Autor Wątek: Liga Mistrzów 2014/2015  (Przeczytany 143315 razy)

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #560 dnia: Marca 04, 2015, 19:19:18 pm »
W uzupełnieniu do poprzedniego posta:
1/ No i jak tam nasi forumowi stratedzy "od siedmiu boleści" :P, którzy nawoływali do wyjazdu w mocno okrojonym składzie ::) ::)? Łyso Wam teraz? Od niektórych wpisów i pomysłów to aż oczy i zęby bolały ::)
2/ niech niektórzy piszą i mówią co chcą, ale dzisiaj naszą optymalną parą przyjmujących jest Marko - Niko. Para Marko - Rafał jest mocno ryzykowną koncepcją i gwarantującą gorszą jakość przyjęcia. Wiem, wiem. Zaraz pojawią się głosy "ale siła ataku większa, itp.". Tylko że ....... taki Niko miał dzisiaj 70% skuteczności :o. Powiedziałby ktoś na podstawie dzisiejszego meczu i nie patrząc w staty? A ponadto, z całym szacunkiem ale Marko to nie Anderson a Rafał to nie Leon (ten "czorny" a nie ten forumowy ;)), którzy potrafią kończyć na dużej skuteczności wysokie i sytuacyjne piłki po "średnim" przyjęciu
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2015, 19:20:59 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #561 dnia: Marca 04, 2015, 19:26:09 pm »
Pablo pełna racja ale bardzo podobał mi sie Marco ten chłopak to skarb , ktoś kiedyś tu pisał to taki młody Alek . Chce go na conajmniej następne dwa lata.

Gratulacje dla zespołu za to że wytrzymali mentalnie , pierwszy set też był nasz ale przydarzyły sie błędy .
Muszę odszczekać to co mówiłem pisałem jeszcze kilka tygodni temu że gramy schematycznie . Z każdym spotkaniem pojawiają sie nowe ciekawe zagrania Fabiana , czasem sie jeszcze "zawiesi" na lewe,lewe ale skoro idzie i Marco kończy to .....
Bardzo dobry mecz i gramy coraz lepiej oby wystarczyło takiej energii  mocy do końca sezonu , przed nami najważniejsze mecze. O rewanżu na razie nie myślę , wrócimy zmęczeni a przed nami operacja Ptoki.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2015, 19:28:15 pm wysłana przez sliwaone »

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #562 dnia: Marca 04, 2015, 19:35:26 pm »
Patrząc na obecną grę naszego Jochena, przestałem tęsknić za Dżordżem. Ta forma Henia myślę jest zasługą naszego sztabu. W szczególności trzeba docenić przygotowanie fizyczne Profesora. To dzięki niemu Heniu może w pełni zaprezentować swoje bajeczne umiejętności.
Współczuję Dawidowi Konarskiemu, bo mając takiego "rywala" do "6" można się załamać.
Naszym skarbem w tym sezonie jest też Niko. Kiedyś z Pablo doszliśmy do wniosku, że Niko Penchev to bułgarski Michał Winiarski. Na dzień dzisiejszy Niko gra tak, że większość przyjmujących chciałoby mieć umiejętności i być w formie Nikusia.
Zgadzam się z Pablo, co do kontraktu z Jochenem. Do tego mam nadzieję, że jest już przygotowany kontrakt z Nikusiem.
A i nie można zapominać o Marco. Ogromny potencjał w ofensywie, troszkę gorzej w przyjęciu. Ale to może być nasza armata, w następnych sezonach.
Na dzień dzisiejszy mamy "zarąbiste" skrzydła. Nie zapominajmy o Rafale, który niczym naszym "pierwszoszóstkowym" przyjmującym nie ustępuje.
Fabian Drzyzga.  Moim zdaniem Fabian gra jak w reprezentacji na mundialu, a momentami jeszcze lepiej.  Zdarzają się niedokładności, ale generalnie na wieeeeeelki plus.
Środkowi dzisiaj zasługują na słowa uznania. Zagrali bardzo dobrze w ataku, świetnie w bloku. Z rosyjską drużyną wygraliśmy w blokach 9-6. Brawo.
Igła zagrał dobrze Ale te 4 błędy w przyjęciu, Krzysiek też nie był szczęśliwy z tego powodu.

Słowa uznania dla trenera Andrzeja Kowala za przygotowanie drużyny to sportowe i to mentalne. A zaciśnięta pięść Andrzeja po wygraniu akcji przez jego chłopaków, pokazała że i sam był mentalnie gotowy na walkę.
Dzisiaj rosyjski gigant w starciu z Resovią okazał się kolosem na glinianych nogach. Dostał dzisiaj "tak po zębach", że pod koniec czwartego seta rzucili ręcznik, zdając sobie sprawę, że są za słabi, aby pokonać rozpędzoną rzeszowską husarię.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2015, 19:37:08 pm wysłana przez Slawko »

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #563 dnia: Marca 04, 2015, 19:46:12 pm »
Zgadzam się ze wszystkim a w szczególności z Niko Penczewem. Już kiedyś pisałem, że dla mnie na razie MVP naszej drużyny w tym sezonie. Trzyma niesamowitą jakość naszej gry.
Co do kontraktów to fajnie piszę się o przedłużaniu ich z perspektywy kibica. Niestety kasa często rządzi i będę zdziwiony jeśli przy dobrych wynikach w LM zostaną aktualne skrzydła. Ale to nic, trzeba cieszyć się chwilą bo gramy pięknie i tu szczególne podziękowania dla Andrzeja Kowala. Udało mu się powrócić Resovię po wielu latach na tron w polskiej lidze. Oby to samo udało mu się w LM. Jest blisko!

Milo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 133
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #564 dnia: Marca 04, 2015, 20:19:15 pm »
Pablo pisał o kontrakcie Henia a ja boję się, że na przyszły sezon nie uda nam się utrzymać naszych przyjmujących. Marko i Niko to żywe skarby, które tworzą w formacji przyjęcia prawdziwy monolit (wg. mnie to najsilniejsza i najbardziej perspektywiczna para przyjmujących + Ligi). Ostatnio Marko wypowiadał się, że nie wie jeszcze czy zostanie na przyszły sezon w Resovii, a mecze takie jak dzisiejszy to jak wystawienie chłopaków w witrynie rosyjskiej galerii handlowej. Zresztą mniejsza z tym co będzie za rok, od czasów pięknej, ale jednak porażki z Dynamem pierwszy raz  możemy być dumni z  gry Resovii na arenie międzynarodowej. Nie możemy, po prostu nie możemy tego sp..... w przyszłą środę. Wierzę, że chłopaki wyjdą na boisko skoncentrowani, zagramy jeszcze lepsze spotkanie niż dzisiaj ( jest kilka elementów do poprawy) i  zmieciemy kacapów z parkietu. Co do Wolwicza i jego wypowiedzi przed dzisiejszym spotkaniem, to myślę, że atmosfera Podpromia go nie rozczaruje.....

LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #565 dnia: Marca 04, 2015, 20:38:49 pm »
Ale jaja w meczu Skry, Conte chyba nie pogra dzisiaj :o
Włodarczyk na głęboką wodę rzucony.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2015, 20:40:55 pm wysłana przez LideRR »

Pisar

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 477
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #566 dnia: Marca 04, 2015, 20:40:47 pm »
Zgubil koszulke Conte,
Skra w Europie miejsce piate.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #567 dnia: Marca 04, 2015, 20:42:26 pm »
Ale jaja w meczu Skry, Conte chyba nie pogra dzisiaj :o

Trochę szkoda mimo wszystko, z Włodarczykiem i Maréchalem, w sumie trochę bo to zabija grę, bez przesady...
żołta i czarna farba :)

Lewy21

  • Gość
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #568 dnia: Marca 04, 2015, 20:55:55 pm »
Meczu nie mogłem oglądnąć (pogrzeb), ale powtórkę oglądnę z ogromną przyjemnością. Brawo Resovia, brawo Andrzej, uczeń udzielił lekcji nauczycielowi, jeden z forumowiczów (przez grzeczność nie wymienię go) pisał ,że Trener Kowal powinien uczyć się od trenerów z najlepszej ligi (czy jakoś tak podobnie, nie szukam bo po prostu mi się nie chce), jak na razie, to ten, słabej klasy trener jest górą, nawiasem mówiąc, Bednaruk to samo by ugrał ;) z tak słabo grającą drużyną Lokomotiwu. Jest małe ale, to Andrzej potrafi przemówić do zawodników, oni mu ufają i idzie wszystko we właściwym kierunku, oby tak dalej. Za tydzień mecz będzie o wiele trudniejszy, będziemy walczyć z ruskimi i z samym sobą, żeby tylko nie zlekceważyli przeciwnika, wiem że do tego nie dojdzie. Jak tu teraz załatwić wolne na Berlin, pracuję od niedawna w nowej firmie, więc może być problem.

Tak majer, twierdzę że Andrzej Kowal powinien uczyć się od najlepszych. Uważam również, że Woronkow nie zalicza się do tzw.najlepszych, podobnie zresztą uważa Pan Andrzej Grzyb, który trochę zna SuperLigę : http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150303/ASSECORESOVIA01/150309923

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #569 dnia: Marca 04, 2015, 21:07:54 pm »
Tak majer, twierdzę że Andrzej Kowal powinien uczyć się od najlepszych. Uważam również, że Woronkow nie zalicza się do tzw.najlepszych, podobnie zresztą uważa Pan Andrzej Grzyb, który trochę zna SuperLigę : http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150303/ASSECORESOVIA01/150309923
Grzyba nie traktowałoby jako jakiś wielki autorytet w ocenianiu trenerów ;)

Czasami dziwie się nie którym oceną trenerów, Woronkow stworzył z Lokomotiwu bardzo dobry zespół który wygrał LM oraz wicemistrzostow Rosji (teoretycznie w najmocniejszej lidze świata, także jest to spory wyczyn), a mimo to jest traktowany jako słaby trener. Podobnie mówi się o Kowalu mimo że wyniku bronią go w szczególności na rodzimym boisku. Brakowało dobrego wyniku w LM i zapowiada się że w tym roku może się udać, ale pewnie nawet jak Resovia wygra LM to dalej wielu będzie twierdzić że Kowal jest słabym trenerem.