Autor Wątek: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30  (Przeczytany 15345 razy)

gregy69

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 453
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #30 dnia: Października 13, 2020, 01:20:12 am »
Dobry wieczór Wszystkim po dłuuuuugim detoksie.
Ufff ...... dobrze, że Kol. Slawko a po nim jeszcze parę osób mnie uprzedziło. W zasadzie nic dodać nic ująć do słów Slawko oraz SupporteRR i Carpyook.
Osoby, które nastawiały się na medal w tym sezonie i/lub wielką oraz piękną grę w naszym wykonaniu ...... no cóż ...... jeśli nie zweryfikujecie swoich wygórowanych oczekiwań to czeka Was ciężki i trudny sezon :P. Czytając niektóre posty (dobrze że nie zaglądałem po meczach z Katowicami i Radomiem) odnoszę wrażenie że wielu dyżurnym malkontentom na tym forum nie cegłówki ale pustaki w drewnianym domu na głowy spadły.
Wy naprawdę oczekiwaliście, że w tym sezonie będziemy "rządzić" tą ligą ? Wy naprawdę oczekiwaliście że przyjdzie Gulliani i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki będziemy grać "galaktyczną" siatkówkę ? Gulliani jest bardzo dobrym fachowcem i trenerem, ale ..... na Zeusa ..... to nie siatkarski "cudotwórca" czy "Jezus Chrystus"? Ludzie!!! Co z Wami ?
Nie da się zbudować czegoś dużego z niczego i w tak krótkim czasie? Nie wiem jak niektórzy z Was, ale ja w tym sezonie nie liczę na żaden medal. Napiszę więcej: CHRZANIĆ medal w tym sezonie!! Gra w tym sezonie idzie o coś zupełnie innego, o coś zupełnie większego. O powrót na właściwą ścieżkę, aby krok po kroku wrócić tam gdzie byliśmy 8, 7 czy 6 lat temu! Gra idzie o przywrócenie wiarygodności (nie mam na myśli tej finansowej) Resovii nie tylko wśród nas kibiców, ale w siatkarskim światku. Abyśmy w kolejnych sezonach nie musieli przepłacać za przeciętnych zawodników, bo ci z górnej półki (zwłaszcza polscy zawodnicy) nie chcą przychodzić do Rzeszowa. Dlaczego nie chcą ? Dyskusja na cała noc przy dużej beczce piwa. Potrzebujemy czasu i cierpliwości. WSZYSCY. Pierwszy mądry krok został zrobiony. Zatrudniliśmy dobrego, znanego Trenera. Najgłupszą rzeczą jaką możemy zrobić to rozstać się z tym Trenerem po jednym sezonie albo dopuścić do tego że nie zechce u nas zostać na dłużej niż jeden sezon. W czasach nowożytnej Resovii tylko dwóch trenerów miało komfort w miarę spokojnej pracy i zagwarantowaną pracę na dłuższy okres (bez względu na wyniki). Byli to Ljubo Travica i Kowal. Teraz potrzebujemy tego samego w odniesieniu do AG. Wiem że żaden trener nigdy nie będzie mieć takiego kredytu zaufania, ale jeśli Klub da 3/4 lub 60% takiego kredytu zaufania jaki miał Kowal to będzie bardzo dobrze. Popatrzcie na ostatnie lata. Różne były tego przyczyny, ale brakowało na stabilności na stanowisku trenera. Praktycznie nieustanna karuzela, głownie na własne życzenia (vide Roberto Serniotti). Mamy Alberto i jako klub nie spierd...... tego. Dajmy mu czas i dajmy mu popracować. Nie jesteśmy tuzem ligi (nawet na papierze), ale wierzę że step by step coś z tego może dobrego się urodzić. Mam też nadzieję, że po tym sezonie skończymy ze zmianą 3/4 składu i zacznie się wymiana tylko pojedynczych elementów. Ja jestem dobrej myśli. Oczywiście widzę mankamenty w naszej grze, nasze słabości, nasze "achillesowe pięty", itd. Ale z drugiej strony coś mi mówi że im dalej ten sezon będzie trwać tym nasz gra, nasze schematy będą lepiej wyglądać. Może nie na tyle lepiej aby już teraz sięgnąć po medal (chrzanić medal). Ja już widzę zmianę w jednym aspekcie w porównaniu do poprzednich sezonów, że o tym ostatnim gvwnie nie wspomnę. Jest się komu rzucić po piłkę w obronie. Chce im się chcieć. A że czasami jeszcze brakuje organizacji, umiejętności, etc. Z każdym meczem myślę że będzie lepiej.
A medal? Może za rok? Może za dwa ? Ja poczekam.
JESZCZE PRZYJDĄ TAKIE CZASY ŻE MISTRZEM POLSKI ZNOWU BĘDĄ PASY !!!!

Pablo, naprawdę rozumiem, że starasz się zdjąć presję oczekiwań z tego zespołu i trenera... Ale proszę, nie stawiajmy takich samych celów dzisiejszemu składowi, jak w czasach Łuki, Wiki czy Gierczyńskiego. Mamy w drużynie mistrza Rosji i pierwszego rozgrywającego reprezentacji Mistrzów Świata, najlepszego atakującego Plusligi ubiegłego sezonu, najlepiej zagrywającego ubiegłego sezonu, wicemistrza Europy, jednego z bardziej cenionych trenerów w Europie, a może i na świecie... na miły Bóg, mamy prawo oczekiwać bardziej okazałych zwycięstw niż te, które są wynikiem zmarnowania idealnej piłki meczowej przez Konara, czy błędu ustawienia beniaminka w decydującym momencie meczu.
Ja dalej wobec powyższego oczekuję medalu i wierzę w niego, widząc potencjał tej ekipy.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #31 dnia: Października 13, 2020, 17:03:08 pm »
Pablo, naprawdę rozumiem, że starasz się zdjąć presję oczekiwań z tego zespołu i trenera... Ale proszę, nie stawiajmy takich samych celów dzisiejszemu składowi, jak w czasach Łuki, Wiki czy Gierczyńskiego. Mamy w drużynie mistrza Rosji i pierwszego rozgrywającego reprezentacji Mistrzów Świata, najlepszego atakującego Plusligi ubiegłego sezonu, najlepiej zagrywającego ubiegłego sezonu, wicemistrza Europy, jednego z bardziej cenionych trenerów w Europie, a może i na świecie... na miły Bóg, mamy prawo oczekiwać bardziej okazałych zwycięstw niż te, które są wynikiem zmarnowania idealnej piłki meczowej przez Konara, czy błędu ustawienia beniaminka w decydującym momencie meczu.
Ja dalej wobec powyższego oczekuję medalu i wierzę w niego, widząc potencjał tej ekipy.

Masz do tego prawo kolego. Tylko jak słyszę/czytam taką wyliczankę: mistrz świata+ najlepszy atakujący ligi+ wicemistrz Europy+  dobry trener MUSI SIĘ RÓWNAĆ MEDAL to zastanawiam się czy rozmawiamy o siatkówce czy o matematyce, a może rachunkowości.
A może warto popatrzeć z drugiej strony. To na co zwracał uwagę przed sezonem klub mając świadomość z jakiego poziomu startujemy. Będziemy chcieli grać jak najlepiej każdy kolejny mecz.  Póki co to wychodzi. To nie Konarski zawalił mecz z Resovią, bo cały czas ciągnął  Czarnym wynik. To zawodnicy Resovii zablokowali Konara przy piłce meczowej. To nie błąd ustawienia Nysy dał nam zwycięstwo, tylko twarda walka w tie-breku.
Dziwię, że takie twierdzenia padają od kibica Resovii. Dziwi mnie to, że kibic Resovii nie potrafi docenić waleczności swojej Drużyny, woli zdeprecjonować zwycięstwo, jakoby zostało osiągnięte słabością przeciwnika. 
Ale, ....skoro taki kibic ma tylko oczekiwania, po 4-ech rozegranych meczach drużyny której kibicuje, to czemu ja się dziwię.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #32 dnia: Października 13, 2020, 17:26:35 pm »
Masz do tego prawo kolego. Tylko jak słyszę/czytam taką wyliczankę: mistrz świata+ najlepszy atakujący ligi+ wicemistrz Europy+  dobry trener MUSI SIĘ RÓWNAĆ MEDAL to zastanawiam się czy rozmawiamy o siatkówce czy o matematyce, a może rachunkowości.
A może warto popatrzeć z drugiej strony. To na co zwracał uwagę przed sezonem klub mając świadomość z jakiego poziomu startujemy. Będziemy chcieli grać jak najlepiej każdy kolejny mecz.  Póki co to wychodzi. To nie Konarski zawalił mecz z Resovią, bo cały czas ciągnął  Czarnym wynik. To zawodnicy Resovii zablokowali Konara przy piłce meczowej. To nie błąd ustawienia Nysy dał nam zwycięstwo, tylko twarda walka w tie-breku.
Dziwię, że takie twierdzenia padają od kibica Resovii. Dziwi mnie to, że kibic Resovii nie potrafi docenić waleczności swojej Drużyny, woli zdeprecjonować zwycięstwo, jakoby zostało osiągnięte słabością przeciwnika. 
Ale, ....skoro taki kibic ma tylko oczekiwania, po 4-ech rozegranych meczach drużyny której kibicuje, to czemu ja się dziwię.
No cóż Slawko ..... nic dodać nic ująć. W PUNKT!

Gregy69. litości! Ja z kogoś chcę zdjąć presję? Nie żartuj! Piszę to co uważam i to co myślę. Slawko, już Ci odpowiedział. Podpisuję się pod jego postem całym sobą. Masz prawo i Tobie podobnie myślący możecie mieć oczekiwania jakie tylko chcecie. Nikt Wam nie broni. Uważam tylko że z tym oczekiwaniami Ty i Tobie podobni musicie być przygotowani na ciężki sezon :P. Ja wprost przeciwnie. NARESZCIE od kilku lat znowu poczułem ten głód za sezonem, za siatkówką a przede wszystkim za Resovią i za Podpromiem.
Malkontentom, którzy rozczarowani są dotychczasowymi wynikami, że nie przejechaliśmy się niczym walec po Katowicach, Radomiu czy Nysie, że n ie prezentujemy równej gry na wysokim poziomie przypomnę że za najlepszych "kowalowych" czasów też wielokrotnie męczyliśmy się ze słabyszymi drużynami a bywało że zaznawaliśmy bardzo wstydliwych porażek i to niekoniecznie tylko na wyjazdach (vide przegrana z AZS Cz-wa z Boćkiem - brrrrr). Ale rozumiem że pamięć kibica jest krótka i wybiórcza. Przyszedł Gulliani to i piękna, równa gra musi być od teraz i natychmiast ::)  Tak, tak wiem ...... ale Kolakovic i Zawiercie ....... owszem zaczęli z wysokiego "C" tylko za stary jestem żeby wierzyć iż taką dyspozycją da się utrzymać przez cały sezon. ZAKSA na razie maszyna. Ale czy się nie zatną czy po ludzku nie spuchną? Zwłąszcza przy tak niebogatej ławce rezerwowych.
I na koniec. Może to co teraz napiszę będzie infantylne a może wręcz głupie. Wcale bym nie był hurraoptymistą gdybyśmy my już teraz grali wielką siatkówkę.   
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2020, 17:30:33 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #33 dnia: Października 13, 2020, 17:39:01 pm »
@Pablo - EWP: pisałem o tym przed sezonem i będę to cały czas powtarzał: miejsce 5 będzie bardzo okay, wszystko powyżej to sukces, natomiast 8 miejsce i niżej: uznam za porażkę. To odnośnie wyniku na koniec sezonu.
Dla mnie największe znaczenie będzie mieć zbudowanie czegoś, jakiś zalążek, który sprawi, że Asseco Resovia Rzeszów odzyska zarówno zaufanie kibiców jak i opinię klubu, w którym "gra się, a nie tylko dobrze zarabia", dzięki czemu wróci na swoje miejsce- do czołówki polskich klubów.
Dude, jak pisałem wczoraj na wstępie przez długie miesiące nie zaglądałem na forum więc siłą rzeczy nie wiem co pisałeś przed sezonem. Ale widzę że myślimy bardzo podobnie i w zasadzie mamy te same cele i priorytety na ten sezon. Plac poniżej 8 będzie rozczarowaniem, a medal w mojej ocenie będzie mega sukces.
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2020, 21:19:50 pm wysłana przez tomi92 »

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #35 dnia: Października 14, 2020, 18:38:48 pm »
Jak my ten sezon dogramy do końca to będzie prawdziwy cud
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #36 dnia: Października 15, 2020, 08:21:32 am »
Jak my ten sezon dogramy do końca to będzie prawdziwy cud
Skoro pracownicy "fizyczni" (Ci od łopaty, z warsztatów, itp) mogą pracować "zdalnie" ;-) to może mecze też rozegramy zdalnie ;-)

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #37 dnia: Października 15, 2020, 10:05:59 am »
Kurcze, na początku paniki zdaje się, że w żeglarstwie wystartowały zawody on-line na symulatorze, żeby było ciekawiej ścigali się zawodowcy z "reala" z amatorami klawiaturowymi...
Jest FIFA, nie ma jakiejś symulacji Voleya?
;)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #38 dnia: Października 15, 2020, 10:20:42 am »
Kurcze, na początku paniki zdaje się, że w żeglarstwie wystartowały zawody on-line na symulatorze, żeby było ciekawiej ścigali się zawodowcy z "reala" z amatorami klawiaturowymi...
Jest FIFA, nie ma jakiejś symulacji Voleya?
;)
Kiedyś siatkarze grali w siatkówkę w której żelki przebijały piłkę. Nawet były w to rozgrywki transmitowane na FB.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 10.10.2020 GODZ.20.30
« Odpowiedź #39 dnia: Października 15, 2020, 10:27:07 am »
Nieoficjalnie duże miasta w czerwonej strefie od soboty, więc jest taka możliwość że Rzeszów od soboty czerwony, co oznacza że mecz u siebie na który tyle czekamy rozegramy bez kibiców.