Autor Wątek: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017  (Przeczytany 209623 razy)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #140 dnia: Kwietnia 28, 2016, 23:21:18 pm »
Dla Grozera kryterium gry w Chinach nie są pieniądze. "Sezon tam jest krótki", kończy się w lutym - to jest podstawowe kryterium.

Przepraszam ale drogi Represie rozmawiałeś z Grozerem, skąd te informacje, z prasy? Ja ze swojej strony(innej niż prasa) wiem że głównym powodem są pieniądze i to jest powód pierwszorzędny. Chyba tylko jest jeden Resoviak o którym wiem na 100% że nie poszedł za dużo większą kasą w najlepszym momencie swojej kariery i został, chyba nikogo nie zdziwię  - Alek

A teraz przyjrzyjmy się drugiej stronie medalu i takim transferom jak: Alek

Mimo wszystko srebrny medalista LM, świetnie grający na FF, bodajże MVP bardzo silnej ligi Greckiej, zawodnik w sile wieku, grający w klubie który w przeciągu 6 sezonów, 4 razy meldował się w FF i 3 razy w finale, w ostatnim sezonie wygrywając z mocną Iskrą, dla Resovii z Ljubo i Wiką to był mega hit :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2016, 23:53:23 pm wysłana przez biperion »

_Misiek_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #141 dnia: Kwietnia 29, 2016, 00:20:47 am »
No i co? No i co? A nie pisałem? A nie mówiłem od samego początku? Na cholerę był nam ten transfer Bartka? Mogę i piszę to dzisiaj z nieukrywaną satysfakcją. Na cholerę było to stawianie wszystkiego jedną kartę i budowanie wszystkiego wokół Kurka? Se przyszedł, se pograł i se po jednym sezonie odchodzi.

No nieźle. NIezłe wiadro pomyj na najlepszego zawodnika Resovii w tym sezonie, którego spokojnie można umieścić na pierwszym, drugim i trzecim miejscu. Na co był jego transfer? A może po to żeby nie skończyć sezonu całkowitą kompromitacją i zająć zaszczytnego miejsca w środku tabeli? Bo chyba nikt już nie ma wątpliwości gdzie byłaby Resovia w tabeli bez Kurka, nie łudźcie się że Schops zbawiłby Resovię. Nie wiem w czym zawinił Kurek i jaki miał wpływ na jego kolegów z drużyny i na nędzę jaką prezentowali, szczególnie niektórzy z nich. Może miał jeszcze poprowadzić zespół jako trener żeby jego transfer był "po coś".

kto bardziej zyskał na tym transferze? Bartek czy Resovia? Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna i oczywista. Umówmy się, sezony jakie Bartek spędził za granicą (najpierw Moskwa, później Włochy) nie były - delikatnie rzecz ujmując - oszałamiające w Jego wykonaniu. Przyszedł se do Rzeszowa, se poatakował, se podniósł wartość rynkową i se idzie tam gdzie idzie tam gdzie mu sportowa "ambicja" iść każe. A my? No cóz? Czy to pierwszy raz możemy o sobie powiedzieć (a raczej o Naszych Włodarzach) frajerzy?

Kto skorzystał? Obie strony. Czego wymagano od Kurka? Dobrej gry. Grał dobrze? Grał. NIe mam wątpliwości, że na miarę swojego kontraktu. Solidnie zapracowane pieniądze. Jak u nikogo w drużynie. Obie strony skorzystały na tym na zasadzie obopólnej korzyści. Po co niby miał przychodzić do Rzeszowa jak nie po to żeby atakować niby?:). Jeśli już chcesz mianem frajerów określać włodarzy klubu, to transfer Kurka to raczej gdzieś na końcu kolejki do tego zaszczytnego miejsca. Ponadto sezon w Rosji miał nieudany, nic specjalnie niespotykanego, że w karierze zawodników zdarzają się słabsze momenty. Sezony we Włoszech były co najmniej niezłe.

Przy okazji Bartka chciałbym Wam wszystkim zwrócić uwagę na jedną rzecz. Mamy za sobą ... ile wspólnych lat z Panem Góralem? Siedem? Sześć? Mniejsza o to! W każdym bądź razie jest to już dość duża próbka, aby wyciągnąć dość jednoznaczne i oczywiste wnioski z naszej polityki transferowej na przestrzeni tych sześciu (???) sezonów. Otóż, gołym okiem widać że bardzo głośne, wielkie, topowe, etc. nazwiska siatkarskie u nas się nie przyjmowały, a wręcz często okazywały się niewypałem.

I Kurek jest zapewne tym niewypałem również. :D Klękajcie narody.

Moim zdaniem jeden jedyny wyjątek od tej reguły stanowi Jochen Schoeps.

Taak. Jeden sezon na cztery rzeczywiście na miarę jego kariery. Tyle.


A teraz przyjrzyjmy się drugiej stronie medalu i takim transferom jak: Alek, Lukas, Paul Lotman, Grozer, Redwitz, Ivović, Niko Penchev

Alek wyśmienity transfer, wspaniały zawodnik.
Lukas? Hm.. solidny, ale tylko tyle. Czegoś brakowało jednak na rozegraniu, nie na darmo sięgnięto po lepszego sypacza. Mimo wszystko plus bez wątpliwości. Z resztą zawodników nie ma co dyskutować. Penchev wszystko pięknie dopóki się nie zbiesił. Lotman jakim by nie był walczakiem itp itd, to lekko brakowało mu umiejętności czysto sportowych na miarę potencjału i aspiracji klubu.


holernie się dziwię że w ub.r. zdecydowaliśmy się na transfer Kurka. Czas pokazał, że miałem rację. 

W jaki sposób dokładnie ten czas pokazał Twoją rację? Jeszcze raz wspomnę, że Kurka kontraktowano w celu dobrej gry. Spełnił w 100% te wymagania. Więc jak? Chyba, że to Kurek jest winny niedyspozycji większości (całości?) składu. Nędzy rozegrania, słabego przyjęcia, zagubionego Paszyckiego i trenera. Jeśli tak, jeśli to Kurka wina, to tak, masz rację. :o

Czas i te kilka dotychczasowych sezonów dobitnie pokazuje jakich zawodników powinniśmy wypatrywać i wyszukiwać na rynku. Nie chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o aspekt czysto sportowy (to oczywiście też), ale o to "COŚ", co każdy z w/w zawodników ma/miał. To poczucie że RESOVIA TO NIE TYLKO MAMONA, ŻE JAK SIĘ JUŻ TUTAJ JEST TO DAJE SIĘ OD SIEBIE COŚ WIĘCEJ I COŚ PONAD TO CO ZAPISANE W KORPORACYJNYM KONTRAKCIE. Co tutaj qwa dużo gadać i pisać. Pierwszy przykład z brzegu! Przypomnijcie sobie np: Paula i jego pojedynki pod siatką z Pliną. Jak to było? "One, two and fuck you".

To Kubiak i Conte i masz dwóch takich co wystarczą za pół ligi, szkoda że to nierealne.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #142 dnia: Kwietnia 29, 2016, 00:39:59 am »
Na forum siatki.org użytkowniczka która ma zawsze sprawdzone info w naszych transferach pisze że na ataku faktycznie można się spodziewać Polaka, ja w takim wypadku obstawiam triumfalny powrót Janeczka :D
W końcu.

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #143 dnia: Kwietnia 29, 2016, 00:54:27 am »
Na forum siatki.org użytkowniczka która ma zawsze sprawdzone info w naszych transferach pisze że na ataku faktycznie można się spodziewać Polaka, ja w takim wypadku obstawiam triumfalny powrót Janeczka :D
Ma być powrót ale... ( wiem, wiem co pomylicie o mnie  :D ) - Konarskiego. Ma nie oznacza jeszcze, że już jest.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2016, 01:00:31 am wysłana przez bos »

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #144 dnia: Kwietnia 29, 2016, 01:20:42 am »
Czy ktoś zauważył, iż np. na bilecie nie ma nigdzie nazwy klubu? Jest tylko herb.
To pewnie mieliśmy inne bilety.Na moich był napis w herbie Asseco Resovia.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2016, 01:22:51 am wysłana przez fanres »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #145 dnia: Kwietnia 29, 2016, 06:13:59 am »
Klub "musi liczyć" czy "utrzymywać osobiste kontakty"? Wiem, jedno nie wyklucza drugiego. Do czasu... Do czasu negocjacji kontraktowych...
I znów logiczny klops. Przecież wcale nie musi być negocjacji. Może być oferta, która, po prostu, zostanie przyjęta. Wtedy nie ma negocjacji. A z tego, co mi wiadomo, nasza oferta jest w miarę dobra.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2016, 06:34:34 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Nexter

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 134
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #146 dnia: Kwietnia 29, 2016, 07:08:59 am »
Na forum siatki.org użytkowniczka która ma zawsze sprawdzone info w naszych transferach pisze że na ataku faktycznie można się spodziewać Polaka, ja w takim wypadku obstawiam triumfalny powrót Janeczka :D
Być może w grę wchodzi Michał Filip :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Lewy21

  • Gość
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #147 dnia: Kwietnia 29, 2016, 07:40:31 am »
Być może w grę wchodzi Michał Filip :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Oby!!!

maturban

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 396
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #148 dnia: Kwietnia 29, 2016, 08:26:23 am »
Cieszmy się z Polaka bo przecież każdy z nich będzie lepszy od Kurka..jesli przyjdzie Polak to znaczy że wszyscy mają gdzies ambicje . Który z Polaków będzie ciągnął grę jak Kurek? Konarski mial mega forme u trenera DeGiorgi a u Kowala moze byc różnie.. Sokolov Zajcev Grozer zawodnika tego pokroju potrzeba.
Sovia forever!

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #149 dnia: Kwietnia 29, 2016, 08:53:09 am »
I znów logiczny klops. Przecież wcale nie musi być negocjacji. Może być oferta, która, po prostu, zostanie przyjęta. Wtedy nie ma negocjacji. A z tego, co mi wiadomo, nasza oferta jest w miarę dobra.

Ale która oferta jest "w miarę dobra"?
Ta którą "wystarczy złożyć" czy ta już złożona?
Bo jak ta złożona to dlaczego nie została przez Grozera "po prostu przyjęta"?
A jak nie jest jeszcze złożona to skąd Ty wiesz, że... "JEST w miarę dobra"?
No chyba, że przyjmiemy kolejną tezę. Po tym jak Ty wiesz o "rychłym zakończeniu festynu" przez Adama Górala, a sam Adam Góral chyba nie za bardzo jest tego świadom, to jestem skłonny przyjąć, że Ty również znasz ofertę dla Georga Grozera, której.... on sam nie zna... Bo jakby znał to... by przyjął "bez negocjacji".

Coś jeszcze o "logicznych klopsach"?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2016, 09:01:32 am wysłana przez wog »