:40:42 am »
Marzeniem byłoby żebyśmy na każdej pozycji dysponowali taką rotacją jaką mieliśmy do dyspozycji na ataku w przyszłym sezonie. Adam Góral dobrze kombinuje :>

Rantepsz

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2241 dnia: Kwietnia 17, 2013, 11:37:44 am »
Marzeniem byłoby żebyśmy na każdej pozycji dysponowali taką rotacją jaką mieliśmy do dyspozycji na ataku w przyszłym sezonie. Adam Góral dobrze kombinuje :>

Tylko problemem może być znaleźienie klasowego gracza chętnego na potencjalne zasilenie kwadratu...

dominisssss3

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 109
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2242 dnia: Kwietnia 17, 2013, 11:55:31 am »
Tylko problemem może być znaleźienie klasowego gracza chętnego na potencjalne zasilenie kwadratu...

O tym samym myślałam, ale w sumie taki zawodnik przychodząc do nas nie wiedziałby czy ma miejsce w podstawowym składzie czy nie, musiałby o nie walczyć, a taka walka potrafi być motywująca. Chociaż niestety czasmi może skończyć się tak jak w przypadku Nikoli... Warunkiem jest jednak duży budżet i wysokie zarobki dla obu "potencjalnych" zmienników na danej pozycji.

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2243 dnia: Kwietnia 17, 2013, 12:02:57 pm »
Pomysł ze sprowadzeniem Koli był chybiony. Nam był potrzebny zmiennik dla Lotmana.
Kola mógłby rotować najwyżej z Alkiem.
Priorytetem powinno być sprowadzenie pewnie przyjmującego zawodnika, tak aby zminimalizować nerwowość w tym elemencie.

dominisssss3

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 109
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2244 dnia: Kwietnia 17, 2013, 12:12:56 pm »
A taka możliwość istniała tylko w przypadku obecności na boisku Zbyszka (patrz. limit obcokrajowców)... Ale nie ma co gdybać, co było to było. Czekamy do soboty, a potem ruszamy z transerami ;)

querida

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2245 dnia: Kwietnia 17, 2013, 14:45:14 pm »
http://www.przegladsportowy.pl/Sonda-PlusLiga-TOP-20-PlusLigi-ranking-Tygodnika-Przegladu-Sportowego,artykul,167352,5,877.html

"8.Paweł Zagumny
Rozgrywający ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle

Wychodził ze skóry, by zdobyć pierwszy tytuł mistrza Polski w karierze. Nie zawsze błyszczał, ale gdy już zaczynał czarować, rywale się gubili. Bali się go także sędziowie, bo nie darował im żadnego, najmniejszego nawet błędu."

Czyli Przegląd Sportowy już wie, kto zdobył w tym roku Mistrza Polski ?  :o

Pisar

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 477
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2246 dnia: Kwietnia 17, 2013, 15:26:09 pm »
http://www.przegladsportowy.pl/Sonda-PlusLiga-TOP-20-PlusLigi-ranking-Tygodnika-Przegladu-Sportowego,artykul,167352,5,877.html

"8.Paweł Zagumny
Rozgrywający ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle

Wychodził ze skóry, by zdobyć pierwszy tytuł mistrza Polski w karierze. Nie zawsze błyszczał, ale gdy już zaczynał czarować, rywale się gubili. Bali się go także sędziowie, bo nie darował im żadnego, najmniejszego nawet błędu."

Czyli Przegląd Sportowy już wie, kto zdobył w tym roku Mistrza Polski ?  :o

Jak byłem mały wychodziłem ze skóry, żeby dostać motocykl żużlowy, co nie oznacza że go dostałem. 

Proszę was nie nadinterpretowywujmy wypowiedzi innych i nie szukajmy dziury w całym, bo się zbliżamy poziomem do pewnego redaktora z Łodzi, który każdą wzmiankę o pewnym klubie interpretował posługując się tylko sobie znaną logiką.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2247 dnia: Kwietnia 18, 2013, 09:08:39 am »
Cytuj
Musimy poprawić przyjęcie, bo środek mamy ciekawy. Możemy mieć na przyjęciu jednego zawodnika młodego, ale ten trzeci musi być wybitny, bo Paul i Alek mogą mieć też trudne momenty. A ten facet musi wejść i ich zastąpić.
http://www.rzeszow.sport.pl/sport-rzeszow/1,130162,13757728,Adam_Goral__prezes_sponsora_Asseco_Resovii__Nie_bylo.html?as=2

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2248 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:37:11 am »
Przeczytałem spokojnie wywiad z Panem Góralem i zgadzam się w 100% z każdym jego zdaniem. Bardzo się cieszę, że krytycznie ocenia poziom sportowy drużyny w tym sezonie. Nie dziwię się, że z takim postrzeganiem rzeczywistości osiąga sukcesy w biznesie. W takim razie jestem spokojny o sukcesy Resovii w przyszłości i życząc im MP w sobotę, nie będę rozpaczał jak przyjadą ze srebrnym medalem. 

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: wypowiedzi i wywiady siatkarzy
« Odpowiedź #2249 dnia: Kwietnia 18, 2013, 11:59:48 am »
Powiem Wam, że Pan Adam to widać światowa klasa.
Taki powinien być system szkolenia, jak w Ajaxsie.
Tam skauci jeżdżą po Europie i szukają "tanich", młodych graczy. Ściągają ich do siebie, szkolą przez 3-4 lata, dają pograć w II drużynie, najlepsi w pierwszej i potem ...... albo na sprzedaż z duuuużyyymmm zarobkiem, albo do swojej drużyny.

Ja wiem, że w piłce jest 11 na boisku, a w siatce tylko 7, jednak można by, jak w kopanej, stworzyć drużynę rezerw, która grałaby powiedzmy w II lub nawet I lidzie pod logiem Asseco Rosovia II i tam ogrywać swoich chłopaków, zamiast ich wypożyczać.
W tej drużynie mogliby grać chociażby, Długosz, Głód, Peszko, Kowalski, Mika, Buszu, i kilku zagranicznych.
Nie łapiesz się do I składu, jedź pograj z II składzie.
Kilku dać faktycznie na wypożyczenie i obserwować, ale mieć plan co z nimi zrobić dalej, czyli sprzedać, zostawić.

Do tego jednak potrzebna jest "przemyślana strategia" jak w biznesie, bo sport to w tej chwili biznes. Może nie jak kopana, ale powoli kasa jest co raz większa.
Zatrudnienie młodych skautów, do których zadań powinno należeć wyłapywanie "perełek" i system menadżerski, bo takiego u nas nie ma. Nie wiem, co robi menadżer w Resovii, ale na pewno nie powinien zajmować się li tylko sprawami organizacyjnymi, ale być menadżerem, czyli zarządzać poprzez podpowiadanie, wyszukiwanie, budowanie koncepcji. Polecam film "Money Ball", tam jest pokazany co prawda baseball, ale praca menadżera, tak właśnie powinna wyglądać.

Dobra, o przyszłość jestem w miarę spokojny, jednak martwię się czy znajdzie Pan Adam dobrych "zarządców" tego sportowego biznesu.
W firmie ma ich całe mnóstwo, jednak w sporcie jest inaczej, co nie znaczy, że nie można zbudować nowej jakości, która zaprocentuje w przyszłości.
Biznes, jak i sukcesy buduje się latami, a nie miesiącami, więc niech każdy zda sobie sprawę, że to musi potrwać.

Na razie jesteśmy jedną z najmocniejszych ekip w Polsce, jednak w Europie średniakami - takie są fakty.

Praca nad zagrywką i przyjęciem, to podstawa.
Wystarczyło wczoraj zobaczyć, co znaczy zagrywka w meczu Piacenza - Macerata. Gdyby Piacenza wczoraj grała z nami, to byśmy z 10 nie wyszli w każdym secie. Leją prawie wszyscy, a Holt i Simon, czyli środkowi, to mogą z Grozerem stawać w szranki co do prędkości zagrywki.


Pan Adam ma wizję i ją będzie realizował, a ja z całego serca życzę mu, aby znalazł odpowiednich ludzi do pracy. Mieszko Gogola już mamy, teraz czas na innych.


Powodzenia w budowaniu profesjonalnej biznesowej drużyny z 2 szóstkami na miarę MP i ViceMP oraz oczywiście na miarę LM.
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.