Autor Wątek: Liga Mistrzów 2014/2015  (Przeczytany 143319 razy)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #650 dnia: Marca 09, 2015, 21:22:49 pm »
Reso-viak-zwawy, Andrzej ukształtował Mateusza, a Blain jedynie go, jak napisałeś oszlifował

Ile wart diament oszlifowany, a ile nieoszlifowany  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #651 dnia: Marca 09, 2015, 21:27:07 pm »
Najbliższy środowy mecz o takiej randze a przy tym o podtekstach politycznych każe mi wrócić do pewnego tematu.

Bezpośrednią jednak przyczyną było wspólne oglądanie w gronie znajomych transmisji meczu Resovia - Jastrzębski.
Od zawsze lansuję gdzie się da pogląd, że Resovia to najlepszy klub na świecie, że odpowiedni poziom sportowy, że sukcesy, że i tradycja i że najlepsi kibice... 
Wszystko się zgadzało i w tym meczu. Był i poziom, i doping...
Aż nastąpiła nieszczęsna przerwa w czwartym secie. Wówczas znajomi dostrzegli, że w hali dzieje się coś dziwnego. Zawodnicy naradzają się z trenerem a (na drugim planie) część kibiców wstaje i coś śpiewa, w górę idą barwy klubowe... I tak przez kilkadziesiąt sekund.
- O co tam chodzi? Co oni tam śpiewają? - spytał spostrzegawczy pierwszy znajomy.
- No wiesz.... Hymn. - odpowiedziałem.
- Hymn czego? - dopytał.
- No, klubu, Resovii. Mówiłem ci, mamy swoją tradycję... - już wiedziałem, co się święci.   
- Ale hymny śpiewa się raczej przed meczem? W Rzeszowie w czwartym secie? - pierwszy nie odpuszczał.
- Ja wiem, ten hymn jest nielegalny. - włączył się drugi przyjemniaczek. - Dlatego jest śpiewany w czwartym secie a klub go nie zauważa, bo spotkały by ich represje. Może Sybir? Przecież mogli nie wrócić z Nowosybirska!
- Był ponoć pomysł, by nie przeciągać ryzyka i że będzie śpiewany już po meczu albo jeśli w czasie, to tylko jako murmurando, bez słów. - trzeci koleś też chciał wykorzystać swoją szansę. 
- Ale zauważyłem, że Marek Karbarz wstaje a nawet śpiewa. Dzielny człowiek.- znów odezwał się pierwszy ironista.
- No wiesz, ma swoje lata, może już mu wszystko jedno? - podchwycił drugi.
- Andrzej, w co ty nas chcesz wpuścić? My mamy żony, dzieci... Mogłeś nas uprzedzić. - nie odpuszczał pierwszy. 
- Co się czepiacie. - nie odpuszczał także drugi. - Nie słyszeliście, że śpiewanie hymnu przed meczem reprezentacji ma być przerzucone na przerwę w czwartym secie? To Resovia, najlepszy klub, stwarza nowe standardy w kibicowaniu. Andrzej, miałeś rację. Przepraszamy Cię za szyderę.

Uff, całe szczęście, że Resovia wygrała...

Teraz bardziej serio. 
Do jasnej cholery, czy ktoś mi powie, dlaczego tak to wygląda?
Dlaczego nie da się przed meczem wyciszyć muzyki, wstrzymać przygotowania do meczu na kilkadziesiąt sekund, spowodować, by zawodnicy, trenerzy, działacze klubu wstali i przez moment zachowywali się z szacunkiem? O to samo poprosić drużynę przeciwną i sędziów a o wszystkim uprzedzić realizatorów telewizyjnych, by stosownie to pokazali? Tego nie zabraniają żadne przepisy! To tylko dobra wola klubu.
Naprawdę nie chcemy, by ten moment był najważniejszym elementem oprawy meczu, gdy wszyscy czują się zjednoczeni a tradycja uhonorowana?   

Dlaczego tak prostych spraw nie da się załatwić?
Dlaczego gdy się zgłasza takie postulaty, to nie dość, że nie ma reakcji to jeszcze dochodzi na tym tle do przepychanek między kibicami, ba, znajdą się  adwokaci klubu, zamiast jednoznacznego poparcia dla takich oczywistych postulatów i załatwienia tego bez zbędnych ceregieli?

Czy nikt nie widzi, że apelowanie o wstawanie i śpiewanie hymnu, gdy kibice w większości zachowują się z godnością w zderzeniu z postawą klubu, jest nie tylko przejawem braku szacunku ale jest zwyczajnie groteskowe, co świetnie wyczuli moi znajomi?

Czy nawet mecz z Lokomotiwem Nowosybirsk, o takim znaczeniu sportowym ale też z podtekstem politycznym nic nie zmieni w tej sprawie? Chcemy zadziwić Rosjan idiotyczną sytuacją w przerwie czwartego seta?

Czy ktoś zna stanowisko klubu w tej sprawie? A może Pan Prezes Panek albo Pan Prezes Górski by wreszcie zabrali głos?

Wszyscy jesteśmy Resovią - to hasło nie powinno być tylko pustym ozdobnikiem na Podpromiu.  Czy da się je zrealizować chociaż w czasie śpiewania hymnu? 

PS.
Dodam jeszcze coś - przecież taki magiczny moment to zyskiwanie moralnej, psychologicznej przewagi nad przeciwnikiem i dodatkowa motywacja dla naszych. Naprawdę nie chcemy wykorzystać tej szansy!, zamiast tu biadolić, że będzie ciężki mecz?

« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2015, 21:35:01 pm wysłana przez fanzwawy »

arni

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 385
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #652 dnia: Marca 09, 2015, 21:37:45 pm »

Do jasnej cholery, czy ktoś mi powie, dlaczego tak to wygląda?
Dlaczego nie da się przed meczem wyciszyć muzyki, wstrzymać przygotowania do meczu na kilkadziesiąt sekund, spowodować, by zawodnicy, trenerzy, działacze klubu wstali i przez moment zachowywali się z szacunkiem? O to samo poprosić drużynę przeciwną i sędziów a o wszystkim uprzedzić realizatorów telewizyjnych, by stosownie to pokazali? Tego nie zabraniają żadne przepisy! To tylko dobra wola klubu.
Naprawdę nie chcemy, by ten moment był najważniejszym elementem oprawy meczu, gdy wszyscy czują się zjednoczeni a tradycja uhonorowana?   

Dlaczego tak prostych spraw nie da się załatwić?
Dlaczego gdy się zgłasza takie postulaty, to nie dość, że nie ma reakcji to jeszcze dochodzi na tym tle do przepychanek między kibicami, ba, znajdą się  adwokaci klubu, zamiast jednoznacznego poparcia dla takich oczywistych postulatów i załatwienia tego bez zbędnych ceregieli?

Czy nikt nie widzi, że apelowanie o wstawanie i śpiewanie hymnu, gdy kibice w większości zachowują się z godnością w zderzeniu z postawą klubu, jest nie tylko przejawem braku szacunku ale jest zwyczajnie groteskowe, co świetnie wyczuli moi znajomi?

Czy nawet mecz z Lokomotiwem Nowosybirsk, o takim znaczeniu sportowym ale też z podtekstem politycznym nic nie zmieni w tej sprawie? Chcemy zadziwić Rosjan idiotyczną sytuacją w przerwie czwartego seta?

Czy ktoś zna stanowisko klubu w tej sprawie? A może Pan Prezes Panek albo Pan Prezes Górski by wreszcie zabrali głos?

Wszyscy jesteśmy Resovią - to hasło nie powinno być tylko pustym ozdobnikiem na Podpromiu.  Czy da się je zrealizować chociaż w czasie śpiewania hymnu? 

PS.
Dodam jeszcze coś - przecież taki magiczny moment to zyskiwanie moralnej, psychologicznej przewagi nad przeciwnikiem i dodatkowa motywacja dla naszych. Naprawdę nie chcemy wykorzystać tej szansy!, zamiast tu biadolić, że będzie ciężki mecz?

Nie rozumie tej całej paplaniny kiedy byłeś na Podpromiu ostani raz?

Przecież tak to się odbywa, przed każdym meczem jest śpiewany hymn klubu. w Czwartym secie to była "powtórka". W tv tego nie pokazują bo  w tej chwili prezentują na grafikach składy drużyn

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #653 dnia: Marca 09, 2015, 21:42:52 pm »

Czy nawet mecz z Lokomotiwem Nowosybirsk, o takim znaczeniu sportowym ale też z podtekstem politycznym nic nie zmieni w tej sprawie?

Co do całej sprawy z hymnem, nie wypowiadam się, źle nie jest może być lepiej. Ale pierwszy błąd to wprowadzanie polityki do sportu. Oczywiste jest że podteksty są i będą ale nie można wprost stawiać ich jako argument. Bo mogą "ucierpieć" Bogu ducha winni zawodnicy którzy z polityką nie mają nic wspólnego  ;)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #654 dnia: Marca 09, 2015, 21:46:25 pm »
Co do całej sprawy z hymnem, nie wypowiadam się, źle nie jest może być lepiej. Ale pierwszy błąd to wprowadzanie polityki do sportu. Oczywiste jest że podteksty są i będą ale nie można wprost stawiać ich jako argument. Bo mogą "ucierpieć" Bogu ducha winni zawodnicy którzy z polityką nie mają nic wspólnego  ;)

My tu gadu, gadu, Rosjanie własnym samolotem przylecieli a Polskie Wojsko czujne. Przysłało F-16 (choć na moje oko to jest MIG-29) aby zobaczył co to za jeden na Jasionce się zaplątał i czy aby nie przywiózł jakiś zielonych ludków :)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HdqwT-iBXHU
 
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2015, 21:53:41 pm wysłana przez A :) »

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #655 dnia: Marca 09, 2015, 22:14:04 pm »
Andrzej ukształtował Mateusza, a Blain jedynie go, jak napisałeś oszlifował, co wg Ciebie jest ważniejsze: solidne podstawy, czy jedynie drobne korekty.

Wszystko fajnie, ale Kowal to miał Mike tylko jeden sezon, tyle samo co Blain. Wcześniej 2 sezony był Ljubek. Przypisywanie jakiś zasług za rozwój Miki Kowalowi (cały sezon w kwadracie) jest nie na miejscu. No chyba że brać pod uwage wypchnięcie Miki do Francji...

Jak czytam ten temat to już mnie zaczyna w klatce uciskać, a to jeszcze 2 dni, dawno takich emocji nie było, ostatni raz chyba przed 5 meczem finałów w KK.
W końcu.

Ryba

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 205
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #656 dnia: Marca 10, 2015, 00:20:32 am »
Kiedyś to był Blue .
Kiedyś byli sponsorem. Teraz ekipy z Ligi Mistrzów są meldowane w Hotelu Rzeszów, ale rywal może się zameldować przecież, gdzie chce.

Jeżeli ktoś wynajmuje Boeinga dla 20 osób oraz śpi w najdroższym hotelu w Rzeszowie
Wybór B737 głównie ze względu na zasięg tej maszyny i chęć uniknięcia międzylądowania na zatankowanie. Dodatkowe lądowanie i start sporo kosztuje (czasu i pieniędzy), w końcowym rachunku ekonomicznym mogło to w cale się nie okazać jakimś niesamowicie dużym przepłaceniem wobec samego faktu lotu czarterem. A hotel Hilton Garden Inn ani nie ma największego standardu w Rzeszowie, ani nie jest najdroższy. W HGI chociażby PGE Skra Bełchatów ostatnio się melduje ;)

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #657 dnia: Marca 10, 2015, 08:12:58 am »
My tu gadu, gadu, Rosjanie własnym samolotem przylecieli a Polskie Wojsko czujne. Przysłało F-16 (choć na moje oko to jest MIG-29) aby zobaczył co to za jeden na Jasionce się zaplątał i czy aby nie przywiózł jakiś zielonych ludków :)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HdqwT-iBXHU
 
Kiepskie oko ;)
Po 1 primo - MIG-29 ma dwa silniki, F-16 jeden
Po 2 primo - od wczoraj pełno newsów, były linki nawet na naszym forum.
Po 3 primo - WP niech będzie czujne, w samolocie 180 miejsc, a niby tylko 20 przyjechało, do tego tylko z niewielkim bagażem ;)

MARIOX

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 588
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #658 dnia: Marca 10, 2015, 08:47:34 am »
15 chłopa po 2 metry robi wrażenie ," lamp nie było widać wczoraj na siłowni " , Moroz prawdziwy atleta mógłby stawać w szranki z Grozerem.

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Liga Mistrzów 2014/2015
« Odpowiedź #659 dnia: Marca 10, 2015, 09:20:02 am »


Co do publiczności to nie wiem. Sztampą jest napisać, iż dajemy maxa jak nigdy. Po Jastrzębiu to chyba siły mieć będziemy, bo było słabo. Ale stać nas na to aby dodać skrzydeł naszym.



Darek my gramy z Ruskimi.Czy nam to się podoba czy nie ten mecz będzie miał odcień polityczny.Taka to nasza wspólna historia i taka teraźniejszość.To wszystko przenika nas na wskroś.Pewnie na prezentacji brawa i pełna kulturka  a potem......będzie doping jakiego Polska jeszcze nie słyszała.O to mogę być spokojny  8)

Co do Loko- wysocy,dobrzy grajkowie ale nie nadludzie.Jeżeli zagramy tak jak u nich to będzie dobrze.Pełna koncentracja od samego początku.Klucz to pierwszy set.
edit

mam takie osobiste marzenie coby na prezentacji na nich nie gwizdać.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2015, 09:33:05 am wysłana przez chelepperro »
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy