Autor Wątek: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017  (Przeczytany 209611 razy)

Rudolf

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 249
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #210 dnia: Kwietnia 29, 2016, 21:17:19 pm »
http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/1,124022,19998870,reprezentant-polski-zastapi-facunda-conte-w-pge-skrze-belchatow.html

do nas Conte i z Ivovicem i Grozerm będą zamiatać ligę;) tak będzie potrzeba ognia tej drużynie a i Grozer i Conte w piecu napalić potrafią
Tak i to Resovia zapłaciła Skrze odstępne i na dodatek opłaci wymagania finansowe Conte :P

Dżordż wraca? :D
Na Wikipedii to może grać nawet w FC Barcelona :D

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #211 dnia: Kwietnia 29, 2016, 21:29:08 pm »
Tylko martwię się, iż zarząd Resovii szybko popsuje nam zabawę ogłaszając w przeciągu tygodnia wszystkie transfery. A szkoda, bo zabawa przy śledzeniu wątku przednia.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2016, 22:54:30 pm wysłana przez A :) »

maturban

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 396
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #212 dnia: Kwietnia 29, 2016, 22:52:45 pm »
Conte odszedł za porozumieniem stron nic nie płacił. Świetny zawodnik więc czemu nie próbować? Skre bylo stać to nas tymbardziej
Sovia forever!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #213 dnia: Kwietnia 29, 2016, 22:55:27 pm »
Conte odszedł za porozumieniem stron nic nie płacił. Świetny zawodnik więc czemu nie próbować? Skre bylo stać to nas tymbardziej
Alek, Marco i Conte. Nic Cię tu nie dziwi?

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #214 dnia: Kwietnia 29, 2016, 22:58:18 pm »
Conte odszedł za porozumieniem stron nic nie płacił. Świetny zawodnik więc czemu nie próbować? Skre bylo stać to nas tymbardziej
Przeczytaj informacje na stronie Skry jeszcze raz
Cytuj
Facundo Conte nie jest już siatkarzem PGE Skry. Kontrakt argentyńskiego przyjmującego został rozwiązany za porozumieniem stron. Na podstawie zawartych ustaleń bełchatowski klub otrzyma odszkodowanie za wcześniejsze rozwiązanie umowy.

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #215 dnia: Kwietnia 29, 2016, 23:24:15 pm »
http://www.assecoresovia.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/art2308,marko-ivovic-wraca-do-asseco-resovii.html
Ivović na rok :) Tylko...szkoda, ze znowu kontrakt tylko na rok...
Może lepiej by było gdyby Fabian i Lukas podpisali na rok, to w tym sezonie dawaliby więcej z siebie

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #216 dnia: Kwietnia 29, 2016, 23:41:43 pm »
W sumie mam wrażenie że po tym sezonie mimo wszystko Alek jest trochę niedoceniony... trochę a może nawet bardzo.
Tak trzeba powiedzieć że jest po paskudnej kontuzji, ma już 33 lata, ale to nadal świetny siatkarz, a mam wrażenie że klub i ogólnie część kibiców widzą w nim zapchajdziurę na ławkę, gdzieś tam zmienika Marko.
A ja powiem trochę z innej strony, z tak mniej popularnej, dla mnie przedłużenie z Alkiem to powinnien być jeden z głównych celów naszego sztabu. Myślę że to nie jest aż tak kwestia pieniędzy, koniec końców gdyby tak było Alek już dawno siedziałby u Rosjan, jak Grozer czy Marko i tłukł się w tamtej superlidze, myślę raczej że w klubie pokutuje myślenie - nie wydawać za dużo na czwartego w kolejce do składu.

Odstawiając na bok sentymenty - bo tych Alek nie potrzebuje - to nie kaleka zdany na łaskę Resovii, a nadal kawał świetnego siatkarza, siatkarza który w każdym sezonie w którym grał był najlepszy wśród przyjmujących. Przez pryzmat tego sezonu ciężko oceniać bo wszyscy grali padake, a mimo to Alek był wyróżniającym się zawodnikiem, rok po kontuzji, zmagając się z psychiką i wchodząc w rytm meczowy. Mówimy o wyróżnianiu się w Resovii, w zespole złożonym z solidnych zawodników, w zespole w którym już w tym sezonie miał być tą zapchajdziurą a nie pełnoprawnym pierwszym przyjmującym.
Ja nie uważam że Resovia grała minimum a Alek maksimum, bo uważam że on może wrócić do pełnej formy, wcześniej nie wierzyłem teraz jestem w stanie uwierzyć, tym bardziej że fizycznie to już fajnie działa, dynamika i siła wracają.

Dlatego tym bardziej szkoda że rozmowy trwają, bo właśnie mam wrażenie że możemy niestety stracić jednego z lepszych przyjmujących, że możemy stracić sportowo i to bardzo dużo możemy stracić sportowo.
Co do zdrowia, to Alek po kontuzji był najbardziej obciążonym zawodnikiem - najwięcej ataków, najwięcej przyjęć wśród przyjmujących, myślenie o nim jako o emerycie, rekonwalescencie jest nie na miejscu.

Ja mam takie przekonanie że jak zostanie to posadzi kogoś na ławce i jak co sezon będzie najlepszy.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #217 dnia: Kwietnia 29, 2016, 23:47:01 pm »
Tak na moje oko to gra idzie tylko a atakującego. Reszta dograna. Ostatni sezon Igły, Alek też zostanie. Obok niego ten Francuz. Marko już potwierdzony a Tomek ma ważny kontrakt. Przez pół roku gramy w trójkę na przyjęciu, ale powinni dać radę. Rozegranie po staremu, sztab trenerski też. Środek to  Lemański za Holmsa.

Gramy ma zagraniczne przyjęcie i atak oraz Polskie pozostałe pozycje. Nie wiadomo co liga wymyśli z tymi z podwójnym obywatelstwem. U nas to Lukas i Alek.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2016, 23:49:20 pm wysłana przez A :) »

Gregor

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 140
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #218 dnia: Kwietnia 30, 2016, 01:17:51 am »
Z tego co wiem, to w przyszłym sezonie za obcokrajowca będzie uznany każdy zawodnik grający na licencji innej, niż polska - nie wystarczy tylko polskie obywatelstwo. Zmiana federacji to kwestia pieniędzy i rezygnacji z występów w macierzystej reprezentacji, z Alkiem i Lucasem nie powinno być problemów. Jest szansa, że również Dima będzie u nas grał jako polski zawodnik.

Źródła: 1, 2, 3
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2016, 01:20:12 am wysłana przez Gregor »

Dzej

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 148
Odp: Resovia: Spekulacje transferowe 2016/2017
« Odpowiedź #219 dnia: Kwietnia 30, 2016, 02:14:33 am »
Bo to nasz ostatni rok "na bogato".   Dzięki srebrnemu medalowi 8)
Cieszmy się nadchodzącym sezonem, bo kolejnym będziemy się cieszyć inaczej. Nie twierdzę, że mniej.
Ale że Asseco ma przykręcić kurek z informatycznymi dolarami? A to dlaczego? Z wywiadów można było wywnioskować, że dopóki Pan Góral będzie u sterów, to siatkówka będzie na wysokim poziomie, a narazie Asseco radzi sobie dobrze, a Pan Góral został ostatnio wybrany prezesem Asseco na kolejna kadencje. Zreszta ten sezon miałby być naszym łabędzim spiewem? Całe życie skąpimy na gwiazdy, więc to w nienaszym stylu i Ivovic teraz ma nam zagwarantowac FF LM albo MP? Chyba nie. Zarząd naszego klubu raczej nie postępuje krótkowzrocznie i widząc, że do wyciągnięcia był prawdopodobny przyszły człon reprezentacji w osabach Szalpuka, Bednorza, Muzaja, Śliwki(którego z nikad nie trzeba było wyciągać), Lemańskiego to poświęciłby teraz rok na naukę i rozwój tych chłopaków, abyśmy mogli za dwa lata zacząć zbierać żniwo dzisiejszych wyrzeczeń, dopóki by było nas stać na ich utrzymanie.
edit: bednorz nie byl do wyciagniecia.
@asd
Muzaj byłby super, choć wstrzymam się do oficjalnego info. Marzy mi się, że pod okiem Schoepsa i Kowala rozwija się siatkarsko i najpierw sadza Niemca na ławie, a potem to samo robi z Kurkiem. Pomarzyć zawsze można. Chciałbym Ci wierzyć, ale zobaczyłem sobie histtorię Twoich postów. Miałeś więcej wtop niż trafnych info. nawet biorąc pod uwagę, że to bardzo zwariowany okres i wszystko się potrafi zmienić o 180 stopni w godzinę to i tak wypadasz słabo.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2016, 02:32:42 am wysłana przez Dzej »