Autor Wątek: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017  (Przeczytany 209615 razy)

krisT

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 297
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #130 dnia: Kwietnia 28, 2016, 18:08:03 pm »
Muzaj
Dobre, do pary z Jochenem ok

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #131 dnia: Kwietnia 28, 2016, 18:08:33 pm »
Ludzie, błagam zejdźmy na ziemię zanim całkowicie stracimy z nią kontakt.

Możemy sobie tutaj pisać, że Grozer u nas zagra za bukiet róż dla małżonki, Gianelli za bombonierkę dla babci, Muserski za flaszkę dla prezesa klubu, a Kubiak za dwie paczki gum Mamba dla dzieci Michała.
Widzisz, Szanowny Wog, ja mam to do siebie, że z reguły wiem, co piszę.
Dla Grozera kryterium gry w Chinach nie są pieniądze. "Sezon tam jest krótki", kończy się w lutym - to jest podstawowe kryterium.
Znasz faceta, który mówi: "Dają mi 600, ale u was zagram za 350"? Bo ja znam.
Życie składa się nie tylko z zarabiania pieniędzy. Życie składa się także z wychowywania dzieci, codziennego posyłania ich do szkoły, ale przede wszystkim ze spędzania czasu z ludźmi, z którymi chce się spędzać czas. Nie każdy, kto ma dużo pieniędzy, potrzebuje mieć ich jeszcze więcej. Jeśli gdzieś mi płacą 300 i jestem z dala od tych, z którymi chcę być blisko, tylko przez 4 miesiące, a w innym miejscu płacą mi również 300, ale rozłąka będzie trwała 6 miesięcy, to...
Podobno każdy mierzy innych ludzi swoją miarą. Mamy różne miary.
Jeśli sądzisz, że dla każdego jedynym kryterium jest to, czy zarobi 300 czy 400, to się mylisz. Nie taką forsę ludzie tracili z miłości. Dziwne?
Dziwna to jest logika pewnych dyskutantów.
"Kowal jest be, bo nie motywuje zawodników". A po co ma motywować, czyli przemawiać do uczuć, skoro im płaci? Z drugiej strony lekceważy się uczucia innych twierdząc, że przekonanie do dłuższej rozłąki (czyli motywacja) jest nieistotne. A jak umotywować? Pieniędzmi?
szczerze powiem, że tego typu myślenie, jak Twoje, było jednym z nieszczęść Resovii.
Tak, utrzymywanie osobistych kontaktów jest bardzo ważne. Tak, pewne gesty są bardzo ważne. Nie wiem, czy babcia Gianellego ucieszyłaby się z bombonierki i jak taki gest wpłynąłby na myślenie Gianellego o Resovii, ale wiem, że ile trudu, ile smutku, ile potencjalnych kłopotów wynika z tego, że małżeństwa są rozdzielone. "Taka praca"? Ona taka być nie musi.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2016, 19:02:03 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Michał5

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 367
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #132 dnia: Kwietnia 28, 2016, 19:24:35 pm »
Przecież Grozer powiedział, że idzie prawdopodobnie do Chin więc chyba możemy go skreślić z listy marzeń.

"Prawdopodobnie zagram w Chinach, dostałem dobrą ofertę z Szanghaju. Owszem, miałem zapytania z Polski i Włoch, jednak wspólnie z rodziną skłaniamy się w kierunku pozostania w Azji. Sezon jest tu krótszy, a program przygotowań sprzyja mojemu rozwojowi. Rozgrywki finiszują już na początku lutego. W zespołach mogą występować dwaj obcokrajowcy, więc z pewnością będę miał towarzystwo."


To było kilka dni temu. Aktualnie Grozer ma ofertę i z Resovii i z Verony. Nic nie jest jeszcze pewnego z tymi Chinami i wszystko się może zdarzyć.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #133 dnia: Kwietnia 28, 2016, 20:53:44 pm »
No i co? No i co? A nie pisałem? A nie mówiłem od samego początku? Na cholerę był nam ten transfer Bartka? Mogę i piszę to dzisiaj z nieukrywaną satysfakcją. Na cholerę było to stawianie wszystkiego jedną kartę i budowanie wszystkiego wokół Kurka? Se przyszedł, se pograł i se po jednym sezonie odchodzi. Stawiałem to pytanie kilku osobom w autokarze jadąc na FF do Krakowa. Postawię to pytanie jeszcze raz, ale Wam wszystkim Forumowiczom: kto bardziej zyskał na tym transferze? Bartek czy Resovia? Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna i oczywista. Umówmy się, sezony jakie Bartek spędził za granicą (najpierw Moskwa, później Włochy) nie były - delikatnie rzecz ujmując - oszałamiające w Jego wykonaniu. Przyszedł se do Rzeszowa, se poatakował, se podniósł wartość rynkową i se idzie tam gdzie idzie tam gdzie mu sportowa "ambicja" iść każe. A my? No cóz? Czy to pierwszy raz możemy o sobie powiedzieć (a raczej o Naszych Włodarzach) frajerzy?
Bartek! Życzę Ci powodzenia w dalszej sportowej karierze. Naprawdę! Zero sarkazmu teraz z mojej strony. Dziwię się że na tym etapie kariery wybrałeś akurat taki a nie inny kierunek. No ale cóż. Każdy jest kowalem (nomen omen) swojej kariery. Może nie jesteś tak ambitny jak o Tobie mówią? Dlatego może tym lepiej, że tylko ten jeden sezon w Rzeszowie? 

Przy okazji Bartka chciałbym Wam wszystkim zwrócić uwagę na jedną rzecz. Mamy za sobą ... ile wspólnych lat z Panem Góralem? Siedem? Sześć? Mniejsza o to! W każdym bądź razie jest to już dość duża próbka, aby wyciągnąć dość jednoznaczne i oczywiste wnioski z naszej polityki transferowej na przestrzeni tych sześciu (???) sezonów. Otóż, gołym okiem widać że bardzo głośne, wielkie, topowe, etc. nazwiska siatkarskie u nas się nie przyjmowały, a wręcz często okazywały się niewypałem. Moim zdaniem jeden jedyny wyjątek od tej reguły stanowi Jochen Schoeps. A reszta? Przypomnijmy sobie: Cernic, Kovacević, Millar, Veres (brrrrrr ::) ::)), Kurek. A teraz przyjrzyjmy się drugiej stronie medalu i takim transferom jak: Alek, Lukas, Paul Lotman, Grozer, Redwitz, Ivović, Niko Penchev i ......... jestem przekonany że w tym gronie będziemy też wymieniać Damiana Wojtaszka. Widzicie różnicę? Wiecie co mam na myśli i chcę Wam podpowiedzieć? Dziwię, się, cholernie się dziwię że w ub.r. zdecydowaliśmy się na transfer Kurka. Czas pokazał, że miałem rację.  Czas i te kilka dotychczasowych sezonów dobitnie pokazuje jakich zawodników powinniśmy wypatrywać i wyszukiwać na rynku. Nie chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o aspekt czysto sportowy (to oczywiście też), ale o to "COŚ", co każdy z w/w zawodników ma/miał. To poczucie że RESOVIA TO NIE TYLKO MAMONA, ŻE JAK SIĘ JUŻ TUTAJ JEST TO DAJE SIĘ OD SIEBIE COŚ WIĘCEJ I COŚ PONAD TO CO ZAPISANE W KORPORACYJNYM KONTRAKCIE. Co tutaj qwa dużo gadać i pisać. Pierwszy przykład z brzegu! Przypomnijcie sobie np: Paula i jego pojedynki pod siatką z Pliną. Jak to było? "One, two and fuck you".

Ciąg dalszy nastąpi .........
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2016, 21:12:10 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

krisT

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 297
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #134 dnia: Kwietnia 28, 2016, 20:59:15 pm »
No i co? No i co? A nie pisałem? A nie mówiłem od samego początku? Na cholerę był nam ten transfer Bartka? Mogę i piszę to dzisiaj z nie ukrywaną satysfakcją. Na cholerę było to stawianie wszystkiego jedną kartę i budowanie wszystkiego wokół Kurka? Se przyszedł, se pograł i se po jednym sezonie odchodzi. Stawiałem to pytanie kilku osobom w autokarze jadąc na FF do Krakowa. Postawię to pytanie jeszcze raz, ale Wam wszystkim Forumowiczom: kto bardziej zyskał na tym transferze? Bartek czy Resovia? Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna i oczywista. Umówmy się, sezony jakie Bartek spędził za granicą (najpierw Moskwa, później Włochy) nie były - delikatnie rzecz ujmując - oszałamiające w Jego wykonaniu. Przyszedł se do Rzeszowa, se poatakował, se podniósł wartość rynkową i se idzie tam gdzie idzie tam gdzie mu sportowa "ambicja" iść każe. A my? No cóz? Czy to pierwszy raz możemy o sobie powiedzieć (a raczej o Naszych Włodarzach) frajerzy?
Bartek! Życzę Ci powodzenia w dalszej sportowej karierze. Naprawdę! Zero sarkazmu teraz z mojej strony. Dziwię się że na tym etapie kariery wybrałeś akurat taki a nie inny kierunek. No ale cóż. Każdy jest kowalem (nomen omen) swojej kariery. Może nie jesteś tak ambitny jak o Tobie mówią? Dlatego może tym lepiej, że tylko ten jeden sezon w Rzeszowie?
Może chciał pograć dłużej ale zobaczył jak wygląda sytuacja i uznał że tu nic więcej nie osiągnie. Tego nie wiesz.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #135 dnia: Kwietnia 28, 2016, 21:32:11 pm »
Pablo odpowiem Ci.
Najbardziej zyskała, kolejność nie przypadkowa:
1. Reprezentacja Polski, czyli my wszyscy. Rok gry przed najważniejszą imprezą roku 2016 na nowej pozycji jest bezcenny. Do tego gra z Fabianem odpowiedziała mniej więcej jak to może wyglądać w Rio.
2. Zawodnik. Nie można ukrywać, iż to był jeden z najlepszych sezonów w jego wykonaniu. Zwłaszcza w pierwszej części sezonu Bartek błyszczał. Pod koniec spuścił z tonu. Pozwoliło mu to zdobyć kontrakt życia.
3. Asseco. Bartek to dawna "miłość" siatkarska Adam Górala, warta każdych pieniędzy, Bartek to była gwiazda kadry, gdzie był wymieniany, jako jeden z najlepszych graczy świata. Był jednak głośnym nazwiskiem i jako nośnik reklamy się sprzedawał. Reklama Monte zrobiła z niego siatkarskiego celebrytę, który był widoczny. Jego zakontraktowanie spowodowało większe zainteresowanie klubem. Marketingowy strzał w 10 tkę.
4. Resovia. Bartek zostawił kawał zdrowia na parkietach ligowych grając w Resovii. Grał za dwóch a liczba ataków, jakie przechodziła przez niego mogłaby być godna ligi azjatyckiej. Ciągnął nam grę i błyszczał na tle słabych kolegów. Efekt nie zawsze był zadowalający, bo nie zawsze wygrywaliśmy, ale punkty w końcowym rozrachunku spowodowały, iż jesteśmy gdzie jesteśmy.
5. Kraków. Kurek jako gwiazda kampanii przed Final Four promował bardziej Kraków , niż Resovię czy Rzeszów. Karków wykorzystał to i Kurek kojarzy się z tym miastem. Ogólnie to jak zobaczyłem plakaty to moje pierwsze pytanie było gdzie jest Resovia? Na plakacie było wszystko poza Resovią. Czy ktoś zauważył, iż np. na bilecie nie ma nigdzie nazwy klubu? Jest tylko herb. Podobnie na plakacie. Efekt jest taki, iż wypromowaliśmy Kurka, wypromowaliśmy Kraków a teraz nic z tej promocji nam nie zostanie. Bo mało, kto będzie to kojarzyła z Resovią czy Asseco Resovią. Ale, to kamyczek do ogródka naszego marketingu.
Ja nie byłem zwolennikiem tego transferu. Pamięć mam długą i dobrą i pamiętam, co było śpiewane. Ale Bartek mnie przekonał swoją grą i zaangażowaniem. Wsłuchałem się w głos rozsądku, płynący od różnych osób i dałem mu czystą kartę. W miarę upływu czasu coraz bardziej docierało do mnie, iż poza nazwiskiem nie ma on nic wspólnego z gwiazdą Skry. Nie żebym, specjalnie wierzył, iż on da się ?pokroić? za Resovię, ale uważam, że zostawił masę zdrowia w klubie. Nie oszczędzał się. Życie musiało mu dać w du.. , bo nabrał pokory. Nie był tym samym młokosem, który urządzał burdy na boisku w Bełchatowie. Stał się, bardziej wyważony, rzekłbym dojrzałym profesjonalnym zawodnikiem.
Co do jego relacji co do kibiców, to podobało mu się u nas. Nawet mam wrażenie, iż będzie tęsknił. Nie jest, tak iż nie doceniał tego czego miał okazję w Rzeszowie doświadczyć. Te wywiady są szczere. Rozmawiałem z nim kilkukrotnie i za każdym razem dobrze o nas mówił. Moim zdaniem, nawet lepiej się o nas wyrażał, niż na to zasługiwaliśmy. Bo moim zdaniem, jako kibice nie możemy tego sezonu zaliczyć do udanych. Słaba atmosfera , która nawet nie zbliżyła się do tej z czasów TwieRRdzy. A jednak go to zachwyciło. Widocznie, po przygodnie Rosyjsko ? Włoskiej, u nas zobaczył coś lepszego.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #136 dnia: Kwietnia 28, 2016, 21:44:22 pm »
(...) kto bardziej zyskał na tym transferze? Bartek czy Resovia? Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna i oczywista. Umówmy się, sezony jakie Bartek spędził za granicą (najpierw Moskwa, później Włochy) nie były - delikatnie rzecz ujmując - oszałamiające w Jego wykonaniu. Przyszedł se do Rzeszowa, se poatakował, se podniósł wartość rynkową i se idzie tam gdzie idzie tam gdzie mu sportowa "ambicja" iść każe. A my? No cóz? Czy to pierwszy raz możemy o sobie powiedzieć (a raczej o Naszych Włodarzach) frajerzy?
Bartek! Życzę Ci powodzenia w dalszej sportowej karierze. Naprawdę! Zero sarkazmu teraz z mojej strony. Dziwię się że na tym etapie kariery wybrałeś akurat taki a nie inny kierunek. No ale cóż. Każdy jest kowalem (nomen omen) swojej kariery. Może nie jesteś tak ambitny jak o Tobie mówią? Dlatego może tym lepiej, że tylko ten jeden sezon w Rzeszowie? 
(...)


Można Bartka Kurka lubić, bądź nie. Kwestia różnych okoliczności i przymiotów, a może i osobowości.
Ale mieć do niego pretensje? Nie bardzo rozumiem.
Strony podpisały kontrakt na określonych warunkach i obie strony się z tego kontraktu wywiązały. Trzeba przyznać, że pod względem sportowym zawodnik zrobił swoje. Wykonał swoją pracę dobrze. Ktoś zaproponował mu na następny sezon lepsze warunki to poszedł gdzie indziej. Tak wygląda od dość dawna zawodowy sport. Nie ma się co obrażać na rzeczywistość. Tę rzeczywistość trzeba wykorzystywać.
Zyskały obie strony.
O żadnym frajerstwie nie może być mowy.
 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2016, 21:53:29 pm wysłana przez leon »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #137 dnia: Kwietnia 28, 2016, 22:11:41 pm »
Szanowny Represie, nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że z reguły wiesz co piszesz.

Nie mam także absolutnie żadnych wątpliwości, że wiedziałeś co piszesz niespełna rok temu (w poprzednim "okienku transferowym"), pisząc:
Cytuj
A'propos odejść:
My, kibice widzimy tylko jedną stronę medalu - jak zawodnik grał, jak się zachowywał. Nie widzimy tej drugiej strony, czyli ile to kosztuje.
Klub musi liczyć. Nie wiem ile zarabiają poszczególni zawodnicy. Słyszę jakieś plotki, ludzie spekulują, ale żeby dogłębnie ocenić przydatność danego zawodnika, trzeba wiedzieć ile zarabiał.
Myślę, że wybory bywają bardzo trudne, bo różnice pomiędzy rzeczywistą przydatnością a ceną są czasem duże.

To jak "klub musi liczyć" czy "kwiaty wysyłać"?
A może to nie jest takie proste (zarówno patrząc od strony sportowca, jak i klubu)?

Ale ja nie będę oceniał Ciebie i nie będę pisał jaką miarą Ty mierzysz ludzi, bo staram się w ogóle ludzi nie oceniać, a już na pewno nie ludzi, których nie znam w ogóle...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2016, 22:21:16 pm wysłana przez wog »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #138 dnia: Kwietnia 28, 2016, 22:41:03 pm »
A'propos czego to piszesz? Bo jakoś nie mogę doszukać się sensu Twojej wypowiedzi. I zestawienie jakieś takie: ni przypiął ni wypiął.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #139 dnia: Kwietnia 28, 2016, 23:02:20 pm »
Klub "musi liczyć" czy "utrzymywać osobiste kontakty"? Wiem, jedno nie wyklucza drugiego. Do czasu... Do czasu negocjacji kontraktowych...