Autor Wątek: Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 26.03.2023 r.  (Przeczytany 6201 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 26.03.2023 r.
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 27, 2023, 00:04:51 am »
Ale jeszcze nie wszystko stracone bo muszą te 6 punktów zdobyć.

Może jeszcze sromotnie przegramy z Katowicami, nie wygramy rundy zasadniczej i jeszcze jakoś uratujemy ten sezon.
Nie zwieszajmy głów, mimo tragicznej sytuacji w jakiej znaleźliśmy się, póki jeszcze tli się iskierka nadziei...
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2023, 00:25:04 am wysłana przez wog »

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 26.03.2023 r.
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 27, 2023, 06:55:09 am »
Nie liczyłbym na to. Co mieliśmy wygrać w tym sezonie to już wygraliśmy. Play-off odpuściłbym podobnie jak challenge cup. Przynajmniej skończymy sezon jako zwycięzcy.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 26.03.2023 r.
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 27, 2023, 10:32:51 am »
Owszem duet KleFalco bywa bardzo chwiejny w meczach o stawkę, tak samo MVP wczorajszego spotkania tylko, że bez presji nie ma zabawy. Tak samo jest w play-off. Z drugiej strony, dlaczego to tylko Resovia ma się obawiać? Ile meczów przegrała Resovia z drużynami z miejsc 5-16? Jeden. Jak często wyżej notowana drużyna odpadała w ćwierćfinale play-off? Ze dwa-trzy? Trener Medei nie kalkulował przed meczami z Jastrzębskim oraz Treflem, a mógł. Najwidoczniej wierzy w swój zespół bardziej niż ustawa przewiduje.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 26.03.2023 r.
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 27, 2023, 10:39:57 am »
Przecież to wszystko jedno z kim zagramy w ćwierćfinale. Stylem nie błyszczymy, ale Resovia ma w tym sezonie co najmniej jedną zaletę: wygrywała z zespołami 5-16 niemal wszystko. Tylko z Lubinem się potknęła.
Obojętne z kim i tak trzeba będzie się spocić.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 26.03.2023 r.
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 27, 2023, 11:45:46 am »
Przecież to wszystko jedno z kim zagramy w ćwierćfinale.

No pewnie, że tak.
Ale jak czytam, że "nie wszystko jeszcze stracone bo muszą (Skra) te 6 punktów zdobyć (żeby awansować do PO)", to się zastanawiam, czyj kibic to pisze - drużyny, która najprawdopodobniej wygra rundę zasadniczą, czy kibic drużyny, która musi wygrać dwa niełatwe mecze za 3 pkt żeby doczołgać się do tych play-off?

Chciałbym tych play-offów ze Skrą. Choć złamanego grosza bym nie postawił, że do nich wejdą i uważam, że nie "zasłużyli" na nie. Chciałbym bo play-offy nawet z beznadziejną Skrą wzbudzają u mnie (i chyba nie tylko u mnie) nieporównywalnie większe emocje niż nawet ze świetną Nysą. A podobno Skra jest w kapitalnej formie i wszyscy się jej obawiają (w telewizorze tak mówili). Zatem sprawdźmy to.
Wygramy? Super, zwycięstwo ze Skrą "smakuje" dużo lepiej niż z Nysą.
Przegramy? To by znaczyło, że w walce o medale z drużynami dwie klasy lepszymi od Skry tym bardziej nie mielibyśmy szans wygrać...
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2023, 11:47:41 am wysłana przez wog »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 26.03.2023 r.
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 27, 2023, 12:59:44 pm »
Faza play-off to ukoronowanie sezonu.
Cokolwiek się jednak w niej wydarzy, nie zmieni to mojej opinii, że był to bardzo fajny sezon.
Mam już za sobą wiele lat kibicowania. Kibicuję bez względu na wynik. Wygramy - fajno. Nie wygramy - przez chwilę się pozłoszczę, czasem trochę się wyzłośliwię i... już mi szkoda, że przyjdzie się rozstać z klubową siatkówką na pół roku.
"Meczów jest za dużo"? Może i tak, ale jakoś nie zdążyłem się nimi znudzić w tym sezonie - niewielu było słabych przeciwników, żeby się nudzić.
Trudno było nie polubić naszych grajków z tego sezonu.
Pora na siatkarskie święta (czyli play-off). Te Wielkanocne też będą z siatkówką na Podpromiu. Lubię święta, ale fajna "codzienność" (czyli runda zasadnicza) jest dla mnie ważniejsza od świąt. Bez świąt mogę się obyć. Bez fajnej codzienności życie jest dużo bardziej smętne.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 372
Odp: Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 26.03.2023 r.
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 27, 2023, 13:07:12 pm »
Cieszmy się z 1-go miejsca fazy zasadniczej /to jest naprawdę duże osiągnięcie/ i czekajmy na pierwszy mecz play off. Jest super.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 26.03.2023 r.
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 27, 2023, 17:30:34 pm »
Obejrzałem powtórkę. Bardzo dobre widowisko.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Grzesiek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 26.03.2023 r.
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 27, 2023, 21:39:42 pm »
A więc Nysa ;D

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 26.03.2023 r.
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 27, 2023, 22:16:38 pm »
Nysa albo Olsztyn. Poniżej 2. miejsca już nie spadniemy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.