Autor Wątek: Piłka nożna Resovia  (Przeczytany 328173 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #1050 dnia: Listopada 04, 2019, 07:34:18 am »
Przesadzasz Majer...powinno się zamknąć w 2 mln  ;D

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #1051 dnia: Listopada 04, 2019, 07:45:45 am »
Poldek teraz trzeba większą kasę zbierać, bo podgrzewana murawa i jupitery to koszt około 4 mln  ;) :). U sąsiadów już coś słychać w tym temacie, ja nie mam zamiaru tam chodzić na moją Resovię.

U sąsiadów zrobiło się zimno (-10 do lidera), to nie dziwne, że płytę chcą podgrzewać ;) ;D .

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #1052 dnia: Listopada 04, 2019, 08:02:08 am »
U sąsiadów zrobiło się zimno (-10 do lidera), to nie dziwne, że płytę chcą podgrzewać ;) ;D .

 ;D ;D ;D
Chłodno i ciemno  ;D ;D ;D
Co z tego, że pieniądze na prąd są, jak...nie ma czym świecić  ;D ;D ;D

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #1053 dnia: Listopada 04, 2019, 22:05:09 pm »
Przesadzasz Majer...powinno się zamknąć w 2 mln  ;D
Może masz rację ale jest jeden warunek, nasza własna robocizna i nasz sprzęt. Masz jakiś 30 metrowy wysięgnik ? to oczywiście żart, bo wiem że nie masz, a to podraża koszty. Myślisz że do podgrzania płyty boiska można wykorzystać technologie z mieszkań, no oczywiście że nie. Nie wiem skąd masz taką wiedzę że wystarczy 2 mln, bo na różnych stronach są właśnie ceny zbliżone do 4 mln. Miasto chce na to przeznaczyć 5 mln. Oczywiście pewnie dałoby się zamknąć kwotą 2 mln, bo maszty byłyby wystrugane z osiki  ;D, zamiast jupiterów świecilibyśmy komórkami (trzeba policzyć ile potrzeba komórek do uzyskania odpowiedniej ilości Lux-ów), no i niemniej ważne, przetarg wygrałaby firma ....,  wiadomo jaka, bo wtedy może robocizna byłaby za darmo  :) ;)

Technik podgrzewania murawy jest kilka, ale najpopularniejsza jest ta, w której czynnikiem grzewczym jest glikol. W gazowej kotłowni pod murawą jest podgrzewana woda, która przekazuje ciepło glikolowi płynącemu w poliuretanowych rurkach. Glikol jest ogrzewany do 35 °C. W przypadku mocnego zmrożenia murawy przez śnieg, przed podgrzewaniem usuwa się śnieg mechanicznie. Podgrzewana murawa wymaga intensywniejszego podlewana latem ze względu na szybkie odprowadzanie wody.
Trzeba to pukładać

Instalację podgrzewanej murawy na stadionie w Mielcu wykona firma Dropservice z Warszawy. Koszt prac ma wynieść 1 milion 992 tysiące 600 złotych.  To z Mielca, jak widać koszt samej murawy to prawie 2 mln, a oświetlenie ?


Wiosną Świt już nie będzie miał takich problemów. Od tygodnia na stadionie miejskim w Nowym Dworze trwa montaż słupów oświetleniowych. Wczoraj stanęły dwa od strony ul. Sportowej. Dziś zostaną podniesione pozostałe dwa. Oświetlenie będzie spełniać wymogi PZPN-u. Pierwsza próba świateł ma zostać przeprowadzona po zmroku 1 marca. Pierwszym meczem w Nowym Dworze przy sztucznym świetle będzie najprawdopodobniej sparing z Jagiellonią Białystok 6 marca. Tydzień później, podczas inaugurującego rundę wiosenną spotkania z Widzewem Łódź, nastąpi uroczysta inauguracja oświetlenia.

- Inwestycja kosztowała 2,352 mln zł brutto. Jest to jedna z najniższych, o ile nie najniższa cena w polskiej lidze - mówi burmistrz Nowego Dworu Jacek Kowalski. Dla porównania koszt oświetlenia stadionu Polonii przy ul. Konwiktorskiej wyniósł ponad 3,5 mln zł.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2019, 22:26:47 pm wysłana przez Majer »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #1054 dnia: Listopada 05, 2019, 07:30:54 am »
Dlatego nie ma innej drogi, jak przejęcie stadionu przez miasto. A to znowu wiąże się z ryzykiem...jakim? Przecież wiemy, że może się okazać, że na miejskim już to jest zrobione to grajcie tam...
Ale chyba nie ma innej alternatywy. Trzeba zaryzykować. Z tym, że problem sprowadza się przede wszystkim do tego...brak chętnych do wzięcia tego ryzyka na siebie. Bo w przypadku wtopy...los przesądzony na lata ;)
A poza tym stadion już nie będzie należał do Resovii.
W sumie to co się dzieje jest...ewenementem na skalę co najmniej polską. Bo ten "ból głowy" mamy dzięki trenerowi, piłkarzom i grupce ludzi, którzy w kiepskich warunkach postawili tak wysoko poprzeczkę dla całej Resoviackiej społeczności (i nie tylko), że teraz coś z tym kapitałem trzeba zrobić...
I jadą z tym koksem dalej...nie zwalniają.
I to jest piękne...

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #1055 dnia: Listopada 05, 2019, 11:57:58 am »
Panowie, ale to co się działo w Łodzi to było coś niesamowitego! Po meczu piłkarze wraz z całym sztabem podbiegli od razu do nas, mało do nas nie wskoczyli na sektor! Zaakompaniowali nam "kto wygrał mecz" i rykneliśmy na cały widzewiacki stadion "SOVIA"!!! Po meczu wspólnie wracaliśmy do Rzeszowa, gdzie śpiewom nie było końca. Oby więcej takich wyjazdów! :D Historyczne chwile!!!
Piękne czasy nastały, że wszyscy się głowią jak dorównać piłkarzom poziomu, który oni wciąż podnoszą. Po awansie do II ligi było pięknie, a kto się spodziewał, że teraz będziemy liderem i będziemy wygrywać z takimi markami na ich własnych stadionach wypełnionych po brzegi naładowanymi jak karabiny kibicami? :) Oni tam nie wyszli jak rok temu - zagrać mecz, tylko wyszli go wygrać! Ogromny postęp! Wielka dRRużyna!

Co do stadionu to musimy poczekać, aż będzie wszystko podpisane, bo jestem pewny, że zarząd bierze pod uwagę, że miejski wciąż jest rozbudowywany... Zapisy w umowie muszą być jasne i klarowne. Mam nadzieje, że pozostało nam 1,5 roku, żeby stadion przy W22 spełniał wymogi pierwszej ligi (pierwszy rok w pierszej lidze można grać nie spełniając tych wymogów... :P


leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #1057 dnia: Listopada 06, 2019, 16:47:16 pm »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #1058 dnia: Listopada 06, 2019, 18:51:34 pm »
Tak i ja uważam, myślę że niejeden klub zazdrości nam takiego Trenera. Chodzę już sporo lat na Maltę, ale tak walecznych Pasiaków jeszcze nie oglądałem. Tu zdecydowanie widać rękę Szymona Grabowskiego. Były pewnie lepsze drużyny, a szczególnie ta z lat 80-tych (ich początku), ale wtedy to już byli prawie starzy wyjadacze, chociaż niekoniecznie wiekiem. Obecna drużyna jest drużyną z prawdziwie Resoviackim sercem, to od nich emanuje. Widać że gra sprawia im również radość .

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Piłka nożna Resovia
« Odpowiedź #1059 dnia: Listopada 06, 2019, 20:52:21 pm »
Bo Graba jest Resoviakiem, a w jego przypadku to nie jest kolejny klub, tylko Ten Klub.