Autor Wątek: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017  (Przeczytany 209605 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 27, 2016, 19:33:06 pm »
Oczywistym jest to, że gracz na pozycji przyjęcie musi dysponować...dobrym przyjęciem. Takiego przyjęcia nie ma w swojej gamie umiejętności Bartek Kurek.
Jednak dopełnieniem wartości przyjmującego jest silny i skuteczny atak. Najlepiej, jak ma się w zespole dwóch takich przyjmujących. Wtedy siła ataku jest możliwa ze wszystkich stref.
W siatkówce, żeby wygrywać, trzeba zdobywać punkty. A najwięcej tych punktów zdobywa się atakiem.

Michał5

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 367
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 27, 2016, 20:16:31 pm »
Bardziej miałem na myśli podział na ofensywnego/defensywnego. Nawiązał się temat, że Zenit ma świetnych skrzydłowych, z mocnym atakiem. Każdy z nich potrafi zaatakować mocno i nad blokiem i nie potrzeba im podziału na ofensywny+defensywny na parkiecie. Tylko właśnie taki Anderson nie dość, że świetnie atakuje, jest niesamowicie uniwersalnym zawodnikiem to dodatkowo jego element przyjęcia jest na bardzo wysokim poziomie. Niestety Resovii nie stać na zawodników tego pokroju, więc zostają gracze bardzo dobrzy w ataku, ale z innymi mankamentami lub odwrotnie. Albo inaczej, może i Resovię stać ale polityka jest inna.

Dzej

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 148
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 27, 2016, 20:32:30 pm »
Oczywistym jest to, że gracz na pozycji przyjęcie musi dysponować...dobrym przyjęciem. Takiego przyjęcia nie ma w swojej gamie umiejętności Bartek Kurek.
Jednak dopełnieniem wartości przyjmującego jest silny i skuteczny atak. Najlepiej, jak ma się w zespole dwóch takich przyjmujących. Wtedy siła ataku jest możliwa ze wszystkich stref.
W siatkówce, żeby wygrywać, trzeba zdobywać punkty. A najwięcej tych punktów zdobywa się atakiem.
ale łatwiej zdobywa się punkty na ruchomym albo pojedynczym bloku, niz ze swieczki z podwójnym, albo potrojnym blokiem ;) Polska tak zdobyla MŚ, Francuzi ME i LŚ, a jeszcze wcześniej to Brazylia zdominowała wszelkie rozgrywki "defensywnymi" przyjmujacymi.
Problem jest taki, że teoretycznie zawodnik z najgorszym przyjęciem u nas, ten "ofensywny", czyli Alek, który wraca po rocznej przerwie, okazuje się, że przyjmuje lepiej od tych "defensywnych" przyjmujacych w osobie Penczewa, Jaeschke, czy Lyneela.

Totmes

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 218
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 27, 2016, 20:48:55 pm »
Daje się zauważyc, że polityka transferowa Resovii, to tanio i dużo, ruch musi byc co roku. Znowu wymienią 5-6 zawodników, czyli 40 % składu, później będzie znowu głupie gadanie przez pół sezonu, że się zgrywają. Żeby to była jakaś rewolucja jak w tym roku w Zaksie, albo w Skrze po odejściu Nawrockiego, ale nie to nie jest rewolucja, tylko wymiana zabawek, od 2009 roku (przyjałem tą datę bo wtedy przyszedł najstarszy obcokrajowiec jaki u nas gra do dziś, jako Polak- Achrem)- w Resovii grało 20 obcokrajowców, co tylko daje prawie co rok wymianę prawie 3, a nie liczę ilu polskich graczy się przewinęło. Jaka tu jest budowa
To nie jest wina Kowala, tylko raczej zarządu, Górskiego, Górala- który zabrania kominów płacowych- wiadomo, jak się takiego Penczewa, czy Ivovicia rozwinie to jak nie dostaną podwyżki, to zaraz czmychną.

Mam nadzieję, że klub zachowa klasę wobec Alka, jak i Igły i nie wywali ich jak zużyte opony, Resovia kreuje się na klub z tradycjami, więc powinna tak postępowac z zasłuzonymi zawodnikami jak Man Utd (scholes, Giggs). Bo jeśli teraz pozbędą się Achrema- to po co go trzymali ten sezon

Stokr jest realny, bo to nie takie nazwisko jak Milijkovic, który nawet jako 40 latek jest nieosiągalny w Polsce. Dodatkowo, jest to bardzo masywny gracz, który w takim wieku (34 lata w przyszłym sezonie), może miec duże dolegliwości, ze strony pleców.
Jeśli się Schops wykuruje, to bedzie znowu mocny atak i słabe przyjęcie, dodatkowo pewnie i słabe rozegranie, no chyba, że stanie się cud i Fabię się opamięta

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 27, 2016, 21:00:12 pm »
Mam nadzieję, że klub zachowa klasę wobec Alka, jak i Igły i nie wywali ich jak zużyte opony, Resovia kreuje się na klub z tradycjami, więc powinna tak postępowac z zasłuzonymi zawodnikami jak Man Utd (scholes, Giggs). Bo jeśli teraz pozbędą się Achrema- to po co go trzymali ten sezon
Klub zachowywał klasę i zachowa klasę. Problem jest jednak zawsze(!) dwustronny - wysokość kontraktu. Jeśli propozycje zawodników i propozycje klubu będą się znacząco różnić...
Co do zasady - zgoda, ale nigdy nie poznamy prawdy o kosztach tych zasad.
Myślę, że wszystko dobrze się skończy, ale przy pieniądzach jak to przy pieniądzach - może być różnie.
I nie doszukiwałbym się tu braku klasy którejkolwiek ze stron.
-------------------------------------------------
A ponieważ zabawa w transfery trwa, to ja podam skład "drużyny marzeń" (z uwzględnieniem odrobiny realiów):
- rozgrywający - tu jestem spokojny
- Nowakowski, Lemański, Paszycki, Dryja/Perłowski(ten, który zostanie)
- Kurek, Kubiak, Rześki i Achrem/Śliwka (ten, który zostanie, ale zapewne Achrem)
- Grozer, Schoeps
- libero - tu jestem spokojny.
Czy to takie trudne? Nie. Czy możliwe? Tak. Trzeba tylko chcieć. Drogo? Możliwe. Ale co tanie - to drogie, a co drogie - to tanie.
Wiem nawet jak pozyskać Grozera: trza kupić piękny bukiet-do samolotu-do Grozerowej i pozyskać jej przychylność. Bo to tylko od niej zależy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2016, 09:45:15 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

krisT

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 297
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 28, 2016, 09:40:23 am »
Klub zachowywał klasę i zachowa klasę. Problem jest jednak zawsze(!) dwustronny - wysokość kontraktu. Jeśli propozycje zawodników i propozycje klubu będą się znacząco różnić...
Co do zasady - zgoda, ale nigdy nie poznamy prawdy o kosztach tych zasad.
Myślę, że wszystko dobrze się skończy, ale przy pieniądzach jak to przy pieniądzach - może być różnie.
I nie doszukiwałbym się tu braku klasy którejkolwiek ze stron.
-------------------------------------------------
A ponieważ zabawa w transfery trwa, to ja podam skład "drużyny marzeń" (z uwzględnieniem odrobiny realiów):
- rozgrywający - tu jestem spokojny
- Nowakowski, Lemański, Paszycki, Dryja/Perłowski(ten, który zostanie)
- Kurek, Kubiak, Rześki i Achrem/Śliwka (ten, który zostanie, ale zapewne Achrem)
- Grozer, Schoeps
- libero - tu jestem spokojny.
Czy to takie trudne? Nie. Czy możliwe? Tak. Trzeba tylko chcieć. Drogo? Możliwe. Ale co tanie - to drogie, a co drogie - to tanie.
Nieźle, ale za Paszyckiego  Bieniek.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 28, 2016, 09:46:06 am »
Bieniek albo jest już w Zaksie, albo jest za granicą. Nie jestem fanem Bieńka. Wolę Lemańskiego.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #87 dnia: Kwietnia 28, 2016, 10:11:37 am »
Nieźle, ale za Paszyckiego  Bieniek.
Po co - żeby się flota nauczył? ;)

krisT

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 297
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #88 dnia: Kwietnia 28, 2016, 10:45:04 am »
Bieniek albo jest już w Zaksie, albo jest za granicą. Nie jestem fanem Bieńka. Wolę Lemańskiego.
A Bartek w Japoni. To tylko marzenia, spekulacje. I tak największe marzenie większości kibiców się nie spełni, a kto przyjdzie to mało istotne o czym przekonaliśmy się w tym sezonie. Nazwiska nie grają, potrzebna drużyna dobrze poukładana, rozumiejąca się, atmosfera, wtedy nawet z mniejszymi nazwiskami można wygrać LM.

Greg

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #89 dnia: Kwietnia 28, 2016, 11:30:17 am »
A mi się marzy Toniutti  zamiast Fabiana i Conte a zmiana trenera na Castellaniego.
Ehhh