Autor Wątek: Liga Mistrzów 2014/2015  (Przeczytany 143316 razy)

lukashch

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 184
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #600 dnia: Marca 05, 2015, 18:19:01 pm »
Jedna rzecz mnie wczoraj ( i we wcześniejszych meczach ) strasznie irytowała: skakanie z uporem maniaka w ciemno do środkowych rywali, co przeważnie kończyło się atakiem na czystej siatce z drugiej linii. Przecież wszyscy wiedzą że Novosybirsk bazuje na sile skrzydłowych, jakie było wczoraj zagrożenie ze środka że tak ich pilnowaliśmy?? Mimo że zagraliśmy fajny mecz to ku..wica mnie brała jak to widziałem
Mistrz Mistrz Resovia!!!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #601 dnia: Marca 05, 2015, 19:29:32 pm »
Jedna rzecz mnie wczoraj ( i we wcześniejszych meczach ) strasznie irytowała: skakanie z uporem maniaka w ciemno do środkowych rywali, co przeważnie kończyło się atakiem na czystej siatce z drugiej linii. Przecież wszyscy wiedzą że Novosybirsk bazuje na sile skrzydłowych, jakie było wczoraj zagrożenie ze środka że tak ich pilnowaliśmy?? Mimo że zagraliśmy fajny mecz to ku..wica mnie brała jak to widziałem
Może dlatego nic nie szło mi ze środka bo nasi tam skakali?
To taktyka i jak takie były założenia to tak powinno być.

Drogi Leonie, dziękuję za radę ale nie skorzystam.  Ponieważ moja taktyka była jak była to postanowiłem się do czwartku nie wypowiadać na temat Resovii. Pozostała mi więc tylko druga para :p
Ja siedzę jak na szpilkach czekając co będzie. Wierzę w nich i trenera, iż nie lekceważą przeciwników. Mecz zaczyna się od 0-0 i każdy set będzie miał swoją historię. Pociesza mnie to, iż Resovia juz w Rzeszowie i teraz smacznie sobie śpią/relaksują się. Jutro wracamy do treningów i koncentracja na Jastrzębie.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2015, 22:25:10 pm wysłana przez repres1 »

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #602 dnia: Marca 05, 2015, 20:15:26 pm »
Cytuj
A:) Mecz zaczyna się od 0-0 i każdy set będzie miał swoją historię. Pociesza mnie to, iż Resovia juz w Rzeszowie i teraz smacznie sobie śpią/relaksują się. Jutro wracamy do treningów i koncentracja na Jastrzębie.
Dzięki za umieszczenie tej informacji, że już wrócili i odpoczywają. Mówi się; wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu.
Myślę, że takiej szansy nie wypuszczą. Teraz maksymalna koncentracja na Jastrzębie.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #603 dnia: Marca 05, 2015, 22:00:08 pm »
Na FB klubu są zdjęcia. Byli po 14.00.
A teraz z innej beczki. Na profilu Karola Kłosa jest informacja, iż Skrze się zespół autokar i lecą do Polski przez Ryge, bo tylko takie połączenie mają. Jakiś czas temu na Polsat Sport. Pl było pisane o trudnej i dalekiej podróży Skry. I chyba na swoje nieszczęście wykrakali.

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #604 dnia: Marca 05, 2015, 22:12:54 pm »
Ja siedzę jak na szpilkach czekając co będzie. Wierzę w nich i trenera, iż nie lekceważą przeciwników. Mecz zaczyna się od 0-0 i każdy set będzie miał swoją historię. Pociesza mnie to, iż Resovia juz w Rzeszowie i teraz smacznie sobie śpią/relaksują się. Jutro wracamy do treningów i koncentracja na Jastrzębie.

I tak się powinno podchodzić do każdego meczu, szczególnie pewniaków i meczów tzw. niemożliwych do przebrnięcia.
Przez ostatnie 3, 4 sezony Reska potrafiła nam spłatać niejednokrotnie takiego figla, że trzeba wierzyć w niemożliwe.

PS Może by tak dzień bez Skry na forum, bo czasami ciężko czytać wasze do nich westchnienia.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #605 dnia: Marca 05, 2015, 22:16:28 pm »
Miło przeczytać, że jest jeszcze ktoś, kto uważa iż nasz trener jest dobrym trenerem, że zawodnicy go słuchają (nawet mistrzowie świata), mam nadzieję że teraz niektórzy forumowicze skupią się na merytoryce, a nie ocenie trenera. Andrzej ciągle się uczy, a że jest inteligentnym facetem, to potrafi nabytą wiedzę wykorzystać. Na jednym z pierwszych treningów, pokazywał zawodnikom sposób wykonania bloku, aby atakujący nie obił im rąk. Dotychczas zawodnicy skakali z rękoma do góry i później je przekładali, jednak przy coraz szybszej grze, nie zawsze blokujący zdążyli ręce przełożyć tak, aby blok był skuteczny i obijane mieli łokcie, czy inne nieaktywne części ręki. Nasz trener pokazywał jak należy wykonać blok. Oczywiście nie będę tu pisał szczegółów, bo konkurencja czyta nasze forum ;). Uważa się na tym forum, że Andrzej powinien się uczyć od najlepszych, jemu wystarczy trochę podpatrzeć, a następnie udoskonalić swój warsztat, aby później wykorzystać tę wiedzę w pokonaniu nauczycieli.

maćko

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 577
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #606 dnia: Marca 05, 2015, 23:08:17 pm »

PS Może by tak dzień bez Skry na forum, bo czasami ciężko czytać wasze do nich westchnienia.

Tez mnie to wkurza ale taka nasza mentalność, zajmujemy się wszystkim byle nie "naszym". Cieszmy sie z wygranego meczu, cieszmy sie z tego jak gra nasza drużyna, to że nie piszą o Resovii w nagłówkach i nie poświęcają tyle stron co Skrze, a co mnie to ku.wa obchodzi kiedy nasza drużyna gra świetne mecze. Może ich to tak boli że w Polsce nie istnieje tylko Skra  ;) :D To ich problem nie nasz. Po Andrzeju widzę że wyciąga wnioski z poprzednich sezonów na prostym przykładzie: Resovia wygrywa kilkoma punktami z drużyną X i nagle staje ktos na zagrywce z przeciwników i dochodzą nas bo Andrzej czeka na nasze przełamanie, teraz wrócę do ostatniego meczu z Loko, mamy przewagę chyba 6-7 pkt i zagrywa Moroz, tracimy 2 pkt mamy dalej "wysoką" przewagę i Andrzej bierze czas. Diabeł tkwi w szczegółach  ;) a Andrzej się tych szczególików uczy i wyciąga wnioski. Jakoś tak to miało być   ;) ;D

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #607 dnia: Marca 06, 2015, 00:03:27 am »
Bez urazy ale ja nie wierzę w to co piszą teraz niektórzy o trenerze. Już to przeżyłem. Dzisiaj okazuje się jednak fajnym trenerem a za tydzień o tej porze będzie pięć stron o tym jaki jest beznadziejny, najsłabszy punkt Resovii, nie potrafi prowadzić drużyny w meczu i przygotować mentalnie zespołu(cecha która paradoksalnie jest naszą mocną stroną). Oczywiście jeśli przegramy po złotym secie z Loko co jest możliwe jak słusznie większość forumowiczów zauważyła.

Andrzej nie był, nie jest ale może być jednym z lepszych trenerów na świecie. Brakuje mu moim zdaniem tylko takiego ,,błysku'', coś co wyróżnia najlepszych. Kibicuje mu od początku kiedy został trenerem i widzę, że się rozwija. Na dzień dzisiejszy nie ma moim zdaniem lepszego trenera dla Resovii.
Poza tym pamiętajmy o jednym. To jest facet z Podkarpacia. Jest nasz! Szanujmy i doceniajmy go nie tylko po wygranych, bo komu jak komu ale Andrzejowi cholernie (przepraszam za wyrażenie) zależy żeby Resovia osiągała sukcesy.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #608 dnia: Marca 06, 2015, 08:17:55 am »
Tez mnie to wkurza ale taka nasza mentalność, zajmujemy się wszystkim byle nie "naszym". Cieszmy sie z wygranego meczu, cieszmy sie z tego jak gra nasza drużyna, to że nie piszą o Resovii w nagłówkach i nie poświęcają tyle stron co Skrze, a co mnie to ku.wa obchodzi kiedy nasza drużyna gra świetne mecze. Może ich to tak boli że w Polsce nie istnieje tylko Skra  ;) :D To ich problem nie nasz. Po Andrzeju widzę że wyciąga wnioski z poprzednich sezonów na prostym przykładzie: Resovia wygrywa kilkoma punktami z drużyną X i nagle staje ktos na zagrywce z przeciwników i dochodzą nas bo Andrzej czeka na nasze przełamanie, teraz wrócę do ostatniego meczu z Loko, mamy przewagę chyba 6-7 pkt i zagrywa Moroz, tracimy 2 pkt mamy dalej "wysoką" przewagę i Andrzej bierze czas. Diabeł tkwi w szczegółach  ;) a Andrzej się tych szczególików uczy i wyciąga wnioski. Jakoś tak to miało być   ;) ;D
To może ja odpisze. Wielu z nas, tych co pisze oraz tych co czyta, zaciska zęby i siedzi cicho aby nie zapeszyć. Na ochy i achy przyjdzie jeszcze czas. Wygraliśmy co prawda mecz ale nie jesteśmy nawet w połowie drogi do Berlina.
Napiszę iż obecnie jesteśmy na starcie. Każdy wygrany set skróci dystans o połowę :)
 Mamy świetny bonus tylko. Hasło na ten czas to: Koncentracja. Na radość przyjdzie jeszcze czas w co bardzo wierzę. Na razie Koncentracja.
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2015, 08:24:34 am wysłana przez A :) »

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #609 dnia: Marca 06, 2015, 09:47:52 am »
Nareszcieeeeeeeeeee!

Ten sezon jest jednym wielkim przelamywaniem zlej passy (a zaczelo sie od wygrania meczu w Jastrzebiu).

Po raz pierwszy od bardzo dawna Resovia pokonala przeciwnika z, ze tak powiem, ekstraklasy siatkarskiej Europy. I to w fantastycznym stylu, uwazam, ze zagrali lepiej jeszcze lepiej niz ze Skra. A ze zmarnowane kontry? Heja, zawsze bedzie cos do poprawy, poza tym nikt nie przypuszczal, ze nasi zawodnicy dadza sobie tak wiele szans "na przelamywanie przeciwnikow", wielkie brawa :)!

Wielkie brawa naleza sie takze sztabowi szkoleniowemu Resovii. Chcialbym zauwazyc pewna rzecz, o ktorej nie mowi sie glosno, "a bo czasem styl nie taki, a czemu porazka, a czemu tak a nie inaczej, a oczekiwania i inne takie", otoz z sezonu na sezon, klub czyni postep w europejskich pucharach.

Za czasow Trenera Kowala, na dzien dzisiejszy mamy:

2011/2012 - final pucharu CEV;
2012/2013 - 1/12 Ligi Mistrzow;
2013/2014 - 1/6 Ligi Mistrzow;
Nie chce zapeszac w 2014/2015, ale pachnie tym Final Four. A co dalej? Ha, pozyjom, uwidim :).

Grande Resovia!
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!